Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2007., 12:38   #1
Piling vlasišta

dal se to može kako napravit, a da mi ostane kosa?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 13:06   #2
malo sode bikarbone dodas u sampon prije stavljanja na kosu.

to sam procitala na forumu, naravno. kasnije su to neke cure popljuvale kak nije dobro i da se smije raditi samo 1-2x godisnje. tak nesto
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 14:08   #3
U šampon koji inače koristiš dodaš sodu bikarbonu, promiješaš dok ne postane gusta pasta, i time istrljaš vlasište. Ja sam to radila par puta u razmacima od mjesec-dva dana i bilo je dobro
Cindy_Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 14:38   #4
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
malo sode bikarbone dodas u sampon prije stavljanja na kosu.

to sam procitala na forumu, naravno. kasnije su to neke cure popljuvale kak nije dobro i da se smije raditi samo 1-2x godisnje. tak nesto
soda bikarbona nije agresivna za kožu i može se češće koristiti tako da je ovaj tvoj recept sasvim ok
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 16:08   #5
Ja sam koristila piling za tijelo, samo mi je trebalo duze da isperem piling cestice, inace sve ok.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 17:29   #6
čemu to služi?!?!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:09   #7
Pilingom skidaš mrtvu kožu, prljavštinu i masnoću sa tjemena. Usput potičeš cirkulaciju.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:11   #8
to uopće nije potrebno raditi!!!
endrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:32   #9
Quote:
endrina kaže: Pogledaj post
to uopće nije potrebno raditi!!!
pa ti nemoj
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:59   #10
Quote:
endrina kaže: Pogledaj post
to uopće nije potrebno raditi!!!
Nekome tko ima masno tjeme to itekako dobro dođe
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 21:24   #11
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
dal se to može kako napravit, a da mi ostane kosa?
Može sa glinom. Malo gline se doda manju količinu šampona (za jedno pranje) i s tom smjesom se istrlja vlasište i cijela kosa (nježno), zatim se dobro ispere pa šamponira ponovo bez gline i opet dobro ispere.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 09:51   #12
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
čemu to služi?!?!
na liniji rasta kose mi je koža suha i ljuskava. ništa brutalno i opako, ali.. je. stavljam uljne pakunge na glavu (ništa agresivno ni prečesto), ali ne pomaže. (šamponi protiv peruti pogoršavaju situaciju. ali oni meni i inače djeluju kontraproduktivno kad imam perut, privremeno poprave stanje i onda ga pogoršaju.) kad imam ulje na kosi prije pranja, bolje je nego kad nemam, ali uvijek je tu. pa.. ja se nadam da služi da to skine, onda da ja nahranim kožu, i onda živimo u miru.
imam neki gel za umivanje s peeling česticama, ali se bojim da je preagresivan za vlasište (kao protiv mitesera je, i za lice mi je preagresivan za svaki dan, bar sad po zimi). kukuruzno brašno mi je super peeling za svu ostalu kožu na tijelu, ali se bojim da da iz kose ne bih nikad isprala.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 11:12   #13
e ako se kana moze isprat, onda moze sve
to ti dodje ko tesko blato na glavi, onda ne vidim koji bi problem bio u kukuruznom brasnu
Nighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:39   #14
stavljala sam kanu, znam.
hm možda dok nađem di ima u rijeci obična kana, ionako je mislim stavit, da s njom usput istrljam glavu kad budem ispirala.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:17   #15
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
stavljala sam kanu, znam.
hm možda dok nađem di ima u rijeci obična kana, ionako je mislim stavit, da s njom usput istrljam glavu kad budem ispirala.
Ja u Rijeci nisam našla običnu kanu osim lusheve pa je naručujem iz Zagreba i to od one firme Hennaplus
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:28   #16
piling rade neki frizeraji, a imaš i šampone za piling vlasišta.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:43   #17
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
na liniji rasta kose mi je koža suha i ljuskava. ništa brutalno i opako, ali.. je. stavljam uljne pakunge na glavu (ništa agresivno ni prečesto), ali ne pomaže. (šamponi protiv peruti pogoršavaju situaciju. ali oni meni i inače djeluju kontraproduktivno kad imam perut, privremeno poprave stanje i onda ga pogoršaju.) kad imam ulje na kosi prije pranja, bolje je nego kad nemam, ali uvijek je tu. pa.. ja se nadam da služi da to skine, onda da ja nahranim kožu, i onda živimo u miru.
imam neki gel za umivanje s peeling česticama, ali se bojim da je preagresivan za vlasište (kao protiv mitesera je, i za lice mi je preagresivan za svaki dan, bar sad po zimi). kukuruzno brašno mi je super peeling za svu ostalu kožu na tijelu, ali se bojim da da iz kose ne bih nikad isprala.
Prije nekih godinu dana sam dobila Jericho Dr. Kremer kremu za vlasiste i kosu, iako tad nisam imala ozbiljnijih problema s vlasistem potrosila sam ju i imala sam osjecaj da smiruje vlasiste, a kosa je bila puuuno meksa. To je zapravo vise kao blatna maska za vlasiste i kosu, sadrzi crno blato, minerale mrtvog mora, ulje psenicnih klica, ulje badema ili nevena (jedno pise na engleskom, drugo na latinskom, pa pretpostavljam da je macerat nevena u bademovom ulju), arniku, hamamelis, vitamine... a tvrde da pomaze kod dermatitisa, psorijaze i seboreje. Nanosi se prije pranja, a dva samponiranja ju bez problema isperu.

Kad sam dobila prhut, primijetila sam da mi ju pogorsavaju proizvodi s zinc pyrithione-om, pa sam zato presla na Alverde sampon za osjetljivo i iziritirano vlasiste s brezom i kaduljom koji mi je puno pomogao (a i kosa mi je ljepsa nakon njega).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:44   #18
Quote:
znatiželja kaže: Pogledaj post
piling rade neki frizeraji, a imaš i šampone za piling vlasišta.
Daj neki primjer.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 22:05   #19
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Daj neki primjer.
nisam radila, ali mi je frend rekao da rade u renati u frankopanskoj, a od preparata znam za kerastase specifique gelee peeling. nadam se da sam položila.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 23:42   #20
Ne nalazim bas informacije o njemu. Zanima me imaju li piling samponi cestice za piling ili AHA/BHA?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.