Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 19:49   #41
a da počekam neko vrijeme da prođe?
jimi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 20:34   #42
možda se upalila lojna žlijezda, koristiš li anti perspirante (hint: "dezodoranse" u stiku ili roli)?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 21:20   #43
da..koristim..nivea roler. pise gore anti perspirant.
jimi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 01:24   #44
to nebi smio koristiti ili?
molim vas pomozite!
jimi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 14:44   #45
Kažeš da se nalazi dublje pa isključujem mogućnost da se radi o lojnoj žlijezdi. Ovako ne mogu pogađati o čemu se radi. Ako se ne povuče za još par dana otiđi kod obiteljskog liječnika jer će možda biti potrebna analiza sadržaja neoplazme. To se treba ispitati. Najvjerojatnije nije ništa, ali nikad se ne zna... bolje provjerit pa bit miran...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 14:47   #46
ok..hvala na pomoci..otici cu u ponedjeljak k lječniku.
jimi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 18:29   #47
Quote:
jimi67 kaže: Pogledaj post
da..koristim..nivea roler. pise gore anti perspirant.
da, i meni se nekoliko puta dogodilo, prestani koristiti anti perspirante (ili ih koristi max 3x tjedno, npr. ja ih koristim samo ako imam tjelesni u školi).

Koristi dezodoranse, a dok imaš ovu kvržicu izbjegavaj koristiti i dezodoranse ili se trudi špricati okolo kvržice (ne po njoj). Svaku večer poslije tuširanja kvržicu našpricaj Bivacynom, ukoliko se nakon dva dana kvržica počne smanjivati, znaš u čemu je bio problem.

Dakle, izbjegavaj znojenje i nanošenje dezodoransa i antiperspiranta sljedećih par dana dok ti ta kvržica ne prođe, a inače izbjegavaj anti perspirante
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 01:45   #48
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
da, i meni se nekoliko puta dogodilo, prestani koristiti anti perspirante (ili ih koristi max 3x tjedno, npr. ja ih koristim samo ako imam tjelesni u školi).

Koristi dezodoranse, a dok imaš ovu kvržicu izbjegavaj koristiti i dezodoranse ili se trudi špricati okolo kvržice (ne po njoj). Svaku večer poslije tuširanja kvržicu našpricaj Bivacynom, ukoliko se nakon dva dana kvržica počne smanjivati, znaš u čemu je bio problem.

Dakle, izbjegavaj znojenje i nanošenje dezodoransa i antiperspiranta sljedećih par dana dok ti ta kvržica ne prođe, a inače izbjegavaj anti perspirante
oke..hvala..pokusat cu.

a ta kvrga te nije boljela? i nije bila površinska?
jimi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 13:00   #49
ne boli, i više je bila "unutra"

neboj se, nemaš tumor
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 13:03   #50
Ne možemo govorit napamet da se radi o lojnoj žlijezdi. Ako je limfni čvor treba ga punktirati!
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:53   #51
evo danas se malo smanjila..namazao sam je jučer navečer geokortonom.
jimi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:48   #52
Quote:
jimi67 kaže: Pogledaj post
evo danas se malo smanjila..namazao sam je jučer navečer geokortonom.
U redu ako se smanjuje. Onda se vjerojatno radi o lojnoj žlijezdi ili privremeno upaljenom limfnom čvoru. Ako se ne povuče u roku par dana, obrati se liječniku. To je to...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:51   #53
ok..al svejedno sutra idem k liječniku..za svaki slučaj.
jimi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 19:31   #54
evo upravo sam došao od svoje liječnice sa pregleda i rekla je da je to cista koja se pojavila uslijed bubnjanja. rekla je još da to nije ništa opasno, da se ciste pojavljuju uslijed neke mehaničke radnje, uglavnom oko zglobova i ako se u roku od 1 tj. ne povuče da odem kod ortopeda.
jimi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:26   #55
samo ti nemoj koristiti anti perspirat nekoliko dana, tj. koristi ga što je rijeđe moguće
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 11:47   #56
I meni se nešto slično pojavljivalo par puta. tkđ. od proizvoda koji ne dozvoljavaju znojenje (antiperspiranti jel'). Ali je i bolilo, jaaaako. Možda ne odmah prvi dan, ali kasnije sve jače. Prestala sam koristiti te gluposti, jedanput sam čak i antibiotike morala uzimati, prošlo kroz par dana i više nikad.
Pa nekako i ima logike, čovjek se mora znojiti i izbacivati nečistoče. Ako to spriječiš jednom neće ti biti ništa, ali svaki dan....sve se to negdje skuplja! Jao, ni dobro
__________________
. . transcendentalna stvarnost . . .
puffed44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 21:55   #57
a jel imao tko iskustva sa tim cistama?
jimi67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 18:42   #58
Roll-On

Hy...evo slučajno sam vidio ovu temu.
Mogu Vam reći da se meni isto "desila" ova kvržica ispod pazuha, koju sam napipao dok sam se tuširao.
Presjeklo me...muškarac koji je upravo sebi napipao kvržicu ispod pazuha..ma nije moguće...
Uglavnom, bez puno filozofiranja odmah svojoj spec.obitelj.medicine.
Pogledala je, opipala i odmah konstatirala da je to vjerovatno zbog mojeg stika pritiv znojenja.
Odmah mi je rekla da ga izbacim jer da su ti stikovi puni teških metala. Preporučila mi je prirodne kristale i rekla da pogledam u ljekarnama.
Međutim u ljekarnama su dosta skupi, a isti taj proizvod imate za kupiti u Kozmo drogerijama i Mercatoru. neki dan sam ga napokon vidio u DM-u. Nešto su skuplji, ali od kada ga koristim nemam više problema sa kvržicom...
Uglavnom to Vam postoji u obliku kamena, malenog spreja i kao rol on . Na bazi kristala je...

ovo vam je web adresa koju sam pročitao na njemu pa si pogledajte na njihovim stranicama...www.tccd.com
Uvoznik za hrvatsku vam je Medicopharmacia.
Stik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:13   #59
Imao upaljenu, oteklu kvrgu ispod pazuha koja bi boljela ko sam vrag svaki put kad bih i nehotice pomaknuo ruku .. a bash nemosh hodat s rukom dignutom u zrak 24/7 .. ugl, (ne)higijena je poprilicno doprinijela tome, srecom, nakon kojih tjedan-2 se oteklina povukla, s tim da su taj gnojan sadrzaj u ambulanti gazom istisnuli van, nakon toga je nesh splasnulo, al tek kad sam namazao svedskom grencicom i omotao zavojem je u potpunosti nestala ta tvorevina
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:38   #60
Talking

Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
možda se upalila lojna žlijezda, koristiš li anti perspirante (hint: "dezodoranse" u stiku ili roli)?
evo tebi hint za antiperspirante - to su deodoranti koji sprjecavaju znojenje nije bitno u kojem obliku dolaze
__________________
vrijeme je za paniku!
Nela_R is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.