Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 00:14   #201
Australian Open : Federer 22g, Nadal 22g
US Open : Federer 23g, Nadal 24g
Wimbl : Federer 21g, Nadal 22g
RG : Nadal 19g, Federer 27g

__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 22.04.2014., 00:27   #202
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Australian Open : Federer 22g, Nadal 22g
US Open : Federer 23g, Nadal 24g
Wimbl : Federer 21g, Nadal 22g
RG : Nadal 19g, Federer 27g

Odgovorio sam u drugoj temi, možda bi bilo bolje da tamo nastavimo raspravu
__________________
Kriv je prljavi zrak!
alonso7 is offline  
Old 22.04.2014., 00:31   #203
Poanta je da je Nadal na 21. rođendan imao u džepu 3 GS., a Fed je prvi osvojio sa skoro 22 god. Stoga je besmisleno pričati gdje će biti sa 32 god.
Ako je pametan bit će ispod neke palme na Mallorci sa Xiscom...naravno uz bar 15ak GS-ova na kontu.
Rieys is offline  
Old 22.04.2014., 00:38   #204
Quote:
Rieys kaže: Pogledaj post
Poanta je da je Nadal na 21. rođendan imao u džepu 3 GS., a Fed je prvi osvojio sa skoro 22 god. Stoga je besmisleno pričati gdje će biti sa 32 god.
Ako je pametan bit će ispod neke palme na Mallorci sa Xiscom...naravno uz bar 15ak GS-ova na kontu.
Ali Federer je odigrao 1171 meč, a Nadal 814 meč u karijeri. Što misliš, kako će Nadal igrat za 350 mečeva. Nekako sumnjam da će se borit za najveće turnire. Bit će sretan ako će još igrat
__________________
Kriv je prljavi zrak!
alonso7 is offline  
Old 22.04.2014., 01:09   #205
Quote:
alonso7 kaže: Pogledaj post
Ali Federer je odigrao 1171 meč, a Nadal 814 meč u karijeri. Što misliš, kako će Nadal igrat za 350 mečeva. Nekako sumnjam da će se borit za najveće turnire. Bit će sretan ako će još igrat
A za koje se turnire bori Federer zadnjih godinu i pol? Halle? Dubai? Što vrijedi mrcvarit se do 35-e ako nema velikih rezultata? Što bi vrijedilo Nadalu odigrat još 500 mečeva ako ne može spojiti 7 pobjeda i uzeti jedan od GS-a?

Vrijedi sponzorima, vrijedi fanovima, vrijedi u ovim diskusijama, ali njemu baš i ne.
Čovjek je osvojio prvi GS prije 9-10 god i od tad završava godinu u top-u 2. (osim 2013. nakon 6mj. neigranja), a ekipa se sprda jer možda za 5 god neće igrati solidno kao Federer sad.
Rieys is offline  
Old 22.04.2014., 01:22   #206
Sa 32.5 dva puta je dobio Djokovica, Tsongu, Murraya, Berdycha .. osvojio Dubai, tiebreak ga dijelio od naslova na Indian Wellsu i u Monte Carlu. Ja (a i vecina fanova) zadovoljni

Nadal je prosle godine vec u prva tri kola RG-a imao problema, a poraz od Djokovica je izbjegao za dlaku. Ovu godinu zapoceo je dosta lose i ne bi me cudilo da 2014. ostane bez GS titule.

No tu su samo nagadjanja, jedva cekam RG, mogle bi neke stvari biti jasnije ... mozda se Ricardi zivotni san ispuni i Ferrer dodje do GS-a ili meni i Bugarima
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 22.04.2014., 01:31   #207
Quote:
Rieys kaže: Pogledaj post
A za koje se turnire bori Federer zadnjih godinu i pol? Halle? Dubai? Što vrijedi mrcvarit se do 35-e ako nema velikih rezultata? Što bi vrijedilo Nadalu odigrat još 500 mečeva ako ne može spojiti 7 pobjeda i uzeti jedan od GS-a?

Vrijedi sponzorima, vrijedi fanovima, vrijedi u ovim diskusijama, ali njemu baš i ne.
Čovjek je osvojio prvi GS prije 9-10 god i od tad završava godinu u top-u 2. (osim 2013. nakon 6mj. neigranja), a ekipa se sprda jer možda za 5 god neće igrati solidno kao Federer sad.
Ne vidim tko se sprdao?
Federer je zadnje velike turnire osvojio s 31 godinom. No, ne možeš reći da je daleko od novog uspjeha kao što ti je greco odgovorio. Ja sam siguran da Fed osvaja jos minimalno jedan GS. Isto tako sumnjam da će Nadal uspijet osvojit GS poslije trideseta. Nemoj, ovo shvqtit kao napad na Nadala već samo iznodim svoje mišljenje. A statistiku njihovih slamova sam stavio u drugu temu pa pogledaj da nije Fed baš malo toga osvojio star
__________________
Kriv je prljavi zrak!
alonso7 is offline  
Old 22.04.2014., 01:41   #208
Da li je Maldini bio na tribinama finalnog meča MC-a ili mi se samo učinilo jer sam bio umoran.
juandro is offline  
Old 22.04.2014., 02:12   #209
Quote:
alonso7 kaže: Pogledaj post
Ne vidim tko se sprdao?
Federer je zadnje velike turnire osvojio s 31 godinom. No, ne možeš reći da je daleko od novog uspjeha kao što ti je greco odgovorio. Ja sam siguran da Fed osvaja jos minimalno jedan GS. Isto tako sumnjam da će Nadal uspijet osvojit GS poslije trideseta. Nemoj, ovo shvqtit kao napad na Nadala već samo iznodim svoje mišljenje. A statistiku njihovih slamova sam stavio u drugu temu pa pogledaj da nije Fed baš malo toga osvojio star

Cijela polemika je nastala oko gluposti. Greco je napiso; gdje će Nadal biti u Fedovim godinama, aludirajući da neće biti "uspješan" kao Fed sad. Po meni te tridesete ne znače isto za Nadala i Federera iz očitih razloga.
Federer je osvojio zadnji GS sa 31.godinom, odnosno 9 god nakon osvojenog prvog GS.
Kad bi Rafa ove godine osvojio GS to bi bilo također 9 god. nakon osvojenog prvog GS, i zbog toga je totalno nebitno gdje će biti u 30-ima, odnosno nerealno je očekivati da će, ne znam, 15 god biti u vrhu i osvajati slamove. Nije ni Federeru to još uspjelo.

Ne moraš mene uvjeravati da je Fed uspješniji, veći tenisač, da će završit karijeru sa boljim rezultatima, da može osvojiti još koji GS, ali pričanje oko igre u 30-ima možete prebaciti na npr. Đokovića koji je puno kasnije sazrio od Nadala i nekako se od njega očekuje da dobro igra još godinama.
Rieys is offline  
Old 22.04.2014., 02:15   #210
Quote:
Rieys kaže: Pogledaj post
A za koje se turnire bori Federer zadnjih godinu i pol? Halle? Dubai? Što vrijedi mrcvarit se do 35-e ako nema velikih rezultata? Što bi vrijedilo Nadalu odigrat još 500 mečeva ako ne može spojiti 7 pobjeda i uzeti jedan od GS-a?

Vrijedi sponzorima, vrijedi fanovima, vrijedi u ovim diskusijama, ali njemu baš i ne.
Čovjek je osvojio prvi GS prije 9-10 god i od tad završava godinu u top-u 2. (osim 2013. nakon 6mj. neigranja), a ekipa se sprda jer možda za 5 god neće igrati solidno kao Federer sad.
ako vrijedi sponzoru vrijedi i igracu, sponzorski ugovori top igracima donose enormne novce; radi se tu o ciframa od 10, 30, 50 i slicno milijuna dolara na nekoliko godina....to su zarade koje neusporedivo premasuju one sa turnira...koliko se sjecam fed je nedavno potpisao ugovor sa nike-om; ne sjecam se tocno cifre sada napamet ali isto ce par desetaka milijuna inkasirati

Zadnje uređivanje soprano23 : 22.04.2014. at 02:21.
soprano23 is offline  
Old 22.04.2014., 02:25   #211
Quote:
Rieys kaže: Pogledaj post
A za koje se turnire bori Federer zadnjih godinu i pol? Halle? Dubai? Što vrijedi mrcvarit se do 35-e ako nema velikih rezultata? Što bi vrijedilo Nadalu odigrat još 500 mečeva ako ne može spojiti 7 pobjeda i uzeti jedan od GS-a?

Pa upravo jučer je igrao finale Mastersa na turniru na kojem je na vrhuncu karijere bio "samo" 3 puta u finalu
A prije par tjedana je igrao finale još jednog Mastersa i četvrtfinale još jednog a na AO-u polufinale a od druga dva turnira koje je igrao jedan je osvojio a u jednom igrao finale...
Znači od 6 odigranih turnira ima 1 naslov,3 finala,1 polufinale i 1 četvrtfinale
Od 5 poraza,3 su od bivših ili trenutnih brojeva 1(i 1 od broja 1 na race lsiti a od Niškoristija stvarno nije smio izgubit)
Treći je na race listi i to ispred tvog mezimca s istim brojem turnira
Mislim,to su rezultati kakve svi osim Noleta i Rafe i Wawa trenutno mogu samo sanjati...
OnFire is offline  
Old 22.04.2014., 02:37   #212
Quote:
OnFire kaže: Pogledaj post

Pa upravo jučer je igrao finale Mastersa na turniru na kojem je na vrhuncu karijere bio "samo" 3 puta u finalu
A prije par tjedana je igrao finale još jednog Mastersa i četvrtfinale još jednog a na AO-u polufinale a od druga dva turnira koje je igrao jedan je osvojio a u jednom igrao finale...
Znači od 6 odigranih turnira ima 1 naslov,3 finala,1 polufinale i 1 četvrtfinale
Od 5 poraza,3 su od bivših ili trenutnih brojeva 1(i 1 od broja 1 na race lsiti a od Niškoristija stvarno nije smio izgubit)
Treći je na race listi i to ispred tvog mezimca s istim brojem turnira
Mislim,to su rezultati kakve svi osim Noleta i Rafe i Wawa trenutno mogu samo sanjati...
Bitni su naslovi..Dubai i Halle u 20 mj. su nista za apetit igraca koji ima 17 Gs. Polufinalima, pokojim finalom ili QF se mogu veseliti samo fanovi koji ga zele gledati sto duze. Postujem to.
Rieys is offline  
Old 22.04.2014., 02:39   #213
Quote:
Rieys kaže: Pogledaj post
Cijela polemika je nastala oko gluposti. Greco je napiso; gdje će Nadal biti u Fedovim godinama, aludirajući da neće biti "uspješan" kao Fed sad. Po meni te tridesete ne znače isto za Nadala i Federera iz očitih razloga.
Federer je osvojio zadnji GS sa 31.godinom, odnosno 9 god nakon osvojenog prvog GS.
Kad bi Rafa ove godine osvojio GS to bi bilo također 9 god. nakon osvojenog prvog GS, i zbog toga je totalno nebitno gdje će biti u 30-ima, odnosno nerealno je očekivati da će, ne znam, 15 god biti u vrhu i osvajati slamove. Nije ni Federeru to još uspjelo.

Ne moraš mene uvjeravati da je Fed uspješniji, veći tenisač, da će završit karijeru sa boljim rezultatima, da može osvojiti još koji GS, ali pričanje oko igre u 30-ima možete prebaciti na npr. Đokovića koji je puno kasnije sazrio od Nadala i nekako se od njega očekuje da dobro igra još godinama.
Pa, čitajući tvoj stav, mi se u većini slažemo. I ja sam rekao da realna razlika između Nadala i Federera nije pet godina zbog ranog Nadalovog sazrijevanja. Samo mislim da zanemaruješ jednu činjenicu. Federer je odigrao gotovo 1200 mečeva, 350 više od Nadala. Mislim da su Connors i Lendl jedini odigrali više mečeva u karijeri. A pohledaj di je Federer sada. Bori se ravnopravno s tenisačima u naponu snaga. Tu je razlog ono što su ljudi govorili, Federer igra tenis iz knjiga, njegova igra se zasniva na tehnici. I zato sumnjam da ćemu gledat Nadala i Djokovica u ovakvoj formi kad će igrat 1200. meč jer se njihova izra zasniva na fizičkoj snazi i agilnosti.
__________________
Kriv je prljavi zrak!
alonso7 is offline  
Old 22.04.2014., 02:51   #214
Quote:
Rieys kaže: Pogledaj post
Bitni su naslovi..Dubai i Halle u 20 mj. su nista za apetit igraca koji ima 17 Gs. Polufinalima, pokojim finalom ili QF se mogu veseliti samo fanovi koji ga zele gledati sto duze. Postujem to.
Pa i sam Fed je svjestan kolko ima godina,frajer čeka treće dijete
Siguran sam da ga veseli svako finale...
Ali činjenica je da se on još drži čvrsto u top 10 a evo sad i u top 4.
Iz pokojeg finala će doć i pokoja titula,kao Dubai...
Jedini način na koji je mogao zadovoljit te tvoje kriterije je da je otišao u pemziju nakon zadnjeg osvojenog Wimblija
OnFire is offline  
Old 22.04.2014., 02:58   #215
Quote:
OnFire kaže: Pogledaj post
Pa i sam Fed je svjestan kolko ima godina,frajer čeka treće dijete
Siguran sam da ga veseli svako finale...
Ali činjenica je da se on još drži čvrsto u top 10 a evo sad i u top 4.
Iz pokojeg finala će doć i pokoja titula,kao Dubai...
Jedini način na koji je mogao zadovoljit te tvoje kriterije je da je otišao u pemziju nakon zadnjeg osvojenog Wimblija
Ma neka nam Federera! Svatko tko moze izbaciti Nolu prije finala Rafatardov je veliki prijatelj
Rieys is offline  
Old 22.04.2014., 02:59   #216
Quote:
OnFire kaže: Pogledaj post
Pa i sam Fed je svjestan kolko ima godina,frajer čeka treće dijete
Siguran sam da ga veseli svako finale...
Ali činjenica je da se on još drži čvrsto u top 10 a evo sad i u top 4.
Iz pokojeg finala će doć i pokoja titula,kao Dubai...
Jedini način na koji je mogao zadovoljit te tvoje kriterije je da je otišao u pemziju nakon zadnjeg osvojenog Wimblija
Ma apsolutno nema razloga da ide. Trenutno su od njega bolji Nadal i Djokovic. Uvijek može uletit još jedan slam, pogotovo Wimbledon
__________________
Kriv je prljavi zrak!
alonso7 is offline  
Old 22.04.2014., 16:50   #217
Quote:
Rieys kaže: Pogledaj post
Bitni su naslovi..Dubai i Halle u 20 mj. su nista za apetit igraca koji ima 17 Gs. Polufinalima, pokojim finalom ili QF se mogu veseliti samo fanovi koji ga zele gledati sto duze. Postujem to.
Da ne tražim i ne kvotam sad još jedan tvoj "vrli" post mudrosti na ovoj temi..

Dakle, po tebi, tvojom analogijom..svi oni tenisači koji nisu osvojili nijedan GS (a redovito su neki dark horsevi i u završnicama su) se nebi uopće više trebali sramotit i rasprodavat ugled..i ostavit se tenisa.. dakle 99% igrača..
Najbolje nek tenis igraju samo OCD Gaćopotezač i eventualno Đovak..



Dakle.. po tebi.. Federer koji ima 17 GS-ova, ali eto, napale ga i stigle godine, i više očito ne vlada i ne može računati na 1-2 GS-a godišnje, nek se ostavi tenisa.. jelda? Jer, to je ispod njegovog nivoa.. što ćeš igrat tenis ak nemreš osvojit GS..



Logika ti je predivna..

Ali, zapravo je i kompliment jer te očito Federer razmazio svih onih godina kada je osvajao..pa to očekujueš na redovnoj bazi i sada..

Iako su se vremena promijenila, iako ima 3,4 vrhunska igrača u svojim prime godinama i naponima snage, a on ima prek 32 na kontu..i podsvjesni manjak motiva, jer em ima ženu i dvoje djece, a treće na putu, em je desetljećima stalno po hotelima i avionima; em ima porušene brojne rekorde i osvojeno gotovo sve što se moglo..

I što sad? Čovjek ak uđe u smiraj svoje karijere, što je sasvim razumljivo..bi se trebao ostaviti sporta zato što ne osvaja GS-ove..nego sad "samo" neke manje turnire, ako i to..

Presmiješno..

Po toj logici na Touru nemaju onda što više tražiti Haas, Ferrer, Robredo, uskoro bi reket o klin onda trebali staviti i Almagro, Berdych, Wawrinka, itd.. jer svima 30ta samo što nije i nemaju što više tražiti u tenisu..

Presmiješno.. da ne kažem..glupo..

I po tebi su bitni naslovi.. kome su bitni? Tebi? Ili njemu? Ili ivici i marici?

Čovjek igra jer uživa u tenisu, jer voli tenis, jer mu je tenis sastavni dio života, je rmu to predstavlja gušt..a možda i neki mali izazov da i dalje bude tu negdje u vrhu i pri vrhu.

Jasno je i njemu samome da više ne može biti na vrhu, da ne može vladati.. i da će mu do novog GS naslova biti iznimno, iznimno teško.. ali sve dok on uredovno dolazi u prilike i više manje se uspješno nosi sa mlađarijom i većinom drugih igrača dotle postoji i nada i šansa da napravi nešto više, ili čak i osvoji..

I ako on želi igrat i u 35.godini ko Agassi nekad..neka.. siguran sam da će i tada biti uspješan i imati pozitivan omjer pobjeda i poraza u godini..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Old 22.04.2014., 18:58   #218
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
...
Daj ne pretjeruj. Nisam napisala da se ostavi tenisa. Čovjek je u top-u 5.
Pobogu, neka svi igraju do 65-e ako žele i mogu, nikoga ja ne šaljem u penziju.

Hass kojeg spominješ može biti zadovoljan što je u 35-oj među top 20. To je fenomenalan uspjeh, ali Hass nije Federer, Haas i većina ostale ekipe od 30+ nisu osvojili ništa veliko i njima je dovoljno da se vrte u top-u 20 pa dok ide, ide. Kao što Del Potro, Ferrer, Berdych stagniraju godinama od 5-10 mjesta bez većih kanti.
Čisto sumnjam da bi Federera zadovoljilo gore navedeno. Jedno je kad prosječni igrači igraju prosječno do 35-e, a nešto sasvim drugo je karijera najtrofejnijeg igrača.

Nitko ne očekuje od njega da se vrati na jedinicu, da osvaja po 2 GS godišnje ali pročitaj jedan od njegovih nedavnih intervjua. On igra jer želi nešto veliko, ne kako bi se žalio na godine i osvajao mickey mouse.
Rieys is offline  
Old 22.04.2014., 19:21   #219
Quote:
Rieys kaže: Pogledaj post
Daj ne pretjeruj. Nisam napisala da se ostavi tenisa. Čovjek je u top-u 5.
Pobogu, neka svi igraju do 65-e ako žele i mogu, nikoga ja ne šaljem u penziju.

Hass kojeg spominješ može biti zadovoljan što je u 35-oj među top 20. To je fenomenalan uspjeh, ali Hass nije Federer, Haas i većina ostale ekipe od 30+ nisu osvojili ništa veliko i njima je dovoljno da se vrte u top-u 20 pa dok ide, ide. Kao što Del Potro, Ferrer, Berdych stagniraju godinama od 5-10 mjesta bez većih kanti.
Čisto sumnjam da bi Federera zadovoljilo gore navedeno. Jedno je kad prosječni igrači igraju prosječno do 35-e, a nešto sasvim drugo je karijera najtrofejnijeg igrača.

Nitko ne očekuje od njega da se vrati na jedinicu, da osvaja po 2 GS godišnje ali pročitaj jedan od njegovih nedavnih intervjua. On igra jer želi nešto veliko, ne kako bi se žalio na godine i osvajao mickey mouse.
Doći će to 6.7. ove godine.
__________________
Kriv je prljavi zrak!
alonso7 is offline  
Old 22.04.2014., 20:35   #220
Tako je . Ovdje može lock, a rasprava na onu drugu temu gdje je i prebačeno
Mojsa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.