Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2014., 21:16   #1181
Bok ljudi , nadam se da će mi netko od vas dati koristan savjet u vezi mog problema ili je možda netko prošao sličnu priču ... naime bolovala sam od kompulzivnog čupanja i jedenja kose , znači trihofagije .. naišla sam samo na ovu temu u vezi čupanja kose pa me zanima da li je netko od vas i jeo tu kosu?
Cijelo to razdobje trajalo je 3, 4 godine i nekako sam se uspjela svladati i psihički u glavi , čvrsto odlučila da prestanem i već 7 mjeseci uspjevam , čak više o tome ne mislim , nemam nikakvu želju za tim, čak mi se počelo i gaditi .. kosa mi je dosta narasla, i u tom fizičkom i psihičkom smislu sve se odlično popravilo.. nažalost zadnjih godinu dana imam napuhnut trbuh, i bolove u želutcu koji su prestali zadnjih misec dana ali godinu dana je to trajalo i trajalo, no stomak je još napuhnut i osićam da ima nešto unutra, znam često i podrigivati što je jako neugodnog mirisa, osjećam da mi se stvorilo klupko kose jer je neprobavljiva i da ću morati otići liječniku i na operaciju
ima li netko da prolazi slično i postoji li neka mogućnost da to riješim bez doktora i operativnog zahvata, nadam se da ću vremenom to probaviti ali me strah da se može stvoriti još nešto gore od toga...bojim se :S ali osjećaj srama je jači od mene, i stvarno ne mogu ne mogu otići po savjet kod liječnika, pogotovo jer imam i loše mišljenje o doktorima jer su me cijeli život i oko najobičnije prehlade tretirali loše ...
znam da zvuči gadljivo, odvratno al ovisnost sam uspjela savladati no taj osjećaj srama je još ostao , a i velika zabrinutost za zdravlje, 21 god imam i cijeli je život ispred mene , nadam se da ima netko tko prolazi kroz slično i da će mi dati neki savjet...hvalaa puno!!
little-purple is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 23:31   #1182
Quote:
little-purple kaže: Pogledaj post
Bok ljudi , nadam se da će mi netko od vas dati koristan savjet u vezi mog problema ili je možda netko prošao sličnu priču ... naime bolovala sam od kompulzivnog čupanja i jedenja kose , znači trihofagije .. naišla sam samo na ovu temu u vezi čupanja kose pa me zanima da li je netko od vas i jeo tu kosu?
Cijelo to razdobje trajalo je 3, 4 godine i nekako sam se uspjela svladati i psihički u glavi , čvrsto odlučila da prestanem i već 7 mjeseci uspjevam , čak više o tome ne mislim , nemam nikakvu želju za tim, čak mi se počelo i gaditi .. kosa mi je dosta narasla, i u tom fizičkom i psihičkom smislu sve se odlično popravilo.. nažalost zadnjih godinu dana imam napuhnut trbuh, i bolove u želutcu koji su prestali zadnjih misec dana ali godinu dana je to trajalo i trajalo, no stomak je još napuhnut i osićam da ima nešto unutra, znam često i podrigivati što je jako neugodnog mirisa, osjećam da mi se stvorilo klupko kose jer je neprobavljiva i da ću morati otići liječniku i na operaciju
ima li netko da prolazi slično i postoji li neka mogućnost da to riješim bez doktora i operativnog zahvata, nadam se da ću vremenom to probaviti ali me strah da se može stvoriti još nešto gore od toga...bojim se :S ali osjećaj srama je jači od mene, i stvarno ne mogu ne mogu otići po savjet kod liječnika, pogotovo jer imam i loše mišljenje o doktorima jer su me cijeli život i oko najobičnije prehlade tretirali loše ...
znam da zvuči gadljivo, odvratno al ovisnost sam uspjela savladati no taj osjećaj srama je još ostao , a i velika zabrinutost za zdravlje, 21 god imam i cijeli je život ispred mene , nadam se da ima netko tko prolazi kroz slično i da će mi dati neki savjet...hvalaa puno!!
Drago mi je što si prestala, ali isto tako mi je žao zbog te nove zabrinutosti.. Sjećam se da je mene mama uvijek plašila čak i kad bi me vidjela da stavim kosu u usta (prolazno razdoblje) s tim da će se nešto loše dogoditi, ne znam točno što..
Iskreno nemam pojma da li se kosa može razgraditi u želucu, ali nemoj samo odmah misliti na najgore, možda ti se želudac privikava na to da ne jedeš kosu, možda pretjerano stvara kiselinu, možda ti nešto drugo smeta, gastritis npr?
svakako se naruči kod specijalista u bolnici jer je to jedini način da budeš sigurna..raspitaj se o pretragama koje bi mogla napraviti, neko snimanje? stvarno sam tudum što se tiče medicine pa ne znam što savjetovai..
nemaju te šta osuđivati, reci da si zabrinuta zbog tih čudnih simptoma koji inaće nikako nisu tipični, pogotovo ne za tako mladu curu.. i ima da obave svoj posao sa osmjehom na licu
a do tada se drži, i misli na najbolje.. i svakako javi
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 10:59   #1183
Jako sam zabrinuta, trepavice na desnom oku krenule su rasti, čak su neke već dosegle i određenu dužinu, dok na lijevoj strani ništa ništa, vidi se ispod kože da se crni, ali nekako presvijetlo to izgleda i nekako preduboko, i nema naznaka da izlazi išta.. koža je ljigavo glatka, nije hrapava kao kad dlačice krenu izlaziti.. i ne mogu vjerovati da ako ovako dobro napreduje na desnoj strani.. da se apsolutno ništa ne događa na lijevoj
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 16:05   #1184
Quote:
Charlote080 kaže: Pogledaj post
Muči me alergija, i oči svrbe užasno, užasno jako. Bila sam na rubu da počnem čupati od sve te izritiranosti u unutrašnjosti kapka.. i okolo.
Još uvijek svrbi, ali držim se za sad . Jača sam od tricha!

(7. dan)
bRAVO VIRUJEN U TEBE DA MOZES ... NISAMni ja ne pantim vec koliko kosica raste.. preokupirana sam obavezama i svaki dan se rekreiran i tako ispusem napetost..preporucam svima neko kretanje trcanje biciklu..
ne osjecam napetost uopce..
ni potrebu ..
__________________
Pismo mora, pismo Dalmacije.. Uvela bi da mi tebe nima, ti si moja radost i lipota, zlatna nota i kapja života :)
MalaDalmatinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 13:23   #1185
..

sinoc me bas uvatiko da čupan , pocela i po kosi dira prstima al san se uspila iskontrolirat
kosica i dalje raste, sad iden oprat i izmasirat malo tjeme da potaknem cirkulaciju..
opet san u pozitivnoj fazi i kad poraste kosa postat cu sliku ovdi..
hvala ljudi znaci mi podrska i nadam se da vi isto napredujete..
cim se rijesim napetosti nemam potrebu čupanja, tako da preporucan trcanje i sport..

drz te se , volim vas
__________________
Pismo mora, pismo Dalmacije.. Uvela bi da mi tebe nima, ti si moja radost i lipota, zlatna nota i kapja života :)
MalaDalmatinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 21:14   #1186
Bravo
ne smijemo se ulijeniti, skužila sam da čupam kad su mi dani dosada, kad sam sama sa svojom rukom .. obrvice su lijeepeee lijepe, kad si iscrtam izgledaju mi onako filmski , dobro ne baš tako dobro, ali meni je to filmski

trepavice, kao i zadnji put, nije bilo pomaka nekog od prije koji dan..na lijevoj strani još ništ

i da vježbam svakodnevno, to me nekako ispuni
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 14:46   #1187
pozdrav staroj ekipi! što se tiče čupanja ja kako kad. bar sam se riješila kompulzivnog prejedanja. prošlo je više od 5 mjeseci od kad sam se posljednji put prejela. čak sam uspjela zdravo se hraniti i smršaviti 8 kg,pa sam sad na lijepih 57!

trich je jača Zvijer izgleda. imam svakakvih perioda,al Char je to dobro rekla ne smijem se prestati ljutiti i mrziti Zvijer!čim popusti koncentracija čupkam..jedna po jedna i nestade ih.doduše nisam odavno bila bez ijedne trepavice,al obrvu nemam ni jednu,trepavica imam oko 2/3,nije loše doduše.bila su i obrve počele rasti ali bile su tako divne oštre da nisam mogla ne čupati!nijedna vizualizacija nije pomagala.obično trich zamislim kao odvratnu Zvijer u malom mozgu koja želi da čupam.ali ja znam da JA ne želim čupati,nego ona i ovo u priliku uspjeva s trepavicama.il ju zamislim kao malog ćukicu koji nema tu snagu da me natjera da čupam nego samo bezopasno laje. s obrvama ne uspjeva baš.vjerovatno jer ionako nosim šiške pa se ne vide pa mi je volja da prestanem manja,a užitak veći. kad se vratim na posao pisat ću i ja redovno pusa svima!
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 10:13   #1188
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
pozdrav staroj ekipi! što se tiče čupanja ja kako kad. bar sam se riješila kompulzivnog prejedanja. prošlo je više od 5 mjeseci od kad sam se posljednji put prejela. čak sam uspjela zdravo se hraniti i smršaviti 8 kg,pa sam sad na lijepih 57!

trich je jača Zvijer izgleda. imam svakakvih perioda,al Char je to dobro rekla ne smijem se prestati ljutiti i mrziti Zvijer!čim popusti koncentracija čupkam..jedna po jedna i nestade ih.doduše nisam odavno bila bez ijedne trepavice,al obrvu nemam ni jednu,trepavica imam oko 2/3,nije loše doduše.bila su i obrve počele rasti ali bile su tako divne oštre da nisam mogla ne čupati!nijedna vizualizacija nije pomagala.obično trich zamislim kao odvratnu Zvijer u malom mozgu koja želi da čupam.ali ja znam da JA ne želim čupati,nego ona i ovo u priliku uspjeva s trepavicama.il ju zamislim kao malog ćukicu koji nema tu snagu da me natjera da čupam nego samo bezopasno laje. s obrvama ne uspjeva baš.vjerovatno jer ionako nosim šiške pa se ne vide pa mi je volja da prestanem manja,a užitak veći. kad se vratim na posao pisat ću i ja redovno pusa svima!
Čestitam na gubitku 8 kg , a ja muku mučim sa svojih 3-4, viška ,

probaj možda kad si kod kuce maknuti šike sa lica, skužila sam kad rastu nove dlačice da me moje dugačke, guste šiške užasno iritiraju po obrvama, i to je valjda jedan od razloga što tako brzo počnem čupat.
2/3 trepavica nije uopće loše

meni su obrve klasika, ogromne crne dlakurdačke, a opet rijetke. Muči me kao i uvijek onaj donji dio koji mi sa sirokim obrvama moramo počupati, ili izgledamo kao Đingis Kan , ali ne usudiim se.. razmisljam o nekim alternativama, vosak? nešto?, jer pinceta me preprepreizritira, ili da ih izbjelim možda, nisam više pametna, ali znam da me klasično čupkanje u 100% slučajeva dovede do mahnitog čupanja.

trepavice, desne super rastu, lijeve kasne još uvijek, nešto malo, jadno je krenulo i vidi se tek kad se jako dobro zagledaš.. inaće: skoro golo oko.
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 19:01   #1189
Imam 15 godina i imam isti problem.Vise nisam sigurna koliko dugo cupam kosu,mislim da ce sada 2 do 2.5 godine.Nisam nigdje napravila rupu jer cupam svugdje,bukvalno.Medjutim kosa jako strci i ima dosta kose od oko 5 cm.Jedno vrijeme sam cupala trepavice medjutim prestala jer ih je bilo stvarno tesko iscupati, inace su jako kratke.Presla sam na kosu.Sve je rijedja i cak imam osjecaj da sam blizu da ocelavim,posebno na tjemenu.Uz to sam se jako udaljila od drustva,placem svaki dan i za samo mjesec sam se udebljala 10 KG!Nemam samopouzdanja nikako,debela sam,jos malo i bez kose.Stalno imam osjecaj neke praznoce i bezvoljnosti,i isto tako me stalno prati osjecaj da mi se svi smiju kada prodjem pored,da cu se izblamirati na sred supermarketa n i sl.,nesto kao anksioznost ali nisam sigurna jer mi nista nije dijagnosticirano.No ugl. najvise me brine to cupkanje.I to,da kada pocupam dlaku odgrizem korijen i nekada se desi da cijelu dlaku pojedem.Mislila sam da ce ovo sve proci s pubertetom,i nisam se puno brinula na pocetku,ali vidim da mnogo njih ovde zadrzavaju ovu naviku iliti poremecaj i poslije.Rekla sam majci u vezi ovoga,medjutim rekla je da je to nista,da ja nisam za psihologa i da jednostavno prestanem.Mislim da ona misli da privlacim paznju,a ja bih sve dala da budem normalna.Zao mi je zbog duzine jednostavno sam imala potrebu da kazem nekome.
Tamaraaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 21:40   #1190
Quote:
Tamaraaa1 kaže: Pogledaj post
Imam 15 godina i imam isti problem.Vise nisam sigurna koliko dugo cupam kosu,mislim da ce sada 2 do 2.5 godine.Nisam nigdje napravila rupu jer cupam svugdje,bukvalno.Medjutim kosa jako strci i ima dosta kose od oko 5 cm.Jedno vrijeme sam cupala trepavice medjutim prestala jer ih je bilo stvarno tesko iscupati, inace su jako kratke.Presla sam na kosu.Sve je rijedja i cak imam osjecaj da sam blizu da ocelavim,posebno na tjemenu.Uz to sam se jako udaljila od drustva,placem svaki dan i za samo mjesec sam se udebljala 10 KG!Nemam samopouzdanja nikako,debela sam,jos malo i bez kose.Stalno imam osjecaj neke praznoce i bezvoljnosti,i isto tako me stalno prati osjecaj da mi se svi smiju kada prodjem pored,da cu se izblamirati na sred supermarketa n i sl.,nesto kao anksioznost ali nisam sigurna jer mi nista nije dijagnosticirano.No ugl. najvise me brine to cupkanje.I to,da kada pocupam dlaku odgrizem korijen i nekada se desi da cijelu dlaku pojedem.Mislila sam da ce ovo sve proci s pubertetom,i nisam se puno brinula na pocetku,ali vidim da mnogo njih ovde zadrzavaju ovu naviku iliti poremecaj i poslije.Rekla sam majci u vezi ovoga,medjutim rekla je da je to nista,da ja nisam za psihologa i da jednostavno prestanem.Mislim da ona misli da privlacim paznju,a ja bih sve dala da budem normalna.Zao mi je zbog duzine jednostavno sam imala potrebu da kazem nekome.

Nažalost uglavnom to tako biva, da trich vuče za sobom još milijun stvari.. prije svega pad samopouzdanja..
pošto smatraš da imas napade panike, možda bi ipak trebala malo više popričati s mamom o tome, da odeš kod psihologa, pa tamo možeš i povući pricu o čupanju, sa napadima panike se ne treba zezati (pošto imam slučaj u široj obitelji, znam).
Vjerujem da su sad već skoro psiholozi koliko toliko čuli za to, do nedavno znam da većina nije imala pojma da nešto takvo postoji, te su im savjeti bili tipa: " sjedni na ruke!". EH da je tako lako, jel da?

možda ti propiše neke lijekove za liječenje depresije, to može pomoći, ali i ne mora..

na prosloj stranici sam napisala podosta uputa, savjeta koji isto tako mogu, ali i ne moraju pomoći..
ali bitno je da si svjesna svog problema, i tu borba počinje.
ostani ovdje s nama, piši kako ti ide.. drži se savjeta kojih možeš i koji ti odgovaraju, i nadam se da će ti biti lakše
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:30   #1191
Posto mama ne misli da sam za psihologa,odlucila sam stvar uzeti u svoje ruke.Citala sam dosta ovdje o tome,kao i na drugim forumima i neke cure su posle nekoliko dana/mjeseci uspjele same da kontrolisu to.Nisam cupala kosu ni danas ni juce,jer sam oba prsta s kojima cupam oblijepila samoljepljivom trakom.Mozda cudno ali kada sam kod kuce i kada mi je dosadno tada ruka leti sama,nekad i bez mog znanja.I sada kada ruka dotakne kosu tekstura dlake nije ista i jednostavno cim do toga dodje nekako se uspijem kontrolisati.Pokusala sam drzati i loptice u rukama,cupati kosu od lutke,sve.Ali nije bas pomoglo.Posle nekoliko dana,mozda i mjeseci,mozda uspijem promijeniti frizuru i imati pustenu kosu kao sav normalan svijet.
Pozdrav svima.
Tamaraaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:43   #1192
Quote:
Charlote080 kaže: Pogledaj post
Nažalost uglavnom to tako biva, da trich vuče za sobom još milijun stvari.. prije svega pad samopouzdanja..
pošto smatraš da imas napade panike, možda bi ipak trebala malo više popričati s mamom o tome, da odeš kod psihologa, pa tamo možeš i povući pricu o čupanju, sa napadima panike se ne treba zezati (pošto imam slučaj u široj obitelji, znam).
Vjerujem da su sad već skoro psiholozi koliko toliko čuli za to, do nedavno znam da većina nije imala pojma da nešto takvo postoji, te su im savjeti bili tipa: " sjedni na ruke!". EH da je tako lako, jel da?

možda ti propiše neke lijekove za liječenje depresije, to može pomoći, ali i ne mora..

na prosloj stranici sam napisala podosta uputa, savjeta koji isto tako mogu, ali i ne moraju pomoći..
ali bitno je da si svjesna svog problema, i tu borba počinje.
ostani ovdje s nama, piši kako ti ide.. drži se savjeta kojih možeš i koji ti odgovaraju, i nadam se da će ti biti lakše
I da problem je sto ja nisam sigurna da li je to napad panike.Jednostavno kada prolazim pored nekoga, glava spustena,noge naglo ubrzaju,tijelo mi se nekako,kako da kazem,ukruti.Prodjem ubrzano i jos izgledam kao kip.I jos automatski mi jedna ruka krece prema drugoj.Uglavnom desna.Ne znam kako da to objasnim,desnom rukom krenem grebati lijevu.Opet,ne znam zasto to radim.Jednostavno mi bude toliko neprijatno.A sto se tice simptoma napada panike,nisam primjetila da mi srce kuca toliko jako.Ili nisam obrcala paznju,jer jedino sto mi je u tom trenutko vazno je da prodjem neopazeno i bez da se spotaknem i padnem,izblamiram,pred tom osobom.I to nije samo u trenutku kada prolazim,vec i kada iz daljine ugledam tu osobu pocnem da razmisljam. :/
Tamaraaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 14:37   #1193
Quote:
Tamaraaa1 kaže: Pogledaj post
I da problem je sto ja nisam sigurna da li je to napad panike.Jednostavno kada prolazim pored nekoga, glava spustena,noge naglo ubrzaju,tijelo mi se nekako,kako da kazem,ukruti.Prodjem ubrzano i jos izgledam kao kip.I jos automatski mi jedna ruka krece prema drugoj.Uglavnom desna.Ne znam kako da to objasnim,desnom rukom krenem grebati lijevu.Opet,ne znam zasto to radim.Jednostavno mi bude toliko neprijatno.A sto se tice simptoma napada panike,nisam primjetila da mi srce kuca toliko jako.Ili nisam obrcala paznju,jer jedino sto mi je u tom trenutko vazno je da prodjem neopazeno i bez da se spotaknem i padnem,izblamiram,pred tom osobom.I to nije samo u trenutku kada prolazim,vec i kada iz daljine ugledam tu osobu pocnem da razmisljam. :/
možda jednostavno nisi osoba za ljude, nisam ni ja, hod mi se totalno promijeni kada prolazim kraj nekog kafica ili mase ljudi, kad sam na faksu konstantno vrtim prsten i prevrćem ga po ruci.. možda je povezano sa trichom, možda bih i bez tricha bila takva.

Nekako sam uvijek govorila sama sebi da sam toliko nedruštvena, i toliko nesnalažljiva u društvu jer su mi se zgadili ljudi nakon godina i godina osuđivanja i isprdavanja zbog tricha.. i dan danas valjda ne želim to prolaziti, pa me uvijek uhvati neka panika čim se moram približiti nekome..

što se tiče moj trenutnog nečupanja, danas je jubilarni 30. dan, imam obrvetine kojima ce trebati vjerojatno nekih jop 30 dana da se popune, i trepavice su se počele pojavljivati i lijepo napredovati na lijevom oku, desno je super.

što se tiče nekog čupanja pincetom, još ništa ne radim, radije izlazim pred ljude kao neočupana zvijer nego očerupano čudo (kako si nekada tepam )

stalno se mažem ricinusom, i blagdanska prehrana mi nije naškodila i učinila da posrnem ))
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:19   #1194
Imam jedno pitanje, ne znam da li se netko susreto s time.

Inače nemam naviku čupanja kose, nego sam jednom prilikom, budući imam nažalost dosta sijedih vlasi, budući me užasno iritirao jedan sijedi pramen, uzela pincetu i iščupala nekoliko tih vlasi. Ustvari nije to bilo ništa puno kose, no nakon toga jednostavno na tom dijelu glave vidi se da nemam kose i to baš na sredini. Nije sada da je to toliko uočljivo, ali ja jednostavno to primijetim da mi fali taj dio kose. Da sam znala da će se to dogoditi, nema šanse da bi iša išla čupati.

Zanima me, ne znam da li se netko susreo s time, hoće li mi na tom mjestu više narasti kosa (prošlo je 10 dana, ali ništa mi ne raste) i da li se isplati nešto koristiti da brži rast i što, da li se isplati radi toga ići kod dermatologa?

Zadnje uređivanje PAULA123 : 23.04.2014. at 18:20. Reason: xxxx
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:23   #1195
Charlote,da li i posle 30 dana imas potrebu za cupanjem?Ja nisam uspijela posle sedmicu dana vratila sam se na staro. svaka ti cast.
Tamaraaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 08:23   #1196
otišlo SVE s jednog oka,SVE!!! poriv je danima bio toliko jak da sam jednostavno MORALA čupati! MORALA,MORALA,MORALA!!!!!
znamo svi takav poriv,ne događa se često i kad je zatišje mislimo da ćemo izići na kraj s njim,al ne iziđemo! mrzim trich,mrzim ga iz dna duše! stavila sam debelu crtu tuša,tamno sjenilo i naočale za vid.al opet se može naravno primjetiti. rekla sam jednoj frendici koja je sad daleko.doduše preko fejsa sam joj poručila,kad se vrati sigurno se neću dobro osjećati.al imala sam potrebu to s njom podjeliti. obrve isto nijedne nemam,samo dio trepavica ne desnom oku.
ništa nije pomoglo,ni borba protiv Zvijeri,ni meditacije,ni duboko disanje,ni skretanje pažnje,ni xanax,NIŠTA;NIŠTA!!!
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 11:45   #1197
Quote:
Tamaraaa1 kaže: Pogledaj post
Charlote,da li i posle 30 dana imas potrebu za cupanjem?Ja nisam uspijela posle sedmicu dana vratila sam se na staro. svaka ti cast.
OO da itekako imam, ne mogu nikako do kraja pobjeći porivu, ponekad me uhvati jedna dlačica kako svrbi, bridi, boli, vrišti.. i najradije bih je iščupala, ali znam da UUVIJEK, ali baš UVIJEK nakon te jedne počupam SVE, kad tad, ali počupam..

trudim se svim silama barem ga ublažiti, čak sam uzela malo leda pa prelazila preko obrva kako bi utrnilo i ublažilo poriv, ili sa peškirom (nekim grubim) prelazim preko tog mjesta i svrbim se, jer se ne usudim s rukama, jer znam da će prsti krenuti čupati..

tako da.. da teško je, preteško je, i ne znam koliko mogu, i da li mogu..i možda danas sve počupam, možda sutra.

Ali kako god, samo probaj da ne počupaš onu PRVU..

žao mi je syd..
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 17:04   #1198
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, ne znam da li se netko susreto s time.

Inače nemam naviku čupanja kose, nego sam jednom prilikom, budući imam nažalost dosta sijedih vlasi, budući me užasno iritirao jedan sijedi pramen, uzela pincetu i iščupala nekoliko tih vlasi. Ustvari nije to bilo ništa puno kose, no nakon toga jednostavno na tom dijelu glave vidi se da nemam kose i to baš na sredini. Nije sada da je to toliko uočljivo, ali ja jednostavno to primijetim da mi fali taj dio kose. Da sam znala da će se to dogoditi, nema šanse da bi iša išla čupati.

Zanima me, ne znam da li se netko susreo s time, hoće li mi na tom mjestu više narasti kosa (prošlo je 10 dana, ali ništa mi ne raste) i da li se isplati nešto koristiti da brži rast i što, da li se isplati radi toga ići kod dermatologa?
Hoce, narast ce ti ponovo kosa, budi bez brige i nemoj to vise raditi.
Ako ti smetaju sijede vlasi, ofarbaj se (ili barem taj pramen).
Samazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 12:58   #1199
Quote:
Sarajka_Mazza kaže: Pogledaj post
Hoce, narast ce ti ponovo kosa, budi bez brige i nemoj to vise raditi.
Ako ti smetaju sijede vlasi, ofarbaj se (ili barem taj pramen).

tako je narasti će, nema brige zakamufliraj taj prorijeđeni komad nekim drugim pramenom. Trebat će neko vrijeme, (mjesec, dva minimalno ) ali uvijek naraste naravno
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 23:48   #1200
Evo da se javin..
28.3. moj zadnji post di spominjen krečanje u novu bitku (jer sna par dana prije toga imala opet pohod na kosu i sve ih počupala.
danas je 27.4. dakle misec dana nisan ni jednu počupala
Isla san na 3 razgovora u psihićke i pricala o svemu osin o trich, nekako me to bilo sram rec, i mogu van rec svaki put san nakon toga osjecala poriv za čupanjen, bas ono fizicki češalo me tjeme i sl, al san rekla: E NEŠ ME JEBAT, emocionalo san otvorila dušicu necu sad sjebat kosu sebi...

Rekreiran se i na dijeti san i maštaran o mršavijoj ja sa dugom kosom, zamisljan pored sebe momka sportaša i zamisljan o tome kako cu bit smišna i slatka.. Tako da držim se, e da počela sam čajeve pit prije spavanja da me umire malo..

Mažen ricinusovim uljem, moran priznat da mi se kosa malo prorijedila gledan kako raste i napreduje lagano ali evo je na nekin mistima opće nema al počupala sn zadnji put sve odjednon nije mi bas jasno, nadan se da ce ninit ta kosa iden sad bas stavit čaj..

I jš nesto radin ostavin kosu da se zamasti sama od sebe, to hrani kosu prirodno tako neka se masti..
Uglavnom eto nisan misec dana
Sad idemo do 28.5.
Tako da mogu ronit na lito ..
__________________
Pismo mora, pismo Dalmacije.. Uvela bi da mi tebe nima, ti si moja radost i lipota, zlatna nota i kapja života :)
MalaDalmatinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.