Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 24.10.2003., 12:00   #1
Cool bosanski periodicni recepti;)

zeljela sam sa vama podijeliti par recepata koji se u bosni cesto prave, al se pocebno cesto prave za vrijeme ramazana, koji nam eto uskoro dolazi...
pretpostavljam da znate da je ramazan mjesec posta, medutim, za razliku od krscanskog posta, muslimani se za vrijeme posta ne odricu ni jedne vrste hrane koju inace jedu, nego samo ne smiju jesti nista od zore do zalaska sunca..
zanimljivo je to, da iako je ramazan mjesec nekog odricanja, u bosni se za iftare(vecere) prave raznorazne dakonije koje se inace ne prave svaki dan.. i ne samo to.. nego se za iftare(obicno kad se iftar pravo za prijatelje i rodbinu, onda se pozove 15-20 ljudi) pravi i po 10-15 razlicitih vrsta jela... od raznih vrsta tope, do paluza, dolmi, pita, pecenog ili kuhanog mesa, kolaca, rahatlokuma(ovo se kupuje), kompota...etc...etc...
e sad.. s obzirom da ja nisam neka iskusna kuharica (jos zivim sa roditeljima, pa sam u maminoj kuhinji najcesce pomocni radnik) necu vam pisati nikakve komplikovane recepte.. nego samo one stvari koje ja znam napraviti a to pravim cesto u toku ramazana....
(ja obicno sve sastojke stavljam od oka, al sam se sad pripomogla knjigom, jer je to od oka drugacije kad u receptu procitas od oka, a drugacije kad to mama godinama pred tvojim ocima pravi)

pa da pocnemo sa cevabom

uzme se malo manje od kile mesa(teletina), masnoce (oko 10 dgk), glavica crvenog luka, soli, kasicica aleve paprike, dvije solje ukuhanog paradajza, 2 cehneta bijelog luka, saka sjeckanog persuna i dvije sake sitno sjeckane mrkve...

meso se izreze na komade, i obje vrste luka se sitno isjeckaju...

ma masnocu se stavi meso i povrce, nalije vodom i prokuha... kad prokuha skinemo pjenu, dodalmo so, biber, ukuhani parazajd, a zatim se cevab stavi na laganu vatru da se krcka (nekad i po dva sata.. ) kad bude gotovo, doda se aleva paprika...
(treba biti dosta safta... ako osjetite da je safta malo, dodajte jos vode pa prokuhajte jos 15-20 minuta...)
jede se sa vrelim pekarskim somunom i zaliva jogurtom (u bosni se skoro sve zalijeva jogurtom)

eto, prijatno
heureka is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.