Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2008., 17:05   #2041
Quote:
opsjednuta kaže: Pogledaj post
Rodila sam 1999.godine,redovito jedan put na godinu idem na papa test i na ultrazvuk,sve je bilo u redu dok 2005.godine nisam otišla na papu i doktorica me odmah nazvala i bio je cin III ,odmah sam išla na biopsiju i na operaciju,nikad do tada nisam imala nikakvih problema osim onakvih sitnih upalica kao što mi sve žene imamo,kažu da karcinomima najviše je podložan stres,i kad je osoba slaba i pod stresom bolesti najviše vrebaju.
ružno za reći, ali obzirom na godine koje spominješ i na nagli tijek bolesti, ili si ti prevarila, ili te je muž prevario...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 11.01.2008., 17:13   #2042
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ružno za reći, ali obzirom na godine koje spominješ i na nagli tijek bolesti, ili si ti prevarila, ili te je muž prevario...
bolest je nastupila u roku godine dana od ničeg do cina III ,i nismo se varali jer sam sama kao što sam i napisala
opsjednuta is offline  
Old 11.01.2008., 19:27   #2043
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ružno za reći, ali obzirom na godine koje spominješ i na nagli tijek bolesti, ili si ti prevarila, ili te je muž prevario...
većina slučajeva gdje cin naglo raste uzrokovana je jakim stresom čime dolazi do naglog padanja imuniteta, najčešće nema veze sa varanjem. varanjem se samo prenosi virus, do aktiviranja dolazi samostalno

bez uvrede @zed_alive, ali puno pišeš bez temelja. cure koje prolaze kroz sve ovo jako su dobro upoznate sa ovim stanjem iz vlastitog iskustva, i takve podatke treba razmjenjivati
mayabela is offline  
Old 11.01.2008., 20:03   #2044
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
većina slučajeva gdje cin naglo raste uzrokovana je jakim stresom čime dolazi do naglog padanja imuniteta, najčešće nema veze sa varanjem. varanjem se samo prenosi virus, do aktiviranja dolazi samostalno

bez uvrede @zed_alive, ali puno pišeš bez temelja. cure koje prolaze kroz sve ovo jako su dobro upoznate sa ovim stanjem iz vlastitog iskustva, i takve podatke treba razmjenjivati
da varanje pak nema ništa s tim,ali o tom ovdje ne pričamo,pa da se vratim nazad šta se tiče ovog komentara,mislim da je prolaziti kroz ovakve faze ove bolesti užasno,i sama ne znam kako sam normalna,pa sad kad je sve završeno a nikad nisi siguran znam i suosjećam sa ovim curama koje o tom ovdje pišu jer uistinu znam kako im je,pa i ja imam 28 godina
opsjednuta is offline  
Old 11.01.2008., 20:08   #2045
Quote:
mayabela kaže: Pogledaj post
većina slučajeva gdje cin naglo raste uzrokovana je jakim stresom čime dolazi do naglog padanja imuniteta, najčešće nema veze sa varanjem. varanjem se samo prenosi virus, do aktiviranja dolazi samostalno

bez uvrede @zed_alive, ali puno pišeš bez temelja. cure koje prolaze kroz sve ovo jako su dobro upoznate sa ovim stanjem iz vlastitog iskustva, i takve podatke treba razmjenjivati
slažem se ,ja sam od 24.11.2007 od kada sam saznala da imam cin 3 prošla svašta,od biopsije ,kolkoskopije ,letz di mi je tremički uništeno tkivo,pa i patološki nalaz nije baš točan,doktori su se ogradili,najbolje mi je obasnio ginić privatno u Ri,kaže kako se meni sve lipo u glavi posložilo,još da obvezno tražim tipizaciju na HPV kod svoje socij.ginićke,kod njege je mogu napraviti ,košta oko 450 kn,ali kaže mi što da trošim lovu,u utorak idem na kolposkopiju opet,iako znam da mi konizacija ne gine,a onda on kaže kontrola kod istog doktora koji me operira ,i ponovo test na HPV,kaže da ako se konizacija pravilno napravi,sve otkoloni,nestane i HPV iz tjela.U ordinaciji sam srela ženu koja je imala konizaciju za 25g,rodila dijete prijevremeno,pa dijete radi inkubatora ima pužnicu ali je inače dijete joj potpuno zdravo ,nakon 10g je radila opet konizaciju,skoro su joj sve vadili, ali je konzilij odlučio ne treba, sad joj nalazi uredni 2 godine,ali redovno ide na kontrole,ta žena puno mi je pomogla , iskustvima i savjetima iz prve ruke, znači i nakon konizacije,a kad je cin 3 nema se što čekati,može se zdravo dalje živjeti,iako je svaka od nas slučaj za sebe,želim vam sreću svima,ja polako kupujem spavaćice za bolnicuvolila bi da mi se javi netko tko je bio na konizaciji,meni će se raditi vjerovatno manje poštedan zahvat da se sve što ne valja otkolni odmah,jer ne mislim više rađati,ali matrenicu im ne dam, jedini ako baš ne moramSvima nama
mariza is offline  
Old 11.01.2008., 20:14   #2046
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
slažem se ,ja sam od 24.11.2007 od kada sam saznala da imam cin 3 prošla svašta,od biopsije ,kolkoskopije ,letz di mi je tremički uništeno tkivo,pa i patološki nalaz nije baš točan,doktori su se ogradili,najbolje mi je obasnio ginić privatno u Ri,kaže kako se meni sve lipo u glavi posložilo,još da obvezno tražim tipizaciju na HPV kod svoje socij.ginićke,kod njege je mogu napraviti ,košta oko 450 kn,ali kaže mi što da trošim lovu,u utorak idem na kolposkopiju opet,iako znam da mi konizacija ne gine,a onda on kaže kontrola kod istog doktora koji me operira ,i ponovo test na HPV,kaže da ako se konizacija pravilno napravi,sve otkoloni,nestane i HPV iz tjela.U ordinaciji sam srela ženu koja je imala konizaciju za 25g,rodila dijete prijevremeno,pa dijete radi inkubatora ima pužnicu ali je inače dijete joj potpuno zdravo ,nakon 10g je radila opet konizaciju,skoro su joj sve vadili, ali je konzilij odlučio ne treba, sad joj nalazi uredni 2 godine,ali redovno ide na kontrole,ta žena puno mi je pomogla , iskustvima i savjetima iz prve ruke, znači i nakon konizacije,a kad je cin 3 nema se što čekati,može se zdravo dalje živjeti,iako je svaka od nas slučaj za sebe,želim vam sreću svima,ja polako kupujem spavaćice za bolnicuvolila bi da mi se javi netko tko je bio na konizaciji,meni će se raditi vjerovatno manje poštedan zahvat da se sve što ne valja otkolni odmah,jer ne mislim više rađati,ali matrenicu im ne dam, jedini ako baš ne moramSvima nama
meni je radjena konizacija prije 2,5 godine,a tebi želim svu sreću
opsjednuta is offline  
Old 11.01.2008., 20:19   #2047
naravno da suosjećamo sa svima koji imaju probleme

ja sam isto tako prošla sve faze do početnog karcinoma, i stoga ne volim komentare koji su nutemeljeni i koji samo zbunjuju djevojke koje su izgubljene u moru informacija

na sreću, postoje forumi kao što je ovaj na kojem možemo puno naučiti, divim se svima vama koje nesebično dijelite iskustva liječenja i držim vam fige da brzo ozdravite!
mayabela is offline  
Old 11.01.2008., 21:53   #2048
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
da, al uzmi moj primjer gdje me ginić 2 godine uvjeravao da imam samo cin 1 i stalno govorio da dignem imunitet... a bome sam probala dosta toga... i sad kad sam promijenila ginića, biopsija kaže da je cin 2...
pa se i ne treba slijepo vjeroavat njihovim dijagnozama i načinima rješenja...
grdo
nadam se da meni nece pokazat cin3

a kaj te nije slao na kolposkopiju?
kod moje prve gin. (koja tada mozda nije ni znala sta je hpv) dvaput za redom je nalaz pokazao cin1 i bila je na papi preporucena kolposkopija - na koju me ona nije poslala
da ne pricam kakvu dramu je napravila kad sam joj rekla da zelim tipizaciju na hpv (tada jos nisu tako olako radili te nalaze) i cervikalne briseve....ma uzas
otisla sam privatno i sve rijesila za cca pol godine samo s antibioticima (za bakterije) i imunitet
al sad opet imam sranje.....

ma tesko je tu bit pametan, ta stanja se brzo mjenjaju, neko ima srecu pa mu ide na bolje, a nekom na gore

treba se uvijek dobro pogledati papa nalaz
zapravo, najgore u svemu tome je sto mi moramo provjeravati ginice jel postupaju onako kako se nama cini da bi trebalo biti po nekim protokolima
female_zg is offline  
Old 11.01.2008., 22:02   #2049
Quote:
opsjednuta kaže: Pogledaj post
meni je radjena konizacija prije 2,5 godine,a tebi želim svu sreću
zanima koliko si bila u bolinici,koliko mirovala,koliko traje konizacija,bole li šavovi itd
btw najvise sam saznala na ovom forumu,i stvarno grozno što moramo giniće moliti, urgirati ili ići privatno za bilo što,naravno svaki nalaz ja tražim da imam kod sebe od pape pa na dalje,ipak se radi o našem zdravlju,
mariza is offline  
Old 11.01.2008., 22:20   #2050
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
zanima koliko si bila u bolinici,koliko mirovala,koliko traje konizacija,bole li šavovi itd
btw najvise sam saznala na ovom forumu,i stvarno grozno što moramo giniće moliti, urgirati ili ići privatno za bilo što,naravno svaki nalaz ja tražim da imam kod sebe od pape pa na dalje,ipak se radi o našem zdravlju,
u bolnici sam bila 10 dana,nakon toga kućno mirovanje negdje oko mjesec dana,nema nikakvih napora ,dizanja,puno hodanja sve u svemu osijećala sam se kao 80% invalid.Da budem iskrena neznam koliko traje sama konizacija ali znam da nije dugo,sjediš onako nakrivo kao nakon poroda(neznam jel znaš kako to izgleda),nije strašno.Ja sam se nakon narkoze u onom šoku ustala iz kreveta i nije bilo grozno,svakim danom sve lakše hodanje ali bez napora.I onda svaka 2 mjeseca kontrola pape
opsjednuta is offline  
Old 11.01.2008., 23:31   #2051
e cure, gdje ste to radile? i kod koga?

jedna moja frendica je davno, pred cca 15ak god. isla na nekakvo paljenje ranica laserom na Svetom Duhu (imala je cin3) i uzimala interferonske vaginalete koje je kupila u zavodu za javno zdravstvo (po astronomskoj cijeni) al kaze da joj kasnije vise nikad nije potvrdjen hpv, papa nalazi super uredni, tipizacija na hpv negativna
jedino sto ne zna jel se tog virusa rijesila laserom ili interferonom
female_zg is offline  
Old 11.01.2008., 23:37   #2052
Quote:
female_zg kaže: Pogledaj post
grdo
nadam se da meni nece pokazat cin3

a kaj te nije slao na kolposkopiju?
kod moje prve gin. (koja tada mozda nije ni znala sta je hpv) dvaput za redom je nalaz pokazao cin1 i bila je na papi preporucena kolposkopija - na koju me ona nije poslala
da ne pricam kakvu dramu je napravila kad sam joj rekla da zelim tipizaciju na hpv (tada jos nisu tako olako radili te nalaze) i cervikalne briseve....ma uzas
otisla sam privatno i sve rijesila za cca pol godine samo s antibioticima (za bakterije) i imunitet
al sad opet imam sranje.....

ma tesko je tu bit pametan, ta stanja se brzo mjenjaju, neko ima srecu pa mu ide na bolje, a nekom na gore

treba se uvijek dobro pogledati papa nalaz
zapravo, najgore u svemu tome je sto mi moramo provjeravati ginice jel postupaju onako kako se nama cini da bi trebalo biti po nekim protokolima
hmm... ja sam sa 18 godina išla prvi put kod gin.i to privatnice, i imala kao smetnje nakon prvog "polu-odnosa" ....rukom jel.... al je bilo stvarno gadno, i dala mi vaginalete, i tako smo išli sim tam 2 godine...a meni su se te gljivice kao stalno vraćale.. slučajno sam na sistematskom na faksu rekla da me stalno nešto "smeta" i išla na vađenje briseva u mirogojsku, i tamo sam 1.mj2006 prvi put saznala da imam hpv cin 2... al me taj ginić nije mogao dalje liječit, pa sam otišla kod socijalne, ona rekla da nema ona meni šta dat za hpv... tad sam koristila Albothyl i smanjio se na cin 1 ..
vratila se ja opet kod one prve privatne i ona je napravila kolposkopiju i rekla da odem kod nekog lika (napisala ime na papir) i da mi on nešto "capne"...
ja sam se preplašila jer mi je to zvučalo grozno i prebacila se kod drugog privatnika kojeg sam znala preko jednog prijatelja... ugl, lik se činio sav super, bla bla... razgovarali o svemu, nismo napravili ništa.... 2 godine kao cin 1 i čekamo čudo...

i na kraju, eto me kod ljube i stvari su se pokrenule... dakle 5 ginekologa sam morala promijeniti da dođem do jednog koji zna što napraviti...
sweet is offline  
Old 11.01.2008., 23:50   #2053
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
i tamo sam 1.mj2006 prvi put saznala da imam hpv cin 2... al me taj ginić nije mogao dalje liječit, pa sam otišla kod socijalne, ona rekla da nema ona meni šta dat za hpv... tad sam koristila Albothyl i smanjio se na cin 1 ..

i na kraju, eto me kod ljube i stvari su se pokrenule... dakle 5 ginekologa sam morala promijeniti da dođem do jednog koji zna što napraviti...
za te vaginalete sam nedavno prvi put cula, tj. naisla slucajno na forumu na to
jel se to moze kupit bez recepta i uzet onako.........na svoju ruku? kolko kostaju itd...ak se sjecas

dobro, i kaj je sad s tobom na kraju? jel imas jos uvijek cin-ove, jesi bila na kakvom zahvatu? biopsija, letz?

i jos jedno pitanje za sve koji znaju.....
jel na kolposkopiji odmah naprave i biopsiju ili to posebno idem? (u bolnici)
naime, idem isti taj dan na put na 3 dana i necu bas moci puno mirovat pa mi ne trebaju neki problemi tamo........
female_zg is offline  
Old 12.01.2008., 10:57   #2054
Daj mi malo pojasnite te interferonske vaginalete i Albothyl. Kako one djeluju?
Sweet, jel ti Ljubo sta spominjao te interf.vaginalete?
silvaes85 is offline  
Old 12.01.2008., 11:08   #2055
Ja sam nekoliko puta koristila Albothyl (valjda se tako piše ). Ima ih 7 ili tako nekako i stavljaš ih svaku večer. Djeluju tako da ti se cijela sluznica iznutra oljušti i nekoliko dana nakon što staviš zadnju to sve ispadne iz tebe. Nije baš lijepo za vidjeti, a i prvi put sam se lagano šokirala jer nisam očekivala da to tako izgleda (otprilike kao kad zmija promijeni kožu). E sad, koliko su stvarno korisne za HPV, ne znam. Meni nisu bile nimalo drage jer mi je sve to s ljuštenjem bilo bljakasto. Uglavnom, ja to baš ne bi uzimala na svoju ruku, a i ne vjerujem da se može kupiti bez recepta.
Mya is offline  
Old 12.01.2008., 12:31   #2056
ma nek izgleda kak hoce, prezivjet cu
samo da otpadne

citala sam neki clanak o tome, ne djeluje na hpv nego na cin-ove, tj. on zapravo ne djeluje na simptome i bolest nego jedino njegovo djelovanje je ljustenje povrsinskog sloja, u ovom slucaju bolesnog tkiva
to je otopina nekog spoja, tj. lijeka (polycresulin) u 40% formalinu, a od formalina se ljusti koza
pise da je uspjesnost 70 % - dobar postotak
al opet...ak sam ja dobro shvatila, to ti moze pomoc oljustit taj bolesni dio, al ak ti imunitet u banani i virus se i dalje ludjacki mnozi i prodire sve dublje - nista od toga
sigurno se to ne smije niti predugo uzmat

pitat cu ja svog doktora, on sigurno nije ni cuo za to
female_zg is offline  
Old 12.01.2008., 12:54   #2057
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Daj mi malo pojasnite te interferonske vaginalete i Albothyl. Kako one djeluju?
Sweet, jel ti Ljubo sta spominjao te interf.vaginalete?
interferon je inace prirodni protein koji daje obrambeni imunoloski odgovor na infekciju, stvara se u stanicama inficiranim virusom (ali i drugim "stetocinama")
znaci stanica zarazena virusom potice kao obranu od virusa stvaranje interferona u sebi i na taj nacin se bori protiv virusa
pa ko jaci - taj kvaci

sto je jaci imunitet, veca je i prozivodnja prirodnog inerferona i na taj nacin savladavanje virusa

valjda sam dobro to skuzila i pojasnila

mislim da se te vaginalete na imunoloskom mogu kupit, al moras pitat svog doc-a za to jel ih smijes koristit
female_zg is offline  
Old 12.01.2008., 16:13   #2058
ej svima, ispričavam se što prekidam raspravu, ali imam jedno pitanje...prije par tjedana prijateljica mi je bila kod ginekologa na pregledu i PAPA test je pokazao neke nepravilnosti, uglavnom ima CIN2...danas je navršila 20 god...ima velikih problema sa imunitetom i konstantno je bolesna...doktor joj je rekao da zbog lošeg imuniteta ti cinovi brzo napreduju...ima li tko kakav savijet kako bi mogla brzo i efikasno poboljšati svoj imunitet....???što bi mogla još koristi osim vitamina???:
misslonely is offline  
Old 12.01.2008., 16:36   #2059
Quote:
female_zg kaže: Pogledaj post
za te vaginalete sam nedavno prvi put cula, tj. naisla slucajno na forumu na to
jel se to moze kupit bez recepta i uzet onako.........na svoju ruku? kolko kostaju itd...ak se sjecas

dobro, i kaj je sad s tobom na kraju? jel imas jos uvijek cin-ove, jesi bila na kakvom zahvatu? biopsija, letz?

i jos jedno pitanje za sve koji znaju.....
jel na kolposkopiji odmah naprave i biopsiju ili to posebno idem? (u bolnici)
naime, idem isti taj dan na put na 3 dana i necu bas moci puno mirovat pa mi ne trebaju neki problemi tamo........
ma gle, meni su te vaginalete smanjile s cina 2 na 1... iako sad je biopsija opet pokazala cin 2... tako da ono, ako je neš ozbiljnije,ne vjerujem u vaginalete, već zahvate...

ja sam bila na letz biopsiji pa ću vidjet šta će mi dalje radit... i da, isti dan mi je ljubo napravio i kolposkopiju i biopsiju...
sweet is offline  
Old 12.01.2008., 16:37   #2060
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Daj mi malo pojasnite te interferonske vaginalete i Albothyl. Kako one djeluju?
Sweet, jel ti Ljubo sta spominjao te interf.vaginalete?
nije mi spominjao te vaginalete...ja sam primala interferon u injekcijama i nije pomogao.a iz 2godišnjeg iskustva znam da nema koristi od kupovanja tako skupih lijekova, ...pogotovo ako nije zagarantirano izlječenje... nek on to lijepo spali i mirna bosna
sweet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.