Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2012., 09:47   #621
1. kupiš mobitel
2. pročitaš upute za korištenje
3. nekom čudom nakon toga nemaš problema sa automatskim odabirom mreže


Ali možda je lakše za svoje greške tražiti krivnju drugih.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:40   #622
Quote:
bobaxxx kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

cura mi živi pokraj granice sa slovenijom cca 5 km. Pretplatnik je na t-mobile-a... Sad bez neke najave mobač se vjerojatno prebacio na slovensku mrežu i tu se potrošilo 300-tinjak kunića, a nezna svatko da se mobitel može prebaciti na ručno biranje mreže...Kako mobač nije napustio Hrvatsku meni se to čini kao nepravda te ja njima pošaljem prigovor... Još su mi to i operateri savjetovali, a oni meni odgovore da nema nepravilnosti vezanu uz taj račun te da ga podmirim u potpunosti?!?

Zašto platit, a zašto ne platit?? Jel ima kakvih prava?

Hvala.
Argumentiraj to činjenicom da na teritoriju RH,čak 5 kilometara od granice,nikako nije u redu da slovenska mreža signalom nadjačava vašu (t-mobile),a posljedica toga je neželjeno i ničim traženo korištenje roaminga (koji je unutar 27 članica EU-a do 1000% jeftiniji).

Sretno!
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:38   #623
Evo jedno blesavo pitanje.
Ugovor u Tcom-u (telefon i maxadsl) mi ističe 31.10. I ne želim produžit nego selim na drugog operatora. E sad, jel oni automatski produžuju ugovor ako ništa ne kažeš i koliko ranije ih treba obavijestit (i na koji način)?
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 13:53   #624
Da,ugovor automatski nastavlja teći,
no ne moraš zvati ili odlaziti u t-centar-ako zatražiš prijenos broja drugom operateru,jer bi novi operater trebao sve to obaviti za tebe.
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 16:53   #625
A kad da onda zatražim prelazak? Par dana prije isteka?
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 19:28   #626
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
E sad, jel oni automatski produžuju ugovor (i na koji način)?
Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
Da,ugovor automatski nastavlja teći,
.
Mislim da se ne razumijete, tj da je pitanje bilo postoji li ugovorna obveza nakon isteka (NE), a odgovor je bio da se ugovor nastavlja, ali nema obveze ako želiš raskinuti.

bar mi se čini.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 20:04   #627
Nedavno sam raskinuo VIP 2 mjeseca nakon isteka pretplate (trajala je 2. god.). Po isteku te 2 god. pretplata je nastavila dalje teći sve do raskida, a kod raskida nisam imao nikakvih obaveza, troškova i sl.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 20:08   #628
Ugovori se sklapaju na neodredjeno, ali s ugovorenim obveznim rokom trajanja. Nakon isteka tog roka se i dalje nastavljaju, ali korisnik ih moze raskinuti bez stetnih posljedica.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 20:19   #629
S uvjetima na dan potpisivanja ugovora ili na dan isteka u. o.?

Kad malo pomislim oni mogu promijeniti uvjete kad žele, a korisnik otkazati uslugu pa i nema smisla....

Sent from my GT540
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 21:03   #630
Quote:
A kad da onda zatražim prelazak? Par dana prije isteka?
Dan,dva prije isteka,ne ranije

Za svaki slučaj pitaj (kod novog operatera) da li će oni za tebe raskinuti sve t-com usluge na navedenome broju!

Broj se prebacuje u njihovu mrežu,pa bi to trebalo ići automatizmom,ali ipak,nije na odmet pitati.
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 22:50   #631
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Evo jedno blesavo pitanje.
Ugovor u Tcom-u (telefon i maxadsl) mi ističe 31.10. I ne želim produžit nego selim na drugog operatora. E sad, jel oni automatski produžuju ugovor ako ništa ne kažeš i koliko ranije ih treba obavijestit (i na koji način)?
ne ističe ti ugovor, ističe ti ugovorna obveza, ali ti ugovor ostaje ide, postoji.

Ukoliko želiš preć novom operatoru, odeš kod novog opertaora (NAKON što ti istekne ug.obveza) predaš zahtjev i za nekih 15ak (misli, pogledaj novi pravilnik) dana si na novom operatoru.
Ako predaš ranije tj.prije isteka ug.obveze moće doć do odbijanja jer si pod ug.obvezom.

Ovo se odnosi na telefon, adsl preporučam da "ručno" otkažeš (predaš t-com zahtjev za raskid adsl-a, pisanim putem - nikako telefonom!!), ne obaziruć se na njihovo "gasimo ga samo ako niste aktivni" isl.

Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
S uvjetima na dan potpisivanja ugovora ili na dan isteka u. o.?

Kad malo pomislim oni mogu promijeniti uvjete kad žele, a korisnik otkazati uslugu pa i nema smisla....

Sent from my GT540
ugovor je ugovor, vrijedi ono što si potpisao, neovisno jel ima ugovornu obvezu ili je istekla

Zadnje uređivanje Katrin : 22.09.2012. at 08:53.
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:44   #632
Quote:
adsl preporučam da "ručno" otkažeš (predaš t-com zahtjev za raskid adsl-a, pisanim putem - nikako telefonom!)
Slažem se! Ovako je ipak najsigurnije. Bitno je da ti tel.broj ostaje isti,dok sve druge usluge pogasi-ukini prije prelaska.
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 15:02   #633
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
1. kupiš mobitel
2. pročitaš upute za korištenje
3. nekom čudom nakon toga nemaš problema sa automatskim odabirom mreže


Ali možda je lakše za svoje greške tražiti krivnju drugih.
činjenica je to da jedna od deset osoba zna da mora promjenit mrežu na ručnu iako je u hrvatskoj jer riskira račun za roaming....ja osobno volim gadgete i podosta se razumjem u tehnologiju pa eto nisam stavio na ručno do sad...jer nekim čudom u predhodnih 10 godina nije bilo problemasa roamingom na ovoj poziciji....

Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
Argumentiraj to činjenicom da na teritoriju RH,čak 5 kilometara od granice,nikako nije u redu da slovenska mreža signalom nadjačava vašu (t-mobile),a posljedica toga je neželjeno i ničim traženo korištenje roaminga (koji je unutar 27 članica EU-a do 1000% jeftiniji).

Sretno!
pa to sam si i mislio...nije da je 1km udaljena, čak i onda ne opravdavam gubitak mreže jer bi uz ugovor trebalo stajati sa posebnim upozorenjem da na tom području gdje živite postoji mogučnost od gubitka veze te vam savjetujemo da na vašem mobitelu promijenite način na ručno traženje mreže!!!
__________________
!!!

Zadnje uređivanje Katrin : 23.09.2012. at 15:06.
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 15:14   #634
Izgleda da nas je malo ostalo koji nemaju Maxtv pa me njihovi agenti zovu sve češće na fiksni a počeli su i na mobitel zvati.Molio sam ih da pored moga imena stave da nisam zainteresiran i da više ne zovu ali uzalud.To postaje pomalo zabrinjavajuće jer dva tri puta mjesečno moram objašnjavati da ne želim tu njihovu uslugu.Razmišljam da prebacim fiksni i mobitele na neku drugu mrežu ali me strah da je i na drugim mrežama ista stvar.Drugi tjedan ću do njihovog dućana pa napisati službeno žalbu na to uznemiravanje i dati im do znanja da ću napustiti njihovu mrežu .Danas sam mislio da razbijem tel.od muke.
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 18:09   #635
Quote:
boraborabo kaže: Pogledaj post
Drugi tjedan ću do njihovog dućana pa napisati službeno žalbu na to uznemiravanje i dati im do znanja da ću napustiti njihovu mrežu .Danas sam mislio da razbijem tel.od muke.
V. ovu temu, a za način kako ja to rješavam post #171:

- https://www.forum.hr/showthread.php?t=549794&page=9
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 19:54   #636
Quote:
boraborabo kaže: Pogledaj post
Izgleda da nas je malo ostalo koji nemaju Maxtv pa me njihovi agenti zovu sve češće na fiksni a počeli su i na mobitel zvati.Molio sam ih da pored moga imena stave da nisam zainteresiran i da više ne zovu ali uzalud.To postaje pomalo zabrinjavajuće jer dva tri puta mjesečno moram objašnjavati da ne želim tu njihovu uslugu.Razmišljam da prebacim fiksni i mobitele na neku drugu mrežu ali me strah da je i na drugim mrežama ista stvar.Drugi tjedan ću do njihovog dućana pa napisati službeno žalbu na to uznemiravanje i dati im do znanja da ću napustiti njihovu mrežu .Danas sam mislio da razbijem tel.od muke.
Provizije za novog max tv korisnika su izuzetno velike,provjereno!

Moj savjet: promjenite operatera
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 00:49   #637
Odlučio sam ipak da neću preuzimati ugovor prošlog stanara u iznajmljenom stanu nego ću uzeti samo internet od Bneta. Pošto smo cimer i ja studenti uzeli bi onaj XCARNET jer je brz a i za gledanje streamova . Sad me zanima kolika je minimalna uovorna obaveza (ako netko zna) jer ništa nisam pronašao na njihovim stranicama i kolika je cijena priključka?
emanuelson1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 10:32   #638
Quote:
emanuelson1000 kaže: Pogledaj post
Odlučio sam ipak da neću preuzimati ugovor prošlog stanara u iznajmljenom stanu nego ću uzeti samo internet od Bneta. Pošto smo cimer i ja studenti uzeli bi onaj XCARNET jer je brz a i za gledanje streamova . Sad me zanima kolika je minimalna uovorna obaveza (ako netko zna) jer ništa nisam pronašao na njihovim stranicama i kolika je cijena priključka?
0800 13 13. Puno jednostavnije nego čekati odgovor ovdje
Molly06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 22:09   #639
Postavit ću pitanje ovdje, možda netko zna...
Imam fiksni telefon u T-comu, tamo negdje od 1990-ineke... 2002.godine tražila sam uslugu ISDN, a zatim sam u svibnju ove godine tražila da raskid te usluge i promjenu u HALO 60... to su mi uredno naplatili 100kn. Sve sam riješila telefonom, nikakav ugovor nisam potpisala - a sad mi u Službi za korisnike kaže da imam ugovornu obvezu do svibnja 2014.?
Pa kako?
Prije nego ih ponovno zovem - možda netko zna neko logično objašnjenje, jer možda ima neka kvaka caka ....

P.s. tražim na njihovim stranicama, imaju onaj Cjenik za javne govorne usluge u nepokretnoj mreži za privatne korisnike na 99 strana, tko će se tu snaći???
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 00:19   #640
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Postavit ću pitanje ovdje, možda netko zna...
Imam fiksni telefon u T-comu, tamo negdje od 1990-ineke... 2002.godine tražila sam uslugu ISDN, a zatim sam u svibnju ove godine tražila da raskid te usluge i promjenu u HALO 60... to su mi uredno naplatili 100kn. Sve sam riješila telefonom, nikakav ugovor nisam potpisala - a sad mi u Službi za korisnike kaže da imam ugovornu obvezu do svibnja 2014.?
Pa kako?
Prije nego ih ponovno zovem - možda netko zna neko logično objašnjenje, jer možda ima neka kvaka caka ....

P.s. tražim na njihovim stranicama, imaju onaj Cjenik za javne govorne usluge u nepokretnoj mreži za privatne korisnike na 99 strana, tko će se tu snaći???
trebala si dobit pismo o usmeno sklopljenom ugovoru.
Ako to nisi dobila, traži da ti pošalju jer tad imap rok za odustanak od takvog ugovora
croma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.