Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2004., 18:29   #61
Quote:
violent_femmes9 kaže:
da istina, konacni rezultat je bolji

a jesi pisala pod Windowsima?

ja pisem u pico-i i vi-u
ja se puno ne kuzim u informatiku ali kak mi je objasnjeno, windowsi i dalje "rade" u zaledju.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 18:45   #62
da, pisala si pod Windowsima, to je operativni sistem, zapravo sam te to pitala jer me zanima kako Tex radi pod Win.


OS pod kojim su moji komp je Linux (math_baby, i ja tebe volim), pico i vi su editori pomocu kojih unosim tekst u tex-file.

kad zatvoris tex-file (pod Win), onda moras napisati komandu latex ime-fajla.tex ("zlatexirati" fajl). zanima me u kojem editoru se radi pod Win kad unosis tekst u tex-file, i u kojem programu gledas sto si napisala, tj. konacni rezultat, kad ubacis sve, i slike, reference i sve i dobijes camera-ready
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 23:00   #63
ima vise editora LyX, WinWord, NotePad ja sam radila pod prvim jer je to kod nas na faksu popularno.

Konacni rezultat se gleda u DVI-Viewer -u koji dolazi sa tex-om u setu. ( tex kreira DVI fajlove)

Osim toga moze funkcionirati i kao pdf fajl ( znaci Acrobat)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 23:11   #64
Da, fakat, NotePad je dobra ideja za pocetak... zelim instalirati samo Windowse na laptop, a Word mi ne odgovara uvijek.

S DVI-jem je ista stvar i pod linuxom, ja na kraju dobijem PostScript fajl, ili pdf ako bas zelim
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 23:27   #65
Quote:
violent_femmes9 kaže:
Da, fakat, NotePad je dobra ideja za pocetak... zelim instalirati samo Windowse na laptop, a Word mi ne odgovara uvijek.

S DVI-jem je ista stvar i pod linuxom, ja na kraju dobijem PostScript fajl, ili pdf ako bas zelim
bas sam ti za laptop htjela napisati, tocno tako je bilo i kod mene
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 23:36   #66
ma ne, meni je problem sto koristim LaTex iskljucivo pod linuxom (operativnim sistemom), Windowse niti nemam, osim na jednom skromnom kompu, i to kao dual boot (mogu dici linux ILI Win). ne zelim imati dual boot na laptopu (jer mi on sluzi samo za pisanje, a ovi drugi kompjuteri rade pod linuxom iz sasvim trecih razloga), a hocu koristiti Tex za pisanje tekstova koji imaju previse jednadzbi i sl.

Dakle, na laptopu cu imati i Word i LaTex

btw, primorana sam neke stvari pisati u Wordu, jer neki casopisi ne primaju rukopise u Texu
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 23:46   #67
Quote:
tw, primorana sam neke stvari pisati u Wordu, jer neki casopisi ne primaju rukopise u Texu
znam

nego muz na poslu svo vrijeme imao pod linuxom ( tex) i bio zadovoljan hoce to i doma uvesti ( njegovi argumenti: stabilan je i siguran, tesko "uci" u njega)...a kako sam ja dudek za takve stvari, sto cu vjerujem mu....
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 23:49   #68
Quote:
Blackadder kaže:

Inače - Word?!? :horror:
Što nedostaje Wordu? Meni je on savršen za pisanje znanstvenih radova: odlično radi s velikim dokumentima, relativno dobro formatira fusnote, mogu imati više sekcija s različitim numeriranjem, lako se formatiraju i mijenjaju stilovi, provjerava tipfelere kod pisanja...

Dobro, ja radim samo s tekstom, vjerovatno postoje i bolji programi za pisanje tekstova s gomilama formula i grafova?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 23:53   #69
Quote:
Vojky kaže:
Što nedostaje Wordu? Meni je on savršen za pisanje znanstvenih radova: odlično radi s velikim dokumentima, relativno dobro formatira fusnote, mogu imati više sekcija s različitim numeriranjem, lako se formatiraju i mijenjaju stilovi, provjerava tipfelere kod pisanja...

Dobro, ja radim samo s tekstom, vjerovatno postoje i bolji programi za pisanje tekstova s gomilama formula i grafova?
i ja radim vecinski s tekstom, ali vjeruj mi word tekst prepoznas iz aviona ...nazalost ne nuzno po estetskom dojmu.

Pokusaj na oba pa usporedi. Ja sam upravo u wordu imala problema nakon 100 stranica...i posteno se nazivcirala ( nije stvar u compu radila sam doma na compu, na faksu i trece je bio laptop)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 02:44   #70
Quote:
violent_femmes9 kaže:
Pa zapravo nije bas user-friendly, mislim u usporedbi s Wordom, ali ja ga vise koristim jer su svi moji kompovi pod OS koji ne podrzava Word
Baš suprotno! LaTex je mila majka u usporedbi s Wordom. Probajte u Wordu utipkati matricu 5x5 kojoj je svaki element neki mali polinom, a da to nečemu liči.
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 02:46   #71
Quote:
violent_femmes9 kaže:
zanima me u kojem editoru se radi pod Win kad unosis tekst u tex-file, i u kojem programu gledas sto si napisala, tj. konacni rezultat, kad ubacis sve, i slike, reference i sve i dobijes camera-ready
WinEdt

Taj program je poslan s neba da LaTexaše (a naročito one koji si instaliraju MikTex) odvede ravno u Raj.

A ako mi ga se ne da pokretati ili ako ga nema instaliranog na mašini na kojoj radim, onda koristim Notepad ili nešto barem malo bolje (zgodno je za svaki redak znati koji je to po redu redak u datoteci da se lakše nađu greške).
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 02:48   #72
Quote:
violent_femmes9 kaže:
btw, primorana sam neke stvari pisati u Wordu, jer neki casopisi ne primaju rukopise u Texu
A Open Office? Ima opciju snimanja u Word formatu. Nisam previše isprobavao, ali čini mi se da dobro funkcionira.
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 10:07   #73
Quote:
Blackadder kaže:
Baš suprotno! LaTex je mila majka u usporedbi s Wordom. Probajte u Wordu utipkati matricu 5x5 kojoj je svaki element neki mali polinom, a da to nečemu liči.
da, ali Winona je drustvenjak, i pretpostavljam da u njenoj disertaciji nema matrica i polinoma.

OpenOffice koristim (prije StarOffice) za Excel (kad mi se ne da pisati programcice u fortranu ), za Word nikad nisam postelala dijekriticke znakove, a i nikad nisam sigurna sto ce se kako otvoriti (98ica ili XP ili mackapiterina)

hvala za link
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 16:47   #74
William Feller je za doktorat predložio rad od nekih dvadesetak stranica (ne znam točno, možda je i više, ali je daleko manje od 100). Glatko su ga odbili. Ponudio ga je na Göttingenškom Univerzitetu. Odmah su ga prihvatili.

No ne bih rekao da je sve tako crno bijelo. Ako nemaš neku novu genijalnu ideju (nego samo novu), onda moraš naštancati sto i više stranica. A ako je imaš i možeš je napisati u 20 stranica, ond radiš idiote od ovih prethodnih...
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 01:29   #75
Quote:
Comandante Che kaže:
btw. ja tu nisam nastupio kao netko tko definira sto je znanost a sto ne...ja sam samo kad ste se zakacili za taj mali dio mog posta...ja sam pitao gdje su argumenti za drustrvenjake i humaniste...ja sam iznio svoj stav..a vi mi cijelo vrijeme trubite o nekom elitizmu itd...cemu?..gdje su argumenti i diskusija?
Koji su to 'vi'?
Ja te ne zovem elitistom i pokusavam s tobom diskutirati.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 23:21   #76
Quote:
zhabotinsky kaže:
Par opaski...

1. U Hrvatskoj se marketingom kao znanosti trenutno nitko ne bavi, osim, mozda, te jedne osobe koju sam naveo. Vazno je naglasiti da je taj rad ta osoba napravila dok je radila u USA na jednom marketinskom odjelu jednog vrlo dobrog faxa. Ta osoba nikako nije guru, vec (samo) znanstvenik. Grozim se marketinskih gurua.
nisi ti naveo ime te osobe...ako je takav "znanstvenik" sto ga skrivas..

Quote:
zhabotinsky kaže:

3. "a i ti časopisi koje navodiš nemaju veze s znanošću" A otkud bi ti to mogao znati?
zato jer znam...
Quote:
zhabotinsky kaže:

4. Kako je to Kuhn "prevazidjen"? Bas me zanima. Kako ti pristupas problemu razvoja teorije, ako si vec znanstvenik? Naime, postoji vrlo cvrsta logika u Kuhnovom pristupu znanosti i na toj logici pociva razvoj znanosti na svim bitnim svjetskim znanstvenim institucijama. No, otkud bi ti to mogao znati?! Naime, ti nemas nikakvu vezu s takvim institucijama.
pojma nemas..sam Kuhn u svojoj "legendarnoj" knjizi npr. sam pojam paradigme definira na cca. 20 nacina...za pocetak bi bilo dobro da ga ipak bar prolistas ako nisi u stanju citati...budi bez brige o mojim vezama s medunjarodnim insitucijama...

Quote:
zhabotinsky kaže:

5. Tebe su zvali ljudi poput "Roccoa, Joze Previšića, Tihomira Vraneševića, Tanje Kesić itd.." Ma bravo! Samo jedan mali problem: u marketinskoj znanosti ti ljudi predstavljaju jedno veliko (ili malo?) nista, tj. boranija kako rekoh.
je bas predstavlaju malo nista..zato je npr. Rocco u tijelima HAZU-a, Kesicka dobiva projekte od Ministarstva znanosti, a Vranesevica je dovoljno daupises u Google pa da vidis samo ono sto je vani publicirao..ti si moram priznati zbilja laprdalo svoje vrste...pojma nemas

Quote:
zhabotinsky kaže:

7. Po tebi, niti fizika nije znanost jer eto koristi matematiku.
opet neko imputiranje da se malo ohrabris u nedostatku argumenata ili?
Comandante Che is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 23:27   #77
Quote:
Comandante Che kaže:
to što pišeš je bez ikakvog smisla…primjer Grka sam naveo u kontekstu tvoje definicije i logičnosti koju si navela kao temeljnog elementa znanosti…vidim osjetila si se pogođena…uh, što je taština nezgodna stvar…no, nema razloga za frustracije..ako je jedan velikan kao što je T.H. Huxley definirao znanost kao «ništa osim školovanog i organiziranog zdravog razuma»….onda se ni ti ne trebaš stidjeti sa svojim «empirizmom i logičnosti»…i baš zbog te taštine radiš logičku grešku…jer 48 kromosoma nije rezultat logičnosti…već nedostatnost kvalitetnih metoda tj. tehnika..naime tek kad su uvedene tri nove tehnike je određeno da čovjek posjeduje 46 kromosoma..makar (iako mi se ne da i ta tema proširivati…priča o 48 kromosoma je poznata priča…i nakon tog otkrića istu stvar je potvrdila gomila istraživača…i to iz čistog očekivanja tog broja…ali o tome mi se sad ne da..onaj tko je malo dublje u prirodnim znanostima zna o čemu pričam…)…dakle kao što rekoh brkaš neke stvari…



a čuj što ti mogu… ne znam što ti nije jasno…no, dobro…dalje..slažem se čuvaj živce… nekog smeta patronizirajući ton..a nekog neznanje..(spadam u drugu skupinu )
Zato sto se tako ne diskutira. To ti kao osoba koja pise drugi doktorat valjda znas. Sto se Kuhna, Poppera, Lakatosa, Liptona i drugih tice, naravno da definicija ima puno; valjda zato sto kad odgovoraju na pitanje 'sto u stvari ljudi cine kada se bave djelatnoscu koju zovemo znanosti' ili 'po cemu se znanje koje zovemo znanost razlikuje od ne-znanstvenog znanja' ljudi polaze od vlastitog iskustva, kulturnog kruga iz kojeg potjecu. Moje je misljenje da su one definicije koje su najjednostavnije ujedno i najbolje.
Sto se marketinga tice - ne znam nista o tome pa se ne mogu ukljuciti u taj dio rasprave. Sto se ostalog tice - budi oprezan. Kao sto si i sam rekao, ovo je internet, i ti u biti ne znas jesu li ljudi koji se predstavljaju kao drustvenjaci prirodnjaci ili vice versa
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 23:46   #78
Quote:
Comandante Che kaže:
Sve o.k. znam da i među prirodnajcima ima svega…ali su naspram društvenjaka i humanista ono što je lav u odnosu na mačku…btw. cijela znanost je u Rh u katastrofalnom stanju…

Opet si uzimaš pravo da si sudiš o stvarima o kojima neznaš - Hrvatska ima izrazito jake i međunarodno priznate društvenjake u nekim područjima.

Inače, da si pokupio svu pamet svijeta nisi - jer bi inače recimo znao da se opsežniji pravni radovi često započinju navođenjem rimskog prava.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 22:49   #79
Quote:
jimmy jazz kaže:
hehe chego citajuci zhabotinskog slucajno naletio na tebe kako se opet nesto komplexishesh pa da mu dam savjet..

a vidim da se dobro sjecash onog topica na prirodnim znanostima o psihologiji, gdje ti je svako ko je imal nekaj za reci rekel da si poprilicna budala! , i to ljudi sasvim suprotnih stajalishta
..mora biti nekaj u tome
samo tako..meni je drago da ti "slucajno" naletavas na mene..smao ti "naleti" svaki put kad ti zatreba terapija lol

btw. i sto se opravdavas.. ma daj...meni uopce nije potrebno nikakvo opravdanje..ja jako dobro znam sto radim...a ti si mi malo nesiguran ..je li..ajde ajde...nebrini se toliko ovo je ipak samo virtualan svijet..tu bar mozes biti otvoren...ne srami se..reci ti ciki Freudu sto tebe muci
Comandante Che is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 23:08   #80
Quote:
jimmy jazz kaže:
cak 3 postova de sam razotkril puknutog drvosjecu a ti meni 10, od toga vecinom monologi de sam sa sobom pricash! nekak te jebe logika fixacije
4:klap:

ps. galerija se moze uvjeriti kako se pacijent gubi...vec vidi 10 postova...
Comandante Che is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.