Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2012., 09:47   #41
Ma svakako, znamo mi da su žene takve. Ubojita kombinacija.
__________________
When she was just a girl, she expected the world... But it flew away from her reach...♪♫
j3ssica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 13:06   #42
Suzdržite se od provociranja i vrijeđanja. Ubuduće kartoniram.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 17:45   #43
Pozdrav!
Evo ja sam se danas gadno posvađala sa šeficom.
Inače smo u korektnim odnosima, nije loša ali nije za funkciju koju obavlja, ne ide joj organiziranje posla i ljudi. Svi znamo da ne može upraviti sa 80% lijenčina pa upregne ovih 20% koji žele raditi. I danas sam joj rekla sve što je ide. Nakon što mi je po 101 put uvalila tuđi posao pod izlikom "još samo ovaj put".
Rekla sam joj "neću" i popizdila je, pa smo se prepirale, pa mi se na kraju dana obraćala s "gospođa ime" i persirala mi a do tad smo bile na ti.

I znam da sam u pravu i da nije u redu njeno ponašanje ali zašto sam onda ja sad u kurcu? Zašto imam grižnju savjesti i krivo mi je i mislim se kako će to utjecati na naš odnos ubuduće? A ustvari bi me trebalo bit briga. Jer sam u pravu.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:05   #44
Quote:
Ay, Carmela kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo ja sam se danas gadno posvađala sa šeficom.
Inače smo u korektnim odnosima, nije loša ali nije za funkciju koju obavlja, ne ide joj organiziranje posla i ljudi. Svi znamo da ne može upraviti sa 80% lijenčina pa upregne ovih 20% koji žele raditi. I danas sam joj rekla sve što je ide. Nakon što mi je po 101 put uvalila tuđi posao pod izlikom "još samo ovaj put".
Rekla sam joj "neću" i popizdila je, pa smo se prepirale, pa mi se na kraju dana obraćala s "gospođa ime" i persirala mi a do tad smo bile na ti.

I znam da sam u pravu i da nije u redu njeno ponašanje ali zašto sam onda ja sad u kurcu? Zašto imam grižnju savjesti i krivo mi je i mislim se kako će to utjecati na naš odnos ubuduće? A ustvari bi me trebalo bit briga. Jer sam u pravu.
Baš te briga. Što se opterećuješ nevažnim stvarima? Završena priča između nje i tebe. Od sada ćeš imati drugačiji (vjerovatno pošteniji tretman). Uostalom nije ona bogom dana da te maltretira. Ne treba trpiti maltretiranje i bezobrazluke...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 19:05   #45
Eto i mene ovdje

Imam problema na poslu, pa molim savjet jer više ne mogu normalno, realno i objektivno prosuđivati što je ok, a što nije.

Dakle, imam staža 8 godina, ovo mi je 3. posao.
I sve do sada sam radila poslove sama i samostalno. dakle, nisam dijelila svoj posao sa kolegama i slagala sam se ok sa "svima".

Međutim, nedavno sam promijenila odjel i došla u novi odjel koji je kaos sam po sebi. Problem je organizacije i čvrste ruke šefice. Naime, šefica je skroz ok i dobra i vrijedna osoba, ali po mom mišljanju nije dobar šef. Npr. kako dijelimo posao rekla nam je da se sami dogovorimo tko će, kako i kad što raditi. Naravno, desilo se da neki ne rade NIŠTA, a drugi vuku za cijeli odjel, kao i biranje poslova-neki neće raditi sve il što se "dogovorimo" nego biraju kaj će raditi. Ja sam (skromno) vrijedna i marljiva, nikad mi ništa nije problem odraditi, povući ali općenito imam problem sa gledanjem ljenčina oko sebe.

Trpila sam to par mjeseci, danas pukla i rekla šefici problem. Međutim, razgovor je otišao u kufer, ispalo je kako se ja žalim da imam previše posla, a ona me uvjerava da svi mi puno radimo.

Osjećam se jadno što sam išta rekla.

Moje pitanje je: kada se vi odlučite boriti za sebe? Kada je bolje samo šutit i raditi?

Hvala!!
takooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:02   #46
žena i mlađi muškarci

nedavno sam za indirektno nadređenu dobila ženu koja ima specifičan odnos s mlađim kolegama
naime, taj odnos je tipa - ja sam vaš pajdo, a onda ih malo drži na distanci, pa onda malo da mrkvicu, uglavnom oni u njoj vide ne znam šta i zbog toga obavljaju i šta treba i ne treba , skoro pa dahću kao psići kad im se obrati
malo sam se prisjetila jer ju znam iz nekog muvinga pred puno godina i sjetila sam se da se i onda pravula važna pred mlađim tipovima
radi se kao o profesorici koja se uvijek uobrća isključivo dečkima u razredu i ima dva tri koji su joj top, ostalo nula
aluzije nisu seksualne, ali tu jednostavno nešta ne štima

uglavnom, trebala bih biti dobra s njom, ali uopće ne mogu do nje doprijeti...
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:27   #47
I koje je tvoje pitanje?
Dijalog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:28   #48
Kakve veze ima njen odnos prema mlađim kolegama s tvojim odnosom prema njoj?

Zbog čega bi trebala biti dobra s njom? Na koji način 'dobra'? Pajdo-dobra ne trebaš biti, niti je poželjno u takvom odnosu (podređeni-nadređeni). Profesionalno-obavljam-posao-dobra sasvim je dovoljno.

Nije mi sasvim jasna svrha teme. Analiza tvoje nadređene? U tom slučaju će ići pod ključ. Ili tražiš savjet kako se postaviti prema njoj? Trebala bi malo bolje definirati.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:55   #49
e to da se gleda samo dobro napravljen posao je već prošlo vrijeme...
dobra hoću reću u dobrim odnosima

uglavnom, ona favorizira dva tipa, on su joj miljenici, sve rade, dobivaju povlastice i informacije
ostale ne šljivi , zapostavlja, a u komunikaciji se inati i provocira

zanima me kako s takvom osobom stvorit odnos, ići u svađu, dokazivanje, ili nešto drugo?
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:37   #50
Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
e to da se gleda samo dobro napravljen posao je već prošlo vrijeme...
dobra hoću reću u dobrim odnosima

uglavnom, ona favorizira dva tipa, on su joj miljenici, sve rade, dobivaju povlastice i informacije
ostale ne šljivi , zapostavlja, a u komunikaciji se inati i provocira

zanima me kako s takvom osobom stvorit odnos, ići u svađu, dokazivanje, ili nešto drugo?
A kakav ima odnos prema podređenim ženama? (ako već ističeš važnost spola)
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:33   #51
LOŠI MEĐULJUDSKI ODNOSI NA POSLU

Pokrećem ovu temu iako je vjerojatno bilo sličnih tema ranije.
Došla sam kao pripravnica na sadašnje radno mjesto. Mentor mi je gospođa sa srednjom stručnom spremom koja ima par godina do mirovine. Kratko vrijeme to je štimalo ali ubrzo su se odnosi jako zakomplicirali. Obzirom da sam se pokazala kao ambiciozna osoba voljna naučiti nešto novo valjda sam postala prijetnja toj gospođi i nakon toga je uslijedilo konstantno blaćenje mog rada, omalovažavanje, teško komuniciranje. Obzirom da sam u direktnom radu s njom imam osjećaj da ostali ljudi u firmi vjeruju njenim pričama. To vidim po tome da kada nešto trebam napraviti, teško dobijem neki zadatak i ako ga i dobijem slijedi kontroliranje. Bojim se da i šef isto tako ima loše mišljenje o meni iako je pokazivao veliku simpatiju prema mom entuzijazmu i želji za radom. Probala sam razgovarati s njom ali je ona uvjerena da sam ja problem, da ja njoj bezobrazno odgovaram, da ju nepoštujem. Postavlja se pitanje kako da joj odgovorim kada me napadne zašto radim nešto što mi je šef dao da radim, jer se ona smatra većom i od šefa. Gospođa ima podršku od direktora pa valjda ima podršku za svoje maltretiranje.
Sada se sve teže nosim sa tom situacijom. nemam riješenje za svoj problem jer sam sve slabija i slabija... molim vas pomoć
mary lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 21:39   #52
Uh, to ti je neka zajebana baba. Ugrožavaš ju. Probaj ju dobiti na svoju stranu. I sklanjaj se sukoba, radje popusti i presuti, jer ako ona ima krakove do direktora popušit ćeš ako se svađaš. samo mirno!
mala zebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 22:26   #53
pokušaj naći neki kompromis, znam da je to jako teško, rezultati tvog rada bi trebali biti mjerilo prema kojem bi te cijenili kao radnika, ali...
na koji si način razgovarala s njom- jesi ju optuživala, predbacivala
moraš biti jako oprezna jer su ljudi jedni drugima vukovi i zabiju ti nož u leđa samo tako
a da pokušaš razgovarati s direktorom?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 22:39   #54
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
pokušaj naći neki kompromis, znam da je to jako teško, rezultati tvog rada bi trebali biti mjerilo prema kojem bi te cijenili kao radnika, ali...
na koji si način razgovarala s njom- jesi ju optuživala, predbacivala
moraš biti jako oprezna jer su ljudi jedni drugima vukovi i zabiju ti nož u leđa samo tako
a da pokušaš razgovarati s direktorom?
pa jesam, godinu dana pokušavam na način " trudim se ali nekad pogriješim", " sto sam napravila, recite mi da znam ubuduće" .... ali to s njene strane bude "ništa ne valja, ovo je užas, nemože se raditi" ja na to što nevalja i dobijem nikakav odgovor. hrpa nepovezanih stvari... točnije danas mi kaže jedno sutra me okrivljuje što sam to napravila. onda sam joj "pukla" i rekla da me maltretira i da me prestane svima blatiti i da mi objasni u čemu sam pogriješila a ne samo da se dere a da mi ništa ne kaže.... ispalo je još gore nego što je bilo .... pokušala sam s tim šefom razgovarati da mi pravi probleme kada dobijem zadatke od drugih suradnika, i da se ne želim s njom svađati ali vidim da on na kraju bude na njenoj strani. jer ako mi danas da neki zadatak, ona se pobudi i on već sutra razmišlja drugačije
mary lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 22:59   #55
Quote:
mary lady kaže: Pogledaj post
pa jesam, godinu dana pokušavam na način " trudim se ali nekad pogriješim", " sto sam napravila, recite mi da znam ubuduće" .... ali to s njene strane bude "ništa ne valja, ovo je užas, nemože se raditi" ja na to što nevalja i dobijem nikakav odgovor. hrpa nepovezanih stvari... točnije danas mi kaže jedno sutra me okrivljuje što sam to napravila. onda sam joj "pukla" i rekla da me maltretira i da me prestane svima blatiti i da mi objasni u čemu sam pogriješila a ne samo da se dere a da mi ništa ne kaže.... ispalo je još gore nego što je bilo .... pokušala sam s tim šefom razgovarati da mi pravi probleme kada dobijem zadatke od drugih suradnika, i da se ne želim s njom svađati ali vidim da on na kraju bude na njenoj strani. jer ako mi danas da neki zadatak, ona se pobudi i on već sutra razmišlja drugačije
Nisi smjela "puknut". Uvijek ti se štite stariji zaposlenici pred penziju, pogotovo ako je državna firma.
ti dalje moraš šutit i trpit njeno maltretiranje ako želiš zadržat posao. vidiš da na kraju svađe direktor bude na njenoj strani. nažalost, ako se boriš za sebe, popušit ćeš još više.
ajd nisi ni prva ni zadnja koja je naletila na poslu na staru ludu babu
torbica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 23:16   #56
Quote:
torbica1 kaže: Pogledaj post
Nisi smjela "puknut". Uvijek ti se štite stariji zaposlenici pred penziju, pogotovo ako je državna firma.
ti dalje moraš šutit i trpit njeno maltretiranje ako želiš zadržat posao. vidiš da na kraju svađe direktor bude na njenoj strani. nažalost, ako se boriš za sebe, popušit ćeš još više.
ajd nisi ni prva ni zadnja koja je naletila na poslu na staru ludu babu
znam. nije on mene ukorio ili mi nešto rekao ali vidim da njena priča ima utjecaj na njega. kako da šutim kada pravi budalu od mene? eto šutjela sam pa na kraju ispadne da sam glupa i mutava. u biti, kako god da se postavim ne valja. znam da nisam sigurno jedina koja ima poteškoće sa kolegama ali mi je teško
mary lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 23:31   #57
Quote:
mary lady kaže: Pogledaj post
znam. nije on mene ukorio ili mi nešto rekao ali vidim da njena priča ima utjecaj na njega. kako da šutim kada pravi budalu od mene? eto šutjela sam pa na kraju ispadne da sam glupa i mutava. u biti, kako god da se postavim ne valja. znam da nisam sigurno jedina koja ima poteškoće sa kolegama ali mi je teško
ma kuzim da ti je tesko, samo sam mislila da ce te utjesiti sto i drugi imaju zle babe na poslu, nista ja ne kazem drugo.
njoj bi bilo naajdraze da se pravis mutava, trust me. nemoj bas tako, ali bome nemoj ni pokazivat zube.
imali smo mi na poslu jednu takvu...dobro nije bila prema meni zlocesta, ali imala je svoje musice, dolazila na posao kad hoce, rekla svakom sta ga ide, i ovi kolege srednjih godina su je stitili i postivali jer je ona njih ucila posao nekada. tako da... ne mozes ti protiv utaborenih babaca
torbica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 07:11   #58
Evo ti mog savjeta: lijepo ti pusti tu ženu, šefa, i sve ostale koji njih slijede. Radi svoj posao dobro kao što znaš i raditi, nabaci osmijeh i jednostavno živi u svom svijetu. Na negativne komentare jednostavno ne reagiraj ili odgovori još prijaznije, te zatim smireno nastavi po svom. Ignoriranje i optimizam najteže padnu takvim osobama, a tebi mogu najviše pomoći.

Naposlijetku, bolje od toga niti ne možeš. A dobra je vjerojatnost da će se ta žena smiriti kad vidi da ništa više ne djeluje na tebe.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 17:02   #59
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Evo ti mog savjeta: lijepo ti pusti tu ženu, šefa, i sve ostale koji njih slijede. Radi svoj posao dobro kao što znaš i raditi, nabaci osmijeh i jednostavno živi u svom svijetu. Na negativne komentare jednostavno ne reagiraj ili odgovori još prijaznije, te zatim smireno nastavi po svom. Ignoriranje i optimizam najteže padnu takvim osobama, a tebi mogu najviše pomoći.

Naposlijetku, bolje od toga niti ne možeš. A dobra je vjerojatnost da će se ta žena smiriti kad vidi da ništa više ne djeluje na tebe.
nekako bih ja podnijela njene komentare ali to što me se dodatno kontrolira, što mi se ne daju poslovi, što vidim da mi suradnici ne vjeruju to nikako ne mogu podnijeti. znam da bi mi bilo lakše kada bih se mogla opustiti ali mi baš i ne ide. Kako da se osjećam što sa fakultetom radim bezvezne poslove jer da dobijem bilo što drugo bila bih konkurencija njoj.
mary lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 05:17   #60
Quote:
mary lady kaže: Pogledaj post
nekako bih ja podnijela njene komentare ali to što me se dodatno kontrolira, što mi se ne daju poslovi, što vidim da mi suradnici ne vjeruju to nikako ne mogu podnijeti. znam da bi mi bilo lakše kada bih se mogla opustiti ali mi baš i ne ide. Kako da se osjećam što sa fakultetom radim bezvezne poslove jer da dobijem bilo što drugo bila bih konkurencija njoj.
Ne kažem da je lako, ali znaj da ne možeš kontrolirati tuđe misli i postupke. Ipak, svoje možeš. Stoga kreni od toga. Ti se i dalje javljaj za važnije poslove neovisno o njihovom mišljenju, ali odradi i one manje važne. I znaj da ako šef i suradnici ne vjeruju tvojim riječima, djelima će možda povjerovati. Samo hrabro naprijed! Čini što možeš i znaš, al bez stresa, brige i žaljenja.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.