Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 18:41   #661
Svrbež! Često prilično jak .Toliko jak da se moraš češati a nezgodno je mjesto i ako se ozljedi ili iziritira koža (nedaj bože gljivice) može postati još gore.Hemoroidi su-to je sigurno i provjereno.Pazim što jedem i pijem što znatno pomaže.Međutim često u rano jutro (5 ili 6 sati) u snu me počinje svrbiti što je odvratno jer je čovjek u to doba prilično snen i polusvjestan pa se stanem drapat'...Tako dolazi do iritacije tog osjetljivog područja.Nekoliko sati poslije kad sam vec na poslu (nenaspavan!) i popio sam si kavicu ,odem na wc i uredno sve obavim,operem i namažem kremicom (Pantexol krema) svrbež prestane.I tako skoro svaki dan u zadnje vrijeme.Ako netko može pomoći nekim savjetom ili zna što učiniti,neka molim vas-pomogne. Aaaaahhhh!

Zadnje uređivanje donkihote : 14.01.2009. at 19:09.
donkihote is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:22   #662
Quote:
srica kaže: Pogledaj post
Imam vanjske hemeroide koji se ponekad upale.
Ali veci mi je problem krvava stolica. Imate li kakvih iskustava s time?
Meni je pomogao čaj od stolisnika,zaustavio je krvarenje ali je nastao problem kada je došlo do upale,dva dana sam preležala na stomaku.Nemam pojma zašto su se pojavili,nemam problema sa stolicom,zdravo se hranim,krećem se i ne znam u čemu je problem...Svaki savjet je dobrodošao
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 21:36   #663
Quote:
atzika kaže: Pogledaj post
U Srbiji nisam uspeo da nadjem američku verziju pa sam za 215 dinara(1€=80din) kupio himalayu da probam, vidim da se i drugačije pije, 3x2 tablete dnevno prvu nedelju i to posle jela, pa onda 4 do 6 nedelja 2x2 tablete. U svakom slučaju ako ni ovo ne pomogne naći ću američki u Hrvatskoj pa ću i to probati...
Ima li u Srbiji ta krema "hadensa "ili kako su već rekli?
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 18:49   #664
Gi, gi, gibajmo se....

...ja isto imam problema sa hemićima
..neko vrijeme su se bili primirili, ali evo njih natrag...a ja znam i zašto...to je zato što se jaako malo gibam...skoro nikako...malo na poslu (a posao mi je u uredu), a kad dođem doma s posla, nešto pojedem i onda u fotelju
..uskoro možda (ma ne možda,nego sigurno) krenem na neke vježbe (aerobik ili nešto sl), pa se nadam da će se stanje poboljšati...
..a i morala bih malo promijeniti prehranu...jedem puno čokolade
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 19:18   #665
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
...ja isto imam problema sa hemićima
..neko vrijeme su se bili primirili, ali evo njih natrag...a ja znam i zašto...to je zato što se jaako malo gibam...skoro nikako...malo na poslu (a posao mi je u uredu), a kad dođem doma s posla, nešto pojedem i onda u fotelju
..uskoro možda (ma ne možda,nego sigurno) krenem na neke vježbe (aerobik ili nešto sl), pa se nadam da će se stanje poboljšati...
..a i morala bih malo promijeniti prehranu...jedem puno čokolade
A vidiš,ja se baš puno krećem(takav mi je posao),ne jedem ljuto,ne sjedam na hladno,redovito se perem pa sam ih opet dobila.Ono što mene izluđuje je to da za to nema lijekama daj,pa izmislili su sto čuda a protiv ove napasti se ništa ne može!?I da li mi netko može odgovoriti,smeta li njima vježbanjemislim,konačno skinem škembicu i imala sam taaaako lijepe pločice i onda dobijem hemačeE sad,čekam da se ovo malo primiri i mogu li onda nastaviti sa vježbanjem?
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 20:45   #666
Pobogu i zaboga ljudi moji,nije valjda da ste svi uspjeli izlječiti hemace
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 08:19   #667
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Pobogu i zaboga ljudi moji,nije valjda da ste svi uspjeli izlječiti hemace
Ja sam se jučer vratio iz bolnice sa operacije
Budem malo opširnije napisal iskustva nakon metar dana kad malo bolje zacijele rane...........
1001noob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 21:47   #668
imam isto hemiće...lol...ali unutarnje....i gnjave me jako, hranim se mjesec dana dobro i nema ih onda pojedem malo cokolade sendvic i bananu stolica se stvrdne i bam evo njih opet...zanima kako ide ovo s operacijom unutrasnjih dali boli dali i koliko dugo sto jest???? kakve pretrage dali su neugodne???tako da znam dali mi je sudeno jest ne finu hranu s kojom sam uvjek gladan... ako ima tko iskustva s tim molim da mi javi. HVALA
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:22   #669
pozdrav svima,

imam slične tegobe kao i vecina vas ovdje. Prije sest godina su mi dijagnosticirani unutarnji hemeroidi 1. i 2. stupnja. Lijek za to ne postoji, samo regulirati prehranu (uvesti namirnice bogate vlaknima...dvije jabuke dnevno, musli, dosta tekucine itd...), uglavnom meni je to pomoglo sve dok se nisam opustila misleći kako sam se potpuno izlijecila i krenula po čevapčićima, pizzama i sličnim oblizekama. Prije sest mjeseci mi je ponovo izbio jako bolan čvorić zbog kojeg nekoliko dana nisam bila sposobna za posao. Lijecnik opce prakse mi je tu pomogao sa kremicom koja se ne smije duze od tjedan dana koristiti jer sadrzi korikosteroide ali je odlicna za smiriti upalu i lakse pretrpiti dok bol ne prestane. Bitno je naglasiti da te sve kremice samo ublažavaju simptome ali hemeroidi od njih ne mogu nestati samo se dužom uporabom kontraefekt može postići jer se uništava sluznica što kasnije dovodi do niza drugih komplikacija. Moj čvorić se ovaj put povukao tek nakon puknuća...bila sam sretna misleći da je napokon gotovo ali naravno da nije, nakon toga primjećujem svaki put nakon tvrđe stolice krv na papiru što traje već skoro pola godine i konačno počinjem paničariti i odlazim po uputnicu za proktologa.

Jučer sam bila na pregledu u KBC Dubrava, znala sam što me čeka jer sam bila prije šest godina ali svejedno mi je bilo grozno. Mislim doktor je stvarno ok i uzasno puno priča kako bi ti odvukao pažnju ali meni je pregled ipak bio malo bolan...vjerujem da to ovisi o osobi, ja baš nemam visok prag boli pa možda nisam najbolje mjerilo, ali doktor je jako obziran i ne forsira pregled do kraja (na rektoskopiju pritom mislim) ako nemožeš izdržati (traje nekih desetak minuta). Nakon rektoskopije moj dragi doktorčić je odlučio mene odmah riješiti muka pa je napravio mali zahvat (podvezivanje) unutarnjeg hemeroida nekakvom gumicom koja se postavlja na arteriju koja dovodi krv u hemeroid, nakon par dana taj dio bi trebao otpasti i izaći sa stolicom ...taj dio priče NE BOLI NIŠTA! Bez anestezije se izvodi i traje minutu. Nakon svega toga mi je doktor rekao da mogu ići na posao. Ostala sam ipak doma više da se psihički dobijem jer sam danima paničarila, nego što sam nekakve tegobe imala. Počelo me malo popodne boliti, popila sam ketonal i smirilo se. Danas ujutro sam najnormalnije išla na posao...što će biti dalje ...nemam pojma ...javit ću vam ali nadam se da sam vam malo pomogla ovom svojom poviješću bolesti i svakako bilo kome bez obzira na sve savjetujem da ode na pregled i dobije stručno mišljenje i dijagnozu...postoji hrpa drugih boleština koje nemoraju biti hemeroidi, a zbog straha i glupih nerealnih slika o tome može doći do nepotrebnih komplikacija.

Moj problem je sklonost tvrdoj stolici i jednostavno moram naučiti živjeti sa tim regulirajući konstantno probavu....
najnovija29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:59   #670
Quote:
bobaxxx kaže: Pogledaj post
imam isto hemiće...lol...ali unutarnje....i gnjave me jako, hranim se mjesec dana dobro i nema ih onda pojedem malo cokolade sendvic i bananu stolica se stvrdne i bam evo njih opet...zanima kako ide ovo s operacijom unutrasnjih dali boli dali i koliko dugo sto jest???? kakve pretrage dali su neugodne???tako da znam dali mi je sudeno jest ne finu hranu s kojom sam uvjek gladan... ako ima tko iskustva s tim molim da mi javi. HVALA
Prvo - da li si bio na pregledu kod specijalista proktologa?!
Da li krvariš ili su ti hemiči samo bolni?
Proktolog će ti reči šta i kako dalje - da li su za operaciju ili nešto drugo.
Ako su za operaciju onda ćeš vjerovatno prvo morat napraviti kolnoskopiju koja je relativno neugodna (bolna) pretraga ali traje kratko.
Ako je sve u redu sa kolnoskopijskom pretragom ideš na dogovor za operaciju.
Prije operacije češ napraviti osnovne pretrage - krv, EKG, RTG, odrediti krvnu grupu ako je več nemaš (vojna knjižica ili donatorska knjižica) a svim tim nalazima češ iči kod anesteziologa na razgovor.
Onda češ iči na operaciju koju obično rade u opčoj anesteziji ( neki su pričali da se nekad radi u lokalnoj tj. spinalnoj ali to ne znam).
Poslije operacije češ biti u bolnici dva tri dana da vide jel sve u redu a ako je ideš doma.

Sad ono što te najviše zanima - BOL

Ovako - moj prag boli je nula , jednostavno ne podnosim bol
Ali kad dođeš sebi i ako več nisi dobio nešto protiv boli odmah zatraži - ja jesam i dobivao sam tri puta dnevno - sa time će ti bol biti podnošljiva.

Ja sam 2.2. u ovaj ponedeljak operiran a u srijedu sam pušten doma.
Danas - pet dana poslije operacije - bol je minimalna (doduše još pijem tablete za bol ).
Normalno sjedim (pažljivo se sjedam), hodam normalno samo malo sporije čak i vozim auto - uglavnom sve polako i pažljivo

Hrana - mora se jesti lagana vlaknasta prehrana - uglavnom sve da stolica bude mekša - zbog rane.........

Trenutno mi je najneugodnije kad moram na wc - to malo boli - rana boli ali da se izdržati.

Uglavnom svi koje znam a da su išli na operaciju su prošli isto ovo kao i ja, malo su se patili ali svi redom danas vele da su super i nemaju više nikakvih problema sa hemičima

Dakle prvo kod proktologa
1001noob is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 14:55   #671
I ja sam imala problema sa hemeroidima , pogotovo poslije prve trudnoće. Izašli su zbog tiskanja. Bolni, pekli su, malo su krvarili, sjedila san na stolici ko fine dame, samo na jednom guzu. Svrbili, nikako nisam spavala. Grozno. Pokušala sam s oblozima i kremama, ali pomoglo mi je jedino vrijeme. Nakon toga, neko vrijeme pauza, da bi se ponovno pojavili. Luda sam bila. Pokušala sam ih se riješti sa raznim metodama, i našla sam rješenje. Dvije žlice maslinovog ulja i žlica obične vode, to izmješat i stavljat si obloge od toga na njih. Nije bitno koliko puta na dan. Ali svakako što više to bolje. Mene su prvi dan grozno pekli, tada sam počela s tim. NIsam odmah stavljala obloge zbog pečenja, ali sam to stavila na vatu i malo držala. Drugi dan je bilo bolje, a treći nisam ni znala da su tu. Još su bili vani, ali kao da si se raspuhnuli i bol skupa s njima.
E sad, meni i nekima koje znam je pomoglo, ali nismo svi isti. Bolje pokušat nego trpit. SRETNO
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:13   #672
[QUOTE=loptica02;18669945]I ja sam imala problema sa hemeroidima QUOTE]

ovo sve sto si napisala vjerujem da pomaze. pogotovo jer je rijec o maslinovom ulju. po svemu napisanom pretpostavljam da je rijec o vanjskim hemicima!?
al sto s unutarnjim?!?!?!?! ja imam probl s unutarnjim i ne znam bas da li bi ovaj "recept" pomogao.
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 14:09   #673
Imaš pravo, radi se o vanjskim, a za unutarnje pokušaj sa Faktu kremom. Jedino za nju znam. Meni je i za vanjske pomogla, ali je bilo potrebno više dana da prođe bol.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 19:57   #674
jaaaoooooo!!!! faktu mast i cepicic su mi koma!!! ne znam zast al bas me iritiraju "iznutra". doslovno me tjeraju na wc cim ih stavim. onda malo trpim, trpim, pa malo pece...nakon 2-3 sata toga odem na wc i stolica sva neka sluzava. znam da je sluzava od njih al hocu rec da me bas tjeraju na wc
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 20:27   #675
mene sada zanima dali od hemeroida pri nekom naporu moze doci do bola u cmaru ili odjednom kao neki grcevi isto u podrucju cmara
biohazard00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 22:27   #676
Quote:
biohazard00000 kaže: Pogledaj post
mene sada zanima dali od hemeroida pri nekom naporu moze doci do bola u cmaru ili odjednom kao neki grcevi isto u podrucju cmara
da. a moze se pojaviti i samo od sebe, bez obzira na napor
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:43   #677
ovako.. evo i mog problema:-(
imam 19 godina i problem s vanjskim hemoroidima. imam ih vec skoro 2 godine zbog poremecenog tonusa crijeva. do sada mi nisu zadavali nikakvih problema
niti me je gastroentrolog prilikom kolonoskopije (zbog sumnje na kronovu bolest) upozorila na njih jer nisu uopće bolili.
no eto problema, unazad pola godine se pogoršalo.
..
malo sam citala neke postove i nemam jakih bolova.
imam 4 upaljena čvorića ili kako se već kaže koji krvare pri tvrdoj stolici i onda me prilično boli.
kad je stolica normalna onda ne boli ništa.
nikad me ne boli pri sjedenju i ne ometa mi život dok imam normalnu stolicu, ali kad je tvrda onda muku mučim..
dakle kako god bilo, imam te vanjske hem., 4 čvorića bila stolica tvrda ili normalna, jedino kad je tvrda onda se upale i bole.
probala sam ih se riješiti kremom HEMOPROPIN ali ništa mi nije pomoglo pa sam sva u očaju.
ici kod doktora bas i ne zelim iako me strah da se stanje ne pogorša
probala bi neku kremu, molim vas pomozite :-(
++da li trebam ici kod doktora? nisam nikad bila u vezi hemoroida a i malo me sram
lana_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 11:32   #678
Quote:
lana_zg kaže: Pogledaj post
ovako.. evo i mog problema:-(
....ici kod doktora bas i ne zelim iako me strah da se stanje ne pogorša
probala bi neku kremu, molim vas pomozite :-(
++da li trebam ici kod doktora? nisam nikad bila u vezi hemoroida a i malo me sram
Ni ja zbog njih nikad nisam bila kod doktora, uvjek sam rješavala sama. Kremice nisu pomoge jedino maslinovo ulje. Pogledaj moj predzadnji post (6 iznad ovog tvog) i vidjet ćeš način spravljanja te "kreme". Meni je pomoglo
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:50   #679
Quote:
lana_zg kaže: Pogledaj post
nisam nikad bila u vezi hemoroida a i malo me sram
nema te cega biti sram jer jaaakooooo puno ljudi ima problema s hemeroidima. ako ti pocnu smetat jako morat ces ic jer ti "kucno lijecenje" (dakle, lijecenje s nekim kremicama, cajevima, mastima...) mozda nece biti dovoljno
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 17:48   #680
Quote:
lana_zg kaže: Pogledaj post
...da li trebam ici kod doktora? nisam nikad bila u vezi hemoroida a i malo me sram
Nema te čega biti sram

Nemoj trpit bolove zbog toga.
Jedina prava adresa za hemeroide je proktolog...ona/on će ti reči kako dalje
1001noob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.