Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 09:02   #1
Briketiranje, peletiranje smjese kopriva i blitve

Pozdrav!
Imam nekoliko pitanja i volio bi čuti Vaša iskustva!
Želio bi briketirati koprivu i blitvu, može zasebno, može kao mješavina.
Imam doma uređaj koji iz smjese ( konzistencije tijesta ) pod pritiskom daje rezance ( brikete ).
Sad me zanima na koji način moram pripremiti navedenu smjesu a da ona bude konzistencije tijesta? Jer ako je tekuća nejde u tu moju briketirku...
Dali znate kako to ide u sjemenarama? Što dodaju za povezivanje, tj. što koriste kao vezivo da se briket ne raspada.
Meni treba za ishranu riba, znači peleti koji će se u vodi raspasti u roku 24 sata, s time da pritom NE mislim na bojle za šaranski ribolov!

Zna li netko neku firmu koja se bavi briketiranjem da bi mi određenu količinu svježe blitve i koprive mogla obraditi do gotovih briketa, naravno s mojim sirovinama??? Jer se navodno nakon briketirke moraju i malo prepeć?
Može biti i u obliku tankih ploča koje se kasnije lome...nije isklučivo oblik briketa najvazniji...

Način proizvodnje je isti kao kod proizvodnje briketa za kuniće!

Bio bi zahvalan na pomoći!

Zadnje uređivanje igor8 : 16.01.2012. at 09:38.
igor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 18:26   #2
Well to start, you need to have a supply of sawdust, or leaves, or grass, or hay, or whatever is dry enough (10-15% moisture) to make your pellets form. It cannot be chunks, or sticks. It must be in a sawdust or pulp form to be put into the Pellet Mill. The largest size entering the Pellet mill should be no larger than pine shavings, and even that should be reduced whenever possible. Why? Because the biomass needs to be pressed through a flat die with small, (6mm for wood pellet, or 4mm for animal feed pellet), holes drilled into it. Pressing the biomass through the die holes is what forms the pellet. So what you put in the hopper must be small enough to go through, simple.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 16:29   #3
Quote:
igor8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam nekoliko pitanja i volio bi čuti Vaša iskustva!
Želio bi briketirati koprivu i blitvu, može zasebno, može kao mješavina.
Imam doma uređaj koji iz smjese ( konzistencije tijesta ) pod pritiskom daje rezance ( brikete ).
Sad me zanima na koji način moram pripremiti navedenu smjesu a da ona bude konzistencije tijesta? Jer ako je tekuća nejde u tu moju briketirku...
Dali znate kako to ide u sjemenarama? Što dodaju za povezivanje, tj. što koriste kao vezivo da se briket ne raspada.
Meni treba za ishranu riba, znači peleti koji će se u vodi raspasti u roku 24 sata, s time da pritom NE mislim na bojle za šaranski ribolov!

Zna li netko neku firmu koja se bavi briketiranjem da bi mi određenu količinu svježe blitve i koprive mogla obraditi do gotovih briketa, naravno s mojim sirovinama??? Jer se navodno nakon briketirke moraju i malo prepeć?
Može biti i u obliku tankih ploča koje se kasnije lome...nije isklučivo oblik briketa najvazniji...

Način proizvodnje je isti kao kod proizvodnje briketa za kuniće!

Bio bi zahvalan na pomoći!
A u kakvom je stanju ta blitva i kopriva,svježa,sušena?
Kod briketiranja i peletiranja se razvijaju jako visoke temperature,tak da se bojim da to poslije ne bu ribama jestivo...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:34   #4
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Well to start, you need to have a supply of sawdust, or leaves, or grass, or hay, or whatever is dry enough (10-15% moisture) to make your pellets form. It cannot be chunks, or sticks. It must be in a sawdust or pulp form to be put into the Pellet Mill. The largest size entering the Pellet mill should be no larger than pine shavings, and even that should be reduced whenever possible. Why? Because the biomass needs to be pressed through a flat die with small, (6mm for wood pellet, or 4mm for animal feed pellet), holes drilled into it. Pressing the biomass through the die holes is what forms the pellet. So what you put in the hopper must be small enough to go through, simple.
lijepo molim, moze prijevod teksta? hvala.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 20:50   #5
Ima jedan decko u Svetoj Nedelji koji vam moze ispeletirati to,ali mislim da mora biti suseno.... uglavnom 095/197-2028 je njegov broj,pa ako vas kaj zanima,nazovite ga.
DJURDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 02:38   #6
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Well to start, you need to have a supply of sawdust, or leaves, or grass, or hay, or whatever is dry enough (10-15% moisture) to make your pellets form. It cannot be chunks, or sticks. It must be in a sawdust or pulp form to be put into the Pellet Mill. The largest size entering the Pellet mill should be no larger than pine shavings, and even that should be reduced whenever possible. Why? Because the biomass needs to be pressed through a flat die with small, (6mm for wood pellet, or 4mm for animal feed pellet), holes drilled into it. Pressing the biomass through the die holes is what forms the pellet. So what you put in the hopper must be small enough to go through, simple.
sawdust je piljevina tako da mu ovaj tekst ne pomaže u onome što on želi napraviti. Tekst govori o peletiranju biomase.
Iako priznajem zanimljiva tema. Možda bi se moglo eksperimentirati sa koprivom ionako je poželjna vrtlarima.

Zadnje uređivanje briketi : 08.03.2014. at 02:43.
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.