Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2013., 11:32   #3001
Čitam Vaše postove i kako dva mjeseca provodim u Barci, prredložila bih Vam jedno. Jedem vani, a hotel tražim što jeftiniji i obavezno ćisti. Ne isplati se unajmljivati apartman ako idu 2 osobe. Osim toga, apartmani su uglavnom vezani na gradski prijevoz, pa Vam i to otežava financije. Ja uglavnom odsjedam u Hotel auto hogar, na Paralel-lei i nisam niti jednom kupila kartu za gradski prijevoz. Sve je pod nosom - od pl Espagna, La Ramble, plaže, Catalunye....... Zaista nemate dodatne troškove po pitanju prijevoza. Klopu birajte u restorančićima oko tržnice i - sve O.K. Vučenje stvari u nekakav aparrtman, pa pripremanje - gubitak vremena za mene. U Barci mnogo toga radi cijele noći, a grad je siguran i organiziran. Ja putujem sama, ili povremeno sa dijetetom i - nikad problema. Ni danju, ni noću. Grad ko i svaki drugi, sa mnogo potencijala.
abosilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 15:37   #3002
Uletila mi radna Barcelona, nekih 3 dana od čega imam jednu večer od recimo 19h pa nadalje slobodno, pa naredno jutro do 14 h, pa zatim naredni dan od cca 12h do 17h.

Jel ima netko volje da mi ukratko napiše kaj bi mi bilo najbolje vidjeti u tom periodu.

Koliko vidim ovo je par naj stvari za vidjeti :

1. Plaça de Catalunya
2. La Rambla
3. Mirador de Colón
4. Plaça Reial
5. Barri Gòtic
6. Catedral
7. Montjuïc
8. Sagrada Família
9. Parc Güell

Otprilike znam kaj me zanima tj. kaj bi mogao realno "vidjeti" u tom vremenu koje imam, ali volio bi čuti mišljenje nekog znalca.

Fala unaprijed.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 17:02   #3003
Buda, si kad bio u Barceloni dosad ili ti je ovo prvi posjet?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 07:25   #3004
Ima li netko za preporuciti neki dobar hostel na dobroj lokaciji?
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 08:33   #3005
Ovo mi je prvi put, Cartman mi već asistira.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 08:47   #3006
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
1. Plaça de Catalunya
2. La Rambla
3. Mirador de Colón
4. Plaça Reial
5. Barri Gòtic
6. Catedral
7. Montjuïc
8. Sagrada Família
9. Parc Güell
Nadam se da ovo nije redoslijed koji ti nešto znači ... Jer Parc Guell bi tada trebao biti bitno više.

Dodaj ulicama i trgovima još i Passeig de Gràcia (dvije Gaudijeve zgrade na njoj). Odmah s Catalunye prema sjeveru.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 08:54   #3007
Čisto sumnjam da će sve to uspjeti obići u 1 dan. Zato ako misliš Parc Guell onda zaboravi Montjuic.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 09:19   #3008
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Uletila mi radna Barcelona, nekih 3 dana od čega imam jednu večer od recimo 19h pa nadalje slobodno, pa naredno jutro do 14 h, pa zatim naredni dan od cca 12h do 17h.

Jel ima netko volje da mi ukratko napiše kaj bi mi bilo najbolje vidjeti u tom periodu.

Koliko vidim ovo je par naj stvari za vidjeti :

1. Plaça de Catalunya
2. La Rambla
3. Mirador de Colón
4. Plaça Reial
5. Barri Gòtic
6. Catedral
7. Montjuïc
8. Sagrada Família
9. Parc Güell

Otprilike znam kaj me zanima tj. kaj bi mogao realno "vidjeti" u tom vremenu koje imam, ali volio bi čuti mišljenje nekog znalca.

Fala unaprijed.
Rambla, Bari Gotic, Catedral, Placa Reial, Colon su ti uzajamno blizu-to sve mozes obici u max par sati.

Catalunya i Passeig de Gràcia su ti uzajamno blizu, to obavezno vidi i proseci se. Mozes i navecer onuda jer su te Gaudijeve zgrade prekrasno navecer osvjetljene.

Sagrada Familia ti nije bas tako blizu Ramble, kao ni Parc Guell, Za Parc Guell ce ti trebati bar 2h. Sagrada i Guell odi ono jutro do 14h i digni se rano.

U svakom slucaju bi sve mogao stici ovo vidjeti, ali Montjuic ces morati izbaciti, to nikako ne bi stigao. Radije propusti Montjuic nego Parc Guell.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 19:59   #3009
Namjerava se u Barcelonu otići u 9. mjesec. Našla sam krasan apartman i zaista nije toliko skup. Samo me zanima mišljenje znalaca Barcelone da li je predaleko od cetra, koliko mi treba pješke do primjerice, Ramble. Ili je bolje koristiti metro
https://www.airbnb.com/rooms/1111721
__________________
Because some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
LadyGaladriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 20:17   #3010
Meni bi to bilo ok, da se mene pita. Do Barri Gotic (goticki dio Barce) imas do max pola sata pjeske, do Placa Cataluny cca 15-20 min i to tako da od svog smjestaja ides jako lijepom avenijom (A. Passeig de Gracia) di su Gaudijeve kuce (ta avenija je nocu prekrasno osvjetljena, i sirinom i raskoscu podsjeca na pariske bulevare, meni jedna od najljepsih avenija u gradu). Do Sagrada Familia cca 20 min hoda, do Parc Guell pola sata hoda (ak ti se bude dalo, ali mozes i javnim prijevozom) a i jako je dobra prometna povezanost u blizini "tvog" apartmana.
A i apartman je jako sladak.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 00:30   #3011
Jest, Gracia je jako lijepa, barem po slikama. I pošto se ulazi za Gaudijeve kuće naplaćuju, zanima me za koju je bolje potrošiti novac, iako bih ja obe.
Batllo ili Mila?
__________________
Because some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
LadyGaladriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 06:47   #3012
nekako mi se čini da je to teško izdvojiti...ako si čitala temu, primjetila si da su neki komentirali da im se jedna svidjela, drugi druga, meni osobno obje su fenomenalne..što god je Gaudi napravio, dan danas izgleda vau...ja bi ti preporučila da na netu pogledaš kako obje izgledaju, što nude, pa na osnovu slika, videozapisa...doneseš odluku...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 10:13   #3013
Quote:
LadyGaladriel kaže: Pogledaj post
Jest, Gracia je jako lijepa, barem po slikama. I pošto se ulazi za Gaudijeve kuće naplaćuju, zanima me za koju je bolje potrošiti novac, iako bih ja obe.
Batllo ili Mila?
Ja sam izabrala Mila, jer se tamo mozes setati i po krovu, a htjela sam svakako vidjeti dimnjake izbliza i krov a ne znam za krov Casa Battlo, nju sam vidjela samo izvana ali i to mi je bilo dovoljno. Izvana mi Battlo ima ljepsu fasadu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 20:19   #3014
od hostela mi je dobar albergine (kod santsa) al najjeftiniji definitivno graffiti (kod sagrada familie)
i-je-i-nije is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 23:01   #3015
metro je 1e,taje čini mi se sat i pol,povezanost odlična tak da se može i mrvicu dalje bit smješten ako je dobar deal...

meni je montjuic neizbježno,rađe bi to nego nekaj drugo..al jbg,ak se nema vremena,prioriteti..
J.F.K. 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 16:25   #3016
Pročitala sam cijelu temu od početka do kraja i sjećam se da je netko napisao kako je promašio duty free na aerodromu jer se nalazi prije kontrole Pokušavala sam ponovno pronaći taj post ali mi ne ide. Tražila sam na netu i vidim da imaju dva duty-a jedan kao exspress i drugi veći. Jedan je na 1., a drugi na 3. katu ( riječ je o terminalu 1). Malo sam zbunjena, a svakako ne bi htjela propustiti kupovinu u duty-u.
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 17:22   #3017
Quote:
dinjo kaže: Pogledaj post
Pročitala sam cijelu temu od početka do kraja i sjećam se da je netko napisao kako je promašio duty free na aerodromu jer se nalazi prije kontrole Pokušavala sam ponovno pronaći taj post ali mi ne ide. Tražila sam na netu i vidim da imaju dva duty-a jedan kao exspress i drugi veći. Jedan je na 1., a drugi na 3. katu ( riječ je o terminalu 1). Malo sam zbunjena, a svakako ne bi htjela propustiti kupovinu u duty-u.
vjerojatno si moj post čitala, ali nisam promašio duty free, nego shopping centar. duty free je bezveze, alkohol, parfemi, cigarete i preskupi suveniri. to imaš svugdje. ja sam htio u shopping, ali sam napravio glupost i uletio na kontrolu putovnica nakon koje nema nazad.

ako ne želiš ponoviti istu grešku, nakon prijave za let ideš samo ravno, spustiš se niz stepenice i u shopping centru si. kontrola putovnia je lijevo prije stepenica.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 20:02   #3018
Da li je neko kupio karte za Camp Nou experience preko neta,jel odmah skidaju 23e sa kartice?Odstampam kartu,ponesem I to je to?
robinnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 11:15   #3019
Hvala, primljeno na znanje
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 13:25   #3020
Quote:
i-je-i-nije kaže: Pogledaj post
od hostela mi je dobar albergine (kod santsa) al najjeftiniji definitivno graffiti (kod sagrada familie)
Hvala, proučiti ću ih.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.