Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2021., 21:07   #1
Trcanje i korona

Siguran sam da ima trkaca koji su prebolovali koronu pa me zanima nakon koliko vremena ste se vratili treninzima?
Da li ste se prije treninga podvrgnuli medicinskim pretragama?
Ja sam bolovao u martu i napravio sam pauzu od 2 mjeseca. S obzirom da sam imao laksu klinicku sliku nisam nikakve pretrage vrsio, mada sam mozda i trebao.
Jednostavno sam osjetio da se dobro osjecam i krenuo sam prvo sa laganim treninzima koji su u pocetku bili kombinacija trcanja i hodanja, a vremenom sam povecavao dionice i sad su mi treninzi obicno dionice 8 do 12 km.
Sad u petak se trebam cijepiti sa prvom dozom cjepiva (Sinofarm) i zna li neko koliko bi trebao pauzirati sa treninzima.
Kakva su vasa iskustva?




Sent from my SM-G960F using Tapatalk
samocitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2021., 21:35   #2
Završio sam s koronom početkom 5.mj. Nekih 7 dana nakon kraja izolacije sam otišao na prvo trčkaranje iako se žena tome protivila. Tempo je bio jako spor s dosta pauza jer sam se nenormalno umarao. I baš mi je dugo trebalo da probijem tu neku barijeru ranog i naglog umora. Nisam se opterećivao time jer sam u neku ruku bio spreman na poteškoće pri povratku starom ritmu. Ono što mi je ostalo do danas su jake glavobolje koje mi se znaju javiti tokom trčanja. Ponekad moram i prekidati aktivnost i vratiti se doma. Neovisno o razini napora, samo me odjednom zvizne i ne pušta. Prije me to nije mučilo i to bez dvojbe pripisujem koroni. Na nekom pregledu nisam bio, možda i malo od straha. To pokušavam umanjiti tako da si svaki puta nosim izotonik, čak i kad su neki kratki intervali u planu za taj dan.
AdgR1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2021., 21:03   #3
Prije malo manje od mjesec dana sam dobila pozitivan test koji sam napravila radi putovanja. Imala sam blagi kasalj, al ne bi to bila povezala s koronom da se nisam testirala.

Enivej, jucer sam se vratila trcanju i ne vidim nikakvu znacajnu razliku u odnosu na prije. Totalni sam amater, trcim oko 5 km x 4-5 puta tjedno i dosta sporo .
Napravila sam par pauza s hodanjem po minutu dvije jer ipak nisam trcala mjesec dana. Jedino sto sam primijetila je da pijem puno vise vode tijekom trcanja, sad ne znam ima li to kakve veze s koronom.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2021., 00:46   #4
Brat mi je imao covid. Cca mjesec sana nakon prelezane bolesti, sa minimumom simptoma , se vratio treninzima. Kaze da ga je dosta dugo mučio umor.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 23:37   #5
Tesko. Imala koronu u siječnju, sama bolest je bila relativno blaga, temperaturica, kostobolja, a ponajviše umor.
Taj umor se nastavio mjesecima, kroz veljaču i ožujak nikako, par redova stepenica i gotova sam bila.
Travanj je bio malo bolji, krajem svibnja sam se počela osjecati normalnije, disala kako treba, prestala s lovljenjem zraka.
Tek u lipnju se sve pomalo vratilo na svoje.
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2021., 22:59   #6
triatlonac, 50+, korona u drugoj polovici prosinca, iz punog treninga za novu sezonu, obostrana upala pluća i taman kad se smirilo postcovid,
ukupno tri mjeseca apsolutnog mirovanja, 12kila novih, travanj i dalje jedva po štengama, par puta tjedno pokušaji po dva, tri kilometra, mučenje,
svibanj, lipanj rekreativno trčanje 5-6km maksimalno s povremenim hodanjima, srpanj 140km ukupno, vaga miruje,
kolovoz 240km ukupno s nekoliko bike treninga, krajem kolovoza dvije trke na nekih 8% sporije nego prije,
od 1.9. ubačeno i plivanje, neki triatlon od proljeća 2020 je prebačen za listopad pa da probam obaviti, ponovo kao i prije 8-10 treninga tjedno,
i danas s 8kila ibera minutu bolji rezultat nego na na istoj trki lani
immerwieder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2021., 14:11   #7
Prebolio koronu prošle godine, vrlo blagi simptomi (jedan dan temperatura, nekoliko dana bez okusa i mirisa). Na trčanje išao prvi dan nakon izlaska iz izolacije no nisam mogao pretrčati više od 3km u komadu i tek tada sam skužio da se očito nešto događalo u organizmu. Trebalo mi je cca 3-4 tjedna da se vratim u formu od prije korone no osim gubitka kondicije nije bilo drugih posljedica.
Kokido is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.