Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 09:28   #1941
A može biti i Bozcaada naprimjer, a moguće i da je Cipar.
Dr.Robert is offline  
Old 26.03.2011., 10:58   #1942
čuo sam da su cijene karata za vlak išle nedavno gore pa me zanima da li tko zna koliko sada dođe karta Zagreb-Beograd-Istanbul u jednom smjeru?

tnx.

I da, čuo sam da je vlak od Beograda prema Istanbulu pun đeparoša, prljav itd itd. Ima li tko kakva iskustva?
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Old 26.03.2011., 22:43   #1943
ja sam u januaru oso na ovaj nacin

voz Beograd-Dimitrovgrad ...1100 dinara

isti voz Dimitrovgrad - Sofija ....200 din ili 2 e
Sofija - Istanbul autobus Preko puta zelez stanice.....20 e

ceo put vozem traje oko 5-6 sati vise
vako bus je bio dobar i sve kulturni ljudi u njemu
superpera is offline  
Old 07.04.2011., 14:17   #1944
Pozdrav svima

Putujem za Istanbul 19.5 , 4 dana avionom iz Dubrovnika s Kompasom agencijom.

Htio bi pitati jeli se isplati nadoplatiti sljedeće :
-krstarenje Bosporom uz ručak (riblji menu): 370 kn,
-večera s folklornim programom: 350 kn,

Naime do sad na svim putovanjima gdje sam bio Hrv.agencije su izlete nudile preko lokalnih agencija , a na licu mjesta su se putovanja se prodavala kod lokalnih agencija 50% jeftinije.

Zamolio bi savjet u svezi fakultativnih izleta svih koji su bili u Istanbulu...te možda savjet za neki drugi izlet???

Također što u 4 dana posjetiti???
GOGO80 is offline  
Old 07.04.2011., 14:51   #1945
Evo ja se prije par dana vratila iz Istanbula,bilo je prelijepo samo kratko. Bili smo 6 dana, ali 2 dana odpadaju na putovanje, tako da sam u sustini bila 4 puna dana.
Obavezno se treba posjetiti Dolmabahce, Topkapi palacu, voznju Bosforom, to me je odusevilo. Posjetila sam jos Ajasofiju, plavu dzamiju, Galata toranj,Kapali carsiju, Bazar zacina, presla i na Azijsku stranu, dosla do Ortakoya,setala Nisantasem i malo je reci da su mi noge odpale u ta 4 dana, ali se isplatilo definitivno.

Obavezno otidji na krstarenjem Bosforom, i ja bi opet isla samo da je bilo vise vremena.
chica23 is offline  
Old 07.04.2011., 15:45   #1946
Quote:
GOGO80 kaže: Pogledaj post
-krstarenje Bosporom uz ručak (riblji menu): 370 kn,
Ja sam išao u Istanbul preko jedne slovenske agencije i preko nje sam išao na večernje (dakle, vizuelno atraktivnije) skoro četverosatno krstarenje Bosporom uz večeru i uz pijaču po načelu "pij neograničeno kolko možeš" (bilo je i slučajeva iznošenja s broda) za 40 eura. Ne znam koji su uvjeti ovog što vama nude, ali na prvi pogled ovo naše mi se čini nešto malo povoljnijim.

No, to ne znači da ćeš sasvim sigurno na licu mjesta moći ugovoriti povoljnije krstrenje. Možda ćeš naći za 20 eura bez klope i pijače, možda za 90 eura s klopom i trbušnom plesačicom, a možda te i prevare (tj. za neku naoko sitnu lovu odvezu samo do parsto metara iza prvog mosta, tamo se malo usidre i - vrate).

Moj savjet: Idi obvezatno, a s kim - probaj nekako sam dokučiti što je najpovoljnije.

Quote:
GOGO80 kaže: Pogledaj post
-večera s folklornim programom: 350 kn,
To ti se po netu najčešće nudi za 60 eura (dakle nešto skuplje od ovog tvog), a sadržaj je, po mojim informacijama (osobno nisam bio) jednostavan: Rastezanje nekakve večere koja se u svakom prosječnom restoranu može dobit za 15-tak eura tijekom 3-4 sata, a u pauzama su nekakvi njihovi "tamburaši", uz jedan ili maksimalno dva nastupa trbušne plesačice (najčešće Ukrajinke). Na kraju sve završava treš-hepeningom u vidu lokalnog "evergrin" magarca u kričavom sakou koji uz nerazumljiv izgovor engleskog jezika reve Sinatru i Deana Martina.

Zadnje uređivanje nvnk : 07.04.2011. at 15:51.
nvnk is offline  
Old 07.04.2011., 16:12   #1947
Hvala na savjetima...

Što se tiče izleta neću žuriti već ću i sam pogledati na licu mjesta što se nudi pa iz ponude odabrati (sigurno vožnju brodom po Bosporu , ostalo ću viditi)...

Koliko sam mogao primjetiti iz prijašnjih komentara snalaženje po Istambulu nije problem...

Koja jela preporučujete (osim Kebaba) , te koje slastice (osim baklava na 100 načina) ???

Te gdje ste navečer izlazili ???

Zadnje uređivanje GOGO80 : 07.04.2011. at 16:24.
GOGO80 is offline  
Old 08.04.2011., 16:20   #1948
Koje su najbolje solucije sa Airporta do centra...taxi, metro? i koje su cijene istih
stativahr is offline  
Old 08.04.2011., 18:17   #1949
Sa Ataturk aerodroma imas autobus (Havas) svakih posla sata za Taksim, cijena 10 lira,nema nikakvih presjedanja i milina. Ako ides metroom mora se presjedati i po meni nije prakticno jos kad za sobom vuces kofere...
chica23 is offline  
Old 08.04.2011., 23:06   #1950
Quote:
stativahr kaže: Pogledaj post
Koje su najbolje solucije sa Airporta do centra...taxi, metro? i koje su cijene istih
Ako ideš sa Ataturka,
najjeftinije ti je:metro od aerodroma do stanice Aksary ( 1.75 lira),izađeš,priđeš cestu,i uzmeš plavi bus br.? ,zaboravija san koji broj,ali piše ti na busu Taksim,i odveze te do Taksim trga (1.75 lira)

Ostale info imaš na http://www.turkeytravelplanner.com/g...ort_trans.html
__________________
Đakovština
sour007 is offline  
Old 11.04.2011., 01:01   #1951
Vratio se danas, bio 6 dana i maksimalno uzivao u gradu.

Drugi put sam vec bio tako da mi je od ranije vecina znamenitosti bila poznata (i nacin kako da dodjem do njih) tako da sam ustedio novac koji bih inace dao agenciji na organizovanje raznoraznih izleta i organizovao sve u svojoj reziji.

Grad je nevjerovatan, puno sam pjesacio ovih 6 dana, gubili smo se i zavlacili po mozda ne bas najsigurnijim djelovima grada (naravno samo danju ) i fenomenalno mi je kako si u jednom trenutku na Taksimu, Istiklalu, gdje je sve sredjeno i moderno, a samo par kvartova dolje se nadjes izgubljen u vremenu i prostoru sa mislju da si zalutao negdje 50 godina unazad. Pjesacenje od Vaseljenske patrijarsije do Metro stanice na Aksarayu je definitivno bilo jedno nesvakidasnje iskustvo, ma koliko smo mrtvi bili posle 3-4 km hoda uz brdo

Iskreno nisam previse citao prethodne strane, al stvari koje bi se po meni obavezno trebale posjetiti:
- Stari dio grada (Sultanahmet dzamija, Aya Sofia, Topkapi, Kapali carsija). Ulazi u Ayasofiju i Topkapi se placaju po 20 TL.
- Krstarenje Bosforom. Ovaj put sam to propustio zbog nedostatka vremena, prosli put sam isao i bilo je fenomenalno. Inace, mislim da je mozda najbolja solucija za ovo krstarenje naci neki prevoz do Ortokoya (mi smo prvo uzeli taksi koji nam je sa Taxima uzeo 20 TL, a onda smo u povratku provalili autobus koji vozi direktno iz tog dijela grada do Taksima tako da se to vise isplati s obzirom da je cijena karte 1,75 TL) i onda se odatle ukrcati na brod koji vodi turu za 10 TL. Neuporedivo jeftinije u odnosu na ono sto turisticke agencije inace prodaju pod ovim izletom a kosta i do 50e.
- Brdo Čamildža na azijskoj strani grada. Mozda i najljepsi pogled i panorama Istanbula koja postoji. Bas mjesto gdje mozete sagledati svu moc ovoga grada.
- Galatakula. Posle Čamildže vjerovatno najbolji vidikovac.
- Vaseljenska patrijarsija.
- Dolambahce palata.
- Miniyaturk. Obavezno!

Preporucujem i koriscenje javnog saobracaja koji je relativno jeftin u poredjenju s taksistima. Mislim da je uniformno karta za sve ista, iznosi 1.75 TL. Gdje god mozete koristite tramvaje i metro jer je voznja autobusima ubistvo zbog nepojmljivih guzvi (primjera radi, od Kapalija do Taksima uz 2 presjedanja tramvaja i metroa smo bili za 15-20 minuta, dok smo se autobusom bez ijednog presjedanja putovali punih 50 minuta).

Inace, mislim da je Istanbul grad sa definitivno najludjim vozacima na svijetu, pogotovo taksistima. Kako ljudi preticu kolone, uguravaju se u milimetar, lete po 140 km/h na punoj cesti gdje je ogranicenje 70 km/h....zaista neponovljivo iskustvo

Za shopping freakove pored Kapali carsije, postoji jako puno shopping mallova....Cevahir, Forum Marmari, Forum Istanbul samo neki od njih (i oni koje smo mi najvise posjecivali jer su nam po rutama gradskog prevoza najvise odgovarali).

Sve u svemu, od srca svima preporucujem Istanbul...ja jedva cekam da se ponovo vratim tamo
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Old 12.04.2011., 01:32   #1952
zanima me od ovih koji su isli sa cime su isli do istanbula. gleda san ove niskotarifne kompanije, i nema bas nesto letova, cini mi se samo wizz air iz budimpeste. također san gleda priko agencije ali dođe oko 2500 - 3000 kuna, a za te pare mogu u new york.
i koje je najbolje vrime za otic tamo (mozda malo glupo pitanje, jer je uvik najbolje vrime za putovat) jer san mislija mozda otic za novu godinu s curon.
labello red is online now  
Old 12.04.2011., 08:55   #1953
istina je da wizzair ima jeftine karte za istanbul iz budimpeste, ali na zalost prije 2 mjeseca su agencije bukirlae cijele avione pa sad mozes samo preko njihovih agencija kupiti kartu za bpestu ..valjda se wizz prepao da prodaja indvidiualnih karata nece ici dobro, pa su isli na sigurno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 12.04.2011., 10:00   #1954
Cobras mi smo isto bili u MIniaturku i po meni to nije neka must atrakcija u Istanbulu.ali ovisi od preferencija..po meni su bolji i Arheološki muzej i cisterna..koje nisi navea..mislinda je Miniaturk gubljenje vrimena ako si u Istanbulu manje od 7 dana ..ima puno zanimljivijih stvari..neki bazar u Aziji..jer svaki dan je u drugom kvartu Bazar ..mi smo bili u torkom u Kadikoyu..tamo smo dosli brodon i onda dolmuson do bazara..najjace kad oni to sve spremaju za doma..nema turista uopće domaći ljudi..svega i svačega može se ponešto kupit ..recimo voća ..ili neke sitnice ali to je više za doživit atmosferu nego neku veliku kupnju..skoro niti jedan prodavač ne zna engleski..a za krstarenje je najbolje uzet brod sa Eminonu od 15 lira i vozit do Anadolu Kavagi i vratit se autobusima ili se vratit istm ti brodom ..mislim da onda košta 25 lira..ovo s taksijen se nikako ne isplati pošto ovako platiš 25 i to je to..sat ipo je do tamo tamo imaš 3,4 sata i onda nazad ili se nazad vratiš autobuson ka šta san već napisa..ili ima još jedna mogućnost ko želi proć jeftino i ko nema novaca..ima redovna linija koja ide do Rumeli Kavagi mislin i košta 2 lire i s ton se linijon vratite nazad..znaci krstarenje bi vas doslo dva eura..ili se možete s autobuson vratit..samo ta linija ide rano ujutro mislin oko 6 tako nešto triba pitat na šalteru..ne znan točno..to mi je jedan lokalac reka da tako ide na faks svaki dan s ton linijon.. a za Dolmabcehe ako nemate Isic možete lako uć tamo di ljudi izlaze znači pogledat malo oko sebe i pričekat kad niko ne gleda i samo se provuć..nije problem mislin da puna cijena nije baš jeftina ne sićan se više al je bar 15 eura..eto..
Čiribimbaš is offline  
Old 12.04.2011., 10:52   #1955
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
istina je da wizzair ima jeftine karte za istanbul iz budimpeste, ali na zalost prije 2 mjeseca su agencije bukirlae cijele avione pa sad mozes samo preko njihovih agencija kupiti kartu za bpestu ..valjda se wizz prepao da prodaja indvidiualnih karata nece ici dobro, pa su isli na sigurno.
CA Zagreb - Istanbul, povratna oko 1.600,00 kn.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 13.04.2011., 15:08   #1956
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
a za Dolmabcehe ako nemate Isic možete lako uć tamo di ljudi izlaze znači pogledat malo oko sebe i pričekat kad niko ne gleda i samo se provuć..
koliko se ja sjećam u D se može samo u grupi s vodičem.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Old 14.04.2011., 09:05   #1957
Krivo se sjecas, moze se i solo uc (sa ISIC karticom cijena je 1 liru ilitiga 4 kune).
U grupi se ulazi u Harem u sklopu palace, vodic vas vodi, objasnjava i kontrolira...
capee1 is offline  
Old 14.04.2011., 11:15   #1958
Postoji ulaz i za individualni i za grupni ulazak. Ja stala u red za individualni ulazak i onda se prislepala jednoj grupi sa engleskim vodicem.
chica23 is offline  
Old 14.04.2011., 11:20   #1959
Na prvi sluzbeni ulaz ulazis sam ili u grupi..ako nemas isic mozes uc na izlaz.i onda prolazis krozd dvoriste i vrtove one i onda kad ulazis u glavnu zgradu ona dobijes vodica ali to je uracunato u cijenu karte i kratu niko ne pita.
Čiribimbaš is offline  
Old 14.04.2011., 11:22   #1960
chica svako ima prvavo na vodica usa sam ili u grupi to je ukljuceno u cijenu karte obilazak sa službenin vodičem.
Čiribimbaš is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.