Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2013., 18:34   #2541
Quote:
lalimira kaže: Pogledaj post
a kak pošalješ P M, di ja to dobim? mislim, ja sam nova pa ne znam niš
heheh pogledaj na vrhu u malom uglu sa desne strane pisu privatne poruke ,posto sam ti vec poslala sigurno ce ti pisati da imas 1 poruku
Nadam se da sam dobro objasnila
Dobro dosla
Miss Angel is offline  
Old 07.04.2013., 20:16   #2542
Di ste ekipaaaa?

Jel ste pogledai 93.epku? Mislim nekaj mi slabo tu komentirate......sve mi se komentira a nemam s kim......nedostaju mi oni žustri i konkretni komentari s "normalnog" foruma Sulje ....... RTL

Ja gledala jučer......brateeeeeee ovo je prva epka koja me mogu reći onak smorila....radnja nešto....da nije bilo Hurke djelomično u akciji s tom neposlušnom djecom ne bi bilo niš zanimljivoga.....odjezdio Suljo u pohod, poveo Bailija i Rustija.....nema Ibre da zakuha oko Hurke....mislim on se uvijek "brinuo" za nju da joj ne bude dosadno ....ne znam, ko da su se malčice pogubili.......bolje da su Hatu Državu pogubili nego sebe, eh.....

Mali se oteo kontroli i svima radi probleme.....mali ima maminu narav....nemreš ti njega obuzdat....i sad kad se Suljo vrati, opet će bit cirkusa, ko će bit kriv......pa Hurka naravno.....

Nego one scene di Šahica drži predavanje Hurrem o njenoj djeci, mislim, e daj ženo imaš kćerku pa se brini za nju....sad se ona našla popovat Hurrem kakva je ona majka, ovaj, onaj....kaj te boli quki za mog sina, ajde šibaj u svoj šator.....ma Hurka i da je turbo super savršena ovi bi svi opet izmišljali da joj kosa krivo pada po ramenima........nekaj toj Šahici ne štima na faci s bradom, koma je.....kad onu bradu zafrkne .....pa onda se upliće u Hurkino vođenje harema....bok te ženo aj doma, kuhaj, peri veš, štrikaj, štajaznam, ne petljaj se svuda....

I da, nije mi jasno kak oni ne mogu s onim robinjama izać na kraj...kakve plaće? Šta? ........u riznici nula bodova jer vladar otišo u pohod i treba mu za osvajanje....jel ste gladne? Žedne? Imate gdje spavat....kakva plaća.....nema plaće, ajte se žalit Hunkaremu kad dođe, ak se usudite, pa da vidiš....onoj prvoj koja izaziva nered i neposluh (ona u onoj crvenoj haljini, čita pismo od Bali bega ccccc) - cap, ode glava pa da vidiš reda.....cccccccc

Dobre mi bile scene sa malim Cihangirom...mali je sladak, kak se on pobunio...pa daj mama više čekaj da ti kažem....preslatko .....tu sam vidla Hurku da se prvi puta otresla na malog, nikad do sad nije, uvijek je bila posebno nježna s njime.....ali izludili su ju već svi, te ovaj pobježe iz saraya, te Mihica zamalo krkne onu tulavu Esmahan...ona bi Bali bega, ih.....i kaj bi ona s njim?......mislim da bi da su na vrijeme reagirali Bali i Mihi mogli biti dobar par (naravno ako zaobiđemo povijesne činjenice) jer je ona oduvijek bila zaljubljena u njega (ono mi slatko bilo "mama ja ću onda tako biti Bali begova nevjesta haaaaa? evo mala je već onda znala s 5 godina kaj oće, vidla od mame) a i mislim da Bali nije bio imun na nju, nego ga bilo strah da ga ne ubace u žrvanj spletki i da opet skoro ostane bez glave....
Još kad se Hurkica onak prijeteći izdere na Zumbula i onog zloduha Merđu da idu i dovedu joj princa a oni izlete van ko prepelce......Meryem je genijalna....stvarno se uživila...hehe

Ali vidim ja Mihica jest na mamu ....uči mala kak im treba spustit u rukavicama i malčice priprijetit....po potrebi, molim....dobro je to......da se ne opuste previše ipak je ona jedina kćerka Veličanstvenih....

Neyse, ovo drugo nit nisam baš nekaj snimila, ovi se vucaraju šumom.....Nigar pala na najniže grane do sad uzduživši se sa zločinačkom org......nadam se ipakmsa će ona otići na kraju kod tog Nike i vidjet svoju kćer.......Država Sultanija se i dalje napuhava bez pokrića i duri.....svima im çooooooook dosadno pa ajmo Huri gnjavit po običaju, blago njima.....ova Šah pokrade Hurki zlatnike pa ih onda te iste kao dušebrižnica dijeli po haremu....ah prejadno...to valjda glupost s jedne sestre prelazi na drugu pa tako u krug......
Mia007 is offline  
Old 07.04.2013., 23:21   #2543
Nigar je već odavno pala na najniže grane!

PS. Ne shvatam u čemu je fazon s tim novcima za robinje...?
Ne vidim potrebu za plaćama, u haremu imaju sve!
dennomon is offline  
Old 07.04.2013., 23:34   #2544
Evo malo povjesnih stvari o likovima iz SV
Prvo cu nesto napisat o Bali Begu i Ajaz Pasi
Moram prvo napisat da stvarno ima malo podataka o Bali Begu
Bali Beg
Dolazi iz poznate Malkocoglu obitelji koja je odano sluzila OC od 14-16 stoljeca,jedan je cak uspio postat i veliki vezir!
Uglavnom prebacit cu se u 1538 godinu,jer tada postaje upravitelj Diyarbakır i dolazi na mjesto Rustem Pase koji postaje Andolijski beglerbeg!
Prema nekim informacijama koje sam nasao bio je ozenjen za sestru Selima 1 tj. za Suljinu tetku Ayn-i Şah Sultan,ali nikako da saznam jel to ovaj "nas" Bali beg ili neki drugi
Umire 1545/8(ne sjecam se vise) u Bursi gdje ima i Bali begova dzamija!
To je maksimum koji sam nasao o njemu na jezicima koje razumijem,mozda ima na turskom vise o njemu

Ajaz Pasa
Postaje velikim vezirom nakon pogubljenja Ibrahima i na tom polozaju ostaje do svoje smrti 1939.
Bio je albanskog podrijetla i kao Ibrahim bio je sklon Venecijancima.
Meni najzanimljvio dio je taj da je bio jako sklon zenama i da je izgleda znao organizirat stvari koje bi se danas zvale orgije
Zbog svog nemoralnog zivota je iza sebe ostavio 120 djece kad je umro
Tko zna koliko je jos nepoznatih ostavio iza sebe
Umire 1539. od kuge koja je harala tada po Istanbulu nakon 9 dana!
Imao je i 3 brace koji su zivjeli sa njegovom majkom.

Drugom prilikom cu napisat nesto o nekim drugim likovima,a kad stignem turke po epizodama dat cu svoj komentar o seriji i onda iskljucivo pametovat o samoj seriji
Stigao sam do 90 epizode,znaci ostaju mi jos 3 epke
Luđak iz hrv is offline  
Old 07.04.2013., 23:54   #2545
Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
Evo malo povjesnih stvari o likovima iz SV
Prvo cu nesto napisat o Bali Begu i Ajaz Pasi
Moram prvo napisat da stvarno ima malo podataka o Bali Begu
Bali Beg
Dolazi iz poznate Malkocoglu obitelji koja je odano sluzila OC od 14-16 stoljeca,jedan je cak uspio postat i veliki vezir!
Uglavnom prebacit cu se u 1538 godinu,jer tada postaje upravitelj Diyarbakır i dolazi na mjesto Rustem Pase koji postaje Andolijski beglerbeg!
Prema nekim informacijama koje sam nasao bio je ozenjen za sestru Selima 1 tj. za Suljinu tetku Ayn-i Şah Sultan,ali nikako da saznam jel to ovaj "nas" Bali beg ili neki drugi
Umire 1545/8(ne sjecam se vise u Bursi gdje ima i Bali begova dzamija!
To je maksimum koji sam nasao o njemu na jezicima koje razumijem,mozda ima na turskom vise o njemu

Ajaz Pasa
Postaje velikim vezirom nakon pogubljenja Ibrahima i na tom polozaju ostaje do svoje smrti 1939.
Bio je albanskog podrijetla i kao Ibrahim bio je sklon Venecijancima.
Meni najzanimljvio dio je taj da je bio jako sklon zenama i da je izgleda znao organizirat stvari koje bi se danas zvale orgije
Zbog svog nemoralnog zivota je iza sebe ostavio 120 djece kad je umro

Tko zna koliko je jos nepoznatih ostavio iza sebe
Umire 1539. od kuge koja je harala tada po Istanbulu nakon 9 dana!
Imao je i 3 brace koji su zivjeli sa njegovom majkom.

Drugom prilikom cu napisat nesto o nekim drugim likovima,a kad stignem turke po epizodama dat cu svoj komentar o seriji i onda iskljucivo pametovat o samoj seriji
Stigao sam do 90 epizode,znaci ostaju mi jos 3 epke
U bokte pa ovaj Ayaz paşa se "naradio" tijekom života čo'eče, tolika djeca....a mislim ovaj glumac koji ga glumi nikako mi ne odaje da je takav bio, nikad ne bi to pomislila......mislim nije mi neki frajer.....ovaj je sav nešto sramežljiv i usukan , nije niti do gležnja Ibrahim paşi......možda važi ona tiha voda brege dere.....ali ne znam....
Mia007 is offline  
Old 08.04.2013., 00:23   #2546
Ne dao Bog da scenarista odluči pratiti istoriju i prikaže te "zabave" što je Ajaz-paša organizirao.. Nekome će se dići kosa u Istanbulu. Jel'.. moram ovako kad se već toliko bune zbog bezazlenih stvari...

I molim vas, nemojte suditi povjesne ličnosti po tome kako su prikazani, napisani i odglumljeni u seriji - u seriji su fiktivni karakteri, inspirirani povjesnim zapisima.
dr_md is offline  
Old 08.04.2013., 11:22   #2547
Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
...
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
...
hvala na informacijama o mihrici i sinanu

evo i članak "Povezanost sultanije Mihrimah sa Balkanom" na TRTBosanski. članak je poduži pa ga neću copy/paste, nego samo par interesantnih detalja:

Quote:
Lik i djelo sultanije Mihrimah, kroz historiju poznate i kao dobročiniteljice jer je gradila zadužbine, bolnice, škole i džamije, zainteresirao je ovdašnju javnost, s obzirom na njen brak sa Rustem-pašom, osmanskim vezirom porijeklom iz Hrvatske, ali i zbog mogućnosti njenih posjeta Solinu, gdje je, prema predajama, dala sagraditi brojne objekte, pretežno mlinice i utvrde. Sultanija Mihrimah, posjede u Solinu naslijedila je od supruga Rustem-paše, rođenog u okolici Šibenika, nakon njegove smrti.

O njezinu životu se ne zna toliko puno. Međutim, zna se da je 26. novembra. 1539. u dobi od sedamnaest godina udana za Rustem-pašu, Hrvata iz Skradina. Pošto je brak bio nesretan, Mihrimah nije živjela s mužem, već je putovala po Carstvu. Mihrimah je imala smisla za umjetnost i često je savjetovala umjetnike i arhitekte.

Umrla je 25. januara. 1578. godine u palači Topkapi u Istanbulu.

Umire 20 godina nakon smrti svoje majke, a 12 nakon smrti svoga oca sultana Sulejmana. Njoj u čast, sagrađena je velika džamija u Istanbulu.
------------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
Evo malo povjesnih stvari o likovima iz SV
Prvo cu nesto napisat o Bali Begu i Ajaz Pasi
tnx i tebi. ovo za ajaza mi je presmiješno, zamišljam scene u seriji kako organizira malo slobodnije fešte ... hahha ... sjetila sam se da je davno na forumu pisano o RL bali begu, malo sam kopala i pronašla taj post, pa da dodam:

Quote:
Porodica Malkočolu je bila jedna od vođa akinči trupa i porijeklom je iz Male Azije. U seriji se govori o Yahyapaşazade Malkoçoğlu Bali Bey koji je rođen 1495. (Sulejmanov vršnjak, znači), oženio se unukom Bajazita II, tj. kćerkom Ajnišah-sultane, Selimove sestre. Bio je sandžak-beg Smedereva, Beograda i Bosne. Najpoznatiji je po svom junaštvu na Mohačkoj bitci. Za vrijeme osmanske vladavine, najveći trg u Budimpešti je nosio je njegovo ime. Umro je 1548. godine.
Bali-begova džamija u Nišu (1521-1523)
Bali-begova - Bijela džamija u Gornjoj Tuzli (1533) + džamija

IZVOR
Quote:
Malkocholu Bali bey je zaista postojao, nije izmisljeni lik. To su muski clanovi obitelji koja je 200 godina radila za Sultane kao vojskovodje u turskoj vojsci. (zato mu Matrakchi, kada su bili ispod Armininog prozora, kaze Beyzade- sin od Beya, kao Sehzade- princ). Oni su bili neka vrsta placenika i avanturista. Rat i ratovanje im je bilo najvaznije u zivotu. Neka vrsta avanture na koju su se stoljecima obvezali Sultanu. Od Sultana su dobivali unaprijed dogovoren plijen a u sustini su bili neka vrsta plemenitih pljackasa koji su pljackali poslije vojnih pohoda. Evo im imena po redu:

1 Malkoç Bey
2 Malkoçoğlu Mustafa Bey
3 Malkoçoğlu Mehmet Bey
4 Malkoçoğlu Bali Bey
5 Malkoçoğlu Ali Bey
6 Malkoçoğlu Turali Bey
7 Malkoçoğlu Damat Yahya Paşa
8 Yahyapaşazade Malkoçoğlu Bali Bey
9 Yahyapaşazade Malkoçoğlu Mehmet Bey
10 Gazi Kızan Mehmet Paşa
11 Yahyapaşazade Malkoçoğlu Ahmet Bey
12 Şifalı Arslan Paşa
13 Derviş Bey
14 Yavuz Ali Paşa

Predpostavljam i ja da je Yahyapaşazade Malkoçoğlu Bali Bey "nas" Malkoch, jer je zivio za vrijeme Sulejmana, sudjelovao bitkama za osvajanje Beograda, Bosne kao i Mohackoj bitci- sto je i prikazano u seriji. Meriel ( scenaristica) je vjerovatno dozvolila sebi umjetnicku slobodu da napravi male izmjene u imenu ili smo do sada culi da ga zovu samo tim imenom bez prvog ... Ali mislim da je on "nas"
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 08.04.2013., 11:30   #2548
Quote:
Mia007 kaže: Pogledaj post
Di ste ekipaaaa?

Jel ste pogledai 93.epku? Mislim nekaj mi slabo tu komentirate......sve mi se komentira a nemam s kim......nedostaju mi oni žustri i konkretni komentari s "normalnog" foruma Sulje ....... RTL

cut

Neyse, ovo drugo nit nisam baš nekaj snimila, ovi se vucaraju šumom.....Nigar pala na najniže grane do sad uzduživši se sa zločinačkom org......nadam se ipakmsa će ona otići na kraju kod tog Nike i vidjet svoju kćer.......Država Sultanija se i dalje napuhava bez pokrića i duri.....svima im çooooooook dosadno pa ajmo Huri gnjavit po običaju, blago njima.....ova Šah pokrade Hurki zlatnike pa ih onda te iste kao dušebrižnica dijeli po haremu....ah prejadno...to valjda glupost s jedne sestre prelazi na drugu pa tako u krug......
Već viđeno!
Nije li to gotovo identično,kad se zadužila Mahica,pa joj postaviše klopku,samo što je ona trebala lovu za raskoš a Hurem za svoju zakladu ako sam dobro shvatila..
Nigar i Gulfem su nepotrebni likovi,koji se motaju u radnji serije,a gledatelju uopće nije jasno radi čega?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 08.04.2013., 20:41   #2549
Quote:
Mia007 kaže: Pogledaj post
U bokte pa ovaj Ayaz paşa se "naradio" tijekom života čo'eče, tolika djeca....a mislim ovaj glumac koji ga glumi nikako mi ne odaje da je takav bio, nikad ne bi to pomislila......mislim nije mi neki frajer.....ovaj je sav nešto sramežljiv i usukan , nije niti do gležnja Ibrahim paşi......možda važi ona tiha voda brege dere.....ali ne znam....
Ajaz Pasa je svoje frustracije neuspjehom na vojnom polju ljecio na djevuskama
Quote:
dr_md kaže: Pogledaj post
Ne dao Bog da scenarista odluči pratiti istoriju i prikaže te "zabave" što je Ajaz-paša organizirao.. Nekome će se dići kosa u Istanbulu. Jel'.. moram ovako kad se već toliko bune zbog bezazlenih stvari...
Bas sam danas pogledao 91 epizodu,kad ono upadne mi u oko rasprava izmedu Rustema i Ajaza,kad Rustem govori da je cuo za neko imanje na kojem se Ajaz prepustio razvratu
Valjda su nam na taj nacin zeljeli prikazat pasinu slabost prema zenama
Luđak iz hrv is offline  
Old 08.04.2013., 22:39   #2550
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
turske serije imaju jednu grdnu manu: na početku budu zanimljive, ali se s vremenom počnu ponavljat...

recimo, "sila" je bila zanimljiva na početku, a onda se pretvorila u beskonačni niz plemenskih zavjera i gluposti, prestao sam je gledat...

ovdje, "kod nas" se događaju slične stvari... "nas" dosta spašava to što se ipak dijelom radi o povijesnoj seriji i moraju slijediti događaje... da nije toga, haremske igrice bi nas udavile u dosadi do beskraja... sad je opet suljo na seferu, sad se opet kuje zavjera protiv hurke, opet se koriste novčani problemi...
u potpunosti se slažem...Sila mi je postala skroz negledljiva, a Suljo je ajde još uvijek dinamičan, iako opet, bez vezna su im neka ponavljanja scena, al opet, ima nade za seriju jer kao što kažeš, povijesna je za razliku od ovih drugih
pattie_boyd is offline  
Old 09.04.2013., 07:47   #2551
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
Porodica Malkočolu je bila jedna od vođa akinči trupa i porijeklom je iz Male Azije.
pa nije baš točno... oni su podrijetlom srbi, malkovići, iz čega su izvedena imena malkoč i malkočolu... kod nas i među srbima i hrvatima ima dosta malkoča...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 09.04.2013., 12:12   #2552
zbunjuje me slaba reakcija hurem,kad vidi da se nigar mota po haremu.
Što ona ima tamo tražiti,pa zar lukavoj Hurki nije to jasno?
Nigar nit je član dinastije,nit ima kakvu funkciju u haremu,pa zar ju nije već mogla otprašit van?
Slabo mi se i ova preobračenica Dijana prezentira.Ona bi mogla malo bolje pripaziti što se događa i tko se s kime sastaje.
Ova lisica Rahel,bi na kraju trebala pružiti ruku u krivu vatru...
Ona Lukrecija u Mustafinom haremu,je isto jedan lila lik u seriji..
zaljubila se tuka u mustafu,pa neće slobodu i obitelj!A ovaj nit da je pošteno pogleda.
Signora mi je sad postala čisto simpatična i baš bih voljela da se nekako skompa s Hurem te da izvuku onu malu glupaću na slobodu..
Hurka,svaka čast,kako je obrlatila onu vlasnicu kuće...

I jedva čekam da ovaj Merđan dobije po tamburi,taj mi je lik toliko antipatičan...
Kako se vješto izvukao,kao bio kod Sulje za vrijeme dok je bajazit nestao,jer to je bila jedinstvena šansa da ga Hurem skrati za glavu..
A taj šmrkavac(bajazit) je istinski blesav,a još ga glumi neodgovarajući klinac,djeluje mi kao da ima viška nogu...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 09.04.2013. at 12:18.
amary is offline  
Old 09.04.2013., 12:16   #2553
Quote:
Mia007 kaže: Pogledaj post
U bokte pa ovaj Ayaz paşa se "naradio" tijekom života čo'eče, tolika djeca....a mislim ovaj glumac koji ga glumi nikako mi ne odaje da je takav bio, nikad ne bi to pomislila......mislim nije mi neki frajer.....ovaj je sav nešto sramežljiv i usukan , nije niti do gležnja Ibrahim paşi......možda važi ona tiha voda brege dere.....ali ne znam....
Lik je koliko premazan svim mastima ipak nedovoljno inteligentan da bi mu ibrina obuća dobro sjela...izgleda da mu je pet brojeva prevelika,a onda ga i ovi ostali fino potkapaju pred suljom..tako da djeluje još nesposobnije..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 09.04.2013., 16:11   #2554
Pozdrav svima,

vjerovatno ne bi trebalo da ovdje ostavim post, ali eto cisto da javim da sada u petak u Sarajevo dolaze sehzade Mustafa (Mehmet Gunsur) i sultanija Hatidza (Selma Ergec) - s obzirom da pocinje sedmica turskog filma, nema veze sa Sulejmanom velicanstvenim, ali sama cinjenica da njih dvoje dolaze me veseli, kolegica i ja smo dobile pozivnicu za prijem koji ce biti uprilicen, Sef nece ici pa ce nama dati pozivnicu jer zna da smo Sulejmanovi fanatici :-))) ako uspijem da ih slikam i ako bude srece da se s njima slikam javite gdje da postavim slike - drzite mi figeeeee

sandra
Sandra14 is offline  
Old 09.04.2013., 17:17   #2555
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
pa nije baš točno... oni su podrijetlom srbi, malkovići, iz čega su izvedena imena malkoč i malkočolu... kod nas i među srbima i hrvatima ima dosta malkoča...
moguće, nisam se dalje zanimala za tu temu, samo sam citirala neki stari post sa teme. ako netko zna više, buyrun.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
zbunjuje me slaba reakcija hurem,kad vidi da se nigar mota po haremu.
Što ona ima tamo tražiti,pa zar lukavoj Hurki nije to jasno?
Nigar nit je član dinastije,nit ima kakvu funkciju u haremu,pa zar ju nije već mogla otprašit van?

I jedva čekam da ovaj Merđan dobije po tamburi,taj mi je lik toliko antipatičan...
fakat ni meni nije jasno ovo sa nigar. nekoliko putam sam već pisala da mi je njezina funkcija u seriji totalno nejasna. pored toga hurki kojoj rijetko što promakne uopće nije sumnjivo što nigarica iskače ko iz paštete?! tctctc ...

merdžan aga, netko reče da ga podsjeća na nosferatua. ima pravo (napravila sam mini-kolaž). inače glumca znam iz serije "asi". isto je bio neki neprilagođen lik.


Quote:
Sandra14 kaže: Pogledaj post
ako uspijem da ih slikam i ako bude srece da se s njima slikam javite gdje da postavim slike
hošgeldin sandra. ja se nadam da ćeš uspjeti, a slike možeš kačiti na temi: Glumci iz serije „Sulejman Veličanstveni“ – zajednička tema (KLIK). samo vodi računa o pravilima, posebno točka 1 (klik). ako budeš imala pitanja, javi se u inbox. očekujemo vijesti

-------------------------------------------------------------

jučer gecce objavio tužnu vijest, naime, trudna sestra producenta timura savcija je 40 dana bila u bolnici gdje se liječila od influence (gripe). 34-ogodišnja Şule Savcı Damyan je preminula od zatajenja pluća! koliko sam shvatila će se danas po podne u Levent Camisi održati pogreb tj. zadnja molitva. ... baš mi je žao.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 09.04.2013., 17:51   #2556
Ja tog Merdžena ne mogu smisliti. Lik je odvratan i to na kubik.
A ovo s lihvarkom Rakel je zbilja totalno nepotrebno i bezveze, iskreno se nadam da ne idu u smjeru da lihvarka napravi pobunu pa Hurem dobije po nosu od strane Sulejmana, kao Mahidevran.

I moram primjetiti da je Mihrimah valjda ovih zadnjih par epizoda shvatila što znači biti jedina kćerka vladara svijeta i kakvu moć i autoritet posjeduje. Odlična mi je takva odlučna!
Dyma is offline  
Old 09.04.2013., 21:44   #2557
Merdžan-aga je odvratan, imam neki ludi osjećaj da će uskoro biti neka frka u Haremu i da će ubiti
tog prokletnika Merdžana (+ mogu i Šahububu skupa s njim)...
dennomon is offline  
Old 10.04.2013., 00:46   #2558
Evo uspio pogledat 92 epizodu znaci ostaje jos jedna da stignem turke
Veceras cu prestavit jos 2 lika prema povijesnim cinjenicama i to bi onda bilo to!

Husrev Pasa
Kao prvo bi zelio predstavit lika koji je tek dosao u seriju i kojeg Suljo zeli ozenit sa Hatice,iako nakon Ibrahima nije vise imala muza tj. imala je jednog prije Ibrahima
Prvo jedna opaska nemoj te zamijent ovog Hurev pasu sa bosanskim Gazi Husrev beg,jer oba dvojica su zivjela u isto vrijeme samo sto je beg 4 godine prije umro na jednoj bitci u Crnoj Gori
http://tr.wikipedia.org/wiki/Gazi_H%C3%BCsrev_Bey
http://tr.wikipedia.org/wiki/Deli_H%C3%BCsrev_Pa%C5%9Fa

Ovaj "nas" Hurev Pasa iz serije je bio jedno vrijeme prvi vezir tj. ono sto je bio Ajaz Pasa za vrijeme Ibrahima!
Mogu napisat dosta stvari o njemu,ali skratit cu i napisat ono najzanimljivije!
Uglavnom 1544. na Divanu je doslo do velikog sukoba izmedu njega i tadasnjeg velikog vezira Sulejman Hadim Pase,jer je Hurev Pasa "sanjao" da postane veliki vezir,uglavnom doslo je do potezanje nozeva,da nije bilo intervencije ostalih sudionika,mozda bi netko i izgubio glavu
Uglavnom taj cirkus je vidio Suljo koji sav bijesan zbog uvrede institucije Divan makne obojicu sa polozaja i na taj nacin tadasnji drugi vezir zet Rustem postaje veliki vezir! Njemu su se bas kockice poslozile
Nakon izgubljenog polozaja Husrev Pasa koji je bio jako ambiciozan pada u depresiji odbija hranu i pice,a ni doktorsku pomoc ne zeli,nako tjedan dana umire od posljedica svog strajka.
Bio lud frajka

Suljeman Hadim Pasa
Iako se samo spomenuo u seriji ovaj lik ce se pojavit,jer nako Luftija postaje veliki vezir!
Uglavnom u kratkim crtama o njemu...
Bio je madarski Eunuh i dosta nizak,ali povijesno za njega kazu da je bez obzira na visinu i neimanje muda bio jedan od tipova koji su imali najvise "muda"
Bio je hrabar i vodio je Egipat nakon sto je Ibrahim sredio situaciju poslije problema sa Ahmet pasom,vodio je i pomorsku bitku protiv portugalaca u Indiji 1538. koju je izgubio.
Sa 87 godina postaje veliki vezir i tamo ostaje 3 godine dok ne bude smijenjen zbog one frke sa Husrev pasom.
Nakon gubitka polozaja zivi sam jos 3 godine i umire u dobi od 93 godine!
Znaci scenarisiti ce trebat nac nekog starog kepeca koji je zivahan

Eto zavrsio sam sa povijensnim stvarima o likovima koji su trenutno ili koji ce se tek pojavit u seriju.
Ostali likovi poput Rustema,Sinana,Mirhimah itd. je internet pun informacija,tako da ako nekog zanima mogu to pronac lako
Od sada samo o seriju pisem,ako stignem sutra pogledat 93 epizodu napisat cu svoje misljenje o smjeru u kojem ide serija
LN
Luđak iz hrv is offline  
Old 10.04.2013., 20:52   #2559
Pozdrav svima.
Imam par pitanja vezano uz ovu seriju pa se nadam da mi možete pomoći. Naime, zanima me snima li se serija još uvijek ili je završeno snimanje? Također, koliko ima ukupno epizoda i koliko je do sad prikazano na RTL-u? I treće, vidim da raspravljate o epizodama koje nisu prikazane na rtl-u, pa me zanima gdje to gledate?

Unaprijed hvala na odgovorima.
__________________
malo sam se pregrijala
zagrijavanje is offline  
Old 10.04.2013., 22:13   #2560
Quote:
zagrijavanje kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Imam par pitanja vezano uz ovu seriju pa se nadam da mi možete pomoći. Naime, zanima me snima li se serija još uvijek ili je završeno snimanje? Također, koliko ima ukupno epizoda i koliko je do sad prikazano na RTL-u? I treće, vidim da raspravljate o epizodama koje nisu prikazane na rtl-u, pa me zanima gdje to gledate?

Unaprijed hvala na odgovorima.
Snima se i dalje.
Na RTL su prikazane prve dve sezone i deo treće, a dokle se tačno stiglo ja više ne znam -> zabrojala sam se. .
O tome gde gledati ep. koje nisu prikazane na RTL informiraj se ovde.
Bhea is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.