Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2013., 10:11   #1
Question Kako skinuti neželjenu boju sa kose?

ovako obojala sam kosu, željela sam svjetlosmeđu, na kraju sam ispala tamna i to skroz, na nekim djelovima kose mi se boja nije ni primila pa sam ispala zebrasta :S ja bi pitala kako da prirodnim putem ili nekim odstranjivačem, a da nije blajh skinem tu boju, barem malo?

hvala
_melanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 21:56   #2
Probaj sa sodom bikarbonom i hidrogenom (smjesa tog dvoje). I med također posvjetljuje, pa vidi i to...
RabidXPanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 23:42   #3
Hidrogen (9%tni) + maslinovo ulje.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 08:31   #4
provjereno:
maske od ulja, najbolje maslinovog, ostaviti sto duze da dijeluju, dakle, ugrijati ulje, pomijesati ga s regeneratorom, da bi se lakse nanjelo, razmazati po kosi i ostaviti, nakon toga sa samponom oprat.
osim toga pomaze ovo: smjesa od sampona i limunske kiseline, za to izcijediti limun, pomjesati sa samponom protiv peruti nanjetti na kosu i takoder ostaviti da djeluje sto duze i isprati.
sto brze nakon farbanja da krenes i sto cesce , to ce ti se vise boje skinuti.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 13:20   #5
Eh da, probaj i s nekim agresivnijim šamponima bez silikona ili onima protiv peruti.
RabidXPanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 19:14   #6
Quote:
RabidXPanic kaže: Pogledaj post
probaj i s nekim agresivnijim šamponima bez silikona ili onima protiv peruti.
Definitivno onima protiv prhuti-Head&Shoulders ili Fructis..
..sve što ima kerolitički efekt na kožu vlasišta ima i na kosu...
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 22:51   #7
peri kosu par puta na dan, isprat će se brzo i bit će lijepa boja. tako je barem je meni tako bilo
FashionBoutique is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 17:46   #8
C vitamin (ili kao što je netko gore spomenuo limun)

Kupi najjeftiniji C vitamin, samelji par tableta ili kapsula i umiješaj u malo šampona, umasiraj u vlažnu kosu i drži oko sat vremena na glavi, poželjno stavi neku kapu ili vrećicu na to da drži vlagu. I stavi si ručnik oko vrata da ti ne curi niz majicu.
Imaš na internetu hrpu informacija o tome.

Evo ja sam baš maloprije to napravila i mogu reći da je skinulo par nijansi, skoro sve zapravo. Obojala sam kosu u neku bordo crvenu (inače sam smeđa), a sad je većina pigmenta izašla (dio već i kroz prethodna šamponiranja), ostao je lagano bakreni štih u smeđoj kosi, ali to je zbog toga i što mi je vjerojatno peroksid iz boje malo izblijedio prirodnu boju. Sve u svemu, isplati se probati za posvjetljivanje neželjene boje.

Moj recept:
sadržaj 10 pilula C vitamina, iz DM-a
malo meda
dupla doza šampona
par kapi (lješnjakovog) ulja (nije potrebno, ali sam stavila jer mi je bilo pri ruci)
Sve pomiješano daje neku želatinastu smjesu.
Nakon što to ispereš stavi više regeneratora.
__________________
...Za bolji svijet
Empire of dirt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 14:55   #9
Da pohvalim još jednom metodu s C vitaminom, danas sam ponovila postupak i stavila još više C vitamina u šampon, držala nekih pola sata i sva crvena boja je izašla (dobro, recimo 95 %)!
A boja je bila trajna. Kosa mi je sad smeđa sa nešto bakreno-zlaćanih tonova, inače je tamno smeđa.
__________________
...Za bolji svijet
Empire of dirt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 18:12   #10
Quote:
Empire of dirt kaže: Pogledaj post
Da pohvalim još jednom metodu s C vitaminom, danas sam ponovila postupak i stavila još više C vitamina u šampon, držala nekih pola sata i sva crvena boja je izašla (dobro, recimo 95 %)!
A boja je bila trajna. Kosa mi je sad smeđa sa nešto bakreno-zlaćanih tonova, inače je tamno smeđa.
Bok! A u kakvom stanju kosa ostane nakon tretmana? I znači li to da je kosa u nekom stanju približnom prirodnom na koji bi se nova boja fino primila kao što se prima na prirodnu? Pliz odg
eugenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 15:06   #11
Quote:
eugenia kaže: Pogledaj post
Bok! A u kakvom stanju kosa ostane nakon tretmana? I znači li to da je kosa u nekom stanju približnom prirodnom na koji bi se nova boja fino primila kao što se prima na prirodnu? Pliz odg
Meni je bila malo suša nego inače, osjetila sam dok sam je prala. Stavila sam brdo regeneratora, dobro ga utrljala u kosu i pustila 10ak minuta. Kosa mi je bila kao i inače. Isuši kosu, ali ne u smislu da će ti napraviti slamu od kose.


A to u kakvom će ti stanju biti kosa glede daljnjeg farbanja ovisi o tvojoj kosi i boji, čini mi se da je to individualno. Ja sam radila ovo dvaput, i nisam ni približno došla svojoj prirodnoj, ali vidim da mi je kosa svjetlija. Na dijelovima gdje ima kane i indiga je i dalje tamnija (iako je posvjetlila), a na djelovima gdje je bila obična farba je dosta posvjetlila, ali je povukla na crveno jako.
Ja bi rekla da je sve individualno, gledala sam masu videa po jutjubu i čitala po drugim forumima i ima žena koje su uspjele u jednom pokušaju dobit fenomenalne rezultate, a ima onih koje tek nakon 3-4-5 pokušaja uspiju dobit neke rezultate.

Kako god, jeftino je (u Plodinama su šumeće 7kn), brzo i ne uništava kosu.

E, ako budeš koristila šumeće imaj na umu da će ti se smjesa udeseterostručit pa miješaj u nekoj većoj zdjeli/posudi. Kad dodaš šampon u zmrvljen c-vit smjesa poludi.
*lex* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:52   #12
Quote:
eugenia kaže: Pogledaj post
Bok! A u kakvom stanju kosa ostane nakon tretmana? I znači li to da je kosa u nekom stanju približnom prirodnom na koji bi se nova boja fino primila kao što se prima na prirodnu? Pliz odg
Meni osobno je kosa u ok stanju, odmah nakon tretmana je bila suha i imala je neki kiseli miris zbog c vitamina, ali već drugi dan je bila normalne teksture. Meni je boja dosta slična prirodnoj, smeđoj, malo vuče na bakreno jer je bila obojana tamnocrveno, ali dala bi se prefarbati ponovno, iako ja to neću učiniti jer mi je ovo ok


Btw, možda je bolje da ne koristite šumeće tablete, već obične ili pilule, neće vam se zapjeniti smjesa tako.
__________________
...Za bolji svijet
Empire of dirt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 23:16   #13
Quote:
Empire of dirt kaže: Pogledaj post
C vitamin
Isusuje li ovo kosu?
Makija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 18:28   #14
Da i ja prijavim da ovo funkcionira.

Posvjetlilo je čak i stare naslage kane i indiga. Nije jako, ali ja primjetim.

Uzela sam neki najeftiniji šumeći C u Plodinama, razmrvila 12 tableta, dodala malo detergenta za suđe i šampona. Zaboravila namočiti kosu. Umotala u najlon vrećicu i stavila kapu preko, držala oko sat vremena.
Nije mi jako isušilo kosu, nakrcala sam regeneratora i sasvim ok je.
Sutra ide novi đir s mokrom kosom uz dodatak meda i malo soka od limuna.
*lex* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 20:39   #15
ja se bojim da meni sve ovo na crnoj kosi, tj. onom dijelu crne kose koji mi je ostao neće funkcionirat. možda mi je malo posvijetlilo, ali neprimjetno je to. prvo sam stavila med+maslinovo ulje+cimet i na onom dijelu di je bilo one boje 4.0 koja nije povuukla na crno je malo skinulo. 2. put sam razmrvila plivit c+maslinovo ulje+regenerator i ovaj svijetliji dio (farban 4.0) je skoro skinuo, imam samo neki bakreno-žuti mali odsjaj, ali ova crna ostaje. kaj da kupim hidrogen pa stavim na ovu crnu polovicu kose pa se onda pofarbam nekom svijetlosmeđom bojom? ne bih je htjela šišati baš kad mi je lijepo narasla. prirodna boja kose je svijetlosmeđa, želim se vratit toj najbliže kaj je moguće.

ja nisam znala da vi pričate o šumećim tabletama, ja uzela plivit c. lol ali bar mi je kosa fino mekana od toga maslinovog ulja
la reine margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 21:31   #16
ja sam skidala sa skidacem boje danas,ubilo je samo pigment crne boje,sve sta je bilo crno je oslo u neku crvenkastu bojicu ,a korijen cini mi se da je puno manje posvjetlio ,taj skidac je profesionalni ..sta ja znam ja sam sad stavila tamni mahagonij pa se nevidi razlika,ali strah me bilo ici na nesto kao svjetlo smeda i slicno ,to cu kad mi dosadi ovo ..u ljeto mozda zelja mi je svjetlo smeda skoro tamno plava ali nisam odlucna isprobavat ,pogotovo ne bez blansa
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 12:33   #17
Molim vas cure ,trebam hitno vasu pomoc, dakle na ekstenzijama, koje su bile pepeljasto tamno plave boje ili svijetlo smeđe pepeo bolje sam htjela izvuci tamnih premenova ali mi je povuko na crvenu nijansu ,na nekim dijelovim kao rozu skoro, kako da to skinem a da ne nosim frizerki koja mi uvijek masno naplati i ne napravi bas kako ja zelim,dakle htjela bi skinuti te crvenkaste pramenove
Mateićka1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 18:06   #18
Quote:
Mateićka1988 kaže: Pogledaj post
Molim vas cure ,trebam hitno vasu pomoc, dakle na ekstenzijama, koje su bile pepeljasto tamno plave boje ili svijetlo smeđe pepeo bolje sam htjela izvuci tamnih premenova ali mi je povuko na crvenu nijansu ,na nekim dijelovim kao rozu skoro, kako da to skinem a da ne nosim frizerki koja mi uvijek masno naplati i ne napravi bas kako ja zelim,dakle htjela bi skinuti te crvenkaste pramenove
Ako su od ljudske kose, probaj vitam c, a ak nisu, malo hidrogena na te iste pramenove i onda željenu boju. Ili promijeni te uništene ekstenzije (ako nisu sve uništene). I nikako nemoj koristiti Garnier boju
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 15:29   #19
kako skinuti crvenilo s svjetlo smeđe nijanse?
Mateićka1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:14   #20
Uh crvenilo (pigment) jako teško, kupha od blajha pa dodatni sloj boje..ali to je komplicirano napraviti doma, moj ti je savjet da odeš u provjereni frizerski salon.
__________________
He can who thinks he can, and he can't who thinks he can't. This is an inexorable, indisputable law.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.