Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2010., 15:18   #21
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
može
3 000 eura per day transfer
Bah, 3000 E. Trebat ce joj sto dana da prebaci.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 15:20   #22
Koliko to košta, npr 3000 eura? Prije je bilo preskupo - doduše prebacivala sam iz us banke u hr
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 15:35   #23
stotinjak kuna
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 19:14   #24
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Dobregore i Faca, kako to funkcionira sa računima kad imaš stranog brokera? Odakle im šalješ novce, i kako? Oni tebi?
Slao sam novce sa deviznog računa u našoj banci.
Swift košta cca 200kn.

A oni vrate lovu natrag prema instrukcijama koje im dostaviš, bitno je da je račun na isto ime na koje je i otvoren račun kod brokera.

Količina novca za prebacivanje novca nije ograničena ali moguće je za iznose preko 3.000€ da će provesti kakvu dodatnu kontrolu vezano uz podrijetlo novca. Naravno za prebacivanje veće količine novca im moraš pokazati i ugovor sa brokerom.

Problem je što u bankama uglavnom ne znaju kako ispuniti swift tako da ćeš morati dobro paziti da li je sve ispravno napisano.

OBAVEZNO na swiftu u podacima o plaćanju mora biti tekst tipa:
For further credit to: Ime Prezime
Acc no: XXXXXXXXXX (broj računa kod brokera)
Bez toga se lako može desiti da swift neće proći, samo ime i prezime ili samo broj računa kod brokera nisu dovoljni.

Lova se na brokerskom računu obično vidi 2-3 dana nakon izvršenja uplate.

Od brokera preporučujem TD Ameritrade za one sa velikim portfeljima (prednost je gratis Quotetracker) ili Thinkorswim (vrhunska platforma za trgovanje), Firstrade za srednje portfelje i Sogotrade za aktivno trgovanje i male portfelje.

OBAVEZNO brokeru napisati da ste zaposleni barem par godina i da imate neka redovna primanja, inače neće odobriti margin account, a ako ste to zaboravili prilikom otvaranja računa onda treba čekati i 6-12 mjeseci na reviziju accounta.

Nemaju svi brokeri SWIFT broj računa za uplatu, neki imaju samo ABA broj (koristi se isključivo za USA banke), u načelu uplate na ABA broj umjesto SWIFT prolaze bez problema, no ne garantiram 100% uspjeh.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 21:17   #25
Koliko je velik veliki portfelj ?
Ili srednji i mali
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:17   #26
To je različito za svakoga

Ali rekao bih da je preko 100.000$ veliki i ispod 15-20.000$ mali.

Za aktivan i neograničen daytrading je potrebno barem 25.000$ ali zbog sigurnosti preporučujem minimalno 30-35.000$.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 15:23   #27
GNVC roknuo u pre-marketu -75%
ja divote....

more bit zato što je milicija zatvorila polančeca
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 16:44   #28
Vidim da se razvezala diskusija o stranim marketima,pa da se priključim priči.Malo sam gledao fundamente pojedinih dionica na google finance,msn money i yahoo.Ukratko,imam tu nekih nejasnoća pa bi bilo lijepo ukoliko netko to već zna da naznači najbitnije pokazatelje.Evo jedan primjer: Pregledavajući terminologiju nisam uspio naći da obračunavaju dugoročne obveze,čini mi se da su im bitne samo kratkoročne i ukupne,dok dugoročne ne mogu naći.Da sad ne nabrajam sve detalje,ukoliko je netko već razradio fundamente i terminologiju sa US tržišta,bilo bi lijepo da to stavi ovdje.Ukoliko nitko nije na tom radio predlažem da započnemo razradu terminologije.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:50   #29
Za USA tržište preporučujem za početak ove 4 web stranice, nisu potrebni yahoo, msn i google:

Grafovi, financijski podaci, novosti, pregled tržišta, commodities, screener itd... FANTASTIČNA stranica!

http://www.finviz.com/


Službene Nasdaq stranice, hrpa korisnih podataka, pogotovo premarket i aftermarket trgovanje:

http://www.nasdaq.com/


Financijska izvješća u preglednom izdanju (draža mi je njihova verzija nego na drugim stranicama):

http://www.reuters.com/finance/stocks/
(nakon odabira dionice - Financials - i onda desno ima izbor "financial statements", kvartalni i godišnji)

Povijesne dividende pojedinih dionica:

http://www.dividendinformation.com/
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 12:11   #30
ovak, moji frendovi su otvorili racun u sloveniji i prebacili pare na IG index i City index u UK. oni rade CFDs i spread betting i rade vecinu svjetskih marketa. traze te pun kurac toga da im posaljes, pogotovo city index - kod njih sve treba biti certificirano dok IG priznaje i obicne kopije. no, uprkos toj pocetnoj gnjavazi zbog silne papirologije, visestruko im se isplatilo jer su puno ulozili u apple, a za kojeg znamo da je narastao brdo

ja inace vise volim IG index jer im je platforma brza, dok moj muz trejda prek barclays stockbrockers, koji su ustvari city index. kod njih moras cekati par minuta kad stisnes buy ili sell da ti izbace quote i na IG-u mozes istovremeno shortati i longati istu dionicu

palm, ja sad nikako ne bih shortala jer iako firma propada, tehonologija im vrijedi, pa se lako moze desiti da kad dodje na 2$ da ga kupi netko veci.

svakako bih preporucila apple inc. koji ide na 300$

ja najcesce trejdam tech stocks. najvise apple i ibm. banke nikako. ali zato trejdam berkshire & hathaway naravno b stock
i nedavno sam na tevi ph. dobro prosla od british stocks trejdam jedino ARM holding plc. od penny stocks trejdam samo cell therapeutics.
__________________
Kradljivac pogleda

Zadnje uređivanje PaleBlueEyes : 01.04.2010. at 12:24.
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 12:38   #31
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post

palm, ja sad nikako ne bih shortala jer iako firma propada, tehonologija im vrijedi, pa se lako moze desiti da kad dodje na 2$ da ga kupi netko veci.
PALM je pod mojom kontinuiranom istragom i javit ću ako povučem koji potez

ne vjerujem u propast tvrtke, imaju razvijena zanimljiv software za telefone
jednako tako su i moguća meta preuzimanja

Zadnje uređivanje somied : 01.04.2010. at 15:04. Reason: quote fix
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 14:40   #32
Naravno BV im je negativan ali to u USA nije uvijek bitno
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 14:43   #33
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Naravno BV im je negativan ali to u USA nije uvijek bitno
nema to veze faca....

i ford im BV u negativi

vrijeme se promijenilo, nije isto trgovati na marketu sad i prije 20 godina
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 15:15   #34
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
nema to veze faca....

i ford im BV u negativi

vrijeme se promijenilo, nije isto trgovati na marketu sad i prije 20 godina

Znam, pa napisao sam da to nije uvijek bitno

A što se F tiče, meni je apsurdno da je cijena došla ovako visoko, pa toliko je bila i prije 7-8 godina dok su bolje poslovali, upitno je da će moći nastaviti biti profitabilni kao u zadnjem kvartalu.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 20:04   #35
Bravo za Credit Suisse, danas izdali "outperform" na RIMM a ode dionica dolje skoro 7%, rekao bih da se ne slažu baš svi sa njima

http://www.finviz.com/quote.ashx?t=RIMM

Istovremeno članak RIM Is Screwed

Btw, kupio sam danas nekoliko QQQQ (Nasdaq) puteva, reda radi, so far so good, skoro 10% plusa.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 01:30   #36
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
PALM je pod mojom kontinuiranom istragom i javit ću ako povučem koji potez

ne vjerujem u propast tvrtke, imaju razvijena zanimljiv software za telefone
jednako tako su i moguća meta preuzimanja
u svakom slucaju im tehnologija vrijedi, pa je uvijek mogu prodati. ja ga planiram kupiti ak padne na 2$

inace, moje misljenje je da se palm kao i svi drugi prozivodjaci "iPhone killer-a" , zajebao sto je 'palm pre' marketirao kao iPhone killer ne znam kako netko s uopce moze plasirati uredjaj s minimalnim brojem aplikacija kao iPhone killer

trebali su ciljati na BlackBerry users, nekako su si vise slicni, i po izgledu i po specifikacijama, i predstaviti 'palm pre kao 'BlackBerry killer'

no prateci RIMM zadnjih par dana, nekako mi se cini da je 'blackberry killer' na kraju iPhone
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 01:38   #37
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
banke nikako.
Zašto ne?
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:57   #38
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Mislim da ima i daleko interesantnijih dionica za male ulagače.
koje ti predlazes?
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 22:12   #39
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
koje ti predlazes?
Pa sad je već malo kasno za loviti vlak za velike zarade, pogotovo na blue-chip dionicama...
Lako bi se moglo desiti da njihovi indeksi čmrlje na ovim razinama tokom cijele godine sa +/- 10%. Uostalom već su samo 20-30% udaljeni od razina za koje su tvrdili da su bile "balon" i to u doba kad su im kompanije imale bolje rezultate nego sada. Ali glavno da su sad svi optimisti

Uskoro će 1Q izvješća, to bi moglo odrediti smjer tržišta.

Od blue-chip dugoročnih favorita bih trenutno izdvojio PBR i XOM. Eventualno i C makar tu može biti klimavo. Posrnuli div AA bi mogao biti zanimljiv ako konačno počnu zarađivati.

Kome se igra sa vatrom, tu je DRYS. Na ovoj cijeni je prisutan dobar risk/reward omjer. Ali držao bih stop loss blizu.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 22:41   #40
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Pa sad je već malo kasno za loviti vlak za velike zarade, pogotovo na blue-chip dionicama...
Lako bi se moglo desiti da njihovi indeksi čmrlje na ovim razinama tokom cijele godine sa +/- 10%. Uostalom već su samo 20-30% udaljeni od razina za koje su tvrdili da su bile "balon" i to u doba kad su im kompanije imale bolje rezultate nego sada. Ali glavno da su sad svi optimisti

Uskoro će 1Q izvješća, to bi moglo odrediti smjer tržišta.

Od blue-chip dugoročnih favorita bih trenutno izdvojio PBR i XOM. Eventualno i C makar tu može biti klimavo. Posrnuli div AA bi mogao biti zanimljiv ako konačno počnu zarađivati.

Kome se igra sa vatrom, tu je DRYS. Na ovoj cijeni je prisutan dobar risk/reward omjer. Ali držao bih stop loss blizu.
ma cisto me zanima da vidim jesam li nesto propustila

nego, XOM se vec godinu dana vrti tu negdje. nije se bas dalo tu nesto puno zaraditi

na drysu sam nedavno nesto zaradila. no bio je dosta nize nego sada.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.