Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 18:47   #81
Pa zar je moguce da je skoro svaki drugi s novom turbinom, svakome je crknuo egr, dvomaseni? I onda ljudi kazu ma 1.9 jtd je neuinistiv? Ta klapna klime nije problematicna kod modela s rucnom klimom?

Pod predpostavkom da ce svakome crknuti taj dio nema li onda 1.6 hdi bar te dijelove jeftinije od 1.9 jtd?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:04   #82
Neunistiv motor ali zato se sve oko njega raspada.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:49   #83
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
edit - svake godine na špur????
Kakve su nam ceste, ne znam sta se cudis, osim ako nisi od onih kojima volan stoji ukrivo a da to ni ne primjeti.
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 23:15   #84
Da na neki nacin rezimiram sto sam do sada "saznao", opcenito svi moderni td motori imaju slicne probleme. Neki vise, neki manje, zanima me kod kojih je to ajmo tec jeftinije rjesivo?

Bravo 1.9: problemi s egrom, dvomaseni (koji bas nije kvar) turbina jer na pola oglasa ili kad nazovem prodavace turbo je mijenjan. Pa nije valjda moguce da je tako cest kvar.

1.6 hdi/tdci: podloske dizni, famozno sito, turbina...

1.8 tdci: pumpa visokog pritiska, dizne

To sam sve procitao po ovom forumima, jedino se 1.5 dci nekako spominje kao ok motor iza 2006.g. od ovih koji su meni cjenovno pristupacni a da nisu stariji od 10 godina.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 00:51   #85
Pa ne znam čemu čuđenje. Budimo realni, kupujes star islužen dizel konstruiran za vrijeme najveće ekonomske krize (štednje), a u isto vrijeme i postroženih eko normi od strane EU. Dupli zajeb na kotačima.

Umjesto da kupis dizela za 6000-6500 eura kupi benzinca za 5000. Eto ti odmah ušteda i mnogo manje zajebancije down the road.
Ako ti treba beater auto za posao, nebitne veličine i snage, talijani imaju rješenje za tebe, a nije dizlo nego Fiat Panda 1.2, idealno u 4x4 N1 varijanti s ugrađenim plinom
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 06:00   #86
Slazem se s Tehnomagom. Radi potrosnje od 1 litre u korist dizela , kupuju se ekstremno optereceni drlozi koji su davno trebali zavrsiti u reciklazi. Novi(odnosno noviji dizel do 50kkm)da, 10 i vise godina Metuzalemi, ne. Previse je tu skupih dijelova koji samo cekaju kada ce uljepsati dan.
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 06:15   #87
I jos nesto. Vi koji preporucujete aute iz 2004,2005 samo pogledajte djecu koja su rodjena tih godina. To su vec poluodrasli ljudi,a vi covjeku savjetujete aute sa 150000+ km. Hehe, super deal.
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 07:16   #88
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Pa ne znam čemu čuđenje. Budimo realni, kupujes star islužen dizel konstruiran za vrijeme najveće ekonomske krize (štednje), a u isto vrijeme i postroženih eko normi od strane EU. Dupli zajeb na kotačima.

Umjesto da kupis dizela za 6000-6500 eura kupi benzinca za 5000. Eto ti odmah ušteda i mnogo manje zajebancije down the road.
Ako ti treba beater auto za posao, nebitne veličine i snage, talijani imaju rješenje za tebe, a nije dizlo nego Fiat Panda 1.2, idealno u 4x4 N1 varijanti s ugrađenim plinom
Je?
Si siguran da tako nešto postoji?

Kad sam gledao, benzinci auta koji su mi bili zanimljivi su bili gotovo identični cijenim dizelu.
Bilo ih je užasno malo u ponudi, i svi su stari atmosferci tako da sanjanu razliku od litre o kojoj piše kolega možemo zaboraviti
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:13   #89
Usporedi cijenu za istu prijedjenu kilometrazu benzin-dizel. Neki put se pitam jesam li lud Ili je samo Tippfehler jer za dizela Sa cca 100kkm(znaci, nisam pikant, nisam trijezan već taman) trazi novaca kao da je godisnjak Sa 10kkm. Hocu reci ovo:vecina ovog sto se prodaje je preskupo s obzirom na kilometrazu i starost. Koga zanima ima na youtube Kanal Die Autodoktoren. Super su, ali na njemackom. Puno finih strucnih savjeta i analiza. Preporucam noviju emisiju o zamasnjacima na dizelima. Eto toliko
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:04   #90
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Je?
Si siguran da tako nešto postoji?

Kad sam gledao, benzinci auta koji su mi bili zanimljivi su bili gotovo identični cijenim dizelu.
Bilo ih je užasno malo u ponudi, i svi su stari atmosferci tako da sanjanu razliku od litre o kojoj piše kolega možemo zaboraviti


Nije zanimljiv odabir, ali uzeti nešto iz klase niže staro 3-5 godina i miran dulje vremena


Sent from my iPhone using Tapatalk
endless gravy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:01   #91
Meni osobno to nije bila opcija jer sam auto i kupovao da se udobnije vozim.

Svakako da generalno ovakvi savjeti imaju smisla.

Specifično, smatram da sam donekle upoznat s autima koje sam gledao pa sam sigurno u prednosti da uzmem dobar primjerak pred nekim kome je auto od A do B i zna da ima 4 kotača.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:20   #92
Kad smo već kod abecede, u A i B segmentu se nađe lijepih benzinaca. U C segmentu teže, nisu zanimljivi našim kupcima.
Panda mi je pala na pamet jer je u 2013.toj (čini mi se) izašla nova, pa se modeli 2010-2012 nađu za malo love, a ima finih primjeraka.

Iz klase više trenutno imas 4 auta (i30, Astre, Focus) dugo registrirana, kupljena u Hrvatskoj, od prvog vlasnika, benzinci, ispod 140.000 km, koji bi otišli za 5000€ u kešu. A uleti još boljih oglasa ako aktivno pratis, bio je dobar Megane 1.6 neki dan koji je otisao za tren.
I sad pored takvog nečeg uzeti uvoznog dizela za 6000-6500? Pa koliko lud bi morao biti? U startu si popušio 1200L benzina ili jedan opsežan servis.

Ako si izbirljiv, to je nešto drugo. Ali ako ti treba bilo kakav automobil u što boljem stanju, vjerojatno ćeš završiti s benzincem.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:57   #93
Razumijem, samo sto razlika izmedju dizelasa i benzinaca i nije bas velika, u nekim slucajevima i nema je bas. A sad bravo ili panda, nije isto. Ipak dnevno je to 100 km, kazem vozio sam vec kompakta, Golfa 4 te su me i poslije sat vremena voznje pocela boljeti ledja, a i u vecini ovih manjih automobila. Drugi kompakti (francuzi) to je vec druga prica sto se tice udobnosti.

Ovih dana sam vec dogovorio s prodavacima pogledati par auta (ako ne bude snijega) uglavnom su s 1.6 hdi motorom. Ako ima neki vlasnik ili poznavatalj da mi ukaze na sto treba posebno obratiti paznju?
Isto tako idem pogledati i Astru H 1.7 cdti, za koju kazu da je mrtva krava, meni ne smeta, vozio sam Sdi pa ce mi sve biti ok. Zanima me je li motor opcenito pouzdan te ima li neke mane?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.