Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2018., 07:54   #41
haha svaki put iste rasprave na Voyageru
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:50   #42
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Daleko najbolja. ST NG isto jako dobra, ostali su ništa posebno.
Par dobrih orkestralnih izvedbi

Voyager - 3:55-5:12
Star Trek soundtrack - Greek Radio Symphony Orchestra-ERT

Voyager - 5:44-7:01
Star Trek through the years (synchronized version)

Voyager - 1:44-3:00
Star Trek Medley - The Danish National Symphony Orchestra (Live)
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:02   #43
Touring the "Voyager" sets with Kate Mulgrew, Garrett Wang, and Robert Picardo

@1:40 ATM machines
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 06:23   #44
meni se VOY sviđa zbog dosta light momenata koji mu daju taj neki šarmerski štih - tu posebno mislim na doktora koji je odličan lik. ima i dobru glazbu ali opening od ENT mi je za sada nenadmašen.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 08:50   #45
Doktor je legendaran.
A i 7 od 9 nije loša
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 15:36   #46
Jedna komična scena s doktorom iz ep. Time and Again

https://streamable.com/5h1cu
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 15:50   #47
jedino se 1. sezona bavi suživotom Makija i posade.

a Borgovi su uvedeni zato jer je gledanost počela naglo padati, a pad je spriječila naravno dolazak 7 of 9
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 17:07   #48
Uvijek su se mogli čuti neki prigovori zbog manjka konflikta između Makija i članova posade Flote, ali mislim da je tom konfliktu dano dovoljno prostora u početku jer smatram da je realistično i da ima smisla da bi te dvije posade eventualne ipak više surađivale nego što bi se sukobljavale s obzirom u kakvoj su se situaciji zajedno našli. Relativno mali broj ljudi na brodu, a svačiji je doprinos bitan ne bi li uspjeli postići svoj cilj, naime vraćanje nazad u Alfu. Iako moram priznati da bih ja da sam bio na mjestu makija vjerojatno nastojao spriječiti kapetanicu da uništi jedini pouzdan način povratka. Oni praktički nisu poduzeli ništa. B'elanna se malo pobunila, a Chakotay se bespogovorno složio kao da je pripadnik Flote. Unatoč tome što je prevaren i uhvaćen. Očekivao bi se možda malo veći otpor s njihove strane, možda čak i nasilan, jer oni ipak nisu obvezani strogim pravilima i principima Flote i Federacije.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 20:56   #49
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Uvijek su se mogli čuti neki prigovori zbog manjka konflikta između Makija i članova posade Flote, ali mislim da je tom konfliktu dano dovoljno prostora u početku jer smatram da je realistično i da ima smisla da bi te dvije posade eventualne ipak više surađivale nego što bi se sukobljavale s obzirom u kakvoj su se situaciji zajedno našli. Relativno mali broj ljudi na brodu, a svačiji je doprinos bitan ne bi li uspjeli postići svoj cilj, naime vraćanje nazad u Alfu. Iako moram priznati da bih ja da sam bio na mjestu makija vjerojatno nastojao spriječiti kapetanicu da uništi jedini pouzdan način povratka. Oni praktički nisu poduzeli ništa. B'elanna se malo pobunila, a Chakotay se bespogovorno složio kao da je pripadnik Flote. Unatoč tome što je prevaren i uhvaćen. Očekivao bi se možda malo veći otpor s njihove strane, možda čak i nasilan, jer oni ipak nisu obvezani strogim pravilima i principima Flote i Federacije.
Pa mislim da ima smisla ne-reakcija Makija.
Ipak je ljudska rasa jedna od najpoštenijih, najodanijih, najmiroljubivijih, naj naj (nastaviti po želji) u kvadrantu Alfa. Barem u priči, zar ne?
A takvih nesuvislosti bi mogli tražiti na sve strane, npr. Sisko usred rata s Dominijem ide na godišnji odmor na Zemlju i vraća se za tri mjeseca na mjesto zapovjednika DS9...
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 13:57   #50
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Ipak je ljudska rasa jedna od najpoštenijih, najodanijih, najmiroljubivijih, naj naj (nastaviti po želji) u kvadrantu Alfa.
U paralelnim svemirima baš i nisu. Ali mi pratimo onaj u kojem su ljudi ipak postali malo bolji i pametniji nakon što su prošla barbarska vremena u kojima je čovjek predatorsko biće koje ostvaruje svoju korist na štetu drugoga i u kojima se ljudi umalo nisu međusobno uništili. U paralelnom svemiru Treka ljudi su zapravo još uvijek takvi. Ali naravno da ni u ovom nisu savršeni.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:57   #51
Današnja epizoda - Vidijci?
Koliko se sjećam, prije su to propisno preveli kao Vedianci.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 08:58   #52
Da i ja dam svoj skromni doprinos

Dakle, bez obzira što Voyager realno ima dosta loših epizoda, dosta loših i iritantnih likova, ipak bi ga proglasio najboljim. Zašto? Prvo zato jer ima najbolju priču, drugo zato jer ima najbolje likove. 7od9 i Doktor su po meni apsolutno najjači likovi cijelog Star Treka, a konkurencija je jaka. Quark (ja ), Odo, Data, Trip, La Forge...
I treće, Voyager je po meni najljepši brod

E sad, koji serijal ima najbolje epizode... teško je od preko 700 epizoda izdvojiti najbolje, ali kako je ovo tema o Voyageru evo nekih koje su stvarno vrh
Virtuoso
Author, Author
Relativity
Course oblivion
i jedna koja je apsolutni vrh cijelog Star Treka: Blink Of An Eye
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 09:54   #53
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Da i ja dam svoj skromni doprinos
Dakle, bez obzira što Voyager realno ima dosta loših epizoda, dosta loših i iritantnih likova, ipak bi ga proglasio najboljim. Zašto? Prvo zato jer ima najbolju priču, drugo zato jer ima najbolje likove. 7od9 i Doktor su po meni apsolutno najjači likovi cijelog Star Treka, a konkurencija je jaka. Quark (ja ), Odo, Data, Trip, La Forge...
I treće, Voyager je po meni najljepši brod
E sad, koji serijal ima najbolje epizode... teško je od preko 700 epizoda izdvojiti najbolje, ali kako je ovo tema o Voyageru evo nekih koje su stvarno vrh
Virtuoso
Author, Author
Relativity
Course oblivion
i jedna koja je apsolutni vrh cijelog Star Treka: Blink Of An Eye
Virtuoso
Author, Author
Relativity
Course oblivion
Blink Of An Eye

Ima ih jako dobrih
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 11:14   #54
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
E sad, koji serijal ima najbolje epizode... teško je od preko 700 epizoda izdvojiti najbolje, ali kako je ovo tema o Voyageru evo nekih koje su stvarno vrh
Virtuoso
Author, Author
Relativity
Course oblivion
Da, tu su neke dosta dobre. Relativity bih izdvojio kao prilično dobru epizodu, također i Virtuoso i Author, Author, obje gdje u središtu Doktor. :-)

Ja bih po sezonama izdvojio sljedeće...
Iz 2. The 37s, Prototype, Death Wish
Iz 3. Future's End, Part I & II, Real Life, Distant Origin (!), Scorpion, Pt. I & II
Iz 4. Scientific Method, Year of Hell, Pt. I & II, Message in a Bottle, Hunters, Prey, The Killing Game, Pt. I & II, The Omega Directive, Living Witness (One, Hope and Fear)
Iz 5. Timeless, Latent Image, Think Tank, Someone to Watch Over Me, Relativity, Equinox, Pt. I & II (Gravity, Bliss, Thirty Days, Counterpoint, Drone, In the Flesh)
Iz 6. Tinker, Tenor, Doctor, Spy; Dragon's Teeth, Blink of an Eye Virtuoso, Life Line (One Small Step, The Voyager Conspiracy, Pathfinder, Fury)
Iz 7. Critical Care, Flesh and Blood, Repentance, Human Error, Author, Author; (Inside Man, Body and Soul, The Void, Renaissance Man)

Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
i jedna koja je apsolutni vrh cijelog Star Treka: Blink Of An Eye
Ako ti je ta jedna od favorita, onda će ti se sigurno svidjeti 12. epizoda 1. sezone Orvillea "Mad Idolatry".
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 14:19   #55
hvala kolega
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 14:26   #56
Što mislite tko se u cijelom Star Treku susreo sa najvećom prijetnjom? Da li je to Voyager?
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 20:45   #57
Voyager se susretao uglavnom samo s prijetnjom za njih same, ali ako se gleda prijetnja za Federaciju, onda bi to po meni mogao biti ili Borg ili Dominion.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 21:05   #58
što mislite tko bi pobjedio u sukobu Borga i Dominiona?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 21:26   #59
Imali smo jebacke rasprave na tu temu

Nekad sam tvrdio Dominij, sada kazem Borg.
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:13   #60
hm... founderi nisu karbonci... može li njih borg uopće asimilirati? ispravite me ako griješim
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.