Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2009., 14:20   #261
Quote:
bubiša kaže: Pogledaj post
Misliš da 90-91 rukovodeći kadrovi nisu bili ugroženi, pogotovo Srbi. Ne bih se baš složio da se rukovodeće nije mjenjalo i da se rado bježalo s radnih mjesta.
srbima je komunisitčki režim učinio medvjeđu uslugu dovodeći ih na rukovodeća mjesta.
kad je vlast smijenjena, srbi su kao dio tog režima odletili.
odletili su i mnogi hrvati, ali dio hrvata se snašao prelaskom u hDZ, dok je rijetkim srbima palo napamet da prijeđu u hdz, ako bi ih tamo uopće i htijeli.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:46   #262
Eto, nisam sad čitao svih 7 stranica threada jer nemam baš ni vremena, ali htio bih napisati svoj odgovor.
Sad, da prvo nešto razjasnimo, iako sam veliki poštovatelj Domovinskog rata, hrvatske neovisne države i svega što ide sa tim, iako mi se otac borio u ratu i što su po njemu pucali četnički meci, nemam nekih predrasuda prema Srbima, a kad smo eto kod toga, ni prema kojim drugim nacionalnostima.
Imam, dakako, velikih predrasuda prema nekim konkretnim Srbima i postupcima Srpske/Jugoslavenske vlade, ali to se dakako ne odnosi na jedan cijeli narod.

Sad, na stvar stanja u Hrvatskoj i tako to.
Ja zaista ne vidim u čemu je problem. Živim, eto, u Kninu, gdje bi netrpeljivost tobože trebala biti najveća. Ne vidim ni kakvo omalovažavanje Srba, Hrvata, ili nekog trećeg. Niti se sukobljavam ni s kim na temelju nacionalnosti niti itko sa mnom, a takvo je stanje i sa (većinom) ostalima.
Ne vidim zaista što to Srbima ili pak kojoj drugoj nacionalnoj manjini fali.
Povodim se za principom jedan čovjek - jedan glas.
I po meni je svačiji glas jednako vrijedan.
Sad, traženje kojekakvih posebnih prava i povlastica za Srbe meni implicira da je glas jednog Srbina važniji od glasa jednog ili dva Hrvata.
Ne bi smjelo biti tako, a ni obratno.
Ne vidim zašto bi Srbima ili ikoj drugoj manjini ili grupaciji trebali biti garantirani, pazi sad, garantirani, ne omogućeni, razni položaji.
Zar da mi se na bilo koju poziciju bira nekog zato jer je Srbin ili nije Srbin.
Boli mene, sine, briga, tko god nek bude gdje god, ako je sposoban i ako će raditi za interese ove nacije.
Ali ovim načinom se to ne postiže.
Zar da meni jedan Srbin bude ministar bilo čega jer je Srbin? Ili jer se skompao sa pravim Srbima ili Hrvatima?
Ćao.

Nema velike filozofije. Jedan čovjek - jedan glas. Jednaka prava za sve.
Osjećaš se manje vrijednim? Osnuj stranku, koaliraj sa vladajućom strankom, izbori se za svoja prava, bilo što.
Ali nemoj mi tražit NIŠTA više nego što bilo koji drugi građanin ima.
Tenacity is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 01:51   #263
Quote:
Predmet kaže: Pogledaj post
Kadijević - Direktor sektora prometa (Hrvatske autoceste)
Duško Ljuština - desna bandićeva ruka, pročelnik za kulturu i sport Grada Zagreba
Vidoje Bulum - tajnik bivšeg gradskog poglavarstva, kako se sad zove ne znam.
Ninoslava Zeković - pročelnica ureda za upravljanje imovinom Grada Zagreba
Slavko Kojić (nisam siguran) - pročelnik grada Zagreba za financije
Jadranka Kosor a.k.a Vlaisavljević - premijerka RH
Vojislav Stanimirović - saborski zastupnik, deklarirani četnik (također i abolirani) za vrijeme "RSK"
Ratko Gajica - saborski zastupnik, deklarirani četnik (također i abolirani) za vrijeme "RSK"


To su samo neki koji su mi pali na pamet.
Cedomir Visnjic - drzavni tajnik u Ministarstvu lulture
Slobiodan Uzelac - potpredsjednik Vlade
Sinisa Tatalovic - savjetnik Predsjednika

.....

ima ih koliko hoces a ne bi trebao biti niti jedan !
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 00:17   #264
ima ih bezbroj a pogotovo u lagodnim firmama a muslimana bezbroj
neznam nijednog hrvata na dobro placenom mijestu,osim sljakatore na najslabije placenim mijestima...
i ono malo ako di i ima,dovuceni nazovi kao htvati,iz srbije,bosne ( tomcic,sekx i jos mnogi)
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 06:38   #265
Quote:
serenada kaže: Pogledaj post
I mi htvati smo nezadiviljni situacijom u Hrvatskoj sto hrvati nisu vise zastupljeni u javnom zivotu...po tv-u uglavnom zastupljeni nehrvati (HTV,NOVA,RTL doseljenici),premjerka je srpkinja i pola sabora...na svim ugodnim i izmisljenim radnim mjestima su srbi,muslimani i ostali uvezeni hrvati...najslabije placena radna mjesta su ostavljena za hrvate,kako u Zagrebu tako i u ostalim gradovima...pazi bogati,onda nas jos uvijeravaju kako milijunasa nemoze niko vodit osim Tarika,niko nije zvijezda kao Badricka,Zgreb nema sposobnih zagrepcana pa su morali dovest stranca,i jos te uvjere kako je odlican,kako je dobro sto uzme sebi ali daje i gradu...ima primjera bezbroj...gadi mi se sve to skupa
kakva bolesnoca u cemu je konkretno primjer sa tarikom i badrickom.

sto vjerujes da postoji nekakva urota da se tariku osigura mjesto voditelja samo zato sto je musliman.

kako uopces mozes funkcionirati sa takvim predrasudama.

frustracija mora biti ogromna.
jedan savjet rjesi se takvih predrasuda njvise stete tebi samome
jim rogers12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:22   #266
NE nije,zato sto su superiorniji,slucajno su u zemlji di su vecina a i preljepi su u odnosu na hrvate...cista slucajnost..a i nevijerujem da u frvatskoj ima ljudi koji bi mogli radit na nacionalnoj tv i vodit onakve emisije,isto kao u njhovim zemljama,same manjine su po tv-u...nebi oni meni smetali kad bi bili svi isti ali mi smeta njihova ugrozenost jer bi tili bit iznad boga...
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:42   #267
Pita li netko Hrvate u Vojvodini jesu li zadovoljni sa situacijom u Srbiji?
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:46   #268
Naslov teme je srbi nezadovoljni situacijom u Hrvatskoj..

Pa nezadovoljni su i Hrvati....

mislim da bi srbi u toj situaciji morali stati u red...

nisu više prioritet..kao prije rata....
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.