Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2005., 22:23   #21
Prva generacija je dobra i pouzdana.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 20:31   #22
sve ili ništa

Pozdrav, da li netko zna koji brokeri kod zadavanja naloga imaju opciju "sve ili ništa " ili sl. u Prvoj Generaciji to nema pa kad se izvrši samo dio naloga oni naplate proviziju za taj dio, a što znatno poskupljuje konačno izvršenje, hvala.
algore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 15:42   #23
Quote:
algore kaže:
Pozdrav, da li netko zna koji brokeri kod zadavanja naloga imaju opciju "sve ili ništa " ili sl. u Prvoj Generaciji to nema pa kad se izvrši samo dio naloga oni naplate proviziju za taj dio, a što znatno poskupljuje konačno izvršenje, hvala.
ZBB (zagrebačka banka), FIMA.... ali ne bi ti smjeli zaračunavati tako... dok ti ne zatvoriš nalog traje, nemre ti on za svaku transakciju unutar naloga radit obračun....
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 21:43   #24
moja greška

Quote:
spy kaže:
ZBB (zagrebačka banka), FIMA.... ali ne bi ti smjeli zaračunavati tako... dok ti ne zatvoriš nalog traje, nemre ti on za svaku transakciju unutar naloga radit obračun....
Hvala!
Isprika (srećom nisam spominjao o kojem brokeru se radi) ipak sam pogriješio, naplaćuju za cijeli nalog.Još sam početnik pa pušem i na hladno.Ali zanima me na temelju kojeg pravnog propisa brokeri određuju svoju proviziju i naknadu (kako, i za što će naplatiti) pročitao sam Zakon o trž. vrije. papira i Pravilnik o vođenju knjige naloga ali to nigdje izričito nisam našao ,samo okvirno nešta, ako možda znaš bio bih zahvalan.

Nadam se da ne gnjavim, samo još jedno pitanje: u zakonu piše da je broker dužan "dati točne informacije o ponudi, potražnji, prometu i kretanju cijena vrijednosnih papira" je li to znači da ja mogu njih nazvati kad hoću i pitati koliko je nekih dionica trenutno na prodaji/kupnji i po kojim cijenama i oni to moraju reći bespla. napomena, sklopio sam ugovor za elektronsku trgovinu, uf eto hvala tko god odgovorio.
algore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 16:12   #25
[QUOTE=algore]Hvala!
Quote:
Isprika (srećom nisam spominjao o kojem brokeru se radi) ipak sam pogriješio, naplaćuju za cijeli nalog.Još sam početnik pa pušem i na hladno.Ali zanima me na temelju kojeg pravnog propisa brokeri određuju svoju proviziju i naknadu (kako, i za što će naplatiti) pročitao sam Zakon o trž. vrije. papira i Pravilnik o vođenju knjige naloga ali to nigdje izričito nisam našao ,samo okvirno nešta, ako možda znaš bio bih zahvalan.
Da, nema točno određeno, imaju cjenik pa tražiš tko je povoljniji


Quote:
Nadam se da ne gnjavim, samo još jedno pitanje: u zakonu piše da je broker dužan "dati točne informacije o ponudi, potražnji, prometu i kretanju cijena vrijednosnih papira" je li to znači da ja mogu njih nazvati kad hoću i pitati koliko je nekih dionica trenutno na prodaji/kupnji i po kojim cijenama i oni to moraju reći bespla. napomena, sklopio sam ugovor za elektronsku trgovinu, uf eto hvala tko god odgovorio.
Da on ti kaže recimo tri najbolje ponude/potražnje i sl. A imaš i mogućnost da se pretplatiš na Mostich (pogledaj na stranicama ZSE) pa sam pratiš trgovanje
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 15:39   #26
[QUOTE=spy]
Quote:
algore kaže:
Hvala!

Da, nema točno određeno, imaju cjenik pa tražiš tko je povoljniji



Da on ti kaže recimo tri najbolje ponude/potražnje i sl. A imaš i mogućnost da se pretplatiš na Mostich (pogledaj na stranicama ZSE) pa sam pratiš trgovanje
Da, ali kako je netko već pisao, preko MOSTicha ožeš pratiti samo kretanja na ZSE, a ne na VSE, koji je meni puno zanimljiviji.
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 15:49   #27
Quote:
soapfreak kaže:
Da, ali kako je netko već pisao, preko MOSTicha ožeš pratiti samo kretanja na ZSE, a ne na VSE, koji je meni puno zanimljiviji.
Na VSE ima trejding monitor, a što se tiče zanimljivosti slažem se
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 16:57   #28
Quote:
spy kaže:
Na VSE ima trejding monitor, a što se tiče zanimljivosti slažem se
Gdje se može kupiti trading monitor, trguješ li sa dionicama, ako da preko kojeg brokera, koliko si zadovoljan.....
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 17:12   #29
Quote:
soapfreak kaže:
Gdje se može kupiti trading monitor, trguješ li sa dionicama, ako da preko kojeg brokera, koliko si zadovoljan.....
www.vse.hr Trading Monitor , što se tiče brokera, išao sam preko više kuća i nikada nisam imao nikakvih problema, tako da nikoga ne bih izdvajao...
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 22:25   #30
Brokerske kuće

Točno, ima više dobrih brokerskih kuća, kad govorimo o trgovanju na hrvatskim burzama. Ako idete van, tada Hypo brokeri imaju najrašireniju mrežu, zato što imaju Hypo banku u RH (skupa sa Slavonskom u Slavoniji), u Federaciji BiH i Republici Srpskoj, u Srbiji, Sloveniji, Italiji, Austriji... To što im je središnji ured u Austriji znači da preko njih možete kupovati svuda u svijetu, npr. dionice Googlea, Microsofta, Toyote, itd.
U biti, sve to funkcionira vrlo dobro - samo treba imati love
Naročito ako ulažete vani, jer su provizije značajno više nego u zemlji.
SidM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 23:52   #31
Hrvatski brokeri

Bok ljudi, novi sam u investiranju u dionice pa bi za početak krenul od hrv. brokera, samo neznam kojeg, neke za koje sam čul: Complete Line, Credos, Fima, Hita, Prva generacija, Rast. koji od tih je najbolji i dali je pametno ulagat na hrv burze
Dado0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 18:54   #32
http://www.vse.hr/brokeri/index.asp
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 23:39   #33
Quote:
Dado0001 kaže:
Bok ljudi, novi sam u investiranju u dionice pa bi za početak krenul od hrv. brokera, samo neznam kojeg, neke za koje sam čul: Complete Line, Credos, Fima, Hita, Prva generacija, Rast. koji od tih je najbolji i dali je pametno ulagat na hrv burze
Ja sam u Credosu i zadovoljan sam njihovom uslugom. Što ne znači ni da su bolji, ni da su lošiji od ostalih.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 22:14   #34
Prepustiti vođenje portfelja brokeru ??

Nekaj si gruntam, da odem u neku manju brokersku kuću (npr.Complete Line), da mi slože i vode osobni portfelj dionica za neku najmanju cifru za koju rade.
Sad ne znam, da li je to 10, 50 ili 100.000 kn, moram se informirat kad izaberem brokera i ako se na to odlučim. Nemam dovoljno znanja, da se sam upustim u dionice, a ni vremena pičit po MOSTichu svaki dan.
Imam dosta sredstava u investicijskim fondovima, pa sam mislio izvadit koliko treba. Nije da sam nezadovoljan prihodima u inv. fondovima, ali zakaj zaradit 2, 3, ili 5% mjesečno u fondu, ako se može više zaradit na dionicama.
Jasno mi je da ništa nije sigurno, tj. da li bi sigurno zaradio više, ali …
Kaj mislite o tome, ima ko kakva iskustva s tim stvarima ili je bolje ostavit zelje da se kiseli u fondovima ??
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 01:59   #35
Quote:
fishenwalc kaže:
Nekaj si gruntam, da odem u neku manju brokersku kuću (npr.Complete Line), da mi slože i vode osobni portfelj dionica za neku najmanju cifru za koju rade.

Kaj mislite o tome, ima ko kakva iskustva s tim stvarima ili je bolje ostavit zelje da se kiseli u fondovima ??
Ako imas puno para, razmisli koliko ti nije steta spusiti i napravi to što misliš. Naravno nemoj dodatno vaditi iz fondova kako bi pokrivao eventualne gubitke. Eventualno prebacuj dodatne novce zato što procijeniš da ti dobro ide
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 16:26   #36
Iskreno, ne bi to napravio ni mrtav pijan Nek se oni igraju sa svojim nofcekima, a ja bum sam hendlao svoje. Ne zaboraviti, broker uzme proviziju i pri kupovini i pri prodaji dionica, njemu je ustvari svejedno jel vi zaradjujete ili gubite, on zaradjuje uvijek
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 21:32   #37
Quote:
Juraj2 kaže:
Iskreno, ne bi to napravio ni mrtav pijan Nek se oni igraju sa svojim nofcekima, a ja bum sam hendlao svoje. Ne zaboraviti, broker uzme proviziju i pri kupovini i pri prodaji dionica, njemu je ustvari svejedno jel vi zaradjujete ili gubite, on zaradjuje uvijek
Točno da si uzme proviziju, od svake kupovine i prodaje(neki imaju manju proviziju, ak vode portfelj), ali mislim da je to sića prema nekih 20%, kaj si uzima od dobiti.
Prema tome i njemu je u interesu što bolje raditi.
Bar ja tak mislim.
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 00:06   #38
Quote:
fishenwalc kaže:
Točno da si uzme proviziju, od svake kupovine i prodaje(neki imaju manju proviziju, ak vode portfelj), ali mislim da je to sića prema nekih 20%, kaj si uzima od dobiti.
Prema tome i njemu je u interesu što bolje raditi.
Bar ja tak mislim.
20% od potencijalne dobiti (goluba na grani) ili 2% od SVAKE transakcije (vrapcic u ruci, ali masni vrapcic) ? bas se pitam...
A kaj je s gubicima ? I tu sudjeluje ili bas i ne

PS Fondovi su izmisljeni upravo za one koji niti znaju niti imaju vremena petljati s dionicama.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 13:29   #39
Preporuka brokerske kuce

Treba mi preporuka za pouzdanog i dobro informiranog brokera (brokersku kucu). Poželjno iz vlastitog iskustva.
Hvala unaprijed!
konan357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 13:39   #40
Quote:
konan357 kaže:
Treba mi preporuka za pouzdanog i dobro informiranog brokera (brokersku kucu). Poželjno iz vlastitog iskustva.
Hvala unaprijed!
Izaberi najjeftiniju, a na informacije od brokera zaboravi, jer niti ti smije davati savjete, a ne mora biti ni dobronamjeran, a i svaki savjet koji je besplatan isto toliko i vrijedi, a plaćanjem provizije mu nisi platio savjet kao što to ljudi ponekad misle

Imaš na temi o Zdenki primjer savjetovanja, tip se nakrca sa nekim smećem od dionice, onda se napumpa cijena i onda dobiš savjet da kupiš (a on sam sebe savjetuje da ti proda)
Takvih situacija će biti sve manje jer ih je HANFA počela tući po prstima, ali je važno da i klijenti shvate što im tko može i smije nuditi pa da mogu prijavljivati nepravilnosti
spy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.