Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2007., 22:10   #1
Gdje jesti u Banjoj Luci?

Ili široj okolici (smjer prema Zg)

Povoljno molim, naglasak na mesu.

Hvala!
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:48   #2
prije rata nisi mogao promašiti
svaka birtija od Gradiške do BL je smrdila po janjetini
Sad ne znam, nisam išao
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 23:06   #3
U Banjaluci mesozderi jedu u restoranu "Vrbas". Na reci je, blizu centra, ne mozes da promasis, svi znaju gde je. Porcije su stvarno, bez preterivanja, ogromne. Kad sam to videla, bila sam u fazonu Cene sitne. Da l je ukusno, ne znam iz prve ruke, jer ne jedem meso. Ali ovi sto su sedeli sa mnom tvrdili su da je odlicno. Dakle, nije moj cup of restaurant, ali ko voli meso - ozdire se tamo.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 00:01   #4
U principu svuda gdje sam jeo odlično.
Jedino ne bih preporučio legendarnu ćevabdžinicu "Kod Muje" u kojoj se kvaliteta ponude zadnjih godina dosta pokvarila tj. meso je loše - bio i probao i teško da ću ikad više.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 10:44   #5
Hvala!
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 11:18   #6
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Hvala!
Imas etno restoran Ognjiste u Lijevom Seheru danasnjim Toplicama
To je malo udaljenije od grada al za Mesozdere Neces se pokajati
Ima restoran Cirano prema novoj klinici (zapadni tranzit) pa ima Riblji restoran Alas isto na tranzitu, Borcev restoran, a toakodje imas finih restorana u laktasima npr Milka ali to je vise ono jednostavnija jela..
__________________
Ko leti vrijedi, ko vrijedi leti, ko ne leti ne vrijedi !!!
pmisobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 22:53   #7
Ja bio u restoranu u Kastelu, na lijepoj poziciji ponad Vrbasa. Naručio "Karađorđevu šniclu", da vidim što je to (mislih, živopisan naziv). Kad sam je dobio, shvatio sam odakle naziv
Dakle, mogu preporučiti...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 03:40   #8
ja bio i u ognjistu i ljetos u nekom restoranu jezero to je negdje poslije budzaka u pravcu dervisa,ak se nevaram,nisam ja vozio

ambijent je super,inace hrana za 5 , a cijene nista, skoro dzabe,bilo nas 8 kad je dosao konobar da naplati mi se sokirali kako tako malo,nekih 200 maraka,a prezderavali se i ponapijali ko svinje
livadinka.kukuric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 17:50   #9
Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
Ja bio u restoranu u Kastelu, na lijepoj poziciji ponad Vrbasa. Naručio "Karađorđevu šniclu", da vidim što je to (mislih, živopisan naziv). Kad sam je dobio, shvatio sam odakle naziv
Dakle, mogu preporučiti...
hm... "vani" pa hr. restoranima se ta snicla prodaje kao zagrebacki odrezak
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 22:46   #10
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
hm... "vani" pa hr. restoranima se ta snicla prodaje kao zagrebacki odrezak
A ne, bome. Da ste vidjeli tu "sniclu", po obliku biste je dobro razlikovali, i skužili zašto se zove Karađorđeva... Zagrebački imaju sasvim drugu formu...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:51   #11
Ljudi,

u tranziitu smo kroz Banja Luku pa bismo htjeli pojesti Karađorđevu šniclu. Bilo bi idealno da je uz autoput (glavnu cestu koja ide kroz grad) ali svratit ćemo u centar ako treba.

Ima li ko preporuku za neki dobar restoran?

Hvala i pozdrav!
Poco Loco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:03   #12
Restoran Vila "Vrbas"
http://hotelvilavrbas.com/
Lako se nađe, samo pripazite - od jedne se najedu kapacitetni muškarac, žena i dijete!
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:10   #13
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Restoran Vila "Vrbas"
http://hotelvilavrbas.com/
Lako se nađe, samo pripazite - od jedne se najedu kapacitetni muškarac, žena i dijete!
Imam u sebi ženu i dijete?

P. S.
Molim modove da promijene naslov. Ili je "u Banjoj Luci" ili "u Banjaluci".
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 21:39   #14
U BL postoji samo jedan dobar/solidan restoran Mala stanica https://www.tripadvisor.rs/Restauran...ka_Srpska.html nalazi se na glavnoj cesti -nekada Titova, danas vjerojatno preimenovana u ime nekog turbo lika.

Možete ga lako naći jer je odmah pored najviše zgrade u BL tkzv zgrade vlade. Parking je stalno pod nadzorom tako da možćete biti bezbrižni, jer su provale u aute svakodnevna pojava.

Jeo sam par puta, hrana solidna ne i odlična, kuhari imaju tešku ruku kada sole tako da je dobro pri naručivanju napomenuti da manje sole.

Od nekakvih roštiljnica možda samo Obelix i to samo meso od komada. U BL ne jedite ništa od faširanog mesa.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:28   #15
https://www.facebook.com/philippedineandwine/

ja bas nisam neki tip koji bi se najeo u bosni (nisam najveca ljubiteljica mesa ) pa evo i jedan brutalan finiji restoran ako se nadje jos koja zahtjevna osoba kao sto sam ja (ne ide mi na slavu sta da radim haahha)

ja dugo nisam tako dobro i fino jela ko ovdje !
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 06:28   #16
Quote:
turbododo kaže: Pogledaj post
U principu svuda gdje sam jeo odlično.
Jedino ne bih preporučio legendarnu ćevabdžinicu "Kod Muje" u kojoj se kvaliteta ponude zadnjih godina dosta pokvarila tj. meso je loše - bio i probao i teško da ću ikad više.
bilo je dobro kad je imao 1 kod Gospodske...čim je nastao ''lanac'' ode i kvaliteta. uključujući domaći jogurt koji je bio moje najdraže

Quote:
darling kaže: Pogledaj post
U Banjaluci mesozderi jedu u restoranu "Vrbas". Na reci je, blizu centra, ne mozes da promasis, svi znaju gde je. Porcije su stvarno, bez preterivanja, ogromne. Kad sam to videla, bila sam u fazonu Cene sitne. Da l je ukusno, ne znam iz prve ruke, jer ne jedem meso. Ali ovi sto su sedeli sa mnom tvrdili su da je odlicno. Dakle, nije moj cup of restaurant, ali ko voli meso - ozdire se tamo.
potpis
jer je my cup of....

Quote:
SunceZarko kaže: Pogledaj post
Ja bio u restoranu u Kastelu, na lijepoj poziciji ponad Vrbasa. Naručio "Karađorđevu šniclu", da vidim što je to (mislih, živopisan naziv). Kad sam je dobio, shvatio sam odakle naziv
Dakle, mogu preporučiti...
Kastel je ok, ako voliš malo više posh i dobar pogled.

za neki autentični ugođaj treba za doručak ići na burek ispod saća (oko Kastela ima dobrih lokala) a za ručak meso u već preporučenim restoranima i divota
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:49   #17
uh vidim da nisam bila u banjaluci 10 godina

al da idem sad, isla bih u malu stanicu. dobro izgleda.

https://www.facebook.com/Mala.Stanica.Banjaluka/
darling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.