Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2015., 13:56   #21
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
Ajme što mi ova beštija ide na živce.
Prvi put na cervikalnim brisevima u 15 tt- dobila amoksicilin od Sandoza.
Idući put u 21 tt, ali tada veselije, sa beta hemolitičkim streptokokom b grupe i u urinu plus E.coli na poklon. Dobila amoksicilin od Belupa.
Zadnji cervikalni 25 tt, prošli tjedan, ubili E.Coli, ali i dalje prisutan BHSB na cervikalnim brisevima.

Namjeravam odbiti treću turu antibiotika. Pa to je stvarno previše. Puno, puno, puno sam čitala o tome i na stranim forumima, vani daju samo profilaksu na porodu bez tretiranja antibioticima prije. Srela nedavno bivšu kolegicu, ona već nakon prvog brisa odbila piti atb zbog BHSB.

I sad me moja dr.-ica želi poslati na preuranjeni pregled u bolnicu di ću rodit. Bio tko tak rano (26 tt), kaj će mi tam raditi, neću sad valjda ući u neku njihovu evidenciju i tamo morati svako malo??
Ništa, normalno će te pregledat ko i ona ali će kao kliničari donjeti odluku da li još koja doza antibiotika ili ne i postoji li možda neki rizik za preuranjeni porod. Ja mislim da nećeš više na terapiju antibiotikom, već ćeš na porodu dobiti intravenozno jaku kuru antibiotika da ti dijete ne zarazi pri porodu.
Osim samog prisustva strepa gleda se i njihova koncentracija.
Možeš puno sama napraviti. Nabavi si neke probiotske bombe. Imaš u Bio&Bio probiotike u prahu, odlični su. Dići će ti imunitet i ako ništa strep staviti u mirovanje.
Bit će sve ok. Puno nas je to prošlo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 11:19   #22
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ništa, normalno će te pregledat ko i ona ali će kao kliničari donjeti odluku da li još koja doza antibiotika ili ne i postoji li možda neki rizik za preuranjeni porod. Ja mislim da nećeš više na terapiju antibiotikom, već ćeš na porodu dobiti intravenozno jaku kuru antibiotika da ti dijete ne zarazi pri porodu.
Osim samog prisustva strepa gleda se i njihova koncentracija.
Možeš puno sama napraviti. Nabavi si neke probiotske bombe. Imaš u Bio&Bio probiotike u prahu, odlični su. Dići će ti imunitet i ako ništa strep staviti u mirovanje.
Bit će sve ok. Puno nas je to prošlo.
Puno ti hvala na odgovoru.
Još jučer sam počela istraživati koji su dobri probiotici da si kupim. Dr.-ica mi je ipak na kraju dala Cefaleksin pa sam i sama svjesna da će mi 3 ture antibiotika za redom napraviti dar-mar sa mojom prirodnom florom (mislim da sam sveukupno toliko atb popila u zadnjih 10 godina). A nisam ga još počela piti, sutra idem u Ginekos samo na konzultacije, čisto da čujem i drugo mišljenje.
Inače, pila sam i Cranaktin (ekstrakt brusnice kapsule), 3 L vode na dan pijem (baš si mjerim) i 2 šalice čaja od koprive. Još ću sad i probiotike kupiti.
Znam da će biti sve ok, samo...kao i svi vi...radije bi da tog nema i diže mi tlak nepotrebno..
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 18:19   #23
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na odgovoru.
Još jučer sam počela istraživati koji su dobri probiotici da si kupim. Dr.-ica mi je ipak na kraju dala Cefaleksin pa sam i sama svjesna da će mi 3 ture antibiotika za redom napraviti dar-mar sa mojom prirodnom florom (mislim da sam sveukupno toliko atb popila u zadnjih 10 godina). A nisam ga još počela piti, sutra idem u Ginekos samo na konzultacije, čisto da čujem i drugo mišljenje.
Inače, pila sam i Cranaktin (ekstrakt brusnice kapsule), 3 L vode na dan pijem (baš si mjerim) i 2 šalice čaja od koprive. Još ću sad i probiotike kupiti.
Znam da će biti sve ok, samo...kao i svi vi...radije bi da tog nema i diže mi tlak nepotrebno..
Cefaleksin izgleda nije baš neki najbolji antibiotik. Evo baš ovdje sam dobila odgovor od moda koji je liječnik.
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Cefalin ti i nije baš neki kalibar (nekad je bio popularniji pod nazivom Ceporex, a zli jezici su ga zvali i CepoDrex- nešto zbog "terapijskog" učinka, a nešto zbog proljeva koji se jako često javljao kao nuspojava).
Ja sam ga dobila za cistitis i nije mi niš pomogao. Patila sam se ko Isus s njim 5 dana dok nisam samoinicijativno prekinula terapiju i počela piti Ninur.
U svakom slučaju na njemu će ti definitivno trebati probiotici jer će ti rasturiti crijevnu floru.

Ja bih na tvom mjestu ipak tražila još jedno mišljenje. Ježi ga, nije ovoliko atb. dobro ni kad nisi trudna, a kamoli kad jesi. Treba izvagati te rizike, a to može najbolje klinički liječnik.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:38   #24
Ja sam 13 TT i nađena mi je beštija u urinu ali <10^3 i to se kao ne liječi.
Mene konkretno zanima porod, dakle, koja su mi "ograničenja" osim antibiotika koji moram dobiti? Da li me mogu maltretirati tipa da moram ležati u krevetu, da mi ne daju loptu ili stolčić za porod te ne daj bože daju drip? Imala sam do sada 2 prirodna normalna poroda i ne želim nikakve intervencije ni ovaj put i iskreno me strah da me neće gnjaviti zbog toga.
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 23:16   #25
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Ja sam 13 TT i nađena mi je beštija u urinu ali <10^3 i to se kao ne liječi.
Mene konkretno zanima porod, dakle, koja su mi "ograničenja" osim antibiotika koji moram dobiti? Da li me mogu maltretirati tipa da moram ležati u krevetu, da mi ne daju loptu ili stolčić za porod te ne daj bože daju drip? Imala sam do sada 2 prirodna normalna poroda i ne želim nikakve intervencije ni ovaj put i iskreno me strah da me neće gnjaviti zbog toga.
U 36 tt ponovi bris, al bez obzira na sve kad ces ici na porod moras im to spomenuti. Nema nikakve procedure osim sto ces pred sam porod dobiti IV veliku dozu atb. ukoliko ce biti potrebno.
Ne brini, nije to uopce tak rijetko.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 15:38   #26
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
U 36 tt ponovi bris, al bez obzira na sve kad ces ici na porod moras im to spomenuti. Nema nikakve procedure osim sto ces pred sam porod dobiti IV veliku dozu atb. ukoliko ce biti potrebno.
Ne brini, nije to uopce tak rijetko.
Tnx.

Čitala sam da su jednu curu natjerali na indukciju jer kao tako mogu držati pod kontrolom. Što meni ne pije vodu jer samo bušenje vodenjaka je rizik da bakterija ode prema bebi... Problem je kaj ja ne želim nikakve intervencije, odbila sam ih i na prva dva poroda al je bilo sve okej... Meni je odlazak u rodilište jednak odlasku u klaonicu
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 09:38   #27
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Tnx.

Čitala sam da su jednu curu natjerali na indukciju jer kao tako mogu držati pod kontrolom. Što meni ne pije vodu jer samo bušenje vodenjaka je rizik da bakterija ode prema bebi... Problem je kaj ja ne želim nikakve intervencije, odbila sam ih i na prva dva poroda al je bilo sve okej... Meni je odlazak u rodilište jednak odlasku u klaonicu
Nemoj si stvarat negativnu sliku i unaprijed donositi odluke. Odluke se donose shodno razvoju situacije. Stvaras si samo presing i nervozu a od toga nista nema.
Pij probiotike imozes si nabaviti Linex vaginalete. Infekciju s tako malim brojem bakterija mozes sama rijesiti na taj nacin pa nis nece ni biti potrebno.
Drzi se.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.