Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2009., 09:38   #41
Koji bezvezan komentar .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:16   #42
Buu Čačkaljic, ništa nisi pročitala, inače bi vidila da mi nije problem DATI tih 50 kuna za bilu plombu, nego volim dobit neku potvrdu da sam dala novac.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 12:30   #43
ok, priznajem, nisam citala sve postove. ispricavam se.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:51   #44
Quote:
doc holliday kaže: Pogledaj post
Da li je itko od vas razmišljao da Hzzo ne plaća obavljenu uslugu po pacijentu, nego godišnji paušal bez obzira da li si bio tisuću puta ili nijednom. Godišnja glavarina iznosi cca 130 kn za odraslog čovjeka, djeca oko 8o kn. Pa si malo izračunajte svako svoje realne troškove. Ako kog interesira mogu napisati i cijene materijala potrošnog i opreme koja je neophodna da bi se plomba napravila. Ima u toj naplati puno nereguliranog prostora za odokativno određivanje nadoplata i to nije ok prema pacijentima da je jedan 50 a drugi 200 kn. Tu stupa na snagu vaš odabir, da li na to pristajete ili mijenjaj stomatologa. Eto toliko Pozdrav od stomatologa koji ima sasvim dovoljan broj pacijenata da im do sad nije naplaćivao bijele plombe, a u budućnosti.... que sera,sera
Koliko znam, osim glavarine, liječnici primarne zaštite (dr.med., dr.stom, ginekolozi) naplaćuju od hzzo-a i preglede, intervencije. E, sad, neke te stvari hzzo pokriva, neke ne. Glede bijelih plombi, ima dosta prostora za odokativno, jer nije svaka bijela plomba iste veličine.

Doc, odgovori ti nama, jesi imao pravo naplatiti od hzzo-a te bijele plombe koje nisi naplaćivao? Jer to je zapravo bilo pitanje.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 22:49   #45
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Koliko znam, osim glavarine, liječnici primarne zaštite (dr.med., dr.stom, ginekolozi) naplaćuju od hzzo-a i preglede, intervencije. E, sad, neke te stvari hzzo pokriva, neke ne. Glede bijelih plombi, ima dosta prostora za odokativno, jer nije svaka bijela plomba iste veličine.

Doc, odgovori ti nama, jesi imao pravo naplatiti od hzzo-a te bijele plombe koje nisi naplaćivao? Jer to je zapravo bilo pitanje.
Imao je pravo naplatiti,a to što nije,njegov problem(kao kad te gazda kafića časti sa kavom

A glede tvoje prve rećenice...opća praksa i ginići mogu naplatititi neke sitne zahvate od HZZO-a po novoj reformi i protiv toga se digla sva ova buka,jer ili im se ne radi ili ne znaju sve raditi,a imaju veću glavarinu od stomatologa koji imaju veća ulaganja u svij posao...
No da ne skrećem s teme...stomatolozima nije ni ponudjena neka mogućnost da dodatno naplate od HZZO-a neke tvz. "male zahvate".nego je sve ostalo u okvirima glavarine....
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 23:00   #46
do prije jedno 8 godina bila kod drugog stomatologa i morala sam kao klinka plaćati plombe 100 kn. koje su nakon 2-3 dana otpale i niš koristi od njih.
nakon jedno 3 uredno naplaćene plombe ta ista doktorica skoro upropastila,imala sam granulom,a ona nije marila uopće......
promijenila stomatologa, i 8 godina nikad nisam platila ni kune,a uvijek dobivam bijele plombe i kvalitetne su.
a koliko čujem okolo, svi naplaćuju 100 kn i ta promba brzo otpadne.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 23:23   #47
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Imao je pravo naplatiti,a to što nije,njegov problem(kao kad te gazda kafića časti sa kavom

A glede tvoje prve rećenice...opća praksa i ginići mogu naplatititi neke sitne zahvate od HZZO-a po novoj reformi i protiv toga se digla sva ova buka,jer ili im se ne radi ili ne znaju sve raditi,a imaju veću glavarinu od stomatologa koji imaju veća ulaganja u svij posao...
No da ne skrećem s teme...stomatolozima nije ni ponudjena neka mogućnost da dodatno naplate od HZZO-a neke tvz. "male zahvate".nego je sve ostalo u okvirima glavarine....
Ne bih rekla. Mislim da i za stomatologe vrijedi isto: glavarine kao fiksno + naplata usluga od hzzo-a.
Frka se digla oko reforme, jer se tjera dr-e primarne zaštite da sve i svašta rješavaju u svojoj ordinaciji i da što manje šalju specijalistima. Neki vide da je to apsurd, a mnogi ne talasaju jer s glavarinama kakve jesu natuku oko 40 000 kn mjesečno pa ih briga za struku i pacijente. Meni se čini da se tu na apsurdan način želi riješiti diskrepancija između abnormalnih prihoda dr primarne zaštite i specijalista po bolnicama koji imaju max 10000 plaće.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 15:31   #48
Quote:
doc holliday kaže: Pogledaj post
Da li je itko od vas razmišljao da Hzzo ne plaća obavljenu uslugu po pacijentu, nego godišnji paušal bez obzira da li si bio tisuću puta ili nijednom. Godišnja glavarina iznosi cca 130 kn za odraslog čovjeka, djeca oko 8o kn. Pa si malo izračunajte svako svoje realne troškove. Ako kog interesira mogu napisati i cijene materijala potrošnog i opreme koja je neophodna da bi se plomba napravila. Ima u toj naplati puno nereguliranog prostora za odokativno određivanje nadoplata i to nije ok prema pacijentima da je jedan 50 a drugi 200 kn. Tu stupa na snagu vaš odabir, da li na to pristajete ili mijenjaj stomatologa. Eto toliko Pozdrav od stomatologa koji ima sasvim dovoljan broj pacijenata da im do sad nije naplaćivao bijele plombe, a u budućnosti.... que sera,sera
istina da ima puno nereguliranog prostora... ali npr. meni i suprugu ispada da svaki treba plaćati oko 80 kn/mj. jer nemamo više od onih 5 i nešto, a zar djeca do 18 godina nemaju besplatno, tj. oslobođeni su svih plaćanja što se zdravstva tiče?
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 19:44   #49
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla. Mislim da i za stomatologe vrijedi isto: glavarine kao fiksno + naplata usluga od hzzo-a.
Frka se digla oko reforme, jer se tjera dr-e primarne zaštite da sve i svašta rješavaju u svojoj ordinaciji i da što manje šalju specijalistima. Neki vide da je to apsurd, a mnogi ne talasaju jer s glavarinama kakve jesu natuku oko 40 000 kn mjesečno pa ih briga za struku i pacijente. Meni se čini da se tu na apsurdan način želi riješiti diskrepancija između abnormalnih prihoda dr primarne zaštite i specijalista po bolnicama koji imaju max 10000 plaće.
Ne,ne nema ti ništa od toga....
Nema ti ništa u novom ugovoru sa HZZO-m,sam klauzula o naplati participacije i dodatku od 500kn mjesećno za sestru kao naknada za naplatu iste,a i ne vidim koje bi to bile didatne uslige,koje bi stomatolozi raditi,a da uštede uputnice..?
Meni 54% uptnica(provjerena statistika na godišnjoj potrošnji istih u računalnom programu za vođenje ordinacije) ode na dječje posjete ortodontu,35%na RTG snimanja(neke zahtjevaju ortodonti,neke kirurzi radi liječenja apikotomija,kompliciranih vađenja isl.).11% ostale uputnice,najviše kirurzima za apikotomije ili operacije umnjaka,nešto na oralne bolesti...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 20:50   #50
Quote:
natal8ja kaže: Pogledaj post
a zar djeca do 18 godina nemaju besplatno, tj. oslobođeni su svih plaćanja što se zdravstva tiče?
točno....redovni studenti isto tako...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 13:11   #51
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Ne,ne nema ti ništa od toga....
Nema ti ništa u novom ugovoru sa HZZO-m,sam klauzula o naplati participacije i dodatku od 500kn mjesećno za sestru kao naknada za naplatu iste,a i ne vidim koje bi to bile didatne uslige,koje bi stomatolozi raditi,a da uštede uputnice..?
Meni 54% uptnica(provjerena statistika na godišnjoj potrošnji istih u računalnom programu za vođenje ordinacije) ode na dječje posjete ortodontu,35%na RTG snimanja(neke zahtjevaju ortodonti,neke kirurzi radi liječenja apikotomija,kompliciranih vađenja isl.).11% ostale uputnice,najviše kirurzima za apikotomije ili operacije umnjaka,nešto na oralne bolesti...
Pa evo sama si nabrojila neke usluge koje ne obavlja stomatolog primarne zaštite već treba slati specijalistu, pa napiše uputnicu.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 13:29   #52
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Pa evo sama si nabrojila neke usluge koje ne obavlja stomatolog primarne zaštite već treba slati specijalistu, pa napiše uputnicu.
Ne kužim ovaj tvoj komentar...?
Ak se ne varam,bila je rijeć o dodatnim uslugama koje bi trebali obavljati stomatolozi da uštede uputnice i pri tom naplate taj dio od HZZO-a....

Ovaj primjer sa uputnicama sam ti napisao,tek kao primjer na što stomatolozi u velikom broju troše uputnice i ne vidim gdje što bi ja trebao dodatno raditi uz ovo svoje(rado bi ja postavljao ortodontske aparatiće,al ćist sumljam da bi u mojoj komori bili presretni i brzo bi ostao bez licence...,a RTG nemam,jer npr digitalni ortophan košta ccca milju kunića,a HZZO uopće u ugovoru ne nudi da ja to mogu slikati i od njih to naplatiti,a i nisu predvidjeli nikakvu dodatnu naplatu,sam fiksnu glavarinu kao i do sad).
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 11:46   #53
Quote:
doc holliday kaže: Pogledaj post
Ako kog interesira mogu napisati i cijene materijala potrošnog i opreme koja je neophodna da bi se plomba napravila.
Mene zanima, Doc, please share
A možeš i ti Berkut, Doca nešto nema u zadnje vrijeme.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:46   #54
Quote:
Gioia kaže: Pogledaj post
Mene zanima, Doc, please share
A možeš i ti Berkut, Doca nešto nema u zadnje vrijeme.
Mislim da bi to Doc možda bolje napisao,jer možda on ima neki svoj izračun,ja mogu ovak okvirno neke stvari lupat,makar mislim da na cijenu ispuna osim potrošnog materijala utiću i amortizacija stolice,polimerizaciske lampe,autoklava,prostora i još sto čuda plus znanje(što se često zaboravlja)...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 15:15   #55
A kvanto kosta ona lampa kojom suši plombu (jel to ta polimerizacijska? plavo svjetlo), mora da i to košta... Niš se ja ne bunim, Berkute, cijenim vaše zanimanje, klanjam vam se do poda za trud, znanje, pamet... Kakav bi svijet bio bez bez zubara, neću ni da mislim
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:01   #56
Quote:
Gioia kaže: Pogledaj post
A kvanto kosta ona lampa kojom suši plombu (jel to ta polimerizacijska? plavo svjetlo), mora da i to košta... Niš se ja ne bunim, Berkute, cijenim vaše zanimanje, klanjam vam se do poda za trud, znanje, pamet... Kakav bi svijet bio bez bez zubara, neću ni da mislim
Ne znam za ostale modele lampi(mislim da su sve tu negdje,plus minus 1000 kn),al moja Bluephase G2 košta ravno 7726 dlakavih životinja(kuna) + naravno PDV
Makar je ta lampa rtelativno jeftina u odnosu na ostalu aparaturu i naravno prostor...

Ma ne mislim da se ti buniš,neg sam velim da to ovisi o puno faktora....i ni sam ne znam kak bi ti izračunao
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 15:13   #57
mene zanima što ja moram/ne moram plaćati kod zubara s obzirom da imam HZZO dopunsko osiguranje
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:07   #58
su bijele blombe kvalitetnije od živinih?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:22   #59
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
mene zanima što ja moram/ne moram plaćati kod zubara s obzirom da imam HZZO dopunsko osiguranje
I dalje plaćaš spomenute bijele polombe po šarolikom rasponu-kolko čujem neki naplaćuju od 50 do cca 120 knto samo znam
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:23   #60
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
su bijele blombe kvalitetnije od živinih?
Kakve su ti težživine
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.