Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 18:28   #941
može li se zajedno sa klomifenom koristiti i vrkuta (kapsule ili čaj)
dea39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 12:07   #942
Quote:
dea39 kaže: Pogledaj post
može li se zajedno sa klomifenom koristiti i vrkuta (kapsule ili čaj)
moj gyn kaze da moze.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:03   #943
zoroo, pitanje za tebe jer vidim da si puno toga probala i znaš kako sa travama.
pila sam marulju do 13 dc a vrkutu (čaj) cijeli ciklus, uz to koristim već treći mjesec folacin tablete.
išla sam kod gin. na 11 dan ciklusa i ustanovio mi je jedan folikul od 9 mm (i kaže da je na taj dan trebao biti 19 mm), prije par dana sam umjesto čaja počela uzimati kapsule vrkute (sastav 450 mg vrkute, 50 mg ulja konopljike i 200 mg ulja noćurka) 3x1 kapsulu i kapsule viteksa (50 mg ulja viteksa) 2x1 (na pakovanju piše 3x1),
ne znam da li je bolje uzimati te kapsule ili čaj.
danas mi je 18 dc (zadnju mengu imala 02.11.11) i kupila onako da vidim lh traku za ovulaciju (jer mi je bilo čudno da sam sluz imala do 16.11. a onada dva dana nisam i danas se opet pojavila) kad test pokaza dvije linije od kojih je linija u kvadratiću tamnija(po uputi kaže ako je tamnije ili iste boje kao i ona druga da je test pozitivan)
jel moguće da su mi tek sad nastupili plodni dani a ciklus mi traje uvijek 28 dana tj. 28 dan dobijem.
od sljedećeg ciklusa doktor mi je prepisao klomifen, i da li da nasatvim sa kapsulama vrkuta i viteksa
dea39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 10:43   #944
dea39, malo si previse toga smiksala. pogotovo ako te kapsule sadrze konopiljku, a ti si je dodatno uzimala 2x1. malo si pretjerala s konopiljkom.
ako ces uzimati te kapsule, onda nemoj uzimati dodatno konopiljku jer je te kapsule sadrze.

znam da u klasicnim tabletama ima 4mg konopiljke i da je preporuka da se uzima jedna tableta dnevno.

dan ovulacije - duzina ciklusa - ako ti je prvi dan menstruacije bio 2.11, a trakica je 19.11 pokazala pozitivan rezultat, znacilo bi da ovulacija kasni.. doduse ne puno..dakle O će biti oko 18dc..vidi kad ćeš dobiti sljedeću menstruaciju. ako ti je lutealna faza u redu, onda bi ciklus trebao biti duži od 28 dana. ako ti i ovaj ciklus bude oko 28 dana unatoč kasnijoj ovulaciji, onda bi to ukazivalo na problem u lutealnoj fazi (drugom dijelu ciklusa nakon O)
uz klomifene ne bi uzimala te kapsule, već samo čaj od vrkute. vrkutu neki preporučuju čitavi ciklus, a neki tek od ovulacije ili par dana pred ovulaciju. ja sam npr. imala dva klomifenska ciklusa uz 25mg klomifena (pola tablete), onda sam u trecem ubacila caj od maline i vitex i taj je bio dobitni. ali to nemoj shvatiti kao šemu, možda bi se i ovako uhvatilo. za baby nr. 2 sam pozelenila od čajeva (i uz klomifen) i opet nista.

mjerenje bazalne temperature (i)li praćenje ciklusa bazalnom kao što si ovaj ciklus uradila bilo od pomoći da bolje upoznaš ciklus.

sretnooo!
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 20.11.2011. at 10:52.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 12:24   #945
hvala zoroo,
pretpostavila sam da sam pretjetrala ali samo od velike želje za uspjehom. Nadam se da će uspjeti da se uhvati.
ciklusi mi uvijek traju 28 dana od moje 13 godine, trajali su 4 dana a sad zadnja dva ciklusa uz marulju i vrkutu su se produžili na 6 dana.
šta mi predlažeš ako je problem u lutealnoj fazi.
šta da pijem

help meeeeeeeeeeeeeeee
dea39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 12:35   #946
Quote:
dea39 kaže: Pogledaj post
hvala zoroo,
pretpostavila sam da sam pretjetrala ali samo od velike želje za uspjehom. Nadam se da će uspjeti da se uhvati.
ciklusi mi uvijek traju 28 dana od moje 13 godine, trajali su 4 dana a sad zadnja dva ciklusa uz marulju i vrkutu su se produžili na 6 dana.
šta mi predlažeš ako je problem u lutealnoj fazi.
šta da pijem

help meeeeeeeeeeeeeeee
polaaaako
skuzi najprije kakav ti je ciklus..pogotovo ovaj gdje je bila O malo kasnije, ev. pocni mjeriti bazalnu pa ces vidjeti gdje se nalazis.
glede cajeva su ti dobri stolisnik i vrkuta...u drugom dijelu ciklusa, vitex citav ciklus. postoje i glede vitexa preporuke uzimati ga cijeli ciklus ili tek nakon ovulacije. no ova prva preporuke se cesce daje jer vitex djeluje regulirajuce na seksualne hormone.
nije od odmeta cekirati hormone na 3dc i progesteron sedam dana nakon ovulacije. ako je lutealna faza losa..tj. kratka (citaj progesteron nizak, lut. faza kraca od 10 dana), onda valja razgovarati s gynom o substituciji progesterona. ali ponavljam, valja naprije znati gdje stojis da bi znala sto ciniti.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 13:54   #947
nalaze sam vadila 11.10.2011 na 5 dc; i 27.10.2011 na 21dc
Preglede kod ginekologa obavljam dva puta godišnje i sve je bilo ok. Papa test uredan.
Prije dva mjeseca išla sam na UZ i konstatovan mi je miom unutar materice 2.3*X 2.5 cm (kažu da miom ne predstavlja zapreku trudnoći i da ga ne bi dirali), uradila sam nalaze hormona i kažu da su i oni dobri
5dc - FSH 6.0 IU/L
5dc - LH 5.5 IU/L
ß estradiol 151 pmol/L
progesteron 4.0 nmol/L
prolaktin 242 uIU/ml
testosteron 1.2 nmol/L
kortizol 354 nmol/L
ove hormone sam radila 5 dan ciklusa
progesteron na 21dc 29.4 nmol/L

govore li ti šta ovi nalazi
dea39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 22:11   #948
hormoni izgledaju sasvim ok. drzim fige da ces brzo doci do trudnoce.
za miome su ti dobri stolisnik, vrkuta i vitex
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 19:46   #949
hvala zoroo, sinoć sam bila na pregledu kod gin. i kaže da uopće nemam miom već polip i da se taj polip ponasa kao spirala tj onemogućava rolaz spermija.
sutra počinjem sa vađenjem nalaza za operaciju i za nekih 20-tak dana bih se trebala operirati.
valjda će nakon toga sve biti ok.
dea39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 11:34   #950
Cure trebam pomoć.
Prije 20 dana imala sam spontani.
Jučer sam bila kod gin.koji je ustanovio da je bila ovulacija i da je sve ok. No ono što mene brine je tanak endometrij..samo 4 mm.
Kaže gin. da je to ok.nakon pobačaja i nakon ovulacije, ali mene ipak brine.
Koji su čajevi dobri za debljanje endometrija?
Čitala sam puno postova, ali više nisam sigurna od svih silnih podataka što da pijem.
Zato vas molim pomoć.
Hvala.
__________________
2012
2014
mogvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 13:55   #951
vrkuta..i jedi ananas do ovulacije,...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:20   #952
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
vrkuta..i jedi ananas do ovulacije,...
Hvala!
Vrkuta kroz cijeli ciklus?
__________________
2012
2014
mogvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 15:28   #953
Quote:
mogvaj kaže: Pogledaj post
Hvala!
Vrkuta kroz cijeli ciklus?
može cijeli ciklus.da...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 21:16   #954
drage cure (zorro i ostale za koje vidim da se kužite),
već dugo vas čitam ali ovo je prvi put da se javljam na ovoj temi.
već godinu i 3 mjeseca pokušavamo začeti ali ne ide..
papa, uzv i brisevi su ok, a hormoni su pokazali sljedeće (6.dan ciklusa vađeni, ciklusi su mi 30 - 31 dan i doc je rekla da vadim hormone od 4.-7.dc)
Estradiol: 73 pmol/L
LH: 6.6 IU/L
FSH: 5.8 IU/L
Prolaktin: 60.1
TSH: 3.98 mIU/L

najprije sam počela sa čajem od marulje (samo prvi dio ciklusa) i evinim čajem, a zadnjih 3 mjeseca uzimala sam evine kapi (vitex).
svaki mjesec, dan-dva prije menge dobijem lagani spotting i jedan dan nakon menge.
mužev spermiogram je uredan.
progesteron idem vaditi sutra jer je 24 dc a doc mi je rekla da od 21-24 dana vadim i da ponovim prolaktin jer je vrlo vjerojatno zbog stresa povišen.
za estradiol je rekla da je nešto snižen ali da nije alarmantno i da je to vjerojatno zbog prolaktina.
htjela bih čajevima pokušati regulirati te hormone no negdje sam pročitala da vitex snižava estrogen a meni je on već snižen i trebala bih ga povećati.
razmišljala sam da u prvom dijelu ciklusa počnem piti malinu,kadulju i marulju a u drugom vrkutu i vitex, ali me strah da ne pretjeram s tim.
dali mi možete možda preporučiti nekog dobrog fitoterapeuta koji bi mi mogao odrediti neku prirodnu terapiju jer sam za to da pokušam prirodno ako ide..
koristim lh trakice već neko vrijeme ali nažalost ne pomaže ništa..
ja sam valjda onaj jedini primjer gdje ništa do sada nije pomoglo.

stvarno sam već očajna
svrcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 12:00   #955
evo i progesterona (24.dc): 19,12ng/mol (luteinizirajuća faza 5.16-18.56)
znači, malo je povišen
svrcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 12:32   #956
Thumbs down

Quote:
svrcka kaže: Pogledaj post
drage cure (zorro i ostale za koje vidim da se kužite),
već dugo vas čitam ali ovo je prvi put da se javljam na ovoj temi.
već godinu i 3 mjeseca pokušavamo začeti ali ne ide..
papa, uzv i brisevi su ok, a hormoni su pokazali sljedeće (6.dan ciklusa vađeni, ciklusi su mi 30 - 31 dan i doc je rekla da vadim hormone od 4.-7.dc)
Estradiol: 73 pmol/L
LH: 6.6 IU/L
FSH: 5.8 IU/L
Prolaktin: 60.1 ako je izrazeno u µg/l, onda je norma 3,8-23,2 µg/l, sto bi znacilo da je 60 previse. ako je izrazeno u mU/l, onda je ref 60-620, sto bi znacilo da je prolaktin normalan ali na donjoj granici..da ne kazem da je nizak

TSH: 3.98 mIU/L TSH ti je za ostvarivanje trudnoce previsok.. odi cekirati i ostale vrijednosti fT3 ifT4..odi na endokrinolosku obradu..vrijednost do 2.5 bi bila ok - stitnjaca je moguci razlog za neuspjeh

najprije sam počela sa čajem od marulje (samo prvi dio ciklusa) i evinim čajem, a zadnjih 3 mjeseca uzimala sam evine kapi (vitex).
svaki mjesec, dan-dva prije menge dobijem lagani spotting i jedan dan nakon menge.
mužev spermiogram je uredan.
progesteron idem vaditi sutra jer je 24 dc a doc mi je rekla da od 21-24 dana vadim i da ponovim prolaktin jer je vrlo vjerojatno zbog stresa povišen.
za estradiol je rekla da je nešto snižen ali da nije alarmantno i da je to vjerojatno zbog prolaktina.
htjela bih čajevima pokušati regulirati te hormone no negdje sam pročitala da vitex snižava estrogen a meni je on već snižen i trebala bih ga povećati.
razmišljala sam da u prvom dijelu ciklusa počnem piti malinu,kadulju i marulju a u drugom vrkutu i vitex, ali me strah da ne pretjeram s tim.
dali mi možete možda preporučiti nekog dobrog fitoterapeuta koji bi mi mogao odrediti neku prirodnu terapiju jer sam za to da pokušam prirodno ako ide..
koristim lh trakice već neko vrijeme ali nažalost ne pomaže ništa..
ja sam valjda onaj jedini primjer gdje ništa do sada nije pomoglo.

stvarno sam već očajna
dakle, ja bih rekla da moras stavati pod povecalo stitnjacu.

mislim, mozes ti piti cajeve..recimo malinu i(li) kadulju do ovulacije, nakon toga vrkutu.
za vitex bi vidjela ovisno o prolaktinu jer vitex djeluje snizavajuce na prolaktin.. ali najprije pregledaj stitnjacu.
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 28.11.2011. at 12:50.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:33   #957
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
dakle, ja bih rekla da moras stavati pod povecalo stitnjacu.

mislim, mozes ti piti cajeve..recimo malinu i(li) kadulju do ovulacije, nakon toga vrkutu.
za vitex bi vidjela ovisno o prolaktinu jer vitex djeluje snizavajuce na prolaktin.. ali najprije pregledaj stitnjacu.
Hvala zoro.
Prolaktin je izražen u µg/l i na nalazu piše da je gornja granica 23.
Nekoliko dana nakon vađenja hormona napravila sam i sistematski i u sklopu njega i UZV štitnjače i nalaz je uredan.
T3 mi je 2,0 nmol/L, (referentni interval 1,3-3,1) a T4 126 nmol/L (66-181).
Nakon nalaza hormona i povišenog prolaktina poznanik me upućuje endokrinologu kojeg poznaje i sugerira MR hipofize zbog sumnje na adenom. Endokrinolog kaže da njemu nalaz još nije za MR, ponovi UZV štitnjače i također potvrdi da je sve u redu, propita me o životnim navikama i poslu koji radim i kaže da je prolaktin povišen zbog stresa i sugerira da ga ponovim sljedeći ciklus 3.-5. dan.
Znam da TSH iznad 2 već otežava začeće. Koje još pretrage bi trebala napraviti vezano uz štitnjaču?
svrcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:42   #958
Quote:
svrcka kaže: Pogledaj post
Hvala zoro.
Prolaktin je izražen u µg/l i na nalazu piše da je gornja granica 23.
Nekoliko dana nakon vađenja hormona napravila sam i sistematski i u sklopu njega i UZV štitnjače i nalaz je uredan.
T3 mi je 2,0 nmol/L, (referentni interval 1,3-3,1) a T4 126 nmol/L (66-181).
Nakon nalaza hormona i povišenog prolaktina poznanik me upućuje endokrinologu kojeg poznaje i sugerira MR hipofize zbog sumnje na adenom. Endokrinolog kaže da njemu nalaz još nije za MR, ponovi UZV štitnjače i također potvrdi da je sve u redu, propita me o životnim navikama i poslu koji radim i kaže da je prolaktin povišen zbog stresa i sugerira da ga ponovim sljedeći ciklus 3.-5. dan.
Znam da TSH iznad 2 već otežava začeće. Koje još pretrage bi trebala napraviti vezano uz štitnjaču?
vidim da ti je doc radio UZ stitnjace, jel..nakon nekog vremena ponovi TSH (ne znam od kog je datuma zadnji nalaz), cekiraj antitijela.
prolaktin od stresa zna biti lagano povisen koliko znam, tvoja vrijednost je skoro tri puta veca. mada se o sumnji na adenom prica tek ako su vrijednosti 200 puta vece od normale, nije lose da isljucis i tu mogucnost.
nije mi bas jasno da ti nije dao bromergon za snizavanje prolaktina. doktori ga znaju davati i kod nizih vrijednosti. mozda da pitas? ili trazi drugo misljenje.

e da, kakvi su ti shbg i testosteron? prolaktin zna biti visi ako je testosteron visi..

obzirom da se radi i o visem prolaktinu, vitex ti po tom pitanju nece stetiti jer djeluje snizavajuce na prolaktin. dakle uzimaj ga cijeli ciklus.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:38   #959
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
vidim da ti je doc radio UZ stitnjace, jel..nakon nekog vremena ponovi TSH (ne znam od kog je datuma zadnji nalaz), cekiraj antitijela.
prolaktin od stresa zna biti lagano povisen koliko znam, tvoja vrijednost je skoro tri puta veca. mada se o sumnji na adenom prica tek ako su vrijednosti 200 puta vece od normale, nije lose da isljucis i tu mogucnost.
nije mi bas jasno da ti nije dao bromergon za snizavanje prolaktina. doktori ga znaju davati i kod nizih vrijednosti. mozda da pitas? ili trazi drugo misljenje.

e da, kakvi su ti shbg i testosteron? prolaktin zna biti visi ako je testosteron visi..

obzirom da se radi i o visem prolaktinu, vitex ti po tom pitanju nece stetiti jer djeluje snizavajuce na prolaktin. dakle uzimaj ga cijeli ciklus.
hvala zoro.
nisam testirala shbg i testosteron ali tražiti ću i to.
i da napomenem; majka mi ima hypo već zadnjih 15 godina; na jednom sistematskom 2008. me jedan stari doktor internist čim me ugledao pitao: jeli vaša majka boluje na štitnjaču?
ali nalazi su i taj put bili u redu, samo što tada nisam pokušavala ostati trudna.
gledala sam si nalaze unazad nekoliko godina i tsh je uvijek bio oko 3 ili veći.
zadnji nalaz štitnjače je od 19.10.
ponoviti ću ga opet, a i tražiti drugo mišljenje, naravno.
pročitala sam jučer što sve može uzrokovati povišeni TSH u trudnoći pa mi baš i nije bilo svejedno.
pročitala sam da postoji čaj i za to samo me strah da ne pretjeram s tim čajevima i napravim još veći kaos
svrcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 00:10   #960
pitaj barem za bromergon da ti snizi prolaktin ako ti kod sljedeceg mjerenja bude opet povisen. mnogima je to pomoglo.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.