Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 14:26   #81
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
nivo flegmatičnosti na sadašnje stanje stvari je postao zapanjujuć...znači to kaj radimo mi to rade svi i to je ok?

ne govorim ti ja o ekonomskom rastu ni o potrošnji građana

govorim o potrošnji države, krađi tvoje i moje love, prosipanju tvoje i moje love itd.

balkane moj
krađa je jdno.
potrošnja države je dugo. naša država ima deficit, kao i sve države. vjerovao ili ne, ti deficiti su ono što stvara gospodarsk irast u tim državama.
zato sve države imaju deficit i konstantna rast javnog duga.
bez deficita umiremo.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:34   #82
Navijanje za MMF od strane oporbe je pokušaj SDP-a da prebaci odgovornost sa sebe zbog poteza koje planiraju poduzeti kad osvoje vlast. Danas podupiru sindikate, a kad osvoje vlast raditi će ono protiv čega se sindikati danas bore, tj. neće oni, nego će MMF. Kao što je divizija napisao, SDP je prihvatio neoliberalni ekonomski model, a HDZ socijalistički.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:35   #83
i na taj vrli način jurišamo prema stanju u Grčkoj i Argentini (2003).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:41   #84
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Navijanje za MMF od strane oporbe je pokušaj SDP-a da prebaci odgovornost sa sebe zbog poteza koje planiraju poduzeti kad osvoje vlast. Danas podupiru sindikate, a kad osvoje vlast raditi će ono protiv čega se sindikati danas bore, tj. neće oni, nego će MMF. Kao što je diviziaj napisao, SDP je prihvatio neoliberalni ekonomski model, a HDZ socijalistički.
Hm, pozivanje više nije stvar hoćemo li ili nećemo. Brojke rade u korist MMF-a. Dakle, zaduživanje RH izvan MMF-a je skuplje. NAdalje, zaduživanje RH izvan MMF-a nije uvjetovano namjenom. Da ti plastično pokažem o čemu se radi. Kod MMF-a RH ima rezervirano 1,2 milijarde dolara, jer je procjena MMF-a u kontekstu RH sačinjena na iznos od 600 miliona dolara. Koeficijent do prije par mjeseci je bio x2. Dakle RH se mogla zadužiti kod MMF-a 1,2 milijarde dolara. Sada je koeficijent x3 i RH se može zadužiti 1,8 milijarde dolara.
Kamata za RH na tržištu obveznica je 6,nešto %. Kamata za RH na kredit kod MMF-a je 2 %.
Prilikom dizanja kredita kod MMF-a, je potrebno priložiti dokaze da namjeravaš uložiti kredit u razvoj gospodarstva. E zbog toga JAca Minhauzen i HDZ ne želi pozvati MMF i dobiti mogućnost kreditiranja po 2% kte. Jer nema namjeru uložiti u razvoj gospodarstva.
Jasnije?
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:12   #85
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
nivo flegmatičnosti na sadašnje stanje stvari je postao zapanjujuć...znači to kaj radimo mi to rade svi i to je ok?

ne govorim ti ja o ekonomskom rastu ni o potrošnji građana

govorim o potrošnji države, krađi tvoje i moje love, prosipanju tvoje i moje love itd.

balkane moj
Neplaćanje
Krađa kroz javna i gradska poduzeća

Postoji li jedan razlog zašto sami nie bismo to mogli isposlovati

MMF će braniti stečene pozicije stranog kapitala u bankama,telekomunikacijam i slično
Realnom sektoru neće donijeti sreću

Nego,ista stvar se dešava i u Srbiji

I tamo vidim da ide po onoj podijeli pa vladaj...navlače "realni" na "javni" sektor...mi smo ipak malo progledali
starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:14   #86
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Hm, pozivanje više nije stvar hoćemo li ili nećemo. Brojke rade u korist MMF-a. Dakle, zaduživanje RH izvan MMF-a je skuplje. NAdalje, zaduživanje RH izvan MMF-a nije uvjetovano namjenom. Da ti plastično pokažem o čemu se radi. Kod MMF-a RH ima rezervirano 1,2 milijarde dolara, jer je procjena MMF-a u kontekstu RH sačinjena na iznos od 600 miliona dolara. Koeficijent do prije par mjeseci je bio x2. Dakle RH se mogla zadužiti kod MMF-a 1,2 milijarde dolara. Sada je koeficijent x3 i RH se može zadužiti 1,8 milijarde dolara.
Kamata za RH na tržištu obveznica je 6,nešto %. Kamata za RH na kredit kod MMF-a je 2 %.
Prilikom dizanja kredita kod MMF-a, je potrebno priložiti dokaze da namjeravaš uložiti kredit u razvoj gospodarstva. E zbog toga JAca Minhauzen i HDZ ne želi pozvati MMF i dobiti mogućnost kreditiranja po 2% kte. Jer nema namjeru uložiti u razvoj gospodarstva.
Jasnije?
Je li tome stvarno tako

Odakle ti info
starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:16   #87
Quote:
starks kaže: Pogledaj post
Je li tome stvarno tako

Odakle ti info
Jučer bilo u vijestima na Kapital Networku. Analitičari iz banaka pričali o MMF-u. Pričali i o koeficijentu x3 jer je MMF podigao koeficijente zbog ublažavanja efekta krize. Tak da je svima još nejasnije zašto RH ne želi MMF, jer reforme se moraju provesti. Sa ili bez MMF-a. BEz MMF-a je skuplje tj veće kamate. Tak da se svi čude JAci Minhauzen. A valjda Šunkeru i vladi ne odgovara polaganje računa MMF-u.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:25   #88
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Jučer bilo u vijestima na Kapital Networku. Analitičari iz banaka pričali o MMF-u. Pričali i o koeficijentu x3 jer je MMF podigao koeficijente zbog ublažavanja efekta krize. Tak da je svima još nejasnije zašto RH ne želi MMF, jer reforme se moraju provesti. Sa ili bez MMF-a. BEz MMF-a je skuplje tj veće kamate. Tak da se svi čude JAci Minhauzen. A valjda Šunkeru i vladi ne odgovara polaganje računa MMF-u.

Novac za razvoj gospodarstva nam nije potreban, potreban nam je novac za isplatu mirovina i plaća. Ako je kamata MMF-a od 2% uvjetovana ulaganjem u razvoj, tada nam to ne znači ništa. Mi imamo minus u proračunu koji treba pokriti, investicije nisu ni u planu.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:26   #89
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Novac za razvoj gospodarstva nam nije potreban, potreban nam je novac za isplatu mirovina i plaća. Ako je kamata MMF-a od 2% uvjetovana ulaganjem u razvoj, tada nam to ne znači ništa. Mi imamo minus u proračunu koji treba pokriti, investicije nisu ni u planu.
?????
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:27   #90
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Jučer bilo u vijestima na Kapital Networku. Analitičari iz banaka pričali o MMF-u. Pričali i o koeficijentu x3 jer je MMF podigao koeficijente zbog ublažavanja efekta krize. Tak da je svima još nejasnije zašto RH ne želi MMF, jer reforme se moraju provesti. Sa ili bez MMF-a. BEz MMF-a je skuplje tj veće kamate. Tak da se svi čude JAci Minhauzen. A valjda Šunkeru i vladi ne odgovara polaganje računa MMF-u.
Ima smisla...o MMF nemam nikakvo mišljenje ali je istina da su se zbog krize promijenili

A što se tiče Srebrenke i Šukera i naše vrhuške općenito,poznato je da se nismo okoristili EU fondovima najviše zato što isti traže transparentnost
starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:27   #91
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Novac za razvoj gospodarstva nam nije potreban, potreban nam je novac za isplatu mirovina i plaća. Ako je kamata MMF-a od 2% uvjetovana ulaganjem u razvoj, tada nam to ne znači ništa. Mi imamo minus u proračunu koji treba pokriti, investicije nisu ni u planu.
Nije nam potreban novac za razvoj gospodarstva? Ma nemoj? A dokad budemo se zaduživali za pokrivanje minusa?
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:32   #92
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Nije nam potreban novac za razvoj gospodarstva? Ma nemoj? A dokad budemo se zaduživali za pokrivanje minusa?


Mislim sa stajališta Vlade i sindikata, prioritet su plaće i mirovine. Sav novac je potreban za to, i svaki kredit.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:35   #93
Quote:
starks kaže: Pogledaj post
Ima smisla...o MMF nemam nikakvo mišljenje ali je istina da su se zbog krize promijenili

A što se tiče Srebrenke i Šukera i naše vrhuške općenito,poznato je da se nismo okoristili EU fondovima najviše zato što isti traže transparentnost
Paaa, gle...jednom možeš zahebati ekipu iz Euro fondova, svjetske banke ili MMF-a. Dva puta ne možeš. Ja sam radio na projektima financiranim od strane EK. Jedan projekt u BiH i 3 projekta u RH. EK preusmjeri financiranje preko ministarstva financija. E sad, imaš članak o pruzi u Slavoniji, gdje je Vibrobeton ostao kratkih rukava. Njušim da je EK isplatila lovu ministarstvu, e onda je tu negdje stalo. Jer, evo na 4 projekta koja sam odrađivao a išli su preko CARDS programa, nije nitko zahebao s plaćanjem. Ovo sa Vibrobetonom mi se čini kao da je netko iz Ministarstva "okrenio" lovu. Tj. pokrpao minus na drugoj strani.
Ma ovo u RH niš ne valja. Neće ovo na dobro završiti. Ali birači tako vole. Pa neka bude tako
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:45   #94
Budući da hrvatska kvota iznosi oko 600 milijuna dolara, maksimalan je iznos zajma u prvoj godini tri milijarde, a u drugoj godini kredit se može udvostručiti na šest milijardi dolara. Malo je vjerojatno da se Hrvatska nalazi na A-listi, pa bi za korištenje tog kredita trebalo ispuniti neke preduvjete, a jedan od njih je i smanjenje deficita te javnog duga države, što povlači za sobom kresanje plaća i mirovina.

Premda hrvatska vlada odbija bilo kakvu mogućnost razgovora o MMF-u, među stručnjacima je sve više zagovornika tog poteza.
'Prije ili poslije, hrvatska će Vlada morati pozvati MMF i zato je loše što se ti aranžmani stigmatiziraju', komentirao je analitičar Hrvoje Stojić.



http://www.google.hr/url?sa=t&source...M2JB8g&cad=rja



Evo, tu je članak o MMF-u, spominje se rezanje plaća i mirovina. To je bit cijele priče, nitko se ne usudi to raditi, boje se referenduma i prosvjeda, pa će se opravdati naredbama višeg autoriteta, kad smanje plaće i mirovine.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:48   #95
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Novac za razvoj gospodarstva nam nije potreban, potreban nam je novac za isplatu mirovina i plaća. Ako je kamata MMF-a od 2% uvjetovana ulaganjem u razvoj, tada nam to ne znači ništa. Mi imamo minus u proračunu koji treba pokriti, investicije nisu ni u planu.
Točno tako.

Inače bi se morali dva puta zadužit. Jednom kod MMF-a jednom za pemzije.
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:49   #96
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Budući da hrvatska kvota iznosi oko 600 milijuna dolara, maksimalan je iznos zajma u prvoj godini tri milijarde, a u drugoj godini kredit se može udvostručiti na šest milijardi dolara. Malo je vjerojatno da se Hrvatska nalazi na A-listi, pa bi za korištenje tog kredita trebalo ispuniti neke preduvjete, a jedan od njih je i smanjenje deficita te javnog duga države, što povlači za sobom kresanje plaća i mirovina.

Premda hrvatska vlada odbija bilo kakvu mogućnost razgovora o MMF-u, među stručnjacima je sve više zagovornika tog poteza.
'Prije ili poslije, hrvatska će Vlada morati pozvati MMF i zato je loše što se ti aranžmani stigmatiziraju', komentirao je analitičar Hrvoje Stojić.



http://www.google.hr/url?sa=t&source...M2JB8g&cad=rja



Evo, tu je članak o MMF-u, spominje se rezanje plaća i mirovina. To je bit cijele priče, nitko se ne usudi to raditi, boje se referenduma i prosvjeda, pa će se opravdati naredbama višeg autoriteta, kad smanje plaće i mirovine.
Baš zato što RH nije na listi A zemalja, koeficijent je manji. Rečeno je da je egzaktno za RH koeficijent s 2 porastao na 3 te da RH može sada uz uvjet reformi i polaganja računa podići 1,8 milijarde dolara.

Nije problem rezanje plaća i mirovina. Problem je deficit. Koji iznosi 60 milijardi kuna. A vrlo brzo bi mogao iznositi kao i 1999. 80 milijardi kuna. E to je problem koji se trpao pod tepih od strane HDZ-a. Biti će zanimljiva statistika koliko je ostalo zaposlenih u gospodarstvu negdje početkom 2011.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:56   #97
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Novac za razvoj gospodarstva nam nije potreban, potreban nam je novac za isplatu mirovina i plaća. Ako je kamata MMF-a od 2% uvjetovana ulaganjem u razvoj, tada nam to ne znači ništa. Mi imamo minus u proračunu koji treba pokriti, investicije nisu ni u planu.
A zar ne bi projekti potaknuli punjenje proračuna
starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:59   #98
Quote:
starks kaže: Pogledaj post
A zar ne bi projekti potaknuli punjenje proračuna
Bi, ali je problem unutarnjeg duga RH. Samo zbroji koliko je Konstruktor, IGH, ZAgorje Tehnobeton, PGM Ragusa dužno podizvoditeljima. E te tvrtke su veliki generatori unutarnjeg duga. Sad, progooglaj tko je donator HDZ-a na izborima i gle čuda. Konstruktor, IGH, PGM Ragusa, Zagorje Tehnobeton donatori MA ovo je džumbus od države
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 16:01   #99
a ni TODEX nije daleko (naročito belje i konzum).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 16:03   #100
Quote:
starks kaže: Pogledaj post
A zar ne bi projekti potaknuli punjenje proračuna

Ne znam, Trooly je pisao da su krediti MMF-a namjenski, za razvoj gospodartva. Ja ne znam što to znači, koja je to stavka u proračunu koja se zove razvoj gospodarstva. Vjerojatno subvencije za HŽ, brodogradilišta i poljoprivredu, ali nekako sumnjam da MMF misli na to. Možda sredstva za HBOR.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.