Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2011., 15:10   #1
Za Marjan, četvrtak 24.02. u 8.30, Banovina

..mislio sam stavit naslov teme..sobom organizirajte prosvjed u splitu , ali bi bio najmanje dvostruko zbunjujuci, to i nije nuzno lose, ali, eto, koji put treba i malo crtat.

naime i ukratko, u ovu sad nedjelju u podne, na prvoj vodi, poziva se na okupljanje ljubitelja splita i uopce ljubitelja, u svrhu pokazivanja otpora predvidjenoj izgradnji restorana, kafica, sutra vjerojatno i neke nadogradnje, prosirivanja, uknjizavanja i kako to vec ide, na tom mjestu na marjanu znanom kao..prva voda.

da puno ne sirim, evo sto pise na fjespukiju..
Za Marjan - 16.01. u 12h na plaži PRVA VODA Napominjemo da je ovo spontano pokrenuta građanska inicijativa "ZA MARJAN" iza koje ne stoji ni jedna organizacija i za koju je najvaznije da se u što većem broju okupimo u nedjelju 16.01. u 12h na marjanskoj plaži Prva voda gdje obitelj Kerum planira sjeću šume i gradnju ugostiteljskog objekta.

protagonisti tog dijela nagrizanja marjana su svima poznati likovi iz dinastije kerum i njene fani task forca.
kronologija zbivanja izjedanja marjana je nesto duza, prije dolaska ovog naseg sada avgvsta, turbo mentalitet zeli sto prije naplatiti sebi tudje trude i ne biraju se tu sredstva.
nije ovdje toliko bitan ni kerum, ni okerumljena fani, oni su samo nasi trenutno izvrsni i operativni sugradjani novog mufljuz domovinskog i kakvog vec sve ne, zna se, doba. i moram reci, demokratski izabrani.
dakle, najzesci problem nije kervm avgvst, ali od negdje i jednom valja podici ruku za obranit se nakon sto smo strpljivo cekali da nam sljedeci koji stoji u redu opali trsku i popisa nas.

samo za podsjetnik, marjan se poceo posumljavati 1852. godine, najintezivnije dvadesetih i tridesetih godina proslog stoljeca. nekad je, anticki marjan bio sumovit, a statut grada (napominjem grada) splita iz 14. st. zabranjivao je sjecu stabala na marjanu.
iz vremena proslog stoljeca su i zgrade prirodoslovnog muzeja, oceanografskog instituta, meteoroloski opservatorij, a da ne govorim o jos starijim mjestima na i u kojima se stvarao i rastao duh onog sto se danas zove gradom pod marjanom. cak je i 1964. zasticen. danas se ocito odsticuje.

danas, a za povijest i kao dokaz o nasem postojanju, gradimo dakle, dokaze nase kulture, a usput valja i posjeci koje cablo da bi se ta nasa kultura sirila i zivjela, usprkos.
jos je osamdesetih ta agresija pocela, s vise ili manje uspjeha, agilnija kako su se blizile (zeljno ocekivane, raspojasane) devedesete, da bi pocetkom ovog stoljeca razbila ionako slabe lance razuma nastojeci dokazati da kultura razuma u splitu i nije nikada obitavala, a ako je nesto od nje i ostalo, zgodno je pretvoriti u simbolicne oaze kojim ce neki od avgvsta ostvarivati svoj profit prisvajajuci sebi titulu te kulture koju gazi, demokratskim glasovima u razdobljima vrha sinusoida neke druge kulture.

evo o tim cablima pise i ovdje..
12.01.2011. | 20:33

De Facto De Jure by Jurica Pavičić: Varšavska ulica u marjanskoj šumi


eto, ne uspjevam skratit, u nedjelju je prilika da se pusti u taj buduci povijesni prostor jednobitna poruka, ali analogno i sareno sastavljena da jos uvijek..kako se ono kaze..ima uja u svici, splitskoj.

jest da se mozda (nekom) ovdje radi o detalju i to prelokalnom i prenebitnom detalju, ali split ih je danas prepun, a zeli ih se napraviti jos i puno vise, toliko prepun da ti turbo detalji postaju pun njegov izgled i svrha.

za doc na prvu vodu u nedjelju nisu potrebni nikakvi autobusi od tko zna gdje, koji ce se prikriveno megalomanski parkirat na poljudu.
potrebna je samo dobra volja i dobra setnja, ako radi niceg drugog onda da vam u sjecanju ostane slika marjanske prve vode dok jos nije postala kaficna plaza bivseg grada.



koga zanima vise, evo par linkova koje sam uspio pronaci..

naravno, marjan..

za marjan

..struka


Građanska incijativa Splita
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 15:25   #2
Sretno. Nisam za sječu šuma ako se ima gdje drugdje graditi.
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 18:37   #3
Sretno. Borbom protiv ovog kaj se događa u Splitu, borite se za sve nas, kojima Kerum i takva vrst vladavine, ne predstavlja rješenje.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 19:56   #4
Ja san ionako nedilju na Marjanu pa to neću zaobić.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 00:02   #5
podrška Splićanima iz Zagreba!

dosta više tih Varšavskih
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 18:11   #6
..evo malo popratnog apdejta..

Najgori scenarij: Split će se pretvoriti u Ibizu

..

Bude li se jednog dana zaista do kraja raspetljalo klupko pogodovanja i klijentizma koje mi u novinstvu kolokvijalno zovemo “hobotnicom”, taj se posao neće moći dovršiti do kraja a da se ne razotkrije i onaj hobotničin pipak koji počinje u Ministarstvu kulture, a širi se diljem Hrvatske pipcima državne uprave za zaštitu spomenika.

..

U petak su, naime, novine objavile kako je splitska lokalna uprava za zaštitu spomenika, na čelu s tek nedavno imenovanim šefom Radoslavom Bužančićem, skinula konzervatorsku zaštitu sa splitske četvrti Bačvice, te s onih dijelova poluotoka Marjan koji nisu obuhvaćeni park-šumom. Na taj način izvan dosega zaštite ostali su najskuplji, najelitniji i turistički najpotentniji dijelovi Splita: kvartovi Meje, Zvončac, Bačvice i Firule.

Premda su odmah kružiti interpretacije kako je tu odluku “Kerum iznudio za Fani Horvat”, stvari su kudikamo složenije i manje tabloidne. Odluka o skidanju zaštite, kako je priznao u Slobodnoj Dalmaciji i sam Bužančić, donesena je na razini Vlade, sam Bužančić doveden je na svoju funkciju da je krotko potpiše, a krivnja splitskih konzervatora leži ponajprije u kunktatorstvu i kukavičluku što se diktatu nisu oprli. Premda će Fani Horvat biti jedna od onih koji će profitirati od ove odluke, iz nje će korist izvući i “igrači” kudikamo krupniji od Kerumove nevjenčane supruge.
..



..i


..cuvajmo marjan od keruma..


__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 20:16   #7
..evo jos malo.

..pogledaj to


..Za to je raspisan pozivni natječaj za urbanističko-arhitektonsko uređenje plaže i ugostiteljskog objekta, u kojem se kao investitor i raspisatelj natječaja navodi tvrtka Latebra. Splitski Zeleni smatraju da je u skladu s odredbama GUP-a natječaj trebao biti javni, a ne pozivni te, u skladu pak s Pravilnikom o natječajima, da ga je trebala provesti UHA jer je riječ o području od javnog interesa. Iako su rezultati trebali biti poznati do kraja prošle godine, rok je produžen jer žiri nije bio zadovoljan pritiglim rješenjima. Na natječaj je pozvano tek pet arhitekata: Nenad Mikulandra, Srđan Šegvić, Jurica Jelavić, Ljubica Jeramaz i Damir Rako. Inače, Srđan Šegvić i Jurica Jelavić su u Kerumovom Stručnom savjetu za urbanizam, a Jelavić je i predsjednik DAS-a...



http://www.h-alter.org/vijesti/priti...rjan#news_view

Splićani su odlučili iskazati svoje nezadovoljstvo devastacijama park šume Marjan i okupljeni u grupu pod nazivom Za Marjan pozivaju sve građane da im se pridruže u prosvjedu koji će se održati 16.1.2011. u 12 sati na plaži Prva voda.


..i desant

13.01.2011. - AcroAquaBatica: Priopćenje medijima 03 ili Čuvajmo Željka i Fani od požara
Poštovani,
Naravno da će se Artističko-diletantska skupina AcroAquaBatica
pridružiti na facebooku najavljenom okupljanju kojega je inicirala
Duška Boban, a već podržali i Društvo Marjan i Građanska inicijativa
Split. Mi, naime, Varšavsku u Splitu priželjkujemo od prvog dana
Kerumove vladavine, a službeno smo mu je najavili još u listopadu
prošle godine povodom poznatih kazališnih zbivanja.
"Gradonačelnik je poput brojnih dosadašnjih majbahovskih igračaka
poželio i KAZALIŠTE.
I, evo, ima ga. No, možda nije znao da u paketu s njim dolazi i VARŠAVSKA!"

Za neke druge, ovih je dana i Galerija umjetnina jedna takva
Varšavska. No, zacijelo ništa, osim kumulativno, ne može biti takav
fitilj - i metaforički i doslovno - kao što je Marjan!

Zato su s punim pravom u Slobodnoj Dalmaciji Pavičićevi tekstovi o
Marjanu izazvali ogromnu pozornost i ne sumnjamo uopće da će konačno
ljude natjerati da se prosvjedno u nedjelju suprotstave ovakvom načinu
vođenja grada koji se svodi ne besprizornu plemensku uzurpaciju i
obezvrjeđivanje praktično svih njegovih resursa: prirodnih,
društvenih, kulturnih...

Prema tome, kao što smo prije tri mjeseca - također u nedjelju i
također u podne - pozivali stanovnike Splita da nam se pridruže u
"rušenju Kerumove bikijade od vladavine i to najobičnijim papirnatim
avionima", tako ih sad opet pozivamo, na drugu po redu "vježbu iz
direktne demokracije" samo što ovaj put nećemo raditi avione-poruke i
nećemo ih bacati na zgradu Banovine, nego ćemo praviti brodove od
papira, pa da vidimo jesu li jači oni ili "valovanje sa zapadne
obale"...

Za ADS AcroAquaBatica
Vjeko Santrić

U Splitu, 13. siječnja 2011.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 20:26   #8
"Jednako ću čuvati i brdo Marjan, tako da svako njegovo živo biće, svaki bor, pa i svaki kamen njegov, sačuvam da bude na ures gradu i radost onima koji Marjan gledaju ili u njemu hlad i smiraj traže."

Dio iz statuta Grada SPLITA na kojega se zaklinje svaki gradonačelnik.


__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 21:34   #9
Podrška prosvjedu, ali...ja ne znam što su Splićani očekivali od Keruma kad postane gradonačelnik...da će zavladat blagostanje i da će svi vozit Maybahe kao i on?
Znam da zvuči zločesto, al znaš kako se kaže, narod ima vlast kakvu zaslužuje.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 23:41   #10
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Znam da zvuči zločesto, al znaš kako se kaže, narod ima vlast kakvu zaslužuje.
A sad će gradonačelnik dobiti građane kakve zaslužuje
Što su građani mislili i kakvi su im se izbori pružali kad su Keruma doveli na vlast je jedna priča, a to da mu ne moraju dopuštat da tijekom mandata radi što hoće - druga.
Građansko pravo i obaveza je utjecati na vlast tijekom mandata, a ne samo na izborne nedjelje
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 00:17   #11
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Podrška prosvjedu, ali...ja ne znam što su Splićani očekivali od Keruma kad postane gradonačelnik...da će zavladat blagostanje i da će svi vozit Maybahe kao i on?
Znam da zvuči zločesto, al znaš kako se kaže, narod ima vlast kakvu zaslužuje.
..ne bih puno sad o kerumu, ali kerum nije sisao sa nebesa, kako se mozda zeli prikazat, pa da tom logikom splicani ocekuju od keruma ono sto se samo i moze ocekivat od jednog mesije i njegovih (budite mi svjedoci) vizija.
gradonacelnicka kerumova forma je samo logican slijed njegove funkcionalnosti da se prema gradu ponasa kao prema samopozluzi. vlastitoj.

ocajan narod ima takvu i vlast, a takva vlast onda i koristi taj jedan jedini kapital kojim upravlja. zatvoreni je to krug ucjene koja, naravno, ne opravdava nikoga.

ali, pravo ili bolje pitanje je sto stanovnici splita, gradjani splita i splicani ocekuju od sebe kao stanovnici, gradjani i splicani?
ocekuju li uopce sto? bilo sto? ..i kad? ako ne sad, kad? ako ne ovdje, gdje? ako ne ja (mi), tko?

nije ovo sutrasnje okupljanje bas pocetak mijenjaja ocekivanja, ali val prosvjeda tek se ocekuje. ne samo za marjansku prvu vodu..za sve po redu. do reda.
__________________
..potpis

Zadnje uređivanje ..a unda : 16.01.2011. at 00:25.
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 00:31   #12
Exclamation

Quote:
U Zagrebu se u nedjelju, 16.12. održava potpora prosvjedu u Splitu i to u 12 sati u Varšavskoj ulici.
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 01:02   #13
jeste li vi pogledali idejno urbanisticko rjesenje i odredbe GUP-a koji je izglasan prije 5-6 godina?

moze li neko ko je to dobro proucia objasnit, jer koliko san ja svatia smi se gradit samo u zoni A (trenutno przina) a u zoni B se ne smi dirat stabla, moze se samo uredit okolis.

mislin, sta god se bude gradilo 99% ce bit nakaradno, ali nece se pilat stabla i unistavat plaza koja je ionako jadna.
pari mi se da je ovo vise prosvjed kontra keruma, ili pak 99% ljudi ne zna uopce protiv cega se prosvjeduje
__________________
Učlani se!
:п
lišina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 01:16   #14
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
A sad će gradonačelnik dobiti građane kakve zaslužuje
Što su građani mislili i kakvi su im se izbori pružali kad su Keruma doveli na vlast je jedna priča, a to da mu ne moraju dopuštat da tijekom mandata radi što hoće - druga.
Građansko pravo i obaveza je utjecati na vlast tijekom mandata, a ne samo na izborne nedjelje
Ne znam hoćemo li taj film gledati.
Nekako mi je teško zamisliti da bi isti ljudi koji su glasali za Keruma mogli sad masovno prosvjedovati zbog - sječe stabala na Marjanu?!?!?
Al dobro, nikad se ne zna...
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 01:31   #15
Quote:
lišina kaže: Pogledaj post
moze li neko ko je to dobro proucia objasnit, jer koliko san ja svatia smi se gradit samo u zoni A (trenutno przina) a u zoni B se ne smi dirat stabla, moze se samo uredit okolis.
ako mi daš 5 hiljada eura dat ću ti kontakt osobe koja je dobro proučila program

ma ko to može kužiti, pa pogledaj kako je to retardirano napisano... pardon, mislio sam reći plastično i elastično
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 01:36   #16
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Ne znam hoćemo li taj film gledati.
Nekako mi je teško zamisliti da bi isti ljudi koji su glasali za Keruma mogli sad masovno prosvjedovati zbog - sječe stabala na Marjanu?!?!?
Al dobro, nikad se ne zna...
Pa, netko će prosvjedovat zbog stabala, netko će prosvjedovati zbog onog što ta stabla predstavljaju Splitu, netko će prosvjedovati zbog toga što je sječa tih stabala uvod u sječu ostalih stabala u park-šumi Marjan, netko će prosvjedovati zbog toga što ne prihvaća gubitak simbola Grada, netko će zbog toga što smatra nakaradnim način na koji Kerum vodi grad, netko zato da bi zatražio odgovornost struke koja je protivno zakonu (nije raspisan javni natječaj) dozvolila ovu gradnju, netko zbog sukoba interesa unutar DAS-a, sudionika natječaja i pozivatelja, netko zbog toga jer želi moći za 5 ili 10 godina prići ključnim mjestima kolektivne memorije Splićana...i tak.
I ja sumnjam da bi hrpa onih kojima Kerum u dvije godine nije ispunio predizborna obećanja koja im život znače - a to su zaposlenja - došli protestirat zbog stabala. Ali za to da im Grad ne postaje prčija u kojoj oni mogu biti samo roblje bi mogli.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 01:52   #17
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ali za to da im Grad ne postaje prčija u kojoj oni mogu biti samo roblje bi mogli.
teško je očekivati da velikoj većini grad može biti veća prčija od one iz koje su došli. isto vrijedi i za zagreb. tako da letargija nije uopće čudna i neočekivana. i govno može biti lijepo ako je na asfaltu

znaju to i rumke i bandi, a i oni koji broje pare u sjeni
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 02:04   #18
Quote:
lišina kaže: Pogledaj post
jeste li vi pogledali idejno urbanisticko rjesenje i odredbe GUP-a koji je izglasan prije 5-6 godina?

moze li neko ko je to dobro proucia objasnit, jer koliko san ja svatia smi se gradit samo u zoni A (trenutno przina) a u zoni B se ne smi dirat stabla, moze se samo uredit okolis.

mislin, sta god se bude gradilo 99% ce bit nakaradno, ali nece se pilat stabla i unistavat plaza koja je ionako jadna.
pari mi se da je ovo vise prosvjed kontra keruma, ili pak 99% ljudi ne zna uopce protiv cega se prosvjeduje
..a jesi li ti pogledao buduci gup koji ce bit izglasan za jedno 5-6 godina?

od kasteleta, preko instituta, pa do prve vode, znaci oko citavog marjana je lanac ili polukrug hotela, koji se nastavlja na lanac hotela (tzv poznati splitski lungoalbergo)od matejuske i bivse zeljeznickog kolodvora, koji ce biti tunelom prometno vezani za marjansku sekciju lungoalberga i brzom cestom punog profila spojen na most na kasjunima za slatine na ciovu (offshore split), a na samim kasjunima, koja je baj d vej sama przina da ne moze bit veca neiskoristena interpolirabilna vukojebina, bit ce lucica za megajahte seikova koji ce sve svoje jahte preselit iz dubaija na kasjune. povise hotela ce bit lanac vila na pet katova bez parkova, a do svetog jere ce direktno od mora ic zicara i kroz pecinu ce bit ulaz u tunel koji ce ustavri bit zabavni luna park strave koji ce izlazit kod zoloskog vrta gdje ce u ona dva tri kaveza od par metara kvadratnih, di se jadni medvid i lav ne moze ni oko sebe okrenut, bit smjesten split, tako da ga turisti mogu vidjet i obic. nakon sto plate ulaznicu, naravno.


apropo, vizavi, ampasan te przine koja po logici przine nikad i nije mogla bit marjan (zato vec jedno 25.000 godina niko tu nista nije gradio, nego bas sad se neko nasao rec..a luda svita, a nu parcele za zidjat), a narocito od kad novokomponirani turbostrucni gupovi silom zakona govore sto se smije i sto ne smije, a dakle i tko (tzv gup za poznatog kupca), sjecam se jedne tu, domace, okolosplitske dogodovstine. nije bas przina, ali ima slicnosti barem sto se tice tehnologije ponasanja, jer..lako je przinu stvorit.
..jedan je, nase gore list, jel, napravio kucu tik do mora, jer, naravno, nece njemu niko govorit sto ce on na svojoj zemlji radit, pa makar ta zemlja i spadala u obalni pojas koja i ne bas lako moze bit njegova, a u svakom slucaju napravit na tom pojasu kucu iz cistog mira i hira, ne smije se.
elem, dosla inspekcija i objasnjava mu da ima taj neki zakon o 12 ili vise metara udaljenosti od mora do zdanja.
lola jos par puta za svaki slucaj upitao da koliko metara ono mora bit kuca minimalno bit udaljena od mora, rekao da nema problema, da ce sve on to napravit po propisu i da dodju oni opet za koji tjedan vidjet jel to ok, po zakonu.
vrate se oni za par tjedana i kuca ne da je 12 metara od mora, nego i 15, za svaki slucaj.
naime, ponosni graditelj je nasuo more, deset dana su kamioni picili i napravili..obalnu izbocinu pred njegovom kucom.
..jel treba govorit da je situacija dan danas takva kakva jest, s dodatkom da je ta obala i u peljare usla. fali jos samo bokun svjetionika i da jos onda to neko ministarstvo ili unesco zastiti, pa i kao spomenik nematerijalne kulturne bastine.


sumnjam da 99 posto ljudi ne zna za sto ili protiv cega ce prosvjedovat, ali i da je tako, 1 posto zna. sutra ce dva posto, pa tri ili nekom geometrijskom progresijom
a ako ce doc neko i protiv keruma prosvjedovat, nece puno falit.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 02:13   #19
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Ne znam hoćemo li taj film gledati.
Nekako mi je teško zamisliti da bi isti ljudi koji su glasali za Keruma mogli sad masovno prosvjedovati zbog - sječe stabala na Marjanu?!?!?
Al dobro, nikad se ne zna...
pa ti koji su glasali, nisu se i ozenili za njega.

niko ne zna sto ce bit, ali..sjetimo se gimlija, pedalj muza, lakat brade..Certainty of death, small chance of success... What are we waiting for?

ovo je u stvari prosvjed..ustvari svi ovakvi prosvjedi, otpor su protiv..klase nazgula. ili na hrvatski..nas guli.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 02:26   #20
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
teško je očekivati da velikoj većini grad može biti veća prčija od one iz koje su došli. isto vrijedi i za zagreb. tako da letargija nije uopće čudna i neočekivana. i govno može biti lijepo ako je na asfaltu
Većina, ako govorimo o dvjestotinjak tisuća ljudi, nikad se više u suvremenim društvima neće buniti ni zbog čega. Naročito u suvremenom hrvatskom društvu. Ali, to nije ni potrebno. Dovoljno je da svjesna manjina dovoljno afirmira neku ideju uz koju će stati, a neće se morati buniti
Uostalom, mislim da je pogrešna teza da je u Splitu malo građana. Razlozi zbog kojih su nevidljivi su zapravo vrlo jednostavni - kriju se iz tri razloga: poniženi su ekonomski, poniženi su kulturno i poniženi su uskraćivanjem informacija. Ovakva akcija je odgovor na treće poniženje. Možda preraste u odgovor na drugo. Onda bi niz takvih sličnih mogao prerasti u odgovor na prvi razlog.

Quote:
znaju to i rumke i bandi, a i oni koji broje pare u sjeni
Naravno da znaju, isto kao što znaju da im vrijeme za realizaciju sebe u neredu nije neograničeno. U tome se krije velika mogućnost greške u koracima
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.