Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2008., 23:14   #61
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
... ...
Jedina trauma kroz koju prolaze nije njihova boja kože nego osuda majki od konzervativne društvene sredine.
Mislim da je tu barem još jedna trauma: neprimanje nikakvog uzdržavanja/alimentacije od očeva koji su odmaglili na drugi kontinent.
Rip Hymen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 15:22   #62
a sta kazete na ovu ideju. teoretsku naravno. nisam cula da je bilo takvih slucajeva u stvarnosti, ali recimo da se pojavi jedan.
sto bi bilo da se recimo svi papiri u maticnoj zemlji srede.
majka doleti iz recimo Ugande u Hrvatsku s djetetom kao turistkinja i nakon nekog vremena ode, a dijete ostane.
Sto bi bilo s djetetom? Jezevo? Deportacija?

P.S. ovdje iskusavam samo kako bi pravni sustav reagirao.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 15:23   #63
pretpostavljam da ovjde nemamo nekog propalog studenta prava ili dipl. pravnika ili nekog iz centra za soc. skrb koji bi mogao odgovoriti na moje pitanje:

Je li pravno moguce usvojiti dijete iz druge zemlje (Afrika, crnče)?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 21:36   #64
blagajnica si ti svjesna odgovornosti koje nosi dijete? iz tvog nacina diskusije ja sam dobio zakljucak da i nisi bas
koja je shema sa angelinom jolie,mentalno stanje nije vazno i "crnče" mislim ono...?
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 21:54   #65
Moje mentalno nije bitno. Ovdje nismo da vrsimo strucnu ekspertizu moga mentalnog stanja.
Mozda sam najsposobnija za usvajanje, a mozda sam najgora osoba na svijetu za taj cin.
To sada nije vazno.

Pitanje iz prijasnjeg posta i dalje stoji.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 22:53   #66
pa vjerojatno ako nisi normalna, odnosno psihički stabilna, nitko ti nece dati dijete da ga usvojiš. normalno.
ak si normalna onda ima šanse.
pogledaj u obiteljski zakon obrati se ministarstvima... ako si prva, krojit ćeš zakon.. valjda.
da crnče...rolleyes:
huškakuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 00:28   #67
blagajnica nadam se da nisi trgovac djecom tj "crnčadi", sa profilima ljudi tu na forumu jos mi jedan ovakav fali
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 13:28   #68
kako si me samo skuzio. a bas sam se mislila zakamuflirati.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 13:59   #69
Nisam siguran, ali mislim da sam relativno nedavno pročitao članak o usvajanju djece iz Ukrajine. Bio je ili u Jutarnjem ili Večernjem listu, pa probaj to potražiti, meni se ne da. E da, dobro razmisli kakvo dijete uzimaš, crne djevojke nisu lijepe po našim standardima, posebno ne one zapadnoafričkog porijekla, koje se skoro i ne razlikuju od muškaraca. Ona će se životu u Hrvatskoj puno teže prilagoditi od dječaka, koji će vjerojatno biti puno popularniji u muškom i ženskom društvu.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:09   #70
E da, i ako se ipak odlučiš za djevojčicu, provjeri da li je obrezana, u Africi imaju običaj djevojčicama odstraniti vanjske spolne organe. Također, provjeri da dijete nema AIDS, što je jako česta pojava.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 12:54   #71
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
a sta kazete na ovu ideju. teoretsku naravno. nisam cula da je bilo takvih slucajeva u stvarnosti, ali recimo da se pojavi jedan.
sto bi bilo da se recimo svi papiri u maticnoj zemlji srede.
majka doleti iz recimo Ugande u Hrvatsku s djetetom kao turistkinja i nakon nekog vremena ode, a dijete ostane.
Ako su "svi papiri u maticnoj zemlji sredjeni," onda si ti jedina majka koja moze s djetetom doletjeti iz Ugande. Ne znam na kakve druge papire mislis osim o usvojenju. Naime, ti bi to dijete morala usvojiti u Ugandi, ne u RH, bar koliko ja shvacam stvari, i onda na temelju papira o usvojenju finaliziranih u Ugandi ili gdje vec dovesti dijete u RH i pribaviti mu na temelju usvojenja RH drzavljanstvo isto kao sto bi ucinila i za svoje biolosko dijete rodjeno u Africi (a u tome bi ti vjerojatno trebala pomoc hrvatskog konzulata ili ambasade tamo). Mislim da ti RH ne moze bas samo tako na usvajanje dati stranog drzavljanina, a mozda i ne moze uopce.

Quote:
Sto bi bilo s djetetom? Jezevo? Deportacija?
Ne znam, posve moguce da bi bilo deportirano, ali postavi to pitanje naopako: koji bi razlog imala hrvatska drzava ostaviti upravo tebi na skrbi malodobno dijete koje nije bioloski tvoje, kojemu nisi zakonski skrbnik niti roditelj usvojenjem, koje nije niti drzavljanin ove zemlje, i kojega su svi zakonski skrbnici napustili? Pa nije tudje dijete stene koje mozes skupiti s ceste i dovesti doma ako ti se tako svidi. Naravno da bi se institucije ukljucile i preuzele skrb. I sve i da na kraju dijete nekim cudom bude dostupno za usvajanje, tko ti garantira da bi ga uspjela usvojiti upravo ti a ne netko drugi?

Quote:
P.S. ovdje iskusavam samo kako bi pravni sustav reagirao.
Kuzim, ali mislim da se ne isplati cak niti igrati s takvim idejama. Ako zaista namjeravas usvojiti malog Afrikanca, pakiraj kofere, ne gine ti od par tjedana do par mjeseci boravka u Africi.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 23:32   #72
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Ako su "svi papiri u maticnoj zemlji sredjeni," onda si ti jedina majka koja moze s djetetom doletjeti iz Ugande. Ne znam na kakve druge papire mislis osim o usvojenju. Naime, ti bi to dijete morala usvojiti u Ugandi, ne u RH, bar koliko ja shvacam stvari, i onda na temelju papira o usvojenju finaliziranih u Ugandi ili gdje vec dovesti dijete u RH i pribaviti mu na temelju usvojenja RH drzavljanstvo isto kao sto bi ucinila i za svoje biolosko dijete rodjeno u Africi (a u tome bi ti vjerojatno trebala pomoc hrvatskog konzulata ili ambasade tamo). Mislim da ti RH ne moze bas samo tako na usvajanje dati stranog drzavljanina, a mozda i ne moze uopce.
evo konacno nekog tko mi moze dati nesto konkretno.
to me je zanimalo. dakle, ako mi Ugadna dopusti da kod njih usvojim dijete ja sam mu majka i imam pravo kao takva? ako sam dobro shvatila.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 12:57   #73
svašta... pokraj tolike odbačene djece u Hrvatskoj ti bi baš crnca iz afrike...
stvarno neznam koji te motivi tjeraju na to, a u doma na savici imaš djece koje kad vide svjžei kruh im ispadnu oči..
nemoj misliti da ti ja tu sad moraliziram nešto, ali u ovom slučaju samo misliš na sebe a ne na dijete koje će morati živjeti u našem društvu i kulturi.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 13:37   #74
blagajnice, ne mogu ti pomoci, ali te podrzhavam ja sam josh mlada za tako neshto, ali i ja imam slichnu ideju kada je moja buducnost u pitanju
nadam se da cesh uspeti u tome, drzhim ti fige
beogradjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 00:22   #75
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
svašta... pokraj tolike odbačene djece u Hrvatskoj ti bi baš crnca iz afrike...
stvarno neznam koji te motivi tjeraju na to, a u doma na savici imaš djece koje kad vide svjžei kruh im ispadnu oči..
nemoj misliti da ti ja tu sad moraliziram nešto, ali u ovom slučaju samo misliš na sebe a ne na dijete koje će morati živjeti u našem društvu i kulturi.
Hvala sto me podsjecas.
no buduci da me ne znas nema smisla voditi ovaj razgovor.

P.S. znas li sto radi kamion tipa tamic na ulicama Hararea?
Kad odgovoris možemo nastaviti razgovor.
nisam bezobrazna ni gruba. nemoj to shvatiti ništa osobno.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 00:24   #76
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
E da, i ako se ipak odlučiš za djevojčicu, provjeri da li je obrezana, u Africi imaju običaj djevojčicama odstraniti vanjske spolne organe. Također, provjeri da dijete nema AIDS, što je jako česta pojava.
a sto fali tom djetetu?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 00:28   #77
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
stvarno neznam koji te motivi tjeraju na to, a u doma na savici imaš djece koje kad vide svjžei kruh im ispadnu oči..
nemoj misliti da ti ja tu sad moraliziram nešto, ali u ovom slučaju samo misliš na sebe a ne na dijete koje će morati živjeti u našem društvu i kulturi.
A cuj ako ti je zao zauzmi se za jedno od njih.
uzmi ga vikend jednom mjesecno.
ozbiljno mislim ne spustam i ne napadam.

nasa kultura?
strasna kultura. pa mi smo za njih obecana zemlja, Hollywood, Amerika, nebo.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 00:29   #78
ako ti u ugandi rijesis papire i postanes mu majka, to ne znaci automatski da mozes doc u cro i zivjet s tim djetetom sretno i veselo jer moras u cro provest priznanje strane sudske odluke (ili nekog drugog tijela ko bi ti vec u ugandi odlucio da ga mozes usvojit) a pitanje je onda dal bi ti u cro priznali tu odluku a za pocetak ce ti prvi prob bit postoji li uzajamnost sa ugandom iako sad mi je palo na pamet... mogla bi se izvuc na to da se radi o statusnom pitanju drzavljana (djeteta iz ugande) o cijoj je stranoj sudskoj odluci rijec (ugandska odluka) a tad ne podlijeze tim nekim preispitivanjima... ali opet ti mogu nac brdo drugih razloga zasto ne priznat...
uglavnom razlika je kojim putem bi krenula
- usvojit dijete u drugoj zemlji pa trazit priznanje ovdje (iako neznam ni da druge drzave tako bez beda udjeljuju djecu bilo kome npr hrv ima odredbu da ako stranac zeli posvojit hr dijete treba suglasnost centra za soc skrb ili ministarstva nisam sigurna)
- usvojit dijete po hr pravu dakle kod nas
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 23:58   #79
@blagajnica

ja sam samo iznio svoje mišljenje o toj situaciji u kojoj se nalaziš.. vjerujem da je djeci u africi katastrofa, što se vidi iz statistika koliko ih doživi 18 godina... tj. kolko ih nedoživi, ali ima djece i u hrvatskoj kojima je tako.


naša kultura i društvo je konzerva čista, tak da se nebi čudio da ga ne pretuku ssvaki mjesec jer je crnac... najbolji su mi oni kaj vele da su liberalni kao, al kad ih pitam dal bi dopustili da im sin se sin oženi s crncem muslimanom pederom iz srbije, onda se malo zateknu...
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:18   #80
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
a sto fali tom djetetu?
Fali mu samo to što će umrijeti za par godina i morat ćeš opet u Afriku po novo. Osim ako nisi baš emotivno vezana za crnu rasu, ekstremna bijeda vlada i u nekim državama Južne Amerike i Azije, pa se možeš raspitati koja od njih ima najliberalniji režim posvajanja.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.