Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2012., 09:07   #41
Kaj su jeli naši stari

Vrbovec, 24.-26. kolovoza 2012.

Program ne otkriva puno o gastro ponudi, ali ono što znam je da su ulice centra pune štandova i kulinarskih punktova - nude se domaći kolači, slane slastice i svašta fino kaj se nekad jelo. Tradicionalno se organizira i natjecanje za najbolje jelo po starinskom receptu ovih krajeva.

Vidim da ove godine ima i "štruklijada" - to je novo
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 08:42   #42
za ljubitelje kave

http://www.coffeeart-zagreb.com/#!

18.-21. listopad 2012.

zagreb, trg bana jelačića

9:00-21:00 h festivalski šator​
9:00-01:00 h program na trgu

ulaz: besplatan
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 12:23   #43
Iz današnjeg Večernjeg:



14.10. Fažanski gušti i delicije, Fažana

20.10.-30.11. Dani švoja, Umag, Novigrad, Buje, Brtonigla

27.10. Fešta mladog vina, Svetvinčenat

28.10. Smotra istarskih rakija, Hum

3.-4.11. Dani gljiva, Brtonigla

21.11. Festival od palente, Poreč

12.12. Izložba maslinovog ulja, Tar
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 19:58   #44
Fali 20-21.10. u Tinjanu Sajam prsuta.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 09:22   #45
Jesen u Lici, Gospić 05.-07.10.2012
__________________
Para buši di burgija neće!
rocco21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 20:41   #46
Danas sam bila tu. Organizatorima je na ruku išlo vrijeme, umjesto najavljene kiše je bila južina,oblačno s malo sunca i ugodnih 15ak stupnjeva, i u centru grada je bilo zbilja puno ljudi. Stotinjak različitih štandova, uglavnom vina iz svih vinorodnih regija, nešto malo ulja, meda i suhomesnatih proizvoda. Probala sam nekoliko šarmantnih vina, kupila predivan Rumeni muškat (mislim da je od Sosoliča iz Goriških brda, nemam sad pri ruci) i pojela odličnu kranjsku klobasu i prve ovogodišnje kestene Do sada sam bila nekoliko puta i svaki put me iznova oduševi dobra atmosfera.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 22:13   #47
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Danas sam bila tu. Organizatorima je na ruku išlo vrijeme, umjesto najavljene kiše je bila južina,oblačno s malo sunca i ugodnih 15ak stupnjeva, i u centru grada je bilo zbilja puno ljudi. Stotinjak različitih štandova, uglavnom vina iz svih vinorodnih regija, nešto malo ulja, meda i suhomesnatih proizvoda. Probala sam nekoliko šarmantnih vina, kupila predivan Rumeni muškat (mislim da je od Sosoliča iz Goriških brda, nemam sad pri ruci) i pojela odličnu kranjsku klobasu i prve ovogodišnje kestene Do sada sam bila nekoliko puta i svaki put me iznova oduševi dobra atmosfera.
Mene si natjerala u grijeh i otvorio sam posljednju buteljkicu Julije. Sosolič fakat zna napraviti Žuti muškat. Sexy vino, šteta da je samo pol litre.


Jedno ozbiljno pitanje. Pogledao sam popis izlagača i ne mogu se opet oteti dojmu da u Sloveniji ovakve priredbe bojkotiraju najbolji vinari. I to nije prvi put. Više ne znam na koje vinarsko događanje otići pa malo uživati i vratiti se s desetak buteljica. Kad na ovakvo događanje nemaju interesa doći Mlečnik, Aleks Simčič, Marjan Simčič, Kristančič, Blažič, Miha Batič, Clai, Erzetič, Sirka..., a onog genijalca J.Gravnera baš nigdje. U stvari, jedini zaista veliki izlagač, od onih u Slo - Top 10 je Stanko Radikon.
Jel to možda nekakav bojkot ili...?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 23:01   #48
Stvarno ti ne bih znala reć Danas mi se činilo da je više velikih proizvođača, zadruga i sl. nego obično. Od starih mačaka su bili recimo Reya i Lisjak. Meni su uvijek zanimljiviji oni manji, jer Kristančiča i Erzetiča možeš naći u skoro svakom marketu. Lani mi je recimo bio jako po guštu Ferjančič iz Planine kod Ajdovščine, do tada mi je bio potpuno nepoznat.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 23:16   #49
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Stvarno ti ne bih znala reć Danas mi se činilo da je više velikih proizvođača, zadruga i sl. nego obično. Od starih mačaka su bili recimo Reya i Lisjak. Meni su uvijek zanimljiviji oni manji, jer Kristančiča i Erzetiča možeš naći u skoro svakom marketu. Lani mi je recimo bio jako po guštu Ferjančič iz Planine kod Ajdovščine, do tada mi je bio potpuno nepoznat.
Joj, kako bih se ja volio naći u LJU za vrijeme takvog događanja!
Ionako volim otići na jednodnevni izlet, a ovo bi me moguće nagovorilo i da prenoćim u kakvom konačištu u gradu.
Ovo je samo jednom godišnje ili?

Nažalost, često sam vikendima zauzet do kasno (lajk... do sad), al zalomi se i pokoji da sam free, a ondaaa... :brmbrrrm:
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 23:29   #50
Vinska pot je jednom godišnje, prije Martinja. Ali imaš 22. i 23.11 u Hotelu Union Slovenski festival vina i Festival kulinarike. Lanjski vodič je tu.

Evo, bit ću malo pozornija pa ću ovdje na vrijeme staviti obavijesti za slične manifestacije.

Edit: a mogu već i sad početi.

Izola, studeni 2012 - četiri vođene tematske večeri u raznim restoranima: http://www.zakladi-istre.si/tematski-veceri

Strunjan, 9-11.11.2012 - Praznik kakija: http://td-solinarstrunjan.net/sl/nov...raznik-kakijev

Kranj, 16-18.11.2012 - Vinska pot, u starim rovovima ispod gradske jezgre: http://lytee.tourism-kranj.si/ZTK10_...vinska_pot.htm

Gastronomski događaji u cijeloj Sloveniji su često predstavljeni i na stranici Napovednika: http://www.napovednik.com/prireditve/kulinarika
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga

Zadnje uređivanje Cats : 03.11.2012. at 23:49.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 00:04   #51
Thnx
Sve nešto po hladnom vremenu (ok, iza berbe valjda, štajaznam), ali nije da ne bi mogli i nešto u proljeće ili odmah iza ljeta bačiti. šmrc
Više volim kad je vani, oko centra- kao što si rekla da je ovo bilo, super zvuči koncept, a i volim centar LJU, tako da mi zvuči vrrrlo privlačno.

Edit: opop, ovo u Kranju u rovovima, najs... si bila kad do sad?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 00:17   #52
Pa stavila sam stvari koje su sada uskoro, božetebe :P Raznih manifestacija je puno, u svako doba godine imaš nešto. Trenutno je doba mladog vina, drugi vikend je Martinje i svako selo će imati svoju proslavu, ako već ne i mali sajam. U Kranju na tome nisam još bila.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 00:26   #53
To sam i mislio, samo da znaš (da si linkala recentne). Tako da se nadam i proljetnim kad dođe vrijeme, ne zaboravi.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 22:35   #54
Istra Gourmet Tour
Poreč, Labin, Gračišće, Buzet, Šišan, Rovinj, Pazin / 10.01.2013. - 07.05.2013.

Gastronomska manifestacija u restoranima Istre.

Dani školjaka u sjeverozapadnoj Istri

Umag, Novigrad, Buje, Brtonigla / 01.02.2013. - 23.03.2013.

Fažanski gušti i delicije

Fažana / 24.03.2013. - 24.03.2013.

Dani istarskih šparoga

Umag, Novigrad, Brtonigla, Buje / 25.03.2013. - 15.05.2013


ŠOKAČKO SIJELO, ŽUPANJA, 02.-12.02.2013.


SAJAM GAST 2013., SPLIT, 06.03.-10.03.2013.
Tamara21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 15:32   #55
S kobasicon u Evropu je ime prve manifestacije o kobasicama u Svetom Petru u Sumi, koja se odrzala ovaj vikend.

Kao i svaki pocetak, ni lako. Tridesetak izlagaca, nesto i sira, kruha, etiketa pa nisu uspijeli ni skolsku dvoranu popuniti. Ulaz besplatan, muzika glasna, neke kobasice odlicne, prodavale su se od 80-100 kn, kupili smo par kila, raznih proizvodaca, dobre bile i jedne sa tartufima i ili sa ruzmarinom. Bilo je hladno i 20 cm snijega. Kobasice uglavnom suhe ili prosusene.

Inace se u Istri u Marusicima odrzava vec 20 lit festa od kobasic, tako da ova ni prva.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 18:59   #56
Dani sparuga 2013 u Istri

Dobar popis restorana, vrijedi zapisati neke brojeve i kad nema posebnih dana
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:19   #57
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Dani sparuga 2013 u Istri

Dobar popis restorana, vrijedi zapisati neke brojeve i kad nema posebnih dana
Ako ti nije problem da napišeš nekoliko koji su tebi dobri- dobar info za namjernike u Istru...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 18:30   #58
Nisam bila u svima, ali onima kojima jesam:

1.La Parenzana u Volpiji i Pjero u Kremenju

2.Rino u Momjanu, Marino u Momjanu, Astarea u Brtonigli, San Rocco u Brtonigli

3.Morgan u Bracaniji i Buscina u Buscini


Ne znam da li je Nono sa spiska greskom smjesten u Umag, znam za Nona u Petroviji, ako je i on ide na broj 3.

U Navigare i Malom selu sam bila kad nisu bili ovi vlasnici, bilo je ok.

Procitaj malo topic o istarskim konobama o vecini njih smo pisali. Nadam se da ce jos netko napisati svoje iskustvo.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 20:45   #59
Thnx, čitao sam topic jednim dijelom (i sudjelovao čak uz pokoji restoran).
I opet ću čitati.



Ontopic:
Jučer, danas i sutra na Bundeku je Sajam sela (ili tako nešto), seoskih proizvoda...
uglavnom pod veeeelikim šatorom je brrrrrdo štandova, ali zbilja jaaako puno izlagača. Suhomesnatih proizvoda je na tone- pa to bi pljačkaši trebali opljačkati- slanine i kulene, a ne lovu u bankama. Jedino... prodavatelji imaju tolko noževa, da možda bolje ne.



Kupio sam fini pekmez od marelice i nekoliko litara soka od maline (u staklenki) bez dodane limunske kiseline (!), dakle kiselost daju same maline, te s maaalo šećera (ne znam kolko točno, jer ne piše)- oduševljen sam. Oduševljeeeeeen.
Šmrc, popio bih toga na galone.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 21:00   #60
http://www.phs.hr/

Evo ovaj škrti link koji ništa ne govori, ali bar piše koji je datum.
Danas radilo do 18h, valjda i sutra.


EDIT:
Evo i ovo

Zadnje uređivanje Deedy : 23.03.2013. at 21:10.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.