Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2012., 09:50   #81
Dokne naprave bateriju koja ce imati bar priblizan "doseg" ko moj sadasnji tank plina (namjerno kazem plina a ne benzina dabude lakse), uopce ne dozivljavam te male skupe gadgete ozbiljno.
A kad napravetakvu bateriju,a da auto nije duplo skuplji od "normalnog", prvo pitanje ce mi biti koliko ciklusa traje baterija , koliko je vrijeme punjenjaopcenito i koliko kosta nova.

Sto se tice price o w123 ..
anton, ti stvarno zivis u nekom svom vremenu.
Taj auto je odlican bio tam 1978e, danas je mastadont isto ko i neznam, televizor iz 1978e.
MMachéte is offline  
Old 10.11.2012., 21:52   #82
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Sto se tice price o w123 ..
anton, ti stvarno zivis u nekom svom vremenu.
Taj auto je odlican bio tam 1978e, danas je mastadont isto ko i neznam, televizor iz 1978e.
Ti baš tražiš svađu?

To je odličan auto i ne živim ja u nikakvom svom vremenu. Onaj tko ga je imao, zna o čemu pričam, a usporedba sa televizorom je debilna.

No, to nije tema, tako da vas molim da se suzdržite upisa o W123.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Old 11.11.2012., 12:06   #83
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ti baš tražiš svađu?

To je odličan auto i ne živim ja u nikakvom svom vremenu. Onaj tko ga je imao, zna o čemu pričam, a usporedba sa televizorom je debilna.

No, to nije tema, tako da vas molim da se suzdržite upisa o W123.


pa jel možeš ti elaborirati te tvoje teorije? usporedba svega s W123-ojkom je debilna, a tko to ne vidi traži svađu, troll je ili neznalica

onaj tko se vozio iza njega isto zna što priča...taj auto je za otpad odavno. ili eventualno za zaljubljenike u pčelarstvo, stane dosta košnica u njega.
*rabbit* is offline  
Old 11.11.2012., 12:30   #84
Quote:
*rabbit* kaže: Pogledaj post


pa jel možeš ti elaborirati te tvoje teorije? usporedba svega s W123-ojkom je debilna, a tko to ne vidi traži svađu, troll je ili neznalica
Elaborirati takve tvrdnje, osobi koja piše upise kao ovaj dolje i onda mene optužuje za trolanje? Zaista nema potrebe.

Quote:
onaj tko se vozio iza njega isto zna što priča...taj auto je za otpad odavno. ili eventualno za zaljubljenike u pčelarstvo, stane dosta košnica u njega.
Toliko o tome tko trola. Nisi nikada posjedovao isti, niti se vjerojatno vozio u njemu, a vidim da ti je znanje o autima mizerno, tako da je moja rasprava s tobom završena.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Old 11.11.2012., 12:33   #85
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Elaborirati takve tvrdnje, osobi koja piše upise kao ovaj dolje i onda mene optužuje za trolanje? Zaista nema potrebe.

Toliko o tome tko trola. Nisi nikada posjedovao isti, niti se vjerojatno vozio u njemu, a vidim da ti je znanje o autima mizerno, tako da je moja rasprava s tobom završena.
Logično, argumentirano, sažeto i jezgrovito. Očekivano, rekli bismo

Pitam se samo koliko bi oduševljenje bilo da sjedneš u nešto iz ovog milenija...

Inače, to što mi je znanje, kako ti kaeš - mizerno. Pa ti budi moj mentor, educiraj me Žudim za novim spoznajama
*rabbit* is offline  
Old 11.11.2012., 13:03   #86
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Elaborirati takve tvrdnje, osobi koja piše upise kao ovaj dolje i onda mene optužuje za trolanje? Zaista nema potrebe.



Toliko o tome tko trola. Nisi nikada posjedovao isti, niti se vjerojatno vozio u njemu, a vidim da ti je znanje o autima mizerno, tako da je moja rasprava s tobom završena.
OK, vidimo da si posjedovao bar 5 kom 123-ojke i vjerujem da je u to vrijeme bio nenadjebiv. Sad su ipak neka druga vremena i vjerojatno više nema očuvanih primjeraka osim u klubu oldtimera. I ja sam se kao klinac 70-ih vozio u Renaultu 16 od susjeda po našim tada još gorim cestama nego danas i bio oduševljen tišinom i udobnošću. No danas je deplasirano govoriti o tom autu kao mjerilu za nešto.
Vratimo se na temu električnih vozila. Mene bi sasvim zadovoljila ona peglica bijela što se vozi po Zagrebu. Za odlazak na posao i natrag ne treba bolje. A za neke izlete, dulje ture i ljetovanja/zimovanja upregnuo bih svog benzinca.
Dakle mali električni auto s svaki dan po gradu po meni idealno!
frenchkey is offline  
Old 11.11.2012., 13:05   #87
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Vratimo se na temu električnih vozila. Mene bi sasvim zadovoljila ona peglica bijela što se vozi po Zagrebu. Za odlazak na posao i natrag ne treba bolje. A za neke izlete, dulje ture i ljetovanja/zimovanja upregnuo bih svog benzinca.
Dakle mali električni auto s svaki dan po gradu po meni idealno!
Samo to financijski ne drži vodu, jeftinije je imati benzinca za sve tj. to bi bilo sve ok da taj el. auto košta kao recimo skuter.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 11.11.2012., 13:11   #88
Elekrtični auti nemaju remenje, ne moraš pazit na ulje, pa su tako bolji za neobzirne vozače kojih ne manjka. Tako se mogu uštedit i neki novci, samo sve to pada u vodu kad budeš morao mnjenjat akumulator Mislim da bi minimalno trebali trajati 8 godina da auto bude ikako isplativo...
Nosonja_ is offline  
Old 11.11.2012., 13:23   #89
To što nema remenja i ulja slaba je utjeha s obzirom na cijenu električnog
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 11.11.2012., 13:29   #90
Pa, ne mislim da je peglica koštala baš toliko puno...
http://www.autonastruju.com/FAQ.php
osim ulja i remenja, nema ni antifriza, ventila, bregastih, razvodnika, filtera, kilera,bla, bla. U biti nikakvih pokretnih dijelova osim samog elektromotora i ostavljenog mjenjača iz auta donatora
frenchkey is offline  
Old 11.11.2012., 13:31   #91
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Pa, ne mislim da je peglica koštala baš toliko puno...
http://www.autonastruju.com/FAQ.php
osim ulja i remenja, nema ni antifriza, ventila, bregastih, razvodnika, filtera, kilera,bla, bla. U biti nikakvih pokretnih dijelova osim samog elektromotora i ostavljenog mjenjača iz auta donatora
Kolika je cijena pregradnje?

Cijena ovisi o željenim performansama, a time i o komponentama koje se ugrađuju. Okvirno, cijena je od 50 tisuća kuna na više.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 11.11.2012., 13:32   #92
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Pa, ne mislim da je peglica koštala baš toliko puno...
http://www.autonastruju.com/FAQ.php
osim ulja i remenja, nema ni antifriza, ventila, bregastih, razvodnika, filtera, kilera,bla, bla. U biti nikakvih pokretnih dijelova osim samog elektromotora i ostavljenog mjenjača iz auta donatora
frenki, el. auti imaju mnjenjač?

Kako to fukcionira? Kako su to uparili, kako prijenos podnese silnu vučnu snagu elektromotora isl........
Nosonja_ is offline  
Old 11.11.2012., 13:43   #93
Quote:
*rabbit* kaže: Pogledaj post
Logično, argumentirano, sažeto i jezgrovito. Očekivano, rekli bismo

Pitam se samo koliko bi oduševljenje bilo da sjedneš u nešto iz ovog milenija...

Inače, to što mi je znanje, kako ti kaeš - mizerno. Pa ti budi moj mentor, educiraj me Žudim za novim spoznajama
Vozio sam aute o kojima ti možeš samo sanjati, a bavim se istima preko 10 godina i svašta mi je prošlo kroz ruke, no svoje vrijeme neću sigurno trošiti na trola poput tebe.

Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
OK, vidimo da si posjedovao bar 5 kom 123-ojke i vjerujem da je u to vrijeme bio nenadjebiv. Sad su ipak neka druga vremena i vjerojatno više nema očuvanih primjeraka osim u klubu oldtimera.
Pošto i ti očito ne znaš previše o tom autu, pa isto tako daješ paušalne izjave, nema potrebe dalje raspravljati, a i nije tema.

Quote:
Vratimo se na temu električnih vozila. Mene bi sasvim zadovoljila ona peglica bijela što se vozi po Zagrebu. Za odlazak na posao i natrag ne treba bolje. A za neke izlete, dulje ture i ljetovanja/zimovanja upregnuo bih svog benzinca.
Dakle mali električni auto s svaki dan po gradu po meni idealno!
I opet dolazimo do pitanja isplativosti. Koliko takvih peglica ima i što misliš zašto?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Old 11.11.2012., 18:02   #94
hahah meni ovo baš fora s električnom peglicom ....

s 5kw motorom ide 80 na sat i to ne da se vuče nego ide

baterije su za 200 000km .....ono što ja cijelo vrijeme pričam za 200 000km će bilo koji auto na naftu ili benz potrošiti 200 000kn ,a njegove baterije ,ma nek su koštale i 35 000kn opet je na višestrukom dobitku

domet od 80km je čisto dovoljan za normanlnu upotrebu ,gradsko prigradsku....

zašto je malo takvih prerada....zato jer se ljudima ,kao i meni ne da pljunut u šake ,uzet neko govno od auta i preuredit ga na struju za 6000e....i dalje ubirati uštede.(ebi ga ,gotovan sam i ja,rađe dodam još 4000e pa uzmem nešto novo za 10 000e i onda trošim 3000kn mjesečno na gorivo,i obavezni servis pod garancjom itd...znači godišnje sa regom bacam preko 25 000kn nisama baš pametan ,al sam zato baja

inače registracija za e peglu je ko za motor od 50ccm

kome se ne sviđa pegla iz soc komunističkih vremena ,ima i tesli s pa pogledajte ja ogromni displej u sredini ,strava,a ima i back kameru

http://www.youtube.com/watch?v=WBKKs...yer_detailpage

a možda neko više voli model x

http://www.youtube.com/watch?v=EHLsv...tailpage#t=10s

http://www.youtube.com/watch?v=EHLsv...etailpage#t=7s

inače oba auta,tesla s i x, imaju dva bunkera ,jdan prednji i jedan zadnji ,možeš ubaciti 50 vreča cementa

Zadnje uređivanje Mahun : 11.11.2012. at 18:08.
Mahun is offline  
Old 11.11.2012., 19:41   #95
3000 kn na gorivo mjesečno? 25 000 kn godišnje na auto?
Šta si ti, trgovački putnik sa BMW 7?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Old 11.11.2012., 20:12   #96
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Pa, ne mislim da je peglica koštala baš toliko puno...
http://www.autonastruju.com/FAQ.php
osim ulja i remenja, nema ni antifriza, ventila, bregastih, razvodnika, filtera, kilera,bla, bla. U biti nikakvih pokretnih dijelova osim samog elektromotora i ostavljenog mjenjača iz auta donatora
ima zato četkice, namote, magnete, debele kablove sa izolacijom, tiristorske regulatore, KONDEZATORE, BATERIJE, ulje u kočnicama (ne misliš da koči samo reverzijom), ležajeve, a pošto je na struju ima i galvanske struje... tako da opet previše polažeš nada u tu struju (koja je usput rečeno, meni struka, pogotovo te solarne ĐIĐE BAJE)

BTW W123 sam polovicom 90tih šija na startu sa renolom 6, a od omiša do gata bi došao duplo brže nego W123
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Old 11.11.2012., 20:24   #97
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Pošto i ti očito ne znaš previše o tom autu, pa isto tako daješ paušalne izjave, nema potrebe dalje raspravljati, a i nije tema.
Vozio sam se u istome i to mi je dovoljno. Može preći milijun km, pa što? Većina ih je i prešla i sad su stare drle. Sicevi na federe kao kauč u moje prabake i još od skaja bez bočnog držanja tako da se držiš za volan u svakoj jačoj okuki.
To da nije tema stoji, ali ti ju držiš na životu. Pusti starce na miru nek uživaju u mirovini.
frenchkey is offline  
Old 11.11.2012., 20:27   #98
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
ima zato četkice, namote, magnete, debele kablove sa izolacijom, tiristorske regulatore, KONDEZATORE, BATERIJE, ulje u kočnicama (ne misliš da koči samo reverzijom), ležajeve, a pošto je na struju ima i galvanske struje... tako da opet previše polažeš nada u tu struju (koja je usput rečeno, meni struka, pogotovo te solarne ĐIĐE BAJE)

BTW W123 sam polovicom 90tih šija na startu sa renolom 6, a od omiša do gata bi došao duplo brže nego W123
naravno da ima ulje u kočnicama, veći automobili od peglice trebali bi i vakuumski regulator kočenja, tj. posebnu pumpu za to.
frenchkey is offline  
Old 11.11.2012., 20:27   #99
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
frenki, el. auti imaju mnjenjač?

Kako to fukcionira? Kako su to uparili, kako prijenos podnese silnu vučnu snagu elektromotora isl........
Kod preuređenja običnog auta na elektro pogon obično se elektromotor zakelji na postojeći mjenjač. Druga brzina se koristi za kretanje i velike uzbrdice, a za ostalo 4. brzina. Brzine se mijenjaju bez kvačila, a u slučaju da podivlja elektronika za ubrzavanje uvijek možeš ubaciti u ler i stati.
frenchkey is offline  
Old 11.11.2012., 20:29   #100
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Vozio sam se u istome i to mi je dovoljno. Može preći milijun km, pa što? Većina ih je i prešla i sad su stare drle. Sicevi na federe kao kauč u moje prabake i još od skaja bez bočnog držanja tako da se držiš za volan u svakoj jačoj okuki.
To da nije tema stoji, ali ti ju držiš na životu. Pusti starce na miru nek uživaju u mirovini.
još ako je volan drven, osjećaj kao da sjediš na bukvi i pridržavaš se za granu dok olujna južina šamara regionom
*rabbit* is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.