Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2013., 21:14   #21
Dobro, SDP = zlo
svi to znamo. ali zašto nebi ubacio u knjigu jednog SDP-ovca koji nakon mnogo pokušaja uništavanja Hrvatske vidi koliko su zapravo HDZ-ovci dobri te se pokaje i preobrati. to bi pokazalo da svako zlo ma koliko bilo velike može uz pokajanje postati dobro.
__________________
U moj svijet je svatko dobro došao, ali malo tko me od njih nije povrijedio.
rpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 10:53   #22
Sve je super, medjutim mislim da bi oraganizacija "Tudjamonov smiješak" trebala putem genetskih eksperimenata oživjeti DR. Franju Tudjmana (HDZ) koji bi ovladao područjem od Munchena do Istanbula
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 19:07   #23
Koncept ovog romana je inovativan ne samo za hrvatsku sf scenu, nego i za mainstream književnu scenu te ga svakako napiši. Ako se budeš pridržavao pravila zanata i ne skrenuo u parodiranje i klišeje, kako nagoviještava tvoj post, takav roman bio bi vrlo zapažen i čitan.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 01:54   #24
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ako se budeš pridržavao pravila zanata i ne skrenuo u parodiranje i klišeje, kako nagoviještava tvoj post, takav roman bio bi vrlo zapažen i čitan.
Taj je brod isplovio odmah po uvodu.

No, da dam svoj doprinos, ispod naslova treba ići jedan veliki zapaženi tagline, dabome, crven-bijel-plavim slovima: roman koji čuva državotvorne vrijednosti Republike Hrvatske.

Hit zagarantiran.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 20:04   #25
Evo imam ja prijedloge za likove:
Pavao (HSS) i Robert (HSLS), čuvari ključeva koji oslobađaju moći koje će omogućiti onome tko ih ima da pobijedi, te stoga njih dva istovremeno pregovaraju s obje strane, obećavajjući ključeve onome tko im ponudi više magičnih prijestolja.

Milovan (SDSS), koji u vrijeme dominacije srbokomunista podržava njih, no kasnije prelazi na stranu naših junaka kad se pokaže da oni pobjeđuju. Kad srbokomunisti uspiju ponovno preuzeti vodstvo, on im se vraća, i tako ide od jednih do drugih do kraja romana.

Srbi na Ivana (HSP) bacaju kletvu, te tako nastaju Čisti Ivan, Autohtoni Ivan, Ivan Ante Starčević i Ivan 1861.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 22:15   #26
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Srbi na Ivana (HSP) bacaju kletvu, te tako nastaju Čisti Ivan, Autohtoni Ivan, Ivan Ante Starčević i Ivan 1861.



Uvjerljivo najbolja ideja do sad!
__________________
Armada Podravina
Ć misli zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 16:40   #27
Ovo bi trebao Sedlar režirati, da se napokon snimi domaći blokbaster.
AleksRan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 20:49   #28
I nek Bore Lee odradi akcijske scene.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 12:43   #29
Fale samo August (Njemački predsjednik IMFa), Kvirinije (Talijanski voditelj ureda OSCE za Jugoistočnu Europu) i Poncije (Predsjednik ureda Delegacije Europske komisije u Hrvatskoj). Već vidim i uvodno poglavlje:

U ono vrijeme, izađe naredba Predsjednika IMFa Augusta da se podnese izvještaj o riziku od nenaplativosti duga po kreditu (bio je to prvi izvještaj za vrijeme Kvirinijeva upravljanja OSCEom). Svatko je išao u svoj grad.

Tako i Josip (HDZ) s Marijom (HDZ) iziđe iz grada Vrgorca u Zagori, u Split, grad Sanaderov, jer je bio od stranke i partije Sanaderove.


__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 18:00   #30
Quote:
GlobalSolutions kaže: Pogledaj post
Interesira me vaše mišljenje u vezi horror romana kojeg imam namjeru napisati.
Oke.

Quote:
Osim uobičajene fabule, roman sam mislio prožeti i sa državotvornim vrijednostima Republike Hrvatske, koje i sam podržavam (član sam HDZ-a od početka 90-tih).
Konačno!!!! (btw. sretna dvadesetogodišnjica )

Quote:
Glavni lik mog romana biti će razvojačeni branitelj, nazovimo ga Josip (HDZ), koji će sa svojom prekrasnom djevojkom Marijom (HDZ), i najboljim prijateljem Ivanom (HSP) biti uvučen u stravična zbivanja izazvana eksperimentima pravoslavnog manastira u Kistanjama,gdje su igumani skupa sa bogoslovima, a u sprezi sa srpskom pravoslavnom crkvom, ogrezli u okultne obrede, te žele sa legijama demona, zombija, i inih abominacija u božjim očima, raditi o glavi Republici Hrvatskoj.
Zasad bez prigovora.

Quote:
Naravno da bih se potrudio prezentirati protagoniste u sto realnijem svjetlu, tako da će Josip(HDZ)biti centralni lik, moralan i pošten, uvijek spreman pomoći, katolik, često je u maskirnoj uniformi kad izlazi po kafićima sa svojim prijateljem Ivanom(HSP) koji je isto tako pošten, državotvoran i katolik, samo što ima problem sa pićem i ponekad reče nešto protiv aktualne vlasti i/ili manjina (''Danas se u Hrvatskoj više cijene zombiji nego branitelji…'',, ili ''Pope,gdje si bio devedesetih?'')
tu bi dodala "ako idu u klubove, obavezno ponese i barjak pa ga vije nasred podija..povremeno kritizirajući vlast.."

to mi jedino ima smisla.

Quote:
Ivanova djevojka Marija (HDZ) je preslika savršene žene. Osim što lijepo izgleda, ona je i izvrsna domaćica, njena vještina u kuhinji nema premca. Ona također nikad ne preispituje odluke svoga dečka, i prava mu je podrška.
Hm..

Quote:
(par redova čistog zlata op. ) te samom Ivanu (HDZ) ne dokaže koliki je Krleža bedak i lajbek.
Hvala Bogu, imamo tebe. (btw. tam negdje gore u tekstu ti je Bog malim slovom.. ups..bit će vruće na ispovijedi.. Am I right or am I right? ("jesam li u pravu ili sam u pravu?")

Quote:
Isto tako, namjeravam ubaciti neke živopisne HDSSB-ovce koji će pomoći našim junacima po Slavoniji (jer radnja će se odvijati diljem lijepe naše), kao i u Hercegovini gdje će naši junaci pronaći neočekivane saveznike, Hercegovce, koji će mu otkriti tajnu o posebnom odjelu u hrvatskoj vojsci, koja se bavi borbom protiv okultnog (tajna grupa ''Osmijeh Franje Tuđmana'')
Hercegovce? (ovom forumu fakat fali smajlića)

Quote:
Ovim putem bi molio za vaše mišljenje, utiske i sugestije.
Nema na čemu.

Quote:
Mislite li da će vam se ovakav roman svidjeti?
Viš, sad bi odgovorila, al fakat imam dojam da me zajebavaš s tim pitanjem.

Za kraj samo savjet: kad dođeš u izdavačku kuću pa roman ponudiš ženskoj urednici, nosi štitnik za dar od Boga. Jer da nije umetnuti srpski zombi robot laser lotus, bila bi u kuće i kuvala paštašutu.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 19:58   #31
Hvala vam na podršci, kao i na kritikama
najvjerojatnije ću uskoro na nekakvom blogu objaviti dio romana
ako imate ideju slobodno mi preporučite blog ili neki sličan medij pogodan za ovaj format izražavanja (naime, po poznavanju internetskih alata sam lajbek, mogli bi reći veći i od samog Krleže).
hvala
GlobalSolutions is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 12:49   #32
Ima kakvih novosti? Kako napreduje roman?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 22:10   #33
Kad ovaj roman bude napisan, molim autora da me kontaktira oko potencijalnog objavljivanja.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 17:40   #34
Sviđe mi se ideja, jedva čekam da gospodin G(o)S(podin) objavi prvi fragment.

Moja sugestija:

Trebalo bi još dodati, kao u svakom horroru, tajanstvenog i senilnog Vatroslava (ORaH), starog zagrebačkog šama.., ovaj, karizmatika i bivšeg pripadnika Osmjeha Franje Tuđmana (što bi se tek kasnije otkrilo). Vatroslav (ORaH) će u jednom dijelu priče otkriti Josipu (HDZ) stoljetnu tajnu, tajnu koja je i njemu bila otkrivena davnih dvadesetih godina prošloga stoljeća. Ta tajna će biti ključni dio u Josipovoj (HDZ) borbi, i naposljetku i pobjedi protiv zle SPC.
__________________
Sent from my iSrać using Truć 3.0
Ubergeist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:57   #35
Majstore, jel ima nešto od ovog romana?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:55   #36
Roman je koliko znam već prošle godine izašao. Bio je na promociji vrh HDZ-a.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.