Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2016., 13:20   #61
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Naziv pjesme nije Neki hrvati, Neki od nas hrvata već Mi hrvati.
Nije nego Mi, Hrvati. Ako ćemo o uvredama, više si uvrijedila Hrvate time što ne znaš da se ime naroda piše velikim početnim slovom.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:23   #62
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Poanta je da on i svi koji mogu pljuvati po domoljublju, ocrnjivati naciju imaju tu privilegiju zahvaljujući pobjedi u Domovinskom ratu, zahvaljujući desnici, zahvaljujući braniteljima koji su bili isto mali ljudi, koji su većina bili vjernici zahvaljujući navijačima Dinama, koji su obukli uniforme' 91 pa ne vidim kako si onda može priuštiti da tako okarakterizira čitav narod ?

I slijedom toga se ne smije ništa reći?
Ovo me neodoljivo podsjeća na "pssst, nek je lopov ali je dao veliki milodar u crkvi" i "psst nek je lopov ali je branitelj".
Fakat preozbiljno shvaćeno i ova hajka o generalizaciji mi je neshvatljiva.
Ja se u tom uratku uopće ne pronalazim.
A ja Hrvatica, katolkinja, s pun kufer branitelja u užoj obitelji, ter ekonomska desničarka
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:25   #63
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Smijemo na ovoj temi uopće pisati nešto protiv poskočice i ega druga Bitorajca?
Mi uvrijeđene frajle ?


Poanta je da on i svi koji mogu pljuvati po domoljublju, ocrnjivati naciju imaju tu privilegiju zahvaljujući pobjedi u Domovinskom ratu, zahvaljujući desnici, zahvaljujući braniteljima koji su bili isto mali ljudi, koji su većina bili vjernici zahvaljujući navijačima Dinama, koji su obukli uniforme' 91 pa ne vidim kako si onda može priuštiti da tako okarakterizira čitav narod ?
Ako je u redu ovaj pjesmuljak nazivati opanjkavanjem cijele nacije.
Naziv pjesme nije Neki hrvati, Neki od nas hrvata već Mi hrvati.
Tako se pjesma zove jer takvi jedino sebe smatraju 'rvatinama i domoljubima, a ekonomski su uništili Hrvatsku kao nitko prije njih. Ne može četnik uništiti Hrvatsku kao što to mogu jedini i pravi Hrvati, katolici, bijelci, heteroseksualci, domoljubi: Sanader, Bandić, Mamić, Horvatinčić, Todorić, Hanžeković...
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:25   #64
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
I slijedom toga se ne smije ništa reći?
Ovo me neodoljivo podsjeća na "pssst, nek je lopov ali je dao veliki milodar u crkvi" i "psst nek je lopov ali je branitelj".
Fakat preozbiljno shvaćeno i ova hajka o generalizaciji mi je neshvatljiva.
Ja se u tom uratku uopće ne pronalazim.
A ja Hrvatica, katolkinja, s pun kufer branitelja u užoj obitelji, ter ekonomska desničarka
Ne pronalaziš se jer je uradak napravljen da ismije desno orjentirane.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:26   #65
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ne pronalaziš se jer je uradak napravljen da ismije desno orjentirane.
Ma čekaj, kako sad samo desno orijentirane, a ne sve Hrvate?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:26   #66
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Nebitno, poanta je u tome da nisu. A zašto je tebi bitno da jesu? Rado bi poslao Bitorajca u zatvor? Misliš da je to ispravno? Misliš da je to pravi način za obračunavanje sa satirom? Žao ti je što kod nas danas nije tako?
Vec prvi i osnovni problem je taj sto je tebi generaliziranje i poistovjecivanje svih negativnih pojava u drustvu, koje su marginalne, sa citavim narodom - satira. Dakle polazimo od pogresne pocetne premise, nakon koje onda argumentacija krene u krivom smjeru - sto je lose u satiri? Ne bi bilo nista lose da to jest satira, ali nije. To je eksplicitno ruganje i vrijedjanje cijelog naroda putem jednog pjesmuljka, i sve to zakamuflirano u "satiru".
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:26   #67
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Ne pronalaziš se jer je uradak napravljen da ismije desno orjentirane.
Nije, osim ako smatraš da su svi desno orijentirani onakvi kao u spotu. A onda zapravo ti vrijeđaš desno orijentirane
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:28   #68
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Tako se pjesma zove jer takvi jedino sebe smatraju 'rvatinama i domoljubima, a ekonomski su uništili Hrvatsku kao nitko prije njih. Ne može četnik uništiti Hrvatsku kao što to mogu jedini i pravi Hrvati, katolici, bijelci, heteroseksualci, domoljubi: Sanader, Bandić, Mamić, Horvatinčić, Todorić, Hanžeković...
tako se to radi, daj im imena! budi čovjek, imaj muda i rizikuj da te imenovani tuže za klevetu, sramoćenje...
lako je cipelariti hrvate. odavno su već na koljenima a kad ih šutneš svi ti se u tom pridruže .
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:29   #69
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Vec prvi i osnovni problem je taj sto je tebi generaliziranje i poistovjecivanje svih negativnih pojava u drustvu, koje su marginalne, sa citavim narodom - satira. Dakle polazimo od pogresne pocetne premise, nakon koje onda argumentacija krene u krivom smjeru - sto je lose u satiri? Ne bi bilo nista lose da to jest satira, ali nije. To je eksplicitno ruganje i vrijedjanje cijeloj naroda putem jednog pjesmuljka, i sve to zakamuflirano u "satiru".
Jesi gledao onaj filmić/crtić o ponašanju raznih nacija EU? Ispada da su svi Talijani ovakvi, Njemci onakvi itd...
Filmić se normalno dijeli internetom i nitko osim par dežurnih uvrijeđenih frajli s ograničenim shvaćanjem ne misli da se time uvrijedio cijeli narod.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:30   #70
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ma čekaj, kako sad samo desno orijentirane, a ne sve Hrvate?
Oni lijevo orjentirani rijetko sebe doživljavaju kao Hrvate. Zato se i nemaju razloga uvrijediti. Ja sam se uvrijedio.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.05.2016., 13:30   #71
Nisam uspio otvoriti video (nije ni bitno), pa se suzdržavam od kritike.
Ipak, diskusija me asocira na jednu nedavnu situaciju:
Ima li nešto ljepši zvuk od otkucaja Ljudskog Srca?! Za mene nema. Ipak kod kardiologa sam se skoro zgrozio, čak uplašio, kad sam čuo te otkucaje "na razglas". Da ne bude zabune, aparati su OBJEKTIVNO izmjerili, a kardiolog na osnovu toga i subjektivno zaključio da je rad srca ispravan.
Jednako tako se neugodni zvukovi mogu prigušiti.
Ozvučenje je vrlo bitno želi li se nešto prikazati pozitivno, ili negativno!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:30   #72
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Jesi gledao onaj filmić/crtić o ponašanju raznih nacija EU? Ispada da su svi Talijani ovakvi, Njemci onakvi itd...
Filmić se normalno dijeli internetom i nitko osim par dežurnihuvrijeđenih frajli s ograničenim shvaćanjem ne misli da se time uvrijedio cijeli narod.
Ne znam o cemu govoris a i ne zanima me. Ovdje pricamo o konkretnom video uratku Renea Bitorajca.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:35   #73
" Satira je književni oblik u kojemu se kritički ismijava pojedinca, skupinu, državu ili vlast."
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:38   #74
Kod parola je isto kao i kod novca...u malim kolicinama vrijedi ko suho zlato....ali ako ga previse stampas na kraju najvecu vrijednost ima na wc skoljci.

Tako je i sa ovim parolama.......ti "fasizmi","homofobi", "antisemiti"......neznam koga jos uvijek diraju te pizdarije ....ionako su sve do jedne od preupotrebe postale prirodni laksativ!.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:41   #75
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Nije nego Mi, Hrvati. Ako ćemo o uvredama, više si uvrijedila Hrvate time što ne znaš da se ime naroda piše velikim početnim slovom.
Nije namjerno...uopće ne pazim na to. Pa znaš da sam kronično disleksična. Znam kako se piše, ne pišem ni cvijeČe sa tvrdim č ali uopće ne uočavam grešku dok tipkam. To mi nije važno.
Evo ispričavam se zbog toga. Zbog greške.

Btw. piše se Bitorajac a ne Biturajac.

Općenito je divno što u ovoj demokraciji svi imamo pravo reći što mislimo, ne slagati se međusobno ali ipak, ipak mislim da ne bi trebali ismijavati i ponižavati sami sebe, ekstremiste stavljati kao predstavnike naroda, i raditi ovo samima sebi... tj. ocrnjivati sebe toliko.
Matoš je pisao o toj karakteristici nekih hrvata ali zakaj nemreno prestati sa tom praksom ?
Bez obzira jel to zamotano u duhovitost ili otvoreni napad to je onak... pa primitivno bilo gdje granica balkana.
Nije europejski, nije civilizirano a nije ni kulturno.
To mi je ružno u tom pjesmuljku. Ljevicu ne predstavljaju samo Marx, Engels, Staljin isto kao što desnicu ne predstavljaju suprotni ekstremi. Posebno nikakvi ekstremi ne predstavljaju cijeli narod.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:42   #76
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Link: http://youtu.be/LEoWdkJI6_M

Kako ste vi to shvatili?
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Slučaj Renea Bitorajca može se opisati starom narodnom - vidla žaba da konja potkivaju pa i ona digla nogu.

Koristi trenutak da se isproducira i da se okoristi postojećom "fašizacijom Hrvatske"
Da, vjerojatno se Rene išao malo dodvoriti svojim kolegama koji već neko vrijeme cvile na sve strane.

Ja sam je poslušao i rekao njah te zaboravio. Nekoliko dana je bio mir, ali onda se priča proširila.

Očito je zabavno uvijek šutati jedne. Ima određene stoke kojom se nitko ne bavi niti sklada šaljive pjesmice. Da odmah netko ne skoči i pozove me na akciju....bolno sam netalentiran za pjesmuljke.

U demokraciji je mnogo toga dopušteno, ali već mi je pomalo dosta licemjerja i preuveličavanja svega i svačega.

Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Čekam očitovanje zagrebacke pivovare o prestanku suradnje

Tajming nije mogao biti bolji, taman pred ludnicu EP-a u Francuskoj kad je svaki decilitar bitan.
U SAD-u bi ga odmah nabili nogom u guzicu. Ako ga ostave tj. ne ograde se od njega, ne bi bilo loše malo ih bojkotirati i kupovati piva konkurencije.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:48   #77
A super mi je ovo
Moramo sad pronaći par 100% ispravnih na svim poljima da Hrvatima ozvuče srce. Jer se inače ne vrijedi. I nije istina.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:50   #78
Ja sam Hrvat i po državljanstvu i nacionalnosti pa se ne osjećam povrijeđenim, štoviše, pjesma mi je smiješna, jer se ne odnosi na mene. Zašto? Zato jer ne diskriminiram na osnovi boje kože, spolne orijentacije, dubine džepa. Rene se obratio kromanjoncima koji mu prijete i vrijeđaju. Na pjesmu pizde oni koji su se našli u njoj. Ako si fašist, rasist, šovinist smatraš da su žene za seks, kuhanje i rađanje, mrziš pedere i lezbe, gdje je problem ako te netko nazove fašistom, ženomrscem, homofobom itd. Zar se fašist i ženomrzac ne bi trebao ponositi time? Ja bih se ponosio time da sam desničar. Ne bih pičkasto lagao kao Hasanbegović. Rekao bih: "Da, fašist sam, i sad sam ministar kulture i slobodno mi možete popušiti kurac. Budite sretni da nismo ukinuli parlamentarnu demokraciju i uveli jednopartijski fašistički sustav. Onda biste tek najebali." Tako bih rekao i bolio bi me kurac za reakcije. Srećom, nisam desničar.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.05.2016., 13:51   #79
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa zar nije upravo Rene optuzio citav narod, jer u cijeloj pjesmi govori o "Mi Hrvati" koji smo netolerantni, fasisti, primitivni, zaostali
čitajući desničare na froumu, u hrvatskoj apsolutno nitko nije ustaša i svi su dobri prema srbima i homoseksulacima koji nemaju nikakvih problema
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 14:07   #80
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Moramo sad pronaći par 100% ispravnih na svim poljima da Hrvatima ozvuče srce.
Ne pratiš temu, Duspara se već ozvučio.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.