Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2005., 01:22   #41
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
.HR kaže:
brbi
"narod" istočno od Hrvatske.
Ako brbi nisu narod zašto ih se tjeralo i uništavalo u Oluji?
Peđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:24   #42
Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
.HR kaže:
Sami su otišli.. još im se nudilo hranu i vodu dok su sjedili na traktorima.
A oni starci i starice, koji su ostali, su hladnokrvno poubijani u svojim kućama od strane junačke i neviđeno hrabre HV.

Obrati pažnju na njihova godišta:

IZJAVA broj 29

ODGOVOR NA OPTUŽBE IZ PRIOPĆENJA MUP-a HRVATSKE - ČINJENICE O ZLOČINIMA POSLIJE AKCIJE "OLUJA"

Zagreb, 2. studeni 1995.

Hrvatski helsinški odbor za ljudska prava.

Ministar unutarnjih poslova Ivan Jarnjak, na konferenciji za tisak od 18. listopada 1995., potvrdio je da je u selu Gošići izvršen masovni zločin. S tim u vezi želimo obavijestiti javnost o našim nalazima vezanim uz masakr u selu Gošići. U selu Gošići, zaseok Borak, najvjerojatnije 27. kolovoza 1995., prilikom masakra, ubijeno je 8 osoba, i to:
1. Borak Savo (1925.); 2. Borak Vasilj (1927.); 3. Borak Grozdana (1920.); 4. Borak Marija (1915.); 5. Borak Kosa ?
6. Borak Milka (1920.); 7. Borak Dušan (1937.); 8. Mažibrada Joko (?)

Odbor je jednako tako istraživao i masakr u selu Grubori, počinjen 26. kolovoza 1995. od strane regularnih jedinica HV. Za ovu akciju general Čermak, zapovjednik kninskog zbornog područja, izjavio je da je to bila "antiteroristička akcija".S tim u vezi Odbor objavljuje sljedeće podatke o navodnim teroristima. Ubijeni su:
1. Miloš Grubor, rođen 1915. godine (2 metka u glavu).
2. Jovo Grubor, rođen 1930. godine, ubijen na livadi dok je čuvao krave.
3. Marija Grubor, rođena 1905. godine, izgorjela u kući.
4. Milka Grubor, rođena 1944. godine, ubijena pokraj kuće.

itd...itd... link
Za HHO: Ivan Zvonimir Čičak, predsjednik
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:25   #43
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
Peđa kaže:
Ako brbi nisu narod zašto ih se tjeralo i uništavalo u Oluji?
Tjeralo se okupatore i neprijatelje Hrvatske. To su oni koji su koristili oružje protiv Hrvatske samostalne države.

A oni na traktorima su svojom voljom otišli i napustili Hrvatsku. Neki od njih su i ostali i prihvatili Hrvatsku kao državu.
.HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:28   #44
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
GoTo kaže:
A oni starci i starice, koji su ostali, su hladnokrvno poubijani u svojim kućama od strane junačke i neviđeno hrabre HV.

Obrati pažnju na njihova godišta:

IZJAVA broj 29

ODGOVOR NA OPTUŽBE IZ PRIOPĆENJA MUP-a HRVATSKE - ČINJENICE O ZLOČINIMA POSLIJE AKCIJE "OLUJA"

Zagreb, 2. studeni 1995.

Hrvatski helsinški odbor za ljudska prava.

Ministar unutarnjih poslova Ivan Jarnjak, na konferenciji za tisak od 18. listopada 1995., potvrdio je da je u selu Gošići izvršen masovni zločin. S tim u vezi želimo obavijestiti javnost o našim nalazima vezanim uz masakr u selu Gošići. U selu Gošići, zaseok Borak, najvjerojatnije 27. kolovoza 1995., prilikom masakra, ubijeno je 8 osoba, i to:
1. Borak Savo (1925.); 2. Borak Vasilj (1927.); 3. Borak Grozdana (1920.); 4. Borak Marija (1915.); 5. Borak Kosa ?
6. Borak Milka (1920.); 7. Borak Dušan (1937.); 8. Mažibrada Joko (?)

Odbor je jednako tako istraživao i masakr u selu Grubori, počinjen 26. kolovoza 1995. od strane regularnih jedinica HV. Za ovu akciju general Čermak, zapovjednik kninskog zbornog područja, izjavio je da je to bila "antiteroristička akcija".S tim u vezi Odbor objavljuje sljedeće podatke o navodnim teroristima. Ubijeni su:
1. Miloš Grubor, rođen 1915. godine (2 metka u glavu).
2. Jovo Grubor, rođen 1930. godine, ubijen na livadi dok je čuvao krave.
3. Marija Grubor, rođena 1905. godine, izgorjela u kući.
4. Milka Grubor, rođena 1944. godine, ubijena pokraj kuće.

itd...itd... link
Za HHO: Ivan Zvonimir Čičak, predsjednik
Koliko srba živi u Hrvatskoj? Koliko je od toga pobijeno poslije akcije Oluja? Mizeran broj, ali opet žrtv je žrtva, pa ako je zločin počinjen taj se mora osuditi.

A jesi li ti čuo za to kako su stari ljudi izlazil iz kuća i kod sebe nosile aktivirane bombe prilikom dolaska HV-a na ta područja (od kuće do kuće). Jesi za takve primjere čuo kad?

A i to da su vaši vojnici pobijali svoje koji nisu htjeli biti "na njihovoj strani".
.HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:31   #45
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
.HR kaže:
Tjeralo se okupatore i neprijatelje Hrvatske.
Kako netko ko ima kuću u Hrvatskoj i živi tu par stoljeća može biti okupator?Da li si upoznat da je u Oluji spaljeno i uništeno 10.000 kuća samo zato jer su bile vlasništvo srpskih stanovnika!
Peđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:34   #46
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
Peđa kaže:
Kako netko ko ima kuću u Hrvatskoj i živi tu par stoljeća može biti okupator?Da li si upoznat da je u Oluji spaljeno i uništeno 10.000 kuća samo zato jer su bile vlasništvo srpskih stanovnika!
Imaš dokaze da je to razlog spaljivanja?

Ja sam čuo priče kako su sami palili svoje domove ka ono "idem u srbiju, neće hrvati u moju kuću" i zapali..
.HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:40   #47
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
.HR kaže:
Imaš dokaze da je to razlog spaljivanja?

Ja sam čuo priče kako su sami palili svoje domove ka ono "idem u srbiju, neće hrvati u moju kuću" i zapali..
I tako 10.000 puta?Ko da netko kaže da su se ranjenici u Vukovaru sami ranjavali ili da se Aleksandra Zec, dvanaestogodišnja djevojčica sama upucala u potiljak s pištoljem i to dva puta.Svašta!
Peđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:41   #48
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
.HR kaže:
Imaš dokaze da je to razlog spaljivanja?
Ima dokaza samo ih ustaše ne priznaju.Zato i neidemo u Europu jer EU zeli da se ti Srbi koji su protjerani i čija je imovina oteta vrate.
Peđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:42   #49
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
.HR kaže:
A jesi li ti čuo za to kako su stari ljudi izlazil iz kuća i kod sebe nosile aktivirane bombe prilikom dolaska HV-a na ta područja (od kuće do kuće). Jesi za takve primjere čuo kad?
Da, čuo sam za takve slučajeve, u Vukovaru, u jesen 1991. godine! Kažu da su mnogi vojnici federalne vojske na taj način nastradali.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:44   #50
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
Peđa kaže:
Ima dokaza samo ih ustaše ne priznaju.Zato i neidemo u Europu jer EU zeli da se ti Srbi koji su protjerani i čija je imovina oteta vrate.
Prema zakonu možeš počiniteljima suditi i za vrijeme nenazočnosti. Što ne pokrenete postupak?
.HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 01:52   #51
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

[QUOTEda se ti Srbi koji su protjerani i čija je imovina oteta vrate. [/QUOTE]

Ma necete se vratit gubo ušenčiva , mamu ti jebem opančarsku ..
Ko te tira stoko sitnog zuba da se bunis 91 i rusis stabla pa cesti, nek ti martic , seselj , babic i kapetan dragan grade kucu cobane jedan
 
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 02:26   #52
Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
.HR kaže:
Branitelja tukao bivši martićevac

Pretukao me je bivši Martićev policajac, koji sada nosi policijsku odoru hrvatskog MUP-a rekao nam je Pero Pavlović, razvojačeni branitelj na čijem su licu, glavi, koljenima i laktovima vidljivi tragovi udaraca. Pavlović je iz Srijema protjeran s roditeljima i braćom 1992. godine, živio je na području Požege, gdje je bio pričuvni policajac i branitelj, a 1996. godine nastanio se u Dvoru. Sin mi je Damir imao prvu pričest, pripremao sam slavlje i u prijatelja pekao pečenicu.

Malo sam i popio, a na povratku kući sa sinom, nedaleko od autobusnoga kolodvora pokraj mene je prošla svatovska kolona s hrvatskom zastavom. Njihov prolazak glasno sam prokomentirao riječima: "Hvala Bogu, napokon u ovom gradu i hrvatska zastava, a ne samo zastave belih orlova i martićevaca".

Zamijetio sam i policajca koji je prošao pokraj mene i mrko me pogledao. Nisam obraćao pozornost sve dok me nije uhvatio za rever košulje. Rekao sam mu neka me pusti, ali on me i dalje držao i zvao na motorolu. Samo sam odgurnuo njegove ruke sa sebe. Pala mu je motorola, a na sličan način pali su mu i lisice i pištolj što ga je izvadio.

Tada sam se okliznuo, izgubio ravnotežu i pao, a on me počeo cipelariti. Sin mi je plakao, vikao, ali on me nastavio bjesomučno udarati. Bio sam sav krvav. Tog čovjeka nisam ni znao, tek sam poslije doznao kako je riječ o bivšem martićevcu opisuje Pero. Dodaje kako je potom došao drugi policajac i odvezao ga u Dom zdravlja jer je bio sav krvav. Nakon pružene pomoći priveden je u postaju, dao izjavu, neko vrijeme bio je zadržan, a potom pušten.

Večernji List. [/B]

Doista, ne vidim zasto ne bi hrvatsku pijanduru i nasilnika priveo redu bivsi marticevac. Jel postoji razlika ako te privodi bivsi marticevac ili "hrvatski" policijac?
__________________
Sankilot.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 03:36   #53
Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
OrangeC kaže:
Doista, ne vidim zasto ne bi hrvatsku pijanduru i nasilnika priveo redu bivsi marticevac. Jel postoji razlika ako te privodi bivsi marticevac ili "hrvatski" policijac?
Postoji li razlika izmedju tvojih bivsih, omiljenih milicionera i policajcaca raznih americkih drzava, gradova i opcina?

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 07:54   #54
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
vertigo kaže:
[QUOTEda se ti Srbi koji su protjerani i čija je imovina oteta vrate.


Ma necete se vratit gubo ušenčiva , mamu ti jebem opančarsku ..
Ko te tira stoko sitnog zuba da se bunis 91 i rusis stabla pa cesti, nek ti martic , seselj , babic i kapetan dragan grade kucu cobane jedan
[/QUOTE]
Tebi nije dobro???
__________________
Jedan od poznatijih dodataka prehrani, za kojeg je dokazano da je vrlo toksičan i štetan za zdravlje, je aspartam, odnosno umjetni zaslađivač. Njegova upotreba je vrlo raširena. Čak je, piše Jutarnji, službeni zaslađivač Coca Cole i Pepsi Cole, a nalazi se u više od 6000 proizvoda, uključujući i dječje osvježavajuće napitke.

Simptomi trovanja aspartamom su glavobolja, umor, vrtoglavica, povraćanje, ubrzan rad srca, gubitak pamćenja, depresija, pobačaji, neplodnost, a može utjecati i na pojavu tumora mozga, multiple skleroze, kroničnog umora, epilepsije, Parkinsonove bolesti, Alzheimerove boelsti, i brojnih drugih
Raider is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 09:51   #55
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"

Quote:
Raider kaže:

Tebi nije dobro???
ma to je sigurno netko od nasih poznatih desnicara tipa bronx, zagorkaki, itd. Samo se kriju iza drugom nicka jer ne zele popiti ban na "originalni" nick.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 09:55   #56
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"

Quote:
matematicar kaže:
ma to je sigurno netko od nasih poznatih desnicara tipa bronx, zagorkaki, itd. Samo se kriju iza drugom nicka jer ne zele popiti ban na "originalni" nick.
Ja sam ban već popio na "originalu".

Ovo što navodi Raider,neznam autora, 100% podržavam.
__________________
Zašto su komunisti crveni?

Kao što je Bog stvorio ljude na svoju sliku i priliku,tako je vrag stvorio komuniste,na svoju sliku i priliku!
Bojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 10:01   #57
Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
OrangeC kaže:
Doista, ne vidim zasto ne bi hrvatsku pijanduru i nasilnika priveo redu bivsi marticevac. Jel postoji razlika ako te privodi bivsi marticevac ili "hrvatski" policijac?
Kako sereš,prokleti majmune.

Gdje piše u tekstu,da je dotični pijandura i nasilnik?

Da je popio,OK!Ali,gdje je i koga napao?

Postoji razlika.Naime bivši martićevac ne bi danas ni trebao biti u odori hr. policajca.
Trebao bi biti dva metra ispod zemlje,ali zahvaljujući dobroti naše vojske i policije,taj je još tu.

I sad,da mi netko ide srat o planiranom protjerivanju Srba za vrijeme "oluje".Jebote,ako smo ih protjerali namjerno,odakle nam sad bivši martićevi četnici u redovima naše policije.
__________________
Zašto su komunisti crveni?

Kao što je Bog stvorio ljude na svoju sliku i priliku,tako je vrag stvorio komuniste,na svoju sliku i priliku!
Bojnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 11:09   #58
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
Peđa kaže:
Ako nekoga istjeraš sa posla i iz vlastite kuće i zemlje, pobiješ mu rodbinu, otmeš imovinu i sad bi mu još porez naplaćivao?Gdje toga ima, u kojoj zemlji i po kojem zakonu?
Ovakvom spikom je i počeo rat.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 11:10   #59
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
Raider kaže:
Ma necete se vratit gubo ušenčiva , mamu ti jebem opančarsku ..
Ko te tira stoko sitnog zuba da se bunis 91 i rusis stabla pa cesti, nek ti martic , seselj , babic i kapetan dragan grade kucu cobane jedan
Tebi nije dobro??? [/B][/QUOTE]

Stoka sitnog zuba su Hrvati, a guba ušenćiva obančarska tko su to?
Peđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 11:10   #60
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opet moramo u "Oluje"?

Quote:
Simba-OS kaže:
Ovakvom spikom je i počeo rat.
Kako? Radi toga jer nisu dali da im otme kuču?
Peđa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.