Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 18:04   #561
https://vozim.hr/psa-grupa-odustaje-...jena%2bprometa
igorp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 21:41   #562
Quote:
igorp kaže: Pogledaj post
Na talijanskm forumu može se pročitati da se 1.5 kod njih očekuje u 3 mj., a EAT8 negdje krajem 4 mj.;

http://www.forumpassionepeugeot.it/v...f=219&t=109458
Ima ga i u našem cjeniku. Jeste primijetili težinu naspram starog 1.6 hdi... 1315 vs 1430 u korist novog agregata.
meNDax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 23:22   #563
Quote:
meNDax kaže: Pogledaj post
Ima ga i u našem cjeniku. Jeste primijetili težinu naspram starog 1.6 hdi... 1315 vs 1430 u korist novog agregata.

da zaista je razlika znatna, provjerio sam taj podatak na talijanskim stranicama, tamu je masa nešto veća, (uključen je vozač), no novi model je oko 100 kg. lakši, šta mi je stvarno malo čudno .. no vjerujmo da je tako ..
igorp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 14:27   #564
Quote:
meNDax kaže: Pogledaj post
Ima ga i u našem cjeniku. .
Edit
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 00:55   #565
Quote:
igorp kaže: Pogledaj post
da zaista je razlika znatna, provjerio sam taj podatak na talijanskim stranicama, tamu je masa nešto veća, (uključen je vozač), no novi model je oko 100 kg. lakši, šta mi je stvarno malo čudno .. no vjerujmo da je tako ..
Ma mos mislit kako je tako. 1.6 vs 1.5 da je 115 kg razlike? Vi isto ko mala djeca svemu vjerujete....
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 15:15   #566
Quote:
meNDax kaže: Pogledaj post
Ima ga i u našem cjeniku. Jeste primijetili težinu naspram starog 1.6 hdi... 1315 vs 1430 u korist novog agregata.
Ne kužim kako novi 1.5 motor koji ima svega 10 konja više (ili 12 kako se uzme), i koji će kako navode zadovoljiti novu normu o ispuhu 2019.g., i gdje je auto 115 kg lakši, troši više goriva i na papiru i u praksi?!
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 17:06   #567
Odlična ljetna cijena! Ne može mi na pamet pasti SUV u C/D segmentu koji ima near-premium level izradu a da je jeftiniji. Svaka čast hrvatskim koncesionarima, svaka čast!

French is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 23:43   #568
Ima li tko ovaj novi 1.5 hdi u 3008-ici ?
Nekako mi je drazi onaj stari 8-ventilski,
volim kad auto povuce iz niskih okretaja...
Gledam nema akcijske kamate od 3% na 3008 model, ali doci ce i to polako...
Metak. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 09:21   #569
Quote:
Metak. kaže: Pogledaj post
Ima li tko ovaj novi 1.5 hdi u 3008-ici ?
Nekako mi je drazi onaj stari 8-ventilski,
volim kad auto povuce iz niskih okretaja...
Gledam nema akcijske kamate od 3% na 3008 model, ali doci ce i to polako...
Pre dva tjedna u u HR od Sixta sam tjedan dana rentao takav sa takvim motorom....
Ovo da povlaci....1.5 povlaci na 1200 okretaja...potrosnja 5.5 l...tih....elasticak kao elektro motor...
705 km 39 litara...stim da sam 4 litara strpljivo tocio..prestalo je na 35...i tko zna gdje su ga radnici pre i koliko natocili....
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 09:26   #570
Povlaci od 1200; ali kada prestane povlaciti a samo se motor nastavi derati dok ide u jos vece okretaje?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 10:42   #571
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Povlaci od 1200; ali kada prestane povlaciti a samo se motor nastavi derati dok ide u jos vece okretaje?
To nije važno. Kada prestane povlačiti prebaciš u višu brzinu, za to uvijek ima dosta vremena.
Važno je da što prije reagira kad ti naglo zatreba ubrzanje, a u visokoj si brzini na niskim okretajima. Ako je to dobro riješeno, kako kolega piše, onda je to dobro pogođeno i u praksi možeš ostvariti vrlo nisku potoršnju. Ako hoćeš i razmišljaš o tome, a danas je to u autoindustriji cilj postići.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 10:56   #572
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
To nije važno. Kada prestane povlačiti prebaciš u višu brzinu, za to uvijek ima dosta vremena.
Važno je da što prije reagira kad ti naglo zatreba ubrzanje, a u visokoj si brzini na niskim okretajima.
Ovisi. Ako se naglo ubacujes negdje riskantnije i gas do poda, pitanje je do koliko mozes doci vmax u istom stupnju prijenosa.

No PSA ima dobre dizele. Nema tu kaj raspravljat. 1.6 tdi u Touranu kao slican koncept putnickog auta, taj hoce da ga vozis nisko ako slusas preporuku radi potrosnje, a onda mu fali pol sekunde da podigne okretaje i krene. I to je bas ocito i vidi se.

Quote:
Ako hoćeš i razmišljaš o tome, a danas je to u autoindustriji cilj postići.
Autoindustriji radi eko normi. Ali i vozacima radi cijena goriva
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 11:54   #573
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Pre dva tjedna u u HR od Sixta sam tjedan dana rentao takav sa takvim motorom....
Ovo da povlaci....1.5 povlaci na 1200 okretaja...potrosnja 5.5 l...tih....elasticak kao elektro motor...
705 km 39 litara...stim da sam 4 litara strpljivo tocio..prestalo je na 35...i tko zna gdje su ga radnici pre i koliko natocili....
Gledam ovaj tip auta uzeti,sa nekim srednjim dizelašem.Moram uzeti testno za probati.
Nakon poskupljenja Karoq i T Roc,nisu mi više zanimljivi, pogledat ću ovaj model i Quashqai 1.6 dci pa ću vidjeti..
Metak. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2019., 11:34   #574
Vidim da svi spominju većinom dizel motor. Kakav je benzinac za one koji ne rade više od 13-14 tisuća kilometara godišnje?
pervaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2019., 18:11   #575
Vozio sam benzinac, 1.2 sa 130KS u 5008. Miran, tih, dobro povuče... U 3008 sasvim dovoljan motor, jeftiniji u kupnji, jeftiniji za održavanje, jedino ne znam za potrošnju.
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 21:57   #576
Da li je netko uzeo Focal zvučni sustav i može podijeliti iskustvo?
pervaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 11:14   #577
Imam ga ja u 3008-ci, ako svira kvalitetna muzika ima čist zvuk i dovoljno je glasno za moje potrebe, ako očekuješ da imaš masažu od basa to nećeš dobiti.
Ne znam kako se čuje običan audio sustav u 3008-ic pa ti ne mogu dati neku predodžbu razlike u zvuku.
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 14:36   #578
Hvala svima na odgovorima, nadam se zadnje pitanje
Gledam CROSSWAY opciju koja serijski dolazi s Advanced Grip Control. Ta opcija dolazi s nekim univerzalnim 18 inčnim gumama inače ne funkcionira. Imam predrasude prema univerzalnim gumama (samo na temelju interneta, ništa osobno) pa me zanima da li je itko imao iskustva s tom opcijom? Da li je to nešto što više smeta nego koristi? Planiram večeras malo vidjeti što kaže internet ali iskustva iz prve ruke su mi uvijek draža
pervaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 21:26   #579
To je razina opreme između Allurea i GT Line? Nije li bolje uzeti GT Line, ali bez tog bespotrebnog grip controla? I rađe uzmi dva seta guma..

P.S. imam 5008, meni je bila dvojba Allure s dosta dodatne ili GT Line (isto još imam opreme). I kad se sve izneviralo razlika je bila mala...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 14:05   #580
Quote:
pervaras kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima, nadam se zadnje pitanje
Gledam CROSSWAY opciju koja serijski dolazi s Advanced Grip Control. Ta opcija dolazi s nekim univerzalnim 18 inčnim gumama inače ne funkcionira. Imam predrasude prema univerzalnim gumama (samo na temelju interneta, ništa osobno) pa me zanima da li je itko imao iskustva s tom opcijom? Da li je to nešto što više smeta nego koristi? Planiram večeras malo vidjeti što kaže internet ali iskustva iz prve ruke su mi uvijek draža
Grip control ti dolazi sa gumam 225/55/18, ja sam dobio sa Continental ContiCrossContact gumama, ali možeš ti na njega staviti i druge marke gume i ljetne i zimske, ne moraju biti baš te koje dodju original s autom.
Ali iskreno, ja to još niti jednom nisam koristio, ne znam gdje se ti kreceš s autom, ja odem zimi na skijanje, ali nije bilo potrebno još niti jednom to uključiti, tako da po meni ako se ne voziš po nekom blatu ili sličnim terenima je nepotrebno, radije uzmi GTLine opremu, LED svjetla su na 3008-ic odlična i to ti preporučam
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.