Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 01:41   #501
Ne znam. Ja sam 2016. platio 28000 kuna ppmv, da sam ga unio 2017. platio bi 26000kn, znači manje nego 2016., ali da sam ga prodao 2016. i kupio novog iste godine na tog novog bi platio 72385 kuna ppmv. Pričekao sam tako da ako ga odlučim zamjeniti prvo će kupac platiti cca. 6000kn manje jer ne plaća onih 5% poreza nego naknadu, a ja ću na novog platiti 37005 kuna umjesto 72385 kuna ppmv-a što je 49% manje. Svi će uštedjeti, samo oni kojima auto mnogo zagađuje će uštedjeti manje, što je i ok.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 14:06   #502
Vec tjedan dana pokusavam kupiti rabljeni auto iz sustava mobile.de
Najprije im je dan trebao da se jave na mail.
Nakon jos 2 poziva i maila, cekam dva dana da mi se prodavac iz doticne Mazdine auto kuce javi, poslije se utvrdi da sam nakon telefonskog razgovora s njim trebala poslati podatke na email s njegovim imenom.

Radi se o Mazdi iz 2016.g
Kupili bismo ga na ime OPGa
Knjigovodja kaze da je ID number koji me prodavac trazi samo moj OIB s HR ispred jer OPG glasi na moje ime
Sad mi Nijemac trazi copy mog ID broja i "undelagen" firminih podataka.
Knjigovodja danas vise ne radi.
Bojim se da mi ne ode auto.
Zna li tko sto o ovome?
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:53   #503
molim za pomoć tko god zna nešto više o ovome. radi se o kupovini auta od prijatelja iz Švicarske.
Hyundai ix35
2012g
184 ks
175000 km
2.0 CRDI
pa me zanima kolik bi bila davanja za takav auto da se uveze u Hrvatsku
Buvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:33   #504
Quote:
tagoresky kaže: Pogledaj post
Vec tjedan dana pokusavam kupiti rabljeni auto iz sustava mobile.de
Najprije im je dan trebao da se jave na mail.
Nakon jos 2 poziva i maila, cekam dva dana da mi se prodavac iz doticne Mazdine auto kuce javi, poslije se utvrdi da sam nakon telefonskog razgovora s njim trebala poslati podatke na email s njegovim imenom.

Radi se o Mazdi iz 2016.g
Kupili bismo ga na ime OPGa
Knjigovodja kaze da je ID number koji me prodavac trazi samo moj OIB s HR ispred jer OPG glasi na moje ime
Sad mi Nijemac trazi copy mog ID broja i "undelagen" firminih podataka.
Knjigovodja danas vise ne radi.
Bojim se da mi ne ode auto.
Zna li tko sto o ovome?
Prvo: mijenjaj knjigovođu
ID Nr koji Nijemac traži je EU tax Nr., koji fakat izgleda kao HR pa tvoj OIB, ali velika razlika je u tome što je stvarni broj prijavljen u našoj Poreznoj, a poslijedično i u tzv VIES bazi ( koja je vidljiva svim poslovnim subjektima u EU) - vjerojatno je da navedeni trgovac nije uspio pronaći navedeni OIB u bazi, pa te tražio da mu pošalješ naknadno
Ukratko: bez toga, nema prijenosa porezne obveze ( čitaj, plaćanja neto cijene gore )
P.S: to ti je tvoja priučena tetka knjigovodtkinja trebala objasniti prekjučer...
lumani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:21   #505
Quote:
tagoresky kaže: Pogledaj post
Vec tjedan dana pokusavam kupiti rabljeni auto iz sustava mobile.de
Najprije im je dan trebao da se jave na mail.
Nakon jos 2 poziva i maila, cekam dva dana da mi se prodavac iz doticne Mazdine auto kuce javi, poslije se utvrdi da sam nakon telefonskog razgovora s njim trebala poslati podatke na email s njegovim imenom.
Kao prvo, mobile.de nije nikakav "sustav", to je običan oglasnik kao da veliš kod nas da si kupila vozilo "iz sustava Njuškala"... a kao drugo, za takove kupoprodajne operacije uvijek prvo nabavi jednu osobu koja stvarno zna njemački jezik i koja će biti uvijek glavna karika za svu komunikaciju sa Njemačkom, da ne bi bilo naknadnih igrica pokvarenog telefona kao u tvom slučaju, što je očito posljedica kada priču sa Njemačkom vodi netko tko sam nije siguran o čemu priča i što je čuo.

BTW, u takovim razgovorima nije ni potrebno da ti netko baš sve veli do detalja što treba i kome poslati, tu je u tvojem interesu određena velika samoinicijativa u smislu da na njihov mail odmah šalješ sve i što treba i što ne treba, plus pozivima provjeriti da li je druga strana mailove i dobila, pročitala i shvatila. To je u tvojem interesu, a ne čekati da netko tko je sa druge strane sa njemačkim jezikom otprilike kao i ti sada (neki "izvorni Nijemac" tipa Rumunja ili Turčina) pleše oko tebe kao da si ti jedina koja kupuje auto...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:40   #506
s tim da vecina preprodavaca uopce ne zeli komunikaciju emailom..jos pogotovo na engleskom ...
dobro kolega gore veli...

samo daj cash uzmi auto i vozi...

ne pricam bezveze...evo kolega iz Hr uzeo mini cooper s...jebao se s emailovima ...nitko nista...
ja otisao pogledao auto,provozao,ostavio kaparu....da vidis odmah kako drugacije se odnose prema tebi...
cak kasnije komunikacija preko whattsup-a bez problema...

kolega dosao flixbusom,i odvezao minija kuci...

i naravno vecina je soderasa isto kao i kod nas...(rijetki su nijemci koji se s time bave.(preprodajom) i ako imaju salone imaju i cijenu a bome i garanciju)

dobar savjet ti je da nadjes osobu koja zna njemacki ili zivi u blizini da pogleda i odradi kupoprodaju...

i ovo "undelagen" je prije Unterlagen(papiri od opg)
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 16:10   #507
Ima li itko iskustva ili da je cuo za sljedece:
Prosle godine unesen auto iz Njemacke u HR, sve uredno placeno i registriran na HR table.
Moze li se vratiti auto nazad u Njemacku, tj nazad na njemacke tablice? Auto ima staru njemacku prometnu i papire, koliko bi to moglo kostati?
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:10   #508
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva ili da je cuo za sljedece:
Prosle godine unesen auto iz Njemacke u HR, sve uredno placeno i registriran na HR table.
Moze li se vratiti auto nazad u Njemacku, tj nazad na njemacke tablice? Auto ima staru njemacku prometnu i papire, koliko bi to moglo kostati?
Može, a može i povrat dijela poreza.. kolko košta je nemoguće reći bez PRECIZNIH informacija. (u Njemačkoj ne košta ništa, ako auto ima njemačke papire) osim troškoa nove registracije naravno.

Ja sam to lično već odradio. S obzirom da sam imao njemačke papire, "prijavio sam ga" (registrirao), izvadio tablice, došao drugim puten u HR, stavio tablice na auto, i vozio se dalje (natrag u Njemačku)
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 11:56   #509
pozz

dal ima tko da je uvozio renault clio 3 1.5 dci ili mini coopera 1.6 d. auti su ispod 120 g co2 2008 god. nezz koja im je cijena bila kao novima...planiram otic tjedan dana u De.kod rodbine i pokusat naci nesto da do 150000 km. hvala na pomoći
cuky098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:57   #510
Evo ti mobile.de Promjeni grad i okolinu koliko misliš kružiti, te podesi cijenu, ja sam stavio limit na 10000 €.
Zatim tu unesi podatke, s tim da cijenu novog možeš odokativno procijeniti prema sličnom novom modelu u Hrv, jer ti ne će toliko značajno utjecati na iznos. Tako ćeš dobiti najtočniju cijenu, jer ovisi o tome što kupiš.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 21:34   #511
Radi se o unosu rabljenog BMW 520D X-DRIVE 4/2015.g od fizičke osobe.

Kataloška vrijednost (2015.) = 388 000 kn
co2 = 124
snaga = 140 kW

Kalkulator na uveziautocom mi kaže da je ppmv 20 000 kn, upravna pristojba 6300 kn. Na to ide još trošak homologacije, eko, tehnički i tablice.

Molim samo ugrubo - da li je to taj red veličine (da ne bih kasnije imao neugodnih iznenađenja).

Hvala
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 09:48   #512
Vrijednost računaj okvirno 450000 kn (što znači PPMV ca. 24000 kn), jer 388000 kn je cijena vozila u serijskoj opremi.
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 15:13   #513
Ml 280cdi n1

Pozzz, dali se placa trosarina na ovo vozilo ML 280 cdi n1 ima samo dva sjedala.
13igor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 14:23   #514
cijena uvoza

Poštovani,
ako neko stručan može izračunati davanja za ove automobile.
Problem mi je naći cijene ovih novih automobila s obzirom na opremu.

https://suchen.mobile.de/auto-insera...ction=parkItem

https://suchen.mobile.de/auto-insera...ction=parkItem

https://suchen.mobile.de/auto-insera...ction=parkItem

hvala
roninn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 23:42   #515
Pozdrav,

imam toliko primjera oko sebe iz stvarnog života, ali džabe kad nitko ne zna.

Dakle, trenutno radim i boravim vam Hrvatske (u zemlji članici EU) i planiram si kupiti auto u toj zemlji s njihovim tablicama. Međutim, ugovor mi baš i nije na duge staze i trebati ću taj auto kad tad najvjerojatnije uvesti u Hrvatsku, tj. vratiti se s njime.
Jesam li ja onda u toj situaciji oslobođen ikakvih davanja ili moram platiti sve moguće trošarine kao da sam sjeo na bus iz Hrvatske i sljedeći dan ga otišao kupiti u Njemačku npr.?
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 00:36   #516
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam toliko primjera oko sebe iz stvarnog života, ali džabe kad nitko ne zna.

Dakle, trenutno radim i boravim vam Hrvatske (u zemlji članici EU) i planiram si kupiti auto u toj zemlji s njihovim tablicama. Međutim, ugovor mi baš i nije na duge staze i trebati ću taj auto kad tad najvjerojatnije uvesti u Hrvatsku, tj. vratiti se s njime.
Jesam li ja onda u toj situaciji oslobođen ikakvih davanja ili moram platiti sve moguće trošarine kao da sam sjeo na bus iz Hrvatske i sljedeći dan ga otišao kupiti u Njemačku npr.?
Sve plaćaš ...
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 19:51   #517
Zanima me kolika bi bila sveukupna davanja za Volkswagen Touareg 3.0 TDI 2012 ? Link je samo za primjer, al da nema više od 150000 Km i da je do 12000 eura. Kolko se to isplati ili ne isplati uvoziti?
LINK
mate11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 15:33   #518
Exclamation Auto aukcije u EU

Pozdrav ekipa,
da li možda neko ima neko iskustvo s aukcijski kućama za vozila, tipa Autorola, Autobid, Auto, BCA itd. Prvenstveno me zanimaju stvari oko plaćanja PDV-a i ostalih *ranja...
Hvala puno i lijepi pozdrav svima...
i4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 17:17   #519
Jedna tema ti nije dosta????

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 04:46   #520
Ja bih si uzeo novijeg i jačeg benzinca, ali ovaj nesretni PPMV ubija. Davno prije sam čitao da su bile neke opcije uvesti vozilo bez plaćanja tih velikih nameta ako je ovom koji to kupuje u HR prošlo vozilo, identično takvo, stradalo (npr. komplet izgorilo). Malo sam njuškao, ali čini mi se da više nema toga... Može neka potvrda? Ima li neka mogućnost uvesti vozilo s cca. 200-220 grama, a da ne moram baš plaćati naknadu kao pola vozila? Odgovor može i na PP...
nedamise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.