Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2004., 13:34   #1
Depresija - druženje, razgovori, podrška

Hmmm, dakle, u danasnje vrijeme depresija je vrlo "popularna" kao tema u razgovorima i, na zalost kao bolest od koje sve vise stanovnika svijeta pati.
Sad, da li je sirenje iste posljedica danasnjeg vremena, odraz nehumanog sustava vrijednosti, poslovnih i zivotnih pritisaka koji su pod jarmom kapitalistickog ustrojstva svijeta sve veci ili ne... Ne znam, a iskreno, niti zelim, a nisam ni potkovan da bi o razlozima razmisljao, tj. govorio - osim cisto sportski

Ali, nailazio sam u dnevnim novinama, casopisima, na netu razlicite testove, popise simptoma, itd., i primjenjujuci iste na svoje prijatelje, obitelj i naravno prije svega sebe, otkrio sam da svi oni vrlo vjerojatno (izmedju 75% i 95%) pate od depresije... Sto, naravno ne moze biti istina. Dakle, ne samo da su testovi nepouzdani, oni su jako nepouzdani - naglasavam, ne radi se o "pravim", medicinskim testovima, ako takvi uopce postoje.
I u tom svijetlu, radije cu se pouzdati u komentare forumasa, ako im vjecna tema depresije nije vec navrh glave da mi kazu sto znaci kad se neka osoba osjeca ovako:

Dakle, razdoblja nesanice izmjenjuju se s razdobljima polunormalnog spavanja, otprilike jednom mjesecno emocije se otmu kontroli i nastupa razdoblje od dva tri dana - ponekad do sedam dana nekontroliranog pesimizma, tuge, tjeskobe, osjecaja bezizlaznosti i besperspektivnosti, bezvoljnosti i emotivnog mrtvila. Prehrana je slaba i cesto neredovita, tj. svodi se na jedan obrok dnevno; svako toliko desava se da okolinu - drustvo, obitelj, prijatelje, kolege nije moguce smisliti!
............
Ma totalno sranje - mislim ti skokovi koji se dogadjaju - i kako vrijeme odmice, sve je manje kontrole moguce! To me blago zivcira.

dakle, jesam li ja depresivan?

Ispricavam se na duzini.
BOG is offline  
Old 27.09.2004., 14:57   #2
mislim da "opsjednutost" depresijom djelomično potječe i otuda što na tvu gledamo reklame i serije koje pokazuju nerealan život, pa onda sve u RLu izgleda tamnije. Ono: depresivan si ako nisi skočio tri metra u zrak kad si zagrizo XY čokoladicu.
eena_ is offline  
Old 27.09.2004., 15:05   #3
Quote:
mislim da "opsjednutost" depresijom djelomično potječe i otuda što na tvu gledamo reklame i serije koje pokazuju nerealan život, pa onda sve u RLu izgleda tamnije. Ono: depresivan si ako nisi skočio tri metra u zrak kad si zagrizo XY čokoladicu.
evo, slazem se s voim, s tim da bi naglasak stavio na idiotske serije (uglavnom americke, naravno) u kojima se stvarnost prikazuje ili malo pomaknuto ili totalno izvrnuto - i podsvjesno nam salje poruku (tj. salje podsvjesnu poruku) da tako treba biti - a posto nije, to postaje izvor frustracija.

Ali to zapravo nije ono sto sam zelio znati. Zanima me u biti, kako utvrditi jesam li ili nisam depresivan do te mjere da to trebam ic rjesavat medicinskim putem. Naglasavam da imam sve manje kontrole u stanjima "downa".
BOG is offline  
Old 27.09.2004., 15:10   #4
Re: Depresija u meni i oko mene...

Quote:
BOG kaže:
dakle, jesam li ja depresivan?

Ispricavam se na duzini.
jesi.

na dužini se nikad nije potrebno ispričavati
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Old 27.09.2004., 15:10   #5
Quote:
BOG kaže:


Ali to zapravo nije ono sto sam zelio znati. Zanima me u biti, kako utvrditi jesam li ili nisam depresivan do te mjere da to trebam ic rjesavat medicinskim putem. Naglasavam da imam sve manje kontrole u stanjima "downa".
To ćeš najbolje sam odrediti, bez ikakvih testova.
Da li ti takva stanja izrazito smetaju u svakodnevnom životu? Da li te takva stanja ometaju u obavljanju svakodnevnih obveza na školi/faxu/poslu? Da li ti smetaju u odnosima s bliskim osobama? Da li traju neprekinuto duže vremena?

Ako je na sve ovo odgovor da, onda bi mogao razmislit o posjeti psihologu/savjetovatelju.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Old 27.09.2004., 15:13   #6
Quote:
Whatever kaže:
[B]Da li te takva stanja ometaju u obavljanju svakodnevnih obveza na školi/faxu/poslu?B]
a ovo je izrazito glupo pitanje, kad se radi o depresiji, a i večini poremećaja koji su sve više zastupljeni u društvu. znam iz iskustva da je moguće sve to što si nabrojao obavljati bez ikakvih problema, a ipak imati problema.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Old 27.09.2004., 15:23   #7
Quote:
znam iz iskustva da je moguće sve to što si nabrojao obavljati bez ikakvih problema, a ipak imati problema.
A ovo je izuzetno tocno.... No sve se osipa u zadnje vrijeme.... te se neki znakovi pocinju pojavljivati i na tom drustveno/poslovnom planu.

U prethodnim posjetima psihicima - anksioznost. Vjerojatno zato sto se u biti tesko otvaram.... Pa je najlakse zakljuciti ocito i povrsno... A onda vise ne odlazim kod njih.
Ne volim brijati da oni nisu u pravu - postoji rizik od hipohondrije... ma ne znam!

....duzine tekst, mrki, duzine teksta..... za ovo drugo se ne ispricavam
BOG is offline  
Old 27.09.2004., 15:28   #8
Quote:
BOG kaže:
A ovo je izuzetno tocno.... No sve se osipa u zadnje vrijeme.... te se neki znakovi pocinju pojavljivati i na tom drustveno/poslovnom planu.

U prethodnim posjetima psihicima - anksioznost. Vjerojatno zato sto se u biti tesko otvaram.... Pa je najlakse zakljuciti ocito i povrsno... A onda vise ne odlazim kod njih.
Ne volim brijati da oni nisu u pravu - postoji rizik od hipohondrije... ma ne znam!

....duzine tekst, mrki, duzine teksta..... za ovo drugo se ne ispricavam
gle, slatkice, ja zaista mislim da ti imaš problem, ali mislim i da taj problem nije toliko velik da bi te trebalo hospitalizirati ili liječiti nekakvim tabletama.
fora je u tome da možeš pomoći sam sebi, ali je ta fora najteža na svijetu - moraš odjebati sebe, reći "ma jebem te BOG-že i nabijem te na ***** goni se u 3" i odlučiti biti nešto drugo. ono što je najbitnije su strahovi, kojima ne smiješ dopustiti da postoje. moraš ih ubiti. eto, to je fora.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Old 27.09.2004., 15:37   #9
....dobra fora. Ali ocito se nikad nisam klepnuo dovoljno jako....
Mislis da imam problema, ali nisu toliko teski da bi trebalo poduzeti neke, nazovimo ih drasticne, mjere... dakle, ja sam cak i po psihickim problemima "ni vrit ni mimo".... Mislim da je samo too ni vrit ni mimo stanje dovoljno da te odvede u ludilo!!!
Jer, ako i kad mi se desi da predjem neku granicu, ta ipak malo zaglibim, tj. padnem s uzeta u provaliju.... Onda cu past kvalitetno! Ja to zelim izbjeci - ali nalazim se doslovno, "ni vrit ni mimo".
Porazavajuce, doista.

Jer ja mogu "normalno" funkcionirati u drustvu, itd.

Ali ne mogu.
BOG is offline  
Old 27.09.2004., 15:46   #10
a cime se inace bavis? postoje li neke aktivnosti koje ti sluze kao dnevni okvir? studiras ili radis? postoje li druge stvari koje te vesele? druzis li se s ljudima? sto to ne funkcionira i zasto?

(ili si u depresiji bas zato sto pokusavas pobjeci od zivota, obaveza i ljudi? )
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 27.09.2004., 15:58   #11
mrkenangelo - inbox....

Oooovako... BOG se bavi, osim sto se bavi trkeljanjem po forumu u funkciji BOGa, slijedecim aktivnostima:

Radi u marketinskoj agenciji - kreativa
Pise poeziju i prozu koja je po njegovu, a i uvjerenjima jos nekih ljudi oko i izvan "oko" njega dobra, ali on to ne objavljuje.
Vozi i kupuje stare automobile odredjene marke jer ga to do jedne razine usrecuje - nedavno se zarekao da nece vise kupovati kante jer prepoznao je da mu je to kao sut od dva tri dana do tjedan srece...
Putuje u kantama diljem ljepe nase.
Surfa i friklajmba kad nadje vremena i tokom ljeta kad ga ima.
Mrzi ljude i drustvo.
Izlazi van, oblokava se i zavodi s vise ili manje uspjeha.
Bulji u ogledalo i ne shvaca u koga to zapravo gleda.

Evo, BOG u kratkim crtama radi to.

sto se tice depresije zbog bijega... Da, zelim pobjeci od ljudi i svijeta i drustva i to... Ali to je posljedica depresije, tjeskobe i nezadovoljstva - bijeg nije uzrok.
BOG is offline  
Old 27.09.2004., 17:09   #12
Quote:
Ali to zapravo nije ono sto sam zelio znati. Zanima me u biti, kako utvrditi jesam li ili nisam depresivan do te mjere da to trebam ic rjesavat medicinskim putem. Naglasavam da imam sve manje kontrole u stanjima "downa".
slažem s onim što Whatever kaže. To ne znači da će te odmah staviti pod dva ključa, elektrošokove i umrtvljujuću terapiju, nego ćeš samo pričati

God has spoken!

PS - ovo je Century gothic font? Bah! Ja sam više očekivala
eena_ is offline  
Old 27.09.2004., 17:10   #13
Quote:
eena_ kaže:
slažem s onim što Whatever kaže. To ne znači da će te odmah staviti pod dva ključa, elektrošokove i umrtvljujuću terapiju, [/FONT]
a možda i hoće...
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Old 27.09.2004., 17:12   #14
Quote:
a možda i hoće...
This is not a nice thing to say.....

...
BOG is offline  
Old 27.09.2004., 17:36   #15
Quote:
BOG kaže:
This is not a nice thing to say.....

...
da, samo što to meni uopće nije zajebancija - to je moja najgora noćna mora! stravično je tako postupati sa živim ljudima!
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Old 27.09.2004., 19:42   #16
Quote:
BOG kaže:
mrkenangelo - inbox....

Oooovako... BOG se bavi, osim sto se bavi trkeljanjem po forumu u funkciji BOGa, slijedecim aktivnostima:

Radi u marketinskoj agenciji - kreativa
Pise poeziju i prozu koja je po njegovu, a i uvjerenjima jos nekih ljudi oko i izvan "oko" njega dobra, ali on to ne objavljuje.
Vozi i kupuje stare automobile odredjene marke jer ga to do jedne razine usrecuje - nedavno se zarekao da nece vise kupovati kante jer prepoznao je da mu je to kao sut od dva tri dana do tjedan srece...
Putuje u kantama diljem ljepe nase.
Surfa i friklajmba kad nadje vremena i tokom ljeta kad ga ima.
Mrzi ljude i drustvo.
Izlazi van, oblokava se i zavodi s vise ili manje uspjeha.
Bulji u ogledalo i ne shvaca u koga to zapravo gleda.

Evo, BOG u kratkim crtama radi to.

sto se tice depresije zbog bijega... Da, zelim pobjeci od ljudi i svijeta i drustva i to... Ali to je posljedica depresije, tjeskobe i nezadovoljstva - bijeg nije uzrok.
hm, zvuci zanimljivo. kao da tim silnim aktivnostima bjezis od unutrasnjeg nereda. a sta te 'dize'? pretpostavljam razne vrste uzbudjenja, ljubav i to...imas li mozda ljubavnih problema?

a ova sivo-crna raspolozenja hvataju te ocito kad imas prazne hodove, sta kazes?
(tebi bi trebala neka zgodna sisata psihologica)
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 27.09.2004., 19:46   #17
Re: Depresija u meni i oko mene...

Quote:
BOG kaže:
razdoblja nesanice izmjenjuju se s razdobljima polunormalnog spavanja, otprilike jednom mjesecno emocije se otmu kontroli i nastupa razdoblje od dva tri dana - ponekad do sedam dana nekontroliranog pesimizma, tuge, tjeskobe, osjecaja bezizlaznosti i besperspektivnosti, bezvoljnosti i emotivnog mrtvila. Prehrana je slaba i cesto neredovita, tj. svodi se na jedan obrok dnevno; svako toliko desava se da okolinu - drustvo, obitelj, prijatelje, kolege nije moguce smisliti!
............
te nesanice, mozes li ih s bilo cime povezati? (stres na poslu, ljubavne patnje, drogiranje, previse kave?).

isto taj pesimizam, ima li nekakav uzrok? da li mu prethodi nekakav neuspjeh, odbijanje, socijalna fobija itd.

prehrana: zivis li sam, pa ti se ne da kuhati? salim se, ali zasto ne nadjes kakvu finu curu?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 27.09.2004., 19:55   #18
mili ti JESI depresivan
i nemoj si dati davati dijagnoze od svakakvih salabajzera ovdi
idi psihologu barem
mozda pomogne razgovor
a mozda ces dobit i tablete, za neko vrime

sve ali sve sto si nabrojao su simptomi depresije (kojih opet ima vise vrsti, reaktivna, depresivna neuroza itd.)

najgore sta si mozes ucinit je cekat da samo od sebe bude bolje
drugo najgore je dat se ovdi na forumu ljecit od onih koji su jos sjebaniji od tebe
ajd sretno
377chiara is offline  
Old 27.09.2004., 19:58   #19
Quote:
BOG kaže:
mrkenangelo - inbox....

Oooovako... BOG se bavi, osim sto se bavi trkeljanjem po forumu u funkciji BOGa, slijedecim aktivnostima:

Radi u marketinskoj agenciji - kreativa
Pise poeziju i prozu koja je po njegovu, a i uvjerenjima jos nekih ljudi oko i izvan "oko" njega dobra, ali on to ne objavljuje.
Vozi i kupuje stare automobile odredjene marke jer ga to do jedne razine usrecuje - nedavno se zarekao da nece vise kupovati kante jer prepoznao je da mu je to kao sut od dva tri dana do tjedan srece...
Putuje u kantama diljem ljepe nase.
Surfa i friklajmba kad nadje vremena i tokom ljeta kad ga ima.
Mrzi ljude i drustvo.
Izlazi van, oblokava se i zavodi s vise ili manje uspjeha.
Bulji u ogledalo i ne shvaca u koga to zapravo gleda.

Evo, BOG u kratkim crtama radi to.

sto se tice depresije zbog bijega... Da, zelim pobjeci od ljudi i svijeta i drustva i to... Ali to je posljedica depresije, tjeskobe i nezadovoljstva - bijeg nije uzrok.
Je li Bog skraćeno od Bogdan?
Zvaću te Bogdan (ili Bogomdan).
Dakle, ako sniziš kriterije po kojima se samoocjenjuješ, bolje ćeš se uklapati u svoj svijet.
Nemoj se tražiti u ogledalu, nego u nekom živom biću – recimo biljci koja se suši tu pored tebe ili psu koji nije dugo nahranjen jer izgleda tužno i ne zna se dobro grebati za hranu.
Svoje depresije iskoristi na pravi način – poznaješ se bolje nego netko tko nije bio u depresiji – imaš tu (ne)sreću što si hiperosjećajan – neke stvari zbog toga bolje zamjećuješ – no, jesu li bitne?
Evo, u glupoj sam situaciji dijeljenja savjeta, a ako ti se ne sviđaju, što ti ja mogu, sam si to tražio. Ali, tako privlačiš pažnju, zar ne?
planinar is offline  
Old 27.09.2004., 20:39   #20
Depresija je bolest i s tim se ne treba zezati. Ja sam mislim na vreme krenula poslagivat kockice jer nisam željela završit na antidepresivima.
Stanje totalne bezvoljnosti, nervoze ili tjeskobe, tuge i beznađa, sve ti se gadi, imaš osjećaj da te nitko ne voli, živcira te sve , ništa ti se neda, nekad ti se samo plače, umire ti se, dođe ti da poludiš. Ništa nema smisla, u glavi ti se grče misli, nemožeš spavat, pa možeš spavat, pa jedeš, pa 5 dana ne jedeš.
Živi užas i ako se tako osjećaš brzo kreni s radom na sebi. Ak misliš da nisi sposoban za rad, odi po profesionalnu pomoć (makar im ja ne vjerujem).
Nije to za zajebavat se. Meni nije bilo svejedno kad sam pred manje od godinu dana išla čitat o depresiji i našla simptome. Od 20 ja sam ih imala 19.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.