Natrag   Forum.hr > Razno > Mali oglasi

Mali oglasi Kupujem, prodajem, mijenjam, poklanjam...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2008., 04:09   #21
Pa, ako je paket jesi li i ze kuverte omotala onom špagom? Ja i u tim kuvertama šaljem kao, pakete i nikad nisam imala problema. Samo ih omotam špagom i to je to. Taman posla da šaljem kao vrijednosno pismo pa da mi opali neku poštarinu
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 12:21   #22
meni je moja teta u posti rekla da se kuverte salju preporuceno i to mi onda ispadne isto 15kn, max 20 [s tim da imam potvrdu da sam slala sto je u ovom "poslovanju" najbitnije] ako saljem nesto teze... ali ako imam bas nesto tesko onda to stavim u kutiju i onda mora ici kao paket... jednostavno je lakse ubaciti u kutiju nego se svadjati s njima jer sam skuzila da svaka poslovnica ima neke svoje nacine poslovanja, pa ti negdje mozda nebi priznali da kovertu omotas spagom [kao meni npr]...

e da, kad saljes nesto u kuverti ispunjavas papiric za preporucenu posiljku, a kad imas kutiju onda za paket... nije isti papiric.

a sad ja imam pitanje - je li ta preporucena posiljka isto sto i vrijednosna??
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 18:47   #23
E baš sam ovu temu trebala
Uopće se ne kužim u slanje pošiljaka, niti se sjećam kad sam zadnji puta nešto poslala... a sad mi treba...

Znači, to slanje pouzećem je kad primaoc plaća poštarinu?
Koliko sam shvatila, za pakete do 5kg se plaća uglavnom najviše 20kn ili? Imaju možda oni tamo nekih kutija ili si ih ja sama moram nabaviti? (osjećam se glupo s ovim pitanjem, al fakat neznam odakle da sama nabavim ikakvu kutiju!)
Maza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 19:01   #24
pa jednostavno odes u neku trgovinu i pitas kutiju

a sto se tice ovog drugog, ode je vec dosta toga napisano a mozes otici na posta.hr i tamo procitat dodatne informacije
__________________
ALBUM
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 10:05   #25
Quote:
Maza_ kaže: Pogledaj post
E baš sam ovu temu trebala
Uopće se ne kužim u slanje pošiljaka, niti se sjećam kad sam zadnji puta nešto poslala... a sad mi treba...

Znači, to slanje pouzećem je kad primaoc plaća poštarinu?
Koliko sam shvatila, za pakete do 5kg se plaća uglavnom najviše 20kn ili? Imaju možda oni tamo nekih kutija ili si ih ja sama moram nabaviti? (osjećam se glupo s ovim pitanjem, al fakat neznam odakle da sama nabavim ikakvu kutiju!)
Ovaj link malo prouči da vidiš što na njihovim stranicama piše o pošiljkama.

Kao što sam napisala, paket do 5kg može imati različite vrijednosti, a prema tome se onda računa poštarina koja je zaista mala. Jednom sam na paket od 550kn vrijednosti platila poštarinu u iznosu od 30kn. Stvarno ništa, a za slučaj da se zagubi je ta vrijednost bila jako bitna. Tako da ja uvijek pišem pravu vrijednost.

Slanje pouzećem ne znači da primaoc plaća poštarinu (ne nužno) već znači da onaj tko prima takvu pošiljku mora platiti prije nego što bi primio pošiljku u ruke. Ovo je jako bitno kada npr. posluješ sa nekime tko možda ima premalo postova na forumu pa nisi sigurna kakav je i tada pošalješ pošiljku pouzećem. On dakle prvo plati, pa primi pošiljku i tada taj novac pošta nosi tebi i dođe ti na vrata.
E sad, što se poštarine tiče, ukoliko ju plaća kupac onda tu poštarinu jednostavno nadodaš na iznos koji je on tebi dužan. Ukoliko ne plaća poštarinu, onda ništa ne nadodaješ. U ovakvom slučaju poštarina je negdje oko 17kn, tako nešto.

Kutije imaš za kupiti u pošti (one žute, sklopive), ali ti možeš jednostavno uzeti neku kutiju od doma (cipele, bilo šta drugo) i staviti unutra ono što šalješ. Samo moraš paziti da kutiju omotaš bijelim papirom i da na kraju paket omotaš špagom. Iako, ako primjerice šalješ samo jednu majicu ili bilo što što stane u one žute zaštitne kuverte (a ima ih poprilično velikih) onda paket možeš poslati isto tako samo što isto kuvertu moraš omotati špagom i samo ispuniš onaj papir za paket.
To je sve.

Nadam se da si barem nešto skužila

Budem danas popunila te papiriće koji se koriste pa da se to vidi jer je ovako teško skontati.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 10:13   #26
Quote:
social_butterfly kaže: Pogledaj post
e da, kad saljes nesto u kuverti ispunjavas papiric za preporucenu posiljku, a kad imas kutiju onda za paket... nije isti papiric.

a sad ja imam pitanje - je li ta preporucena posiljka isto sto i vrijednosna??
Mda, svaka poslovnica ima svoju politiku. Svačeg sam se naslušala.

Ja kada stavim u kuvertu i kada omotam špagom, dakle kada šaljem kao paket, tada isto ispunim papirić za paket i napišem vrijednost. Ne šaljem kao vrijednosno pismo već kao paket (iako, jednom mi je htjela poslati kao vrijednosno pismo ali sam rekla da ne, da to želim poslati kao paket i tako mi je i obračunala). Za vrijednosno pismo je poštarina skuplja na teže stvari.

Preporučena pošiljka je ovo:

Preporučena pošiljka može biti svaka pismovna pošiljka bez označene vrijednosti, za koju se pošiljatelju daje potvrda o primitku pošiljke, a uručuje se primatelju uz potpis. ,

a evo što je vrijednosno pismo:

Vrijednosno pismo je pismovna pošiljka na kojoj je pošiljatelj označio vrijednost pošiljke brojkom i slovima u lijevom donjem dijelu adresne strane pošiljke. Vrijednosno pismo može sadržavati robu, novac, pisano priopćenje i druge predmete, a može biti mase najviše do 2 kg.

Dakle, razlika je u naznačenoj vrijednosti kao što možeš vidjeti.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 11:59   #27
Shvaćam . Ja nikada ne šaljem kao vrijednosno pismo, uvijek šaljem preporučeno jer je jeftinije (u rangu je s cijenom paketa), a imaš potvrdu.
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 16:34   #28
Quote:
social_butterfly kaže: Pogledaj post
meni je moja teta u posti rekla da se kuverte salju preporuceno i to mi onda ispadne isto 15kn, max 20 [s tim da imam potvrdu da sam slala sto je u ovom "poslovanju" najbitnije] ako saljem nesto teze... ali ako imam bas nesto tesko onda to stavim u kutiju i onda mora ici kao paket... jednostavno je lakse ubaciti u kutiju nego se svadjati s njima jer sam skuzila da svaka poslovnica ima neke svoje nacine poslovanja, pa ti negdje mozda nebi priznali da kovertu omotas spagom [kao meni npr]...

Ovako i kod mene na pošti
Neće mi primiti onu kovertu sa mjehuričima pod paket sa vrijednošću več samo kao preporučenu pošiljku
vjesttica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:46   #29
mene ljuti što u pošti ne dobijem račun, od zadnjih 10 slanja sam dobila samo jednom.
i onda mi slanje za jednu pucketavu kuvertu ispadne i po 25kn i više
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:37   #30
Traži račun. Ja uvijek tražim, pogotovo kada šaljem više pošiljki.
Iako, pokušala sam skužiti te stavke na računu ali to ti je prestrašno. Veze s ničime. Jedva povežeš to sa pošiljkama
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:42   #31
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Traži račun. Ja uvijek tražim, pogotovo kada šaljem više pošiljki.
Iako, pokušala sam skužiti te stavke na računu ali to ti je prestrašno. Veze s ničime. Jedva povežeš to sa pošiljkama
upravo to, dobila sam u ponedjeljak račun, slala sam 4 pošiljke, ali ništa nisam skužila na njemu
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:06   #32
Da li vam poštar naplati 5,00 kn dostavu paketa na kućnu adresu? Meni je jučer naplatio. Suprug preuzeo paket, a ovaj mu naplatio 5,00 kn bez ikakve date potvrde za to. Nikakav račun, ništa! Maltene je dobio napojnicu
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:10   #33
Meni striček naplati svaki put kad me nađe doma,ako odem u poštu po to,onda ništa ne naplate.I nikakav račun ne dobijem.
markolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:36   #34
E meni nekad znaju naplatiti, nekad ne. Nisam uopće skužila koja je spika s tim
Ali baš ću pitati.
Iako, ja uvijek dobijem potvrdu.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:47   #35
Meni je hrpu puta donesao doma i nikada mi nije ništa naplatio .
Inače za sve što se naplaćuje treba izdati račun, drugi puta kada ti naplati traži ga račun
kbegicsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 14:31   #36
Ali to mi ne nosi redovni poštar,nego onaj s kombijem,al baš ću ga tražiti račun.
markolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:26   #37
Meni poštar u zadnje vrijeme sve dofura doma i nikad ne traži ništa
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 13:53   #38
Quote:
markolino kaže: Pogledaj post
Ali to mi ne nosi redovni poštar,nego onaj s kombijem,al baš ću ga tražiti račun.
Mislim kako se to onda računa kao dostava do vrata pošto je paket pa se zato naplaćuje tih 5kn. Kada mi moja poštarica donosi tada ništa ne plaćam.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 19:27   #39
Ovisi što dobivate.Poštarinu nećete platit na npr.quelle i neckerman jel oni imaju ugovor sa poštom.Svejedno ju platiš ali to ne vidiš.Nema džabe ni kod stare babe.To što poštarica donese sigurno nije paket nego obična preporuka ili preporučeno s otkupninom.Pakete dovoze obično likovi u kombijima.
__________________
Surfujem...
Upravnik is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 20:42   #40
Mene su neki put trazili tih 5 kuna, neki put ne. Onda sam pitala racun i sad svaki put platim i dobijem racun. I neka mi je! Kad sam tako nepovjerljiva prema njima.
A jedanput sam rekla da nemam 5 kuna, pa sam si paket podigla na posti, besplatno.
stubica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.