Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2010., 09:48   #141
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
trebaš neko lužnato sredstvo
lako dostupno je sprej za pečnice
nekad davno postojao je prizvod imena rar
gelirana tekučina jako dobra
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ja (na kaminu) - potpuno uspješno i do kraja - čistim običnim kuhinjskim spray-om (bilo koje robne marke).
Još je jača tekućina u spray-u za čišćenje pećnica (Permetel, npr.), ali tu obavezno pročitati uputstvo (djeluje na neke materijale - aluminij, npr.) i upotrijebiti gumene rukavice!

Sve navedeno koristim tako da sredstvo izbliza (s 3-4 cm udaljenosti) nasprejam točno po spužvi kojom čistim, a ne po staklu. Tako bolje kontroliram da sredstvo nanesem samo na staklo i okvir vrata (koji se također začađavi), dok spray šprica nekontrolirano i po okolnim dijelovima...
Zahvaljujem na obavijestima/odgovorima i to sa zakašnjenjem - nisam bio pri PC-u neko vrijeme!
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 03:00   #142
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Sve navedeno koristim tako da sredstvo izbliza (s 3-4 cm udaljenosti) nasprejam točno po spužvi kojom čistim...
Još napomena: koristim onu grubu stranu kuhinjske spužvice... Nanesem sredstvo po staklu, malo pustim da djeluje i onda trljam tom grubom spužvom. Skinem tu otopljenu prljavštinu mekom mokrom spužvastom kuh. krpicom, i ako treba ponovim proces (a često na jače zaprljanim mjestima treba).

Ta je čađa zapravo zapečena masnoća. Sve si mislim kako bi i benzin zapravo trebao biti efikasan - jasno, "na hladno", tj. bez vatre u blizini!

Zadnje uređivanje Špranja : 28.09.2010. at 03:09.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 15:11   #143
Ma nikakva sredstva za čišćenje i ostala kemija. Marketinški trikovi koji rezultiraju bezveznim troškovima...
Spužvica, malo vode, PEPEL koji vam je ostan onakon loženja i malo papira.
Spužvu navlažiš, stranu kojom čistiš staklo namočiš u pepel, oribaš, tako par puta, obrišeš (drugom) čistom krpicom i na kraju papirom osušiš staklo (istrljaš). I sjaji se ko sunce.
Tako radim ja i još puuuno ljudi koje znam, nitko nema izgrebeno staklo. Ako netko ima loša iskustva s ovim načinom, bilo bi lijepo da napiše.

Pozdraf
skysomething is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 02:46   #144
Quote:
skysomething kaže: Pogledaj post
Ma nikakva sredstva za čišćenje i ostala kemija...
Jedva čekam isprobati! Ako funkcionira, rado ću se prebaciti na pepeo!
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 15:41   #145
Ja cistim s onim sredstvom iz DM-a za staklo keramiku.Nije agresivan i ne frizaje staklenu povrsinu.
stcarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 13:28   #146
Quote:
skysomething kaže: Pogledaj post
Ma nikakva sredstva za čišćenje i ostala kemija. Marketinški trikovi koji rezultiraju bezveznim troškovima...
Spužvica, malo vode, PEPEL koji vam je ostan onakon loženja i malo papira.
Spužvu navlažiš, stranu kojom čistiš staklo namočiš u pepel, oribaš, tako par puta, obrišeš (drugom) čistom krpicom i na kraju papirom osušiš staklo (istrljaš). I sjaji se ko sunce.
Tako radim ja i još puuuno ljudi koje znam, nitko nema izgrebeno staklo. Ako netko ima loša iskustva s ovim načinom, bilo bi lijepo da napiše.

Pozdraf
Ja isto koristim pepeo na gore opisani nacin i sve ocistim kao da je novo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:15   #147
Quote:
skysomething kaže: Pogledaj post
Ma nikakva sredstva za čišćenje i ostala kemija. Marketinški trikovi koji rezultiraju bezveznim troškovima...
Spužvica, malo vode, PEPEL koji vam je ostan onakon loženja i malo papira.
Spužvu navlažiš, stranu kojom čistiš staklo namočiš u pepel, oribaš, tako par puta, obrišeš (drugom) čistom krpicom i na kraju papirom osušiš staklo (istrljaš). I sjaji se ko sunce.
Tako radim ja i još puuuno ljudi koje znam, nitko nema izgrebeno staklo. Ako netko ima loša iskustva s ovim načinom, bilo bi lijepo da napiše.

Pozdraf
Jao hvala puno na savjetu odličan je!!!Samo potegnemi jednim potezom dignem a prije toga nema načina na koji nisam pokušavala ljudi isprobajte ovo!!
čombastična is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 10:31   #148
Kamin Franklin, može li bolje grijati?

Nekada mi taj kamin grije kao blesav da ne možeš biti u kući a nekada ubacim drvo da se jedva primi...dimnjak dobro vuce jer druge peci koje su na tom mjestu sve hukte....a franklin ne?

pomoć...
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 03:00   #149
Quote:
kiko1833 kaže: Pogledaj post
Nekada mi taj kamin grije kao blesav da ne možeš biti u kući a nekada ubacim drvo da se jedva primi...dimnjak dobro vuce jer druge peci koje su na tom mjestu sve hukte....a franklin ne?

pomoć...
Frenki ima malo problema kada ga se par dana ne čisti i onda slabije radi. Sve detaljno očistiti dovode zraka i radit će kako treba. Da li postoji i klapna u dimovodima ? Najčešće je pitanje začepljenosti dovoda zraka.
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 06:16   #150
sve čisto. muči me kako slabo povlači kroz regulator na leđima... zato sam izvadio naprijed dva stakalca
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 09:24   #151
Imam kaljevu peć 10 godina sa velikim staklenim vratima i prvih 5-6 god. sam imao identičan problem sa
začađenim staklom (isprobao sam sve moguće varijante) i znate koje je rješenje. Samo SUHA drva i nikada
ne zatvoriti do kraja dovod zraka.
Kod mene se koriste drva nakon što su dvije godine sušena, em duže gori, em ne stvara toliko čađe u
dimnjaku i u samoj peći. Probajte i biti ćete
PERDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 11:06   #152
Znam da nije strogo vezano na temu, ali ipak
Da li ostaje žar u jutro u peći kao što je Dora ili Amity od Plamena, odnosno za koliko vremena se ugasi do kraja.
Hvala
krun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:40   #153
Quote:
krun kaže: Pogledaj post
Znam da nije strogo vezano na temu, ali ipak
Da li ostaje žar u jutro u peći kao što je Dora ili Amity od Plamena, odnosno za koliko vremena se ugasi do kraja.
Hvala
Da, u mojoj Dori 10 ujutro ostane žara... samo dodam sitnog drvca i obnovim vatru...
A zadnju cjepku (po mogućnosti neku krvgu) stavim oko 22-23 sata nevečer i zatvorim dovode zraka...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 10:27   #154
Gdje nabaviti glinu (za kaljevu peć)?

Molim pomoć, ako netko zna, gdje mogu nabaviti običnu glinu - za zapunjavanje onih rupa, tj 'pukotina' između ploča na kaljevoj peći. Ne mogu ni na netu naći, ne znam gdje potražiti. Makar i Zagrebu, ima mi tko kupit i tamo. U Baumaxu nema, ni u drugim centrima, znači neka manja prodavaona, neki obrtnik i sl...

Ili, ako postoji neko drugo sredstvo, nekakav silikon otporan na temperaturu.... ali mislim da je glina najbolja. Hvala!
Echoe is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.02.2011., 13:40   #155
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, ako netko zna, gdje mogu nabaviti običnu glinu .... Hvala!
U prvoj ciglani
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 13:53   #156
ti si iz međimurja-odi u gorice,prošetaj po bregima i vidi dali ima koja stara klijet od pletera koju je neko obnavljao pa pitaj gdje je nakopao zemlju za to; na bregu iznad mene je jedna takva koju je čovjek sad ručno obnavljao (postupak se zove copanje blata) i nedaleko je stari klanac u kome je nakopao zemlju
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 17:02   #157
Hvala vam na savjetima. Eto, toga se nisam sjetio
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:38   #158
Quote:
PERDO kaže: Pogledaj post
Imam kaljevu peć 10 godina sa velikim staklenim vratima i prvih 5-6 god. sam imao identičan problem sa
začađenim staklom (isprobao sam sve moguće varijante) i znate koje je rješenje. Samo SUHA drva i nikada
ne zatvoriti do kraja dovod zraka.
Kod mene se koriste drva nakon što su dvije godine sušena, em duže gori, em ne stvara toliko čađe u
dimnjaku i u samoj peći. Probajte i biti ćete
To je rijesenje.jedno i jedino.
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:47   #159
Quote:
skysomething kaže: Pogledaj post
Ma nikakva sredstva za čišćenje i ostala kemija. Marketinški trikovi koji rezultiraju bezveznim troškovima...
Spužvica, malo vode, PEPEL koji vam je ostan onakon loženja i malo papira.
Spužvu navlažiš, stranu kojom čistiš staklo namočiš u pepel, oribaš, tako par puta, obrišeš (drugom) čistom krpicom i na kraju papirom osušiš staklo (istrljaš). I sjaji se ko sunce.
Tako radim ja i još puuuno ljudi koje znam, nitko nema izgrebeno staklo. Ako netko ima loša iskustva s ovim načinom, bilo bi lijepo da napiše.

Pozdraf
Godinama ovako cistim,svako jutro i ide bez problema.
Rio Bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 18:55   #160
Ima u obi-u za kupiti cca 500mL oko 30kn, efikasno čisti, pošprica se i obriše.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.