Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 13:00   #1
Kupanje i pranje psa

Cula sam da se ne bi smjelo kupati pse vise od 1x mjesecno. Moj problem je sto zivim u gradu i jos imam bijelog, odnosno sivog westija.Koliko vi cesto kupate svoje ljubimce?
Cula sam da postoji jedna linija za pse, šamponi All Systems koji cuvaju zastitni sloj dlake i koji se mogu cesce upotrebljavati.
Ima li netko iskustva sa tim samponima?
maca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:57   #2
Psa nije preporučljivo kupati više od 2-3 puta godišnje u šamponima, bez obzira bili oni specijalizirani za pse, za tanku, svijetlu, tamnu ili bilo kakvu dlaku.

Naime, ph vrijednost kože psa je takva da bilo kakvo tretiranje "kemikalijama" od one dozvoljene dovodi do sušenja kože (peruti), puknuća dlake, suhoće kao i "smrada" psa. Njihova koža je takva da što se više pere, to više smrdi.

Što se tiće pranja u čistoj vodi, tu nema nikakvih problema. Moj je svakodnevno u vodi ili moru. Ali šamponom ga perem isključivo ako mi se uvalja u neku crkotinu, govance ili ulje. Dakle onda kad ne mogu oprati čistom vodom.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:03   #3
Pa kao što Golden kaže, ne često. Oprali smo je jednom prije dva mjeseca i za sada je to to. Bar još dva, tri mjeseca. Kad se upralja jako (kao npr jučer kad se u prirodi naprašila i ublatnjavila) dobro sam je isprala toplom vodom i sad je opet bijela

Inaće, moj frend je kupao svog psa svaki tjedan i to psećim šamponima (sad je to već stara kujica kokera) pa sad ona sirota toliko smrdi da ju više nitko neće da mazi.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:12   #4
da postoji taj šampon.obično ih koriste ovi šta imaju pse za izložbe jer ih moraju često kupat
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:15   #5
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Pa kao što Golden kaže, ne često. Oprali smo je jednom prije dva mjeseca i za sada je to to. Bar još dva, tri mjeseca. Kad se upralja jako (kao npr jučer kad se u prirodi naprašila i ublatnjavila) dobro sam je isprala toplom vodom i sad je opet bijela
Kako ti je to uspjelo. Kad ja svoga nakon kise operem samo toplom vodom jos vise se razmaze ta necistoca po njegovoj dlaci.
maca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:16   #6
Na onom koji koristim se piše da ne smije se kupati češće od jednom u dva tjedna. A prema deklaraciji djeluje i protiv buha.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:19   #7
Quote:
maca25 kaže: Pogledaj post
Kako ti je to uspjelo. Kad ja svoga nakon kise operem samo toplom vodom jos vise se razmaze ta necistoca po njegovoj dlaci.


Ne znam. Možda moja ima drugačiju dlaku.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:32   #8
AKo se pas izvodi po kiši, i to pasmine malog rasta imate kabanice, da se dlakica ne bi isprljala i da se jedno biće ne bi smočilo i prehladilo.

AKo se pas uprlja u blato ili posušite dlaku sa ručnikom, pa će se blato sasušiti i samo optasti ili ga isperite u mlakoj vodi, ne vrućoj i ne toploj već mlakoj. Psi ne podnose toplu vodu, može doći do šoka.

Niti jedan pas se ne bi smio kupati u šamponima onoliko koliko piše na deklaracija šampona. Upravo zbog tog njegovog ph vrijednosti kože.
Vidite sa veterinarima, ali ne onima koji također prodavaju taj šampon za pse, jer će naravno reći sve naj o tome. Slušajte isustva od drugih ljudi, kao npr. ove kokerice i njenog gazde koji ju je kupao svaki tjedan. Psima se njihova vrijednost ph kože gubi i koža se suši. Nema potrebe za tolikim pranjem.

Imati bijelog psa je krajnje nezahvalno, ali mislim da pas ne bi smio patiti zbog njegove boje. Isto tako čisto sumnjan da se maltezer, shi tzu, westi i slični valjaju po blatu.

Zamislite goldena koji se valja po blatu i onda takav ulazi u kuću.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:49   #9
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Zamislite goldena koji se valja po blatu i onda takav ulazi u kuću.
A što misliš, zašto ga moram kupati?

Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:58   #10
Možda malo pretjerujemo s održavanjem čistoće u pasa.
Mislim, ma koliko mi njih voljeli, oni su ipak životinje. I moraju biti malo prljavi.

Ja kontam ako se uvalja u blato, zemlju ili nešto drugo "prirodno" da je to ok i ne treba ju kupat šamponom. Pa što ako više nije bijela Jedino ako mi pokupi neki smrad onda sam u problemu jer ne možeš živit od toga u stanu.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:05   #11
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Možda malo pretjerujemo s održavanjem čistoće u pasa.
Mislim, ma koliko mi njih voljeli, oni su ipak životinje. I moraju biti malo prljavi.

Ja kontam ako se uvalja u blato, zemlju ili nešto drugo "prirodno" da je to ok i ne treba ju kupat šamponom. Pa što ako više nije bijela Jedino ako mi pokupi neki smrad onda sam u problemu jer ne možeš živit od toga u stanu.
Slazem se, ali postoji razlika između "prirodnih" mirisa, kad se pas uprlja od malo zemlje, trave i osjeca se da miriši po prirodi ili npr. po moru.
Ali kad pas zivi u gradu i sape su mu bas sive od asfalta, prljavstine i to mi se uopce ne sviđa valjda bas zbog tog razloga, jer mi to nekako nije prirodno. ma tesko mi je za objasnit.
maca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:05   #12
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A što misliš, zašto ga moram kupati?

Pa valja se i moj, ali ja ga ne perem sa šamponima svaki put kad se uvalja u blato, jer to nije zdravo. jednostavno ga ili izbrišem sa šugomanom i pustim ostatak da se sasuši i otpadne ili ga operem u toploj vodi. Ali nikako ne sa šamponima.

I ja imam goldena i moj se stalno valja u blato i lokve. Šamponom ga operem 1-2 godišnje.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:07   #13
Quote:
maca25 kaže: Pogledaj post
Ali kad pas zivi u gradu i sape su mu bas sive od asfalta, prljavstine i to mi se uopce ne sviđa valjda bas zbog tog razloga, jer mi to nekako nije prirodno. ma tesko mi je za objasnit.
Kužim te. I meni se to baš ne sviđa. Ponekad uzmem bebi mokre maramice pa joj malo šapice obrišem.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:10   #14
Pa ako su problem šapice, a rječ je o westiu onda napravi kako je zum-zum rekla. pobriši šapice sa baby mokrim maramicama. Nema potrebe za kupanjem cijelog psa. osim ako nećeš da mu dlaka i kože budu skroz uništeni.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:16   #15
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Pa ako su problem šapice, a rječ je o westiu onda napravi kako je zum-zum rekla. pobriši šapice sa baby mokrim maramicama. Nema potrebe za kupanjem cijelog psa. osim ako nećeš da mu dlaka i kože budu skroz uništeni.
Mislim da to nije dobra opcija, jer u tim maramicama je isto neka kemija
A ako mu to ne isperem ostat ce mu ta kemija na dlaci i na kozi. A moj westy inace ima problem sa koznim alergijama.
maca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:19   #16
Ako je dobro za bebniu guzu dobro i ja šaipice od tvog westia.
A neman išta mekše i osjetljivije od bebine guze, zar ne.

A sad pitanje, zašto ti je westi podložan alergijama i zbog čega?
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:22   #17
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ako je dobro za bebniu guzu dobro i ja šaipice od tvog westia.
A neman išta mekše i osjetljivije od bebine guze, zar ne.
Ima, westijeve šapice
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:22   #18
Ja svog jorkija kupam 2x mjesečno. Tako su me savjetovali u uzgajivačnici. Ja ga ipak pokušavam što je moguće rjeđe prati, ali kad se baš zasvinji, moram ga okupati, jer pas ide na krevet, fotelje i stalno je po rukama ukućana. Kad mu je dlaka kraća, lakše se održava pa ga i manje kupam. Inače, svaki put kad se vratimo iz vana ide u lavor prati šape, pišulinca, guzu i njuškicu i to običnom mlakom vodom.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:27   #19
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ako je dobro za bebniu guzu dobro i ja šaipice od tvog westia.
A neman išta mekše i osjetljivije od bebine guze, zar ne.

A sad pitanje, zašto ti je westi podložan alergijama i zbog čega?

Otkako je beba ima problema sa alergijama. Jedno vrijeme smo mu kupovali hranu od hills-a sensitive skin, ali mu ni to nije pomagalo.
Najvise su mu crvene šapice, zato me toliko i zanima to kupanje, jer ih toliko lize, a onda od te prljavštine valjda i dobije proljev. I tako se sve vrti u krug.
maca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 15:33   #20
Quote:
maca25 kaže: Pogledaj post

Otkako je beba ima problema sa alergijama. Jedno vrijeme smo mu kupovali hranu od hills-a sensitive skin, ali mu ni to nije pomagalo.
Najvise su mu crvene šapice, zato me toliko i zanima to kupanje, jer ih toliko lize, a onda od te prljavštine valjda i dobije proljev. I tako se sve vrti u krug.
Bijelim i svijetlim psima potamni dlaka od pretjeranog lizanja.
Dakle ako su mu šapice tamne, ako misliš na unutrašnjost među jastučićima,
onda je to uslijed lizanja. A liže zato što mu nešto smeta, ne zato da bi ih obrisao.

Sad ja bih ti preporučila da ga dobro pregledaš, tj., njegove šapice, da mu nije nešto zabodenu između, čičak ili nešto. Isto tako da ga odvedeš u frizera za pse da mu podšiša svu dlakicu među jastučićima, jer se zna desiti da se blato, zemlja, čičak, trava bilo što zapetlja i psiću bude nemoguće hodati.
Zato ližu.

Kažeš da ima alergije kože, kao npr. što?
Jel ima preko cijelog tijela ili to samo na šapama?
Ako ima preko cijelog tijela, probaj sa domaćim kravljim sirom, maslinovim uljem i nečim takvim smiriti upalu. Davaj mu kvasac i kupi od canine biotin forte da mu malo ojačaš imunitet i da mu se stanje kože i dlake oporavi.
Morske alge, isto od canine ili kvasac također od canine. Ali kao prvu kuru mu daje biotin forte i kravlji sir + kvasac.
_________________________
moj pas je iz legla došao sa groznom alergijom i dermatitisom preko cijelog tijela. crvena koža i perutanje, suha dlaka užasno.
od sve moguće hrane i svih sranja što sam probala. najbolje je ispalo biotin od canine + kravlji sir + maslinovo ulje+kvasac.
a od hrane royal energy. ta hrana je malo masnija od drugih, tako da mu stvarno pomaže.
sad skoro 2 godine od kad je u mene više nema crvenila, ne češe se, nije koža suha, kao ni dlaka.

nemoj ga kupati u šamponu jer ćeš samo pogoršati stanje njegove kože.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.