Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2006., 22:39   #361
Cekaj. Aspirin je, koliko znam, smrt za zeludac! Tolika kolicina?!
Pa ja to ne bih izdrzala ni 1 dan!...

Evo sta ja radim... i spasava me! Samo 2 kapsule dnevno "macje kandze" (u Hr se mozda pravi u nekom drugom obliku) i - nema osipa, nema gusenja!...

Bitno je popiti barem 1 kapsulu ujutro prije jela i jednu otprilike 1h prije rucka... kasnije (uvece) moze, a i ne mora... meni savrseno pomaze!...

Organizam se na to navikava polako (dakle, efekat nije momentalan), ali zato poslije djeluje sjajno... i nema sanjivosti i ostalih narko-efekata kao kod Klaritina i svih tih hemikalija...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 20:21   #362
Mene počinje nenormalno udarati na kihanje, ali samo kroz 5. mjesec. Prije 3 godine me prvi put ulovilo i od onda svake godine kraj 4. do početka 6. mjeseca mi nema spasa. Uvijek počinje tako da se zbudim jedno jutro između 5:30 i 6:00 i trk ispuhivat nos, kihat...

Pio sam Claritine, sada pijem Telfast, pomoglo prvih tjedan dana, a onda kao da se teijelo malo naviklo i sada rade po mojoj procjeni 60%, telfast popijem ujutro več predvečer ponovo počinje.

Nos mi doslovno curi, mogao bi sobu do stropa napunit maramicama, a kaj je najgore, čini mi se da je svake godine s kihanjem sve gore... do sada bi kihnuo 2-3 puta dok ne bi stignuo do maramice, ispuhao nos i prestalo bi. Sada znam po desetak puta zaredom kihnut i to mi strašno nadražuje sve to unutra, šupljinu, sinuse i kaj ti ja znam, a ispuhivanje ne daje željene rezultate.

Inače, treniram 4 puta tjedno, 2put u dvorani, 2 dana trčim na otvorenom i nit mi pomaže nit odmaže koliko ja kužim.

Počet ću se sad vitaminizirat kak spada i molio bih vas da mi netko da solidne argumente za odbacivanje telfasta, komentari tipa "zakačit ćeš se, to je kemija, to ti je đava" mi ne trebaju hvala.
Rubelj grill is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 23:03   #363
Quote:
Rubelj grill kaže:
a ispuhivanje ne daje željene rezultate.

.
pa puhanje daje jos gore rezultate..kao prividno ti se nos ocisti a onda se jos jace zacepi od pritiska u nosu i sinusima....

Meni krenulo ovak i to prosle godine po prvi puta u zivotu....a ove godine pocelo prije tjedan i pol....lagano kihanje....curenje nosa i svrbez oka....i nadrazaj istog.....al ne prejako..poceo pit belodin i ajde kolko tolko ok ne strasno....al od kad sam oso na kavu u jedan birc di je svukud oko mene letjelo ono smece bjelo sa drveca kaos...sve se poduplalo...nos curi ko vodopad kisem ko mutav...i poceo sam lagano kasljat...da bi taj maleni kasljucak preraso u kasljanje da nemogu normalno spavat a ni disat da me ne smeta...isklasljavam smedju sluz...i sve me to zivcira...pijem claritine...neki sirup protiv kaslja...rokam po caju sa medom...i med solo....i nabavio si kapi za nos...pa cu sad kroz dan dva vidjet dal bu mi bolje...a ak nebu odo do doktora vidjet na kaj sam alergican jer nemam pijma na sta.....a do doktora ne stignem jerbo sljakam ko mutav i kad imam dan free se odmaram i ne pada mi na pamet ic u cekaone pune ljudi....da bi se testiro ...

Od sveg mene najmanje zivcira kihanje...to mi ne smeta skoro pa uopce cak mi je to kihanje i nekak fora.....a i mogu se solo natjerat da kihnem po nekoliko puta zaredom....al kasalj i nos me zivciraju najvise.....voda sam curi...a kad ga ispusem iz nosa mi izletavaju smedje krpice jebooo...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 03:42   #364
Sve u svemu, podizanje imuniteta na sve nacine... ranije navedene... Koga ne mrzi, neka prelista...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 08:56   #365
koje kapi su vam se pokazale kao naj za oči, koristim Alomide ali me dosta peku..., pa ako netko zna nešto bočle nek napiše
Hvala!
Ing is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 11:05   #366
Quote:
foenemesis kaže:
navodno (moja mama je farmaceut pa joj je posao da prodaje takve stvari) postoji neki suuuper proizvod nasaleze 69kn koji pomaže. u obliku bijelog praha je i ušmkava se
ajd da to netko isproba prije neg što mene uhvati ambrozija u 8mj.
al ti ne koristi nis ak te vec nes copilo........mos se hebat ak ti je jedna pa malo druga nosnica zastopana...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 00:06   #367
Evo jedan trik, koji ja primjenjujem, kako si bar malo pomoći kad je nos začepljen.
Spavanje na boku. Kad spavam na boku, ona nosnica koja je više, bude koliko toliko otčepljena da se može donekle spavati. Naravno da to nije garantirano rješenje, ali meni pomaže bar malo. Jedino je problem što je takvo disanje ipak šumno, što mojoj ženi smeta i kad je sezona ambrozije i ja sam u komi, to je još naglašenije pa i ona nedužna trpi.
Kad je nos JAKO začepljen, onda ovo baš i ne pomaže. I tad sam očajan. A kad sam očajan onda primjenjujem kapanje nosa i to samo za spavanje.
Kapnem jedno veče jednu kap u jednu nosnicu a drugo veče jednu kap u drugu nosnicu. Prije sam koristio Otricorten, pa sad malo Operil, ponekad Efedrin a još davno sam koristio i Benil. Što je taj "prokrvljivao" nos...
Kaže na newsima čovjek da Operil nije indiciran za dugotrajno kapanje.

Jeste li čuli za antihistaminik Lentostamin?
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 18:08   #368
Quote:
Jedna Tanja kaže:
Evo sta ja radim... i spasava me! Samo 2 kapsule dnevno "macje kandze" (u Hr se mozda pravi u nekom drugom obliku) i - nema osipa, nema gusenja!...

Bitno je popiti barem 1 kapsulu ujutro prije jela i jednu otprilike 1h prije rucka... kasnije (uvece) moze, a i ne mora... meni savrseno pomaze!...
Dva pitanjca, znas li slucajno je li moguce pronaci "macju kandzu" u inozemstvu?
U slucaju da nije, i da zamolim nekoga da mi kupi i posalje, kako tocno mora pitat, "macja kandza" ili ima i neki drugi naziv?
Unaprid hvala!!!
oblaci samo oblaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 23:46   #369
Vidi, ja negdje imam brosuru te kompanije koja je proizvodi i tamo pise latinski naziv... ali to mi nije pri ruci (nekome sam pisala ranije, prelistaj stranice ispred!)... Na pakovanju ima naziv na spanjolskom (valjda) - Una de gato. Iznad n ima kvaka (~)...
Nadam se da ce ti pomoci.
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 10:46   #370
Quote:
Jedna Tanja kaže:
Vidi, ja negdje imam brosuru te kompanije koja je proizvodi i tamo pise latinski naziv... ali to mi nije pri ruci (nekome sam pisala ranije, prelistaj stranice ispred!)... Na pakovanju ima naziv na spanjolskom (valjda) - Una de gato. Iznad n ima kvaka (~)...
Nadam se da ce ti pomoci.
Puno ti hvala. Srce si
Krecem u potragu.
oblaci samo oblaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 00:09   #371
Ako budete vjerovali Lentostaminu i sličnim preparatima, nikada se nećete izvući iz alergije. Bit će vam samo još gore, kao što je bilo i meni. Ja sam alergiju na pelud i prašinu riješio prehranom. A probao sam prije toga PUUUUUNO toga.
Akcija za čupanje ambrozije je jedna od najvećih gluposti što sam čuo. Istom logikom, mogli bi piočupati sve drveće, jer svuda je pelud. Mogli bi sve zaliti u beton i problem bi bio riješen. Malo morgen.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 21:59   #372
Quote:
Arsen kaže:
Ako budete vjerovali Lentostaminu i sličnim preparatima, nikada se nećete izvući iz alergije. Bit će vam samo još gore, kao što je bilo i meni.
Ovo je bio "teaser". Lentostamin je stari antihistaminik koji više ni ne postoji (koliko ja znam). To je bilo pitanje samo da vidim da li ima netko stariji (od 20 godina) tko zna za taj prastari "lijek". Al se od toga spavalo...

Daj ti napiši o toj prehrani s kojom si ti sebi pomogao.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 22:18   #373
Možda nema Lentostamina, ali ima more sličnih preparata. Svi djeluju na sličnom principu, svi podjednako truju i nakon njih ostaneš još bolesniji.
Ja sam prvo izbacio mlijeko i mliječne proizvode. Već to je puno pomoglo. Onda sam postao vegetarijanac, počeo sam paziti na E-sastojke i alergija je nestala u roku godinu dana. Liječnici su se čudili, jer su već digli ruke od mog slučaja.
Vjeruj mi, ništa drugo ti neće pomoći. Samo treba očistiti tijelo od otrova. Medicina nema trajno rješenje za alergiju. Samo "liječenje" unedogled.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 22:51   #374
Quote:
Arsen kaže:
Ja sam prvo izbacio mlijeko i mliječne proizvode. Već to je puno pomoglo. Onda sam postao vegetarijanac, počeo sam paziti na E-sastojke i alergija je nestala u roku godinu dana.
Koji su ti bili argumenti za izbacivanje mliječne hrane?
Inače, "E-sastojci" postoje svakakvi. Oznaka E-300 ti je vitamin C, na primjer.
To je samo šifarnik. Bitno je proučiti što je konkretno u pitanju, a ne samo gledati da piše E-nešto.
Možeš pogledati na link. Nije baš jako kompletan, ali za ilustraciju je dobar.

I još si napisao da si skroz prešao na vegetarijansku prehranu.
Koji su ti tu bili glavni argumenti?
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 23:47   #375
Hvala na savjetima, ali o E-sastojcima zaista znam puno. Iako ih ima i neškodljivih, puno je i onih drugih.
Mliječna hrana je, općenito, vrlo problematična. Uz ostalo je vrlo snažan alergen. Ali ima još toga. Možda ne znaš, ali u zemljama gdje se troši najviše mlijeka, ima i najviše osteoporoze. Ukratko, što više mlijeka-sve krhkije kosti. Mlijeko ima puno bjelančevina, a njih ionako imamo previše u prehrani. Zna se da hormon iz mlijeka IGF-1 potiče rast raka. Ovakav hormon jako je dobar za brzi rast teleta, ali ne i za čovjeka. Onečišćenja i ostatke krvi iz mlijeka gotovo je nemoguće ukloniti. O toj temi pišem već 10 godina. Pritisci su veliki, većinom od interesnih grupacija.
Vegetarijanska hrana je zdravija od "uobičajne", ako se pravilno primjenjuje. Mesna hrana ostavlja dosta otpada u organizmu, pa se nus-produkti sporije izbacuju. Zbog toga su bolesti u takvim okolnostima češće. Iako se danas biljke dosta prskaju, koncentracija otrova u mesu je kudikamo veća.
Uglavnom, metode koje spominjem meni su izvrsno pomogle.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 00:10   #376
Quote:
Arsen kaže:
O toj temi pišem već 10 godina. Pritisci su veliki, većinom od interesnih grupacija.
Gdje, šta, kako?
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:26   #377
Quote:
Sljiva kaže:
Koji su ti bili argumenti za izbacivanje mliječne hrane?
Inače, "E-sastojci" postoje svakakvi. Oznaka E-300 ti je vitamin C, na primjer.
To je samo šifarnik. Bitno je proučiti što je konkretno u pitanju, a ne samo gledati da piše E-nešto.
Možeš pogledati na link. Nije baš jako kompletan, ali za ilustraciju je dobar.

I još si napisao da si skroz prešao na vegetarijansku prehranu.
Koji su ti tu bili glavni argumenti?
Dobro je sto si ostavio ovaj link, samo bismo trebali jos znati koji E-dodaci su otrovni, a koji manje ili nimalo?... Hvala.
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 13:54   #378
Što je zadnjih mjesec dana u zraku, umrijet ću od kihanja i curenja i svrbeža nosa Inače, nikada nisam imala problema tokokm ljeta. Sredinom 5. mj. bi nestajali i moji problemi s alergijom....
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 21:16   #379
Quote:
LadyInRed kaže:
Što je zadnjih mjesec dana u zraku, umrijet ću od kihanja i curenja i svrbeža nosa Inače, nikada nisam imala problema tokokm ljeta. Sredinom 5. mj. bi nestajali i moji problemi s alergijom....
Mislim da sad drma trputac, među ostalim.
Google
Nezgodno je na ovim peludnim kalendarima zajednički nazivnik "trave" kad toga ima hrpetina biljaka.
Prema mom iskustvu, ambrozija u kontinetu počinje cvasti početkom kolovoza.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 22:13   #380
meni je tek jucer krenulo i vec mi ide krv iz nosa
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.