Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Tutorials

Tutorials Ovdje ostavljajte svoje upute i savjete za lakši, brži i bolji rad s vašim računalom. Ovdje ne postavljajte pitanja. Za to postoji Help servis.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2007., 12:31   #1
Question Kako spojiti pc i lcd tv?

Imam Philips 37pf3321 lcd tv i Leadtek 6800 GeForce grafičku. Problem je u tome
da kada spojim pc i tv s HDMI to DVI kabelom imam sliku na tv-u samo kod startanja windowsa (windows logo itd..) no kad se windowsi podignu na tv-u mi se prikaže poruka da nema ulaznog signala. Probao sam sa smanjenjem rezolucije
i refresh rate-a ali opet ništa. Dali je problem to što je tv HDCP a grafička ne?
 
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 16:28   #2
Quote:
crocarpediem kaže:
Imam lcd tv i Leadtek 6800 GeForce grafičku. Problem je u tome
da kada spojim pc i tv s HDMI to DVI kabelom imam sliku na tv-u samo kod startanja windowsa (windows logo itd..) no kad se windowsi podignu na tv-u mi se prikaže poruka da nema ulaznog signala. Probao sam sa smanjenjem rezolucije
i refresh rate-a ali opet ništa. Dali je problem to što je tv HDCP a grafička ne?
Ja imam model ispod(32" ekran) i spojio sam bez problema. Vidi u papirima koliku ti rezoluciju sa kompa podržava TV, mislim da nemože preko 1024x768 ako je signal s kompa.

PODRŽANE REZOLUCIJE:
• Kompjutorski formati:
- Rezolucija (640 x 480) Osvježenje (60, 67, 72, 75Hz)
- Rezolucija (800 x 600) Osvježenje (56, 60, 72, 75Hz)
- Rezolucija (1024 x 768) Osvježenje (60, 67, 72, 75Hz)
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 22:28   #3
desni klik na desktop > properties > settings > advanced

pa odeš na tab "GeForce 6800" gdje pod "nView display settings" podesiš što ti treba. ako hoćeš istu sliku na monitoru i TV-u onda je "Clone", za gledanje videomaterijala bolje "Dualview" i pod "Full screen video" namjesti koji bude za gledanje. ali moguće da te HDCP zeza: link
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 23:58   #4
šta je najbolje?
i dali ima razlike, ako ima kakve?

pc (s-video) - lcd (s-video ili scart)
pc (vga) - lcd (s-video ili scart)
pc (dvi) - lcd (dvi ili hdmi)
foxylady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 22:04   #5
Quote:
foxylady kaže:
šta je najbolje?
i dali ima razlike, ako ima kakve?

pc (s-video) - lcd (s-video ili scart)
pc (vga) - lcd (s-video ili scart)
pc (dvi) - lcd (dvi ili hdmi)

Najbolje ti je DVI-HDMI (samo slika).
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 22:05   #6
Quote:
crocarpediem kaže:
Imam Philips 37pf3321 lcd tv i Leadtek 6800 GeForce grafičku. Problem je u tome
da kada spojim pc i tv s HDMI to DVI kabelom imam sliku na tv-u samo kod startanja windowsa (windows logo itd..) no kad se windowsi podignu na tv-u mi se prikaže poruka da nema ulaznog signala. Probao sam sa smanjenjem rezolucije
i refresh rate-a ali opet ništa. Dali je problem to što je tv HDCP a grafička ne?
Probaj spojit SAMO LCD na komp....Znači,monitor iskopčaj skroz i spoji PC sa LCDom putem DVI na HDMI kabelom. Javi jel radi!
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:58   #7
Situacija je slijedeća: probao sam sve moguče opcije i došao sam do zanimljivih rezultata.naime kada maknem display drivere graf. mi šalje izvrsnu sliku na tv čak i na rez. 1024*768 što je u najmanju ruku čudno jer driveri su ti da bi poboljšali performanse a ne obrnuto.s driverima jedina slika koju mogu dobit je 640*480 s tim da boja mira bit na 8bit a možete pretpostavit kakva je to slika.ne radi ni ono što mi je predložio JayDee tako da je jedini zaključak da mi je graf. pre-slaba da bi slala HD signal na ekran 37"(94cm) jer graf. nema mogučnost dodatnog napajanja.vjerujem da imam manji ekran(32" ili manji) ne bi bilo problema.također sam saznao da HDCP nema veze s tim, uloga HDCP je nešto drugačija.moja preporuka svima je ne kupujte lcd ekrane veće od 32" koji bi vam služili kao multimedijalni centar osim ako ne želite dodati još par tisućica za novu graf., još jedna opaska- Leadtek-ove graf. serije 6 imaju bug baš što se tiče HDTV no postoji update biosa koji ispravlja taj bug a može se pronači na njihovim službenim stranicama. pozdrav!
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 23:03   #8
Trebao bih laganu pomoc ovdje ili ako vec ima ponesto konkretnije o tome na forumu (ali nisam naisao). Naime imam fix ideju da kupim LCD TV 32" (pojma nemam jos koji) na kojem bi vrlo cesto imao prikljucen PC, ali ne za gledanje filmova vec za rad u MS Win. Ono sto me zanima je koji su parametri bitni na PC i na LCD TV strani, da li WXGA 1366x768 oznaka na LCD TV-u znaci da bih mogao imati tu rezoluciju kada spojim PC? Graficka kartica je Sapphire Radeon 9600 Pro Atlantis (128Mb, dvi). Da li je uopce zdravo po LCD TV raditi svakodnevne PC poslove (surfanje i sl)?

Zadnje uređivanje Goldy : 27.01.2007. at 23:38.
Goldy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 12:38   #9
pomoc

Da li mi netko moze pomoci kako da spojim moj laptop sa TV (LCD Philips).Na latopu mi je izlaz VGA i kupio sam kabl VGA na scart.Kad prikljucim uopce se nista ne desava(iako je tv prebacen na scart) prilikom pritiskanj na tastaturi Fn i F5 na ekranu laptopa mi se okaze mala slika sa laptopom.Ako mi netko moze pomoci da mi kaze sto sve trebam napraviti na laptopu i na Tv bio bih mu zahvalan.Unaprijed HVALA
joe1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 18:21   #10
kad sve spojiš probaj resetirati pc, meni je to pomoglo. mene mući drugi problem. spojio sam laptop sa lcd sony 40w4000 vga kablom, sliku imam a zvuk ne pa molim za pomoć
ivica1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 18:35   #11
Quote:
ivica1976 kaže: Pogledaj post
kad sve spojiš probaj resetirati pc, meni je to pomoglo. mene mući drugi problem. spojio sam laptop sa lcd sony 40w4000 vga kablom, sliku imam a zvuk ne pa molim za pomoć
Niti jedan VGA izlaz/kabel na svjetu neprenosi zvuk, samo sliku.

Trebaš dodatni kabel od 10kn za zvuk

Quote:
joe1111 kaže: Pogledaj post
Da li mi netko moze pomoci kako da spojim moj laptop sa TV (LCD Philips).Na latopu mi je izlaz VGA i kupio sam kabl VGA na scart.Kad prikljucim uopce se nista ne desava(iako je tv prebacen na scart) prilikom pritiskanj na tastaturi Fn i F5 na ekranu laptopa mi se okaze mala slika sa laptopom.Ako mi netko moze pomoci da mi kaze sto sve trebam napraviti na laptopu i na Tv bio bih mu zahvalan.Unaprijed HVALA
To i mene zanima..

Koliko znam treba namjestiti specifičnu rezoluciju i refresh ali to mogu samo određeni laptopi tj grafičke kartice
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 18:45   #12
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Ja imam model ispod(32" ekran) i spojio sam bez problema. Vidi u papirima koliku ti rezoluciju sa kompa podržava TV, mislim da nemože preko 1024x768 ako je signal s kompa.

PODRŽANE REZOLUCIJE:
• Kompjutorski formati:
- Rezolucija (640 x 480) Osvježenje (60, 67, 72, 75Hz)
- Rezolucija (800 x 600) Osvježenje (56, 60, 72, 75Hz)
- Rezolucija (1024 x 768) Osvježenje (60, 67, 72, 75Hz)
Evo meni Sony32V4500 preko DVI-HDMI kabela ima 60 Hz i rezolucija 1920x1080 i radi a TV je 720p svejedno sve je ok

Samo neznam gdije i postoji li ikakva mogučnost da zvuk ide putem DVI-HDMI kabela ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:28   #13
dvi na hdmi nemože ić zvuk koliko me znanje služi, isključivo HDMI na HDMI, ali možda griješim..

DVI je standard za sliku, i mislim da uopće u specifikacijama nema zvuk.

Tvoj TV prima 1920x1080, i radi downscale na nativnu rezoluciju, to je normalno.
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:32   #14
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
dvi na hdmi nemože ić zvuk koliko me znanje služi, isključivo HDMI na HDMI, ali možda griješim..

DVI je standard za sliku, i mislim da uopće u specifikacijama nema zvuk.

Tvoj TV prima 1920x1080, i radi downscale na nativnu rezoluciju, to je normalno.
jel ovo najbolja reza onda,TV će sam nešto kao "Auto" staviti rezoluciju kak treba,ili
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:47   #15
Ti probaj promjeniti i na manju rezoluciju, pa vidi ima li efekta, jedina rezolucija koja bi mogla davat isti/možda nevidljivo bolji signal je nativna rezolucija, dakle namjesti nativnu rezoluciju i vidi jel se što promjenilo na bolje, ako nije tj otišlo je na gore onda vrati nazad na 1080p. Najbitnije je da rezolucija koju šalješ nije manja od nativne.

TV ima svoju nativnu rezoluciju, npr 1360x768 - sve što ti pošalješ k njemu, od 640x480 do 1920x1080 će on prilagoditi toj trezoluciji preko ugrađenog scalera.
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:52   #16
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Ti probaj promjeniti i na manju rezoluciju, pa vidi ima li efekta, jedina rezolucija koja bi mogla davat isti/možda nevidljivo bolji signal je nativna rezolucija, dakle namjesti nativnu rezoluciju i vidi jel se što promjenilo na bolje, ako nije tj otišlo je na gore onda vrati nazad na 1080p. Najbitnije je da rezolucija koju šalješ nije manja od nativne.

TV ima svoju nativnu rezoluciju, npr 1360x768 - sve što ti pošalješ k njemu, od 640x480 do 1920x1080 će on prilagoditi toj trezoluciji preko ugrađenog scalera.
Da al recimo dok imaš film koji je 1920x1080 a šalješ ga na izlaz 1360x768 onda to radi PC,jel tak,mislim neznam kaj je bolje,da to radi TV ili da to radi PC - Bs Player
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:04   #17
Quote:
ivica1976 kaže: Pogledaj post
kad sve spojiš probaj resetirati pc, meni je to pomoglo. mene mući drugi problem. spojio sam laptop sa lcd sony 40w4000 vga kablom, sliku imam a zvuk ne pa molim za pomoć
na vga kabel ne ide zvuk ,tako da uz njega treba spojit i audio kabel
nedst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:09   #18
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Da al recimo dok imaš film koji je 1920x1080 a šalješ ga na izlaz 1360x768 onda to radi PC,jel tak,mislim neznam kaj je bolje,da to radi TV ili da to radi PC - Bs Player
E to ovisi o tvojoj grafičkoj kartici i tv-u

Ukratko probaj sam hehe..

Mislim da bi u teoriji GPU trebao to bolje odraditi ali lupam napamet, ajde probaj jedno i drugo
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:19   #19
Quote:
joe1111 kaže: Pogledaj post
Da li mi netko moze pomoci kako da spojim moj laptop sa TV (LCD Philips).Na latopu mi je izlaz VGA i kupio sam kabl VGA na scart.Kad prikljucim uopce se nista ne desava(iako je tv prebacen na scart) prilikom pritiskanj na tastaturi Fn i F5 na ekranu laptopa mi se okaze mala slika sa laptopom.Ako mi netko moze pomoci da mi kaze sto sve trebam napraviti na laptopu i na Tv bio bih mu zahvalan.Unaprijed HVALA
koliko znam ne mozes spojit vga na scart kabelom ,za to treba posebni sklop koji nije jeftin,zar taj tv nema ni vga ni s-video ulaz?
nedst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 21:09   #20
Može se spojiti VGA na skart..100% sigurno, barem tvrde tako iz chipoteke koja je prodala bezbroj tih kabela
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.