Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2015., 11:30   #121
e onda idem i ja kupiti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 00:39   #122
u kojem to točno Kauflandu ima Jacobs monarch?
već sam dva detaljno pretražio i nisam ga našao
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 10:36   #123
Ja kupila na Zagrebačkoj
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 22:02   #124
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
u kojem to točno Kauflandu ima Jacobs monarch?
već sam dva detaljno pretražio i nisam ga našao
Danas sam vidio zeleni Jacobs u Kauflandu, ali nije među kavama nego na izdvojenoj polici sa proizvodima iz njemačkog tjedna.
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 23:45   #125
a u krasni k sutra idem u Kaufland i ima da sve prevrnem dok ga ne nađem
čekček jel to znači da je samo u ponudi dok je njemački tjedan i da ga poslije više neće biti?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 08:35   #126
Pojma nemam.
Tursku kavu inače ne pijem i ovo mi je zapelo za oko zbog ove teme.
Radi se o samoborskom Kauflandu.

Možeš im putem Facebooka poslati poruku da ti provjere za poslovnice koje su ti blizu.
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević

Zadnje uređivanje karlos100 : 18.07.2015. at 08:46.
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 23:53   #127
ako je neko uspio kupiti Jacobs Monarch u Kauflandu na Ravnicama, zamoljava se da dojavi točnu lokaciju gdje se navedena kava nalazi u navedenom kauflandu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 20:11   #128
Baci pogled u Lidl. Sad imaju akciju sa nekakvom Jacobs kavom.
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 00:49   #129
da, ali to je Jacobs Kronung tojest ovo:


ja tražim Jacobs Monarch:
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 01:00   #130
Ne volim Austrijske.. Preblage su jednostavno.. Deda je Meinla kupovao uvijek i to mi je nekak uvijek bilo ko čajić u usporedbi s barcaffeom doma Kužim kak stariš da ti neke stvari postaju prejake, i mene je načelo, al ne dam se s kavom
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 16:22   #131
ako je neko bilo gdje primjetio Jacobs Monarch osim u Kauflandu na Zagrebačkoj, zamoljava se da javi
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 19:18   #132
Zanima me je li Lavazza rossa koja se prodaje u dućanima za praviti klasičnu tursku kavu u džezvi ili je mljevena za espresso/filter ili tako nešto?
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:58   #133
malo je krupnije mljevena, namijenjena za aparate, kafetijere/moke, french press
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 13:39   #134
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ako je neko bilo gdje primjetio Jacobs Monarch osim u Kauflandu na Zagrebačkoj, zamoljava se da javi
niko nigdje?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 19:09   #135
Htjela bih samo nadodati par stvari na temu. Zivim u Turskoj i htjela-nehtjela, ova kava je svuda oko mene, makar osobno preferiram espresso i filter kavu iz french pressa. U Turskoj se kava ne radi kao kod nas (kad voda provre, doda se kava), nego se kava stavlja u hladnu vodu i zakuha uz mijesanje, a kad pocne kuhati skida se pjena i stavlja u salice. Na taj nacin se dobije pjenica na vrhu, a taloga prakticki nema.

Jos jedna stvar, netko je pitao za aparat za tursku kavu. U Turskoj se mogu kupiti elektricne dzezve koje sluze ovoj svrsi i same mijesaju kavu dok se kuha.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 11:12   #136
A jel se ugasi kad je kava skuhana?
Mislim, meni je kod toga najproblematičnije stajati cijelo vrijeme uz štednjak dok se kava kuha da ne prekipi. Zato obično zakuham vodu u kuhalu, prelijem preko kave u đezvi i još malo stavim na vatru da zakipi, premda ovo zadnje nije niti potrebno za dobru kavu.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 14:48   #137
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
...

U Turskoj se kava ne radi kao kod nas (kad voda provre, doda se kava), nego se kava stavlja u hladnu vodu i zakuha uz mijesanje, a kad pocne kuhati skida se pjena i stavlja u salice. Na taj nacin se dobije pjenica na vrhu, a taloga prakticki nema.

...
bila sam radoznala i malo zbunjena kad sam pročitala ovo da taloga prakticki nema, pa sam sad išla probati to napraviti po ovim uputama. ako uzmeš kavu, samelješ je i ukuhaš, ne može ta kava nestati, kako god sitno smljevena bila. i da, kad se to radi na taj način, zapravo s tom pjenom premještaš talog u šalice, umjesto da ostane u džezvi i slegne se na dnu. ovako moraš čekati da se slegne u šalici ne vidim prednost tog načina, ni u teksturi ni u okusu. osim za gatanje
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 14:34   #138
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
A jel se ugasi kad je kava skuhana?
Mislim, meni je kod toga najproblematičnije stajati cijelo vrijeme uz štednjak dok se kava kuha da ne prekipi. .
Da, aparat se sam iskljuci.
Ovaj koji imamo u uredu ima i zvucni signal nakon kojeg se sam ugasi.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 14:37   #139
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
ne može ta kava nestati, kako god sitno smljevena bila. i da, kad se to radi na taj način, zapravo s tom pjenom premještaš talog u šalice, umjesto da ostane u džezvi i slegne se na dnu.
Tako je, ne nestane, ali se skoncentrira u pjeni. Nacin radi kojeg tako rade kavu je upravo ta gusta pjena. Kao, kava nije dobra ako nema sloj pjene. Kasnije se dio, naravno, slegne na dnu salice, al ima ga puno manje nego kad se kava skuha na nas nacin.

No kako rekoh, meni je french press zakon. Tursku pijem jedino iz socijalnih razloga, ako netko ponudi pa je nepristojno odbit.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 14:11   #140
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Tako je, ne nestane, ali se skoncentrira u pjeni. Nacin radi kojeg tako rade kavu je upravo ta gusta pjena. Kao, kava nije dobra ako nema sloj pjene. Kasnije se dio, naravno, slegne na dnu salice, al ima ga puno manje nego kad se kava skuha na nas nacin.

No kako rekoh, meni je french press zakon. Tursku pijem jedino iz socijalnih razloga, ako netko ponudi pa je nepristojno odbit.
Možeš mi rec kakav je ukus te french press. Nekako me zaintrigirala zadnjih dana?
__________________

Pusu salje svjetska....
Nani99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.