Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 13:41   #1161
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post

Kada sljedeći put napraviti taj ultrazvuk, a da budem sigurna da ću dobiti pravi prikaz?
Nema ti tu nekog pravila, moze se beba skrivati iza pupkovine, pa se opet nece nista vidjeti.....Moj mali je imao noge ispred glave , pa mu se nije vidjela faca, a tokom pregleda sam se jako pocela smijati pa se razmjestio. Moja ginekologica ima neki turbo ultrazvuk, moze programski "pobrisati" dijelove unutrasnjosti da se dijete bolje vidi, a zadnji put nam je dala 3D naocale pa smo gledali 3D fotke malog... Bez obzira na svu tu tehnologiju, uvijek je trebalo vremena da se mali pomakne, da bi dobili lijepu sliku....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 13:44   #1162
Bojim se da si bila kod nekog totalno nestrucnog.
Cinjenica je da se na 4d sve najbolje vidi tamo negdje od 16. do 20.tt, ali mogu se I kasnije uhvatiti dobre slike, ako dr. zna baratati s uzv.

Gdje si to bila?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 13:54   #1163
Bila sam u poliklinici Sv. Rok kod doktorice Martine Žigmund, ali je došla i druga doktorica koja je probala dobiti nekakav prikaz.

To je bilo između 24. i 25. tjedna trudnoće i ne znam jel bitno napomenuti, al dijete je dosta veliko za gestracijsku dob, uvijek po mjerama prešiša tjedan do dva.
Također mu je masa bila veća za tri tjedna, i to ne samo po njihovim mjerenjima. Znam da su to procjene UZV-a i da se može puno fulati, ali me zbunjuje da je dijete kao tako veliko i teško, a moj trbuh nije tako velik. Neki ljudi na poslu su tek ovaj tjedan (već je prošlo 26tt) saznali/primjetili da sam trudna. Nebi se čudila da muškarci nisu primjetili, ali žene!?

Možda je stvarno sve zbijeno iza. Počela sam se već brinuti da nemam dosta plodne vode, al dečko kaže da mi se trbuh vidno povečao posljednjih tjedan dana pa mi je malo laknulo.

I još jedna stvar, posteljica mi je sprijeda.

Zadnje uređivanje hooly : 20.09.2014. at 14:02.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 14:02   #1164
Gle, nakon 20.tj. su slike na 3d uzv sve "losije" jer je beba velika, moguce da je i tamo negdje nakon 30.tj. vec i glavica u zdjelici pa onda ne mozes vidjeti vise od npr. lica, nekog detalja, dijela tijela i sl.

Ali nikako ne bi rekla da se dobije nesto "nedefinirano" kako si napisala.

Ne mozes vidjeti mozda cijelu bebu savrseno, ali moze se uhvatiti i pokoja zgodna slicica. Ja sam u obje trudnoce negdje iz tih tjedana imala krupni plan lica- onako oci, nos, usta.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 14:21   #1165
U mom slučaju su obje doktorice pokušavale pa ne vjerujem da su oboje nesposobne. Mali je okrenut leđima, nije se baš micao, posteljica je sprijeda i još je k tome i malo veći.
Nadam se da su to razlozi.
Ma pod "nedefinirano" sam mislila na krupni prikaz vrha glave i sl. :-D
On je navodno licem bio naslonjen pa zato nisu mogle ništa dobiti, a nije se htio ni okrenuti.

Ma neću onda više siliti taj 3d/4d. Otići ću jedino ako bude me moja doktorica opet naručila za pregled za 2 mjeseca i ako joj opet neće raditi UZV pa si dijete neću vidjeti do poroda. :-D

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 17:09   #1166
Cure iz Istre!
Eto ja sam bila pred nekih tjedan dana na 4D kod doktorice Line Štefanić i mogu je samo pohvalit.Žena je izuzetno ljubazna i komunikativna,izražava se jednostavno i ne koristi neke velike doktorske izraze koje nitko ne razumije.Sve mi je lijepo objasnila i pokazala,a i mome mužu također.Sve se lijepo vidilo i beba i spol unatoč tome što se beba konstantno"skrivala" Radila mi je neki anomalijski test.
Uglavnom pregled je trajao nekih sat vremena jedino je bio problem to što sam ja došla malo prerano pa mi nije napravila dvd snimku jer je rekla da je beba premala još za da bi neke konkretne pokrete radila i da ako želim dvd da se vratim od 25 tt nadalje.Naplatila mi je i 100kn manje jer nije radila dvd.
Eto nadam se da sam bila od pomoći

Pozdrav!!!
__________________
It can't rain all the time...
IceQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 21:36   #1167
a joooj kako ljepo, sad ja jedva cekam da odem
Flover is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 22:33   #1168
Zna li možda neka od vas cijene 3d i 4d uzv u poliklinici Vili, kod dr. Latin? Te eventualno kod dr. Kosa?
Koliko ranije se potrebno naručiti?

Hvala!
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 10:06   #1169
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Zna li možda neka od vas cijene 3d i 4d uzv u poliklinici Vili, kod dr. Latin? Te eventualno kod dr. Kosa?
Koliko ranije se potrebno naručiti?

Hvala!
Kod kosa je 550 kn, za vili ne znam, ali sve je to tu negdje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 10:27   #1170
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Zna li možda neka od vas cijene 3d i 4d uzv u poliklinici Vili, kod dr. Latin? Te eventualno kod dr. Kosa?
Koliko ranije se potrebno naručiti?

Hvala!
Ja vodim trudnoću u Viliju kod prof.Latin i 3D mi naplačuje 500 kn, tj.i ovaj 2D trudnički pregled je 500 kn, tako da nema razlike. Svaki put kad dođem pregle me normalno 2D ono šta je njoj bitno da vidi, mjere i to, e onda mi svaki put upali 3D da ja malo bebicu vidim.
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:20   #1171
da li netko zna kolika je cijena 3D UZV u Poliklinici Sunce i koji liječnici ginekologije su tamo?
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 16:22   #1172
Quote:
Lakonoga777 kaže: Pogledaj post
Ja vodim trudnoću u Viliju kod prof.Latin i 3D mi naplačuje 500 kn, tj.i ovaj 2D trudnički pregled je 500 kn, tako da nema razlike. Svaki put kad dođem pregle me normalno 2D ono šta je njoj bitno da vidi, mjere i to, e onda mi svaki put upali 3D da ja malo bebicu vidim.
Hvala, naručila se kod prof. za uzv!
Dobila sam komentar da ona baš ne voli raditi taj uzv
Kako si zadovoljna uslugom, cjelokupni dojam?
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 16:50   #1173
Ja sam bila kod prof. Latin na 3d i zena je stvarno super!
Simpaticna, bas sve detaljno pogleda, cijelo vrijeme prica sta sada vidi/radi/mjeri....

Od mene ima sve preporuke!
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 19:09   #1174
Quote:
happy smile kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kod prof. Latin na 3d i zena je stvarno super!
Simpaticna, bas sve detaljno pogleda, cijelo vrijeme prica sta sada vidi/radi/mjeri....

Od mene ima sve preporuke!
Hvala!
Sa koliko tjedana si bila?
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 19:24   #1175
Sa tocno 20 tjedana
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 17:49   #1176
Cure jedno pitanje...

naručena sam na anomaly scan u kbc Rijeka na poliklinici ginekologija. Tada ću biti u 21. tt., poslala me moja gin iz Cambierieve.Ovo mi je druga trudnoća. Nemam rizičnu trudnoću niti komplikacije. U prvoj trudnoći mi je to sve radila dr. Krištofić isto u Cambierievoj.
Zanima me da li na poliklinici imaju 3D i jeli tko bio?

hvala unaprijed
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 17:28   #1177
pozz svima, narucit cu se na anomaly scan 3d/4d, ali jos se premisljam kod koga, pa me zanimaju iskustva
dakle: Kos, Harni, Babic ili Vili (kod koga u Viliju), jel zna netko radi li jos tamo dr. Blagajic?

Jel bio netko kod ovih nabrojanih?
Koliko se ranije treba naruciti?
Hvala
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 20:13   #1178
Quote:
Hick-up kaže: Pogledaj post
pozz svima, narucit cu se na anomaly scan 3d/4d, ali jos se premisljam kod koga, pa me zanimaju iskustva
dakle: Kos, Harni, Babic ili Vili (kod koga u Viliju), jel zna netko radi li jos tamo dr. Blagajic?

Jel bio netko kod ovih nabrojanih?
Koliko se ranije treba naruciti?
Hvala
Vesna Harni, vodi mi trudnocu. Narucuje se po tjedan, dva unaprijed, ovisi kako ima mjesta. Apsolutna preporuka.
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 23:49   #1179
super, hvala, onda zovem sutra, s obzirom da sam 19 tt
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 00:20   #1180
Quote:
Hick-up kaže: Pogledaj post
pozz svima, narucit cu se na anomaly scan 3d/4d, ali jos se premisljam kod koga, pa me zanimaju iskustva
dakle: Kos, Harni, Babic ili Vili (kod koga u Viliju), jel zna netko radi li jos tamo dr. Blagajic?

Jel bio netko kod ovih nabrojanih?
Koliko se ranije treba naruciti?
Hvala
Bila sam kod Kosa u 24.tjednu, narucila se tjedan dana prije.
Sve pohvale
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.