Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 15:50   #9481
Quote:
Jellle kaže: Pogledaj post
45 dana prije poroda imamo pravo na porodiljni i punu placu.Zanima me sto se dešava ako recimo prenesemo 10 dana. Hoćemo i tih 10 dana dobiti plaćeno kao porodiljni ili?
6 mjeseci na koje imamo pravo takodjer punu placu teče tocno od dana dijetetovog zivota?

a kako se racuna ako npr rodim 2,3tj prije termina? to onda nije 45 dana prije poroda nego manje..
Malo Sunce is offline  
Old 16.10.2014., 19:10   #9482
A ko kaze da ces rodit bas na dan termina? Porodiljni ti pocinje tec najranijr 45 dana prije termina koji ti gin odredi,ako rodis tri tjedna ranije mozes trazit produljenje porodiljnog za taj period,mislim da se sve od 37+0 racuna kao u terminu i nemas nikakvih posebnim prava. E da,ako rodite ranije morate trazit to produljenje do djetetovih 6 mj da bi za taj period dobile punu placu, bar mi je tako objasnila prijateljica koja je rodila 5 tjedana ranije
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 16.10.2014., 19:24   #9483
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
A ko kaze da ces rodit bas na dan termina? Porodiljni ti pocinje tec najranijr 45 dana prije termina koji ti gin odredi,ako rodis tri tjedna ranije mozes trazit produljenje porodiljnog za taj period,mislim da se sve od 37+0 racuna kao u terminu i nemas nikakvih posebnim prava. E da,ako rodite ranije morate trazit to produljenje do djetetovih 6 mj da bi za taj period dobile punu placu, bar mi je tako objasnila prijateljica koja je rodila 5 tjedana ranije
thnx! e to nisam znala od kad se racuna kao u terminu. samo sam htjela pitati sto je s time ako se rodi nekoliko tj ranije..
Malo Sunce is offline  
Old 22.10.2014., 11:13   #9484
Načula sam negdje da trudnice ne trebaju plaćati dopunsko osiguranje?
Babska priča ili?
__________________
Ponekad te i krivi vlak može odvesti na pravu stanicu.
mrvica-maky is offline  
Old 22.10.2014., 11:43   #9485
Opa! Bilo bi super!

Nisam čula za to. Možda ima veze s tim da li si zaposlena ili nezaposlena trudnica?
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Old 22.10.2014., 15:09   #9486
Quote:
mrvica-maky kaže: Pogledaj post
Načula sam negdje da trudnice ne trebaju plaćati dopunsko osiguranje?
Babska priča ili?
Istina je. Trudnice su oslobođene plaćanja participacije, ali samo za zdravstvene usluge vezane uz trudnoću.
Za sve ostalo se plaća participacija ako nemate zaključen ugovor o dopunskom osiguranju.
Ja inače nemam dopunsko osiguranje i ništa ne plaćam preglede niti pretrage vezane uz trudnoću.
tynsy is offline  
Old 26.10.2014., 23:05   #9487
Pozdrav svima, ako mi netko moze pomoci bila bih zahvalna.. Naime, radi se o
sljedecoj situaciji.. Do 22.5. Sam bila na porodiljnom, od 23.5. Do 23.6. Na starom godisnjem da bi od 24.6. Do 23.7. Opet bila preostalih mjesec dana na porodiljnm kojeg sam prekinula da iskoristim g.o. Sad sam trudna i zbunjena, da li tko zna koji mjeseci mi ulaze u prosjej? Da li se za prosjek gleda mjesec u kojem je npr 3 tjedna bbio porodiljni, a tjedan placa? Ili onaj mjesec koji je bio cijeli odradjen kod poslodavca? Hvala :-)
bangica is offline  
Old 27.10.2014., 07:08   #9488
Za sta ti triba prosjek? Malo detaljnije, ovako mogu samo nagadjat sta ti triba. Ako to vrimr kad si imala tjedan dana rada ulazi u vremenski period unutar kojeg se gleda prosjek onda ce uc u izracun ( npr ako otvaras porodiljni 1.11 u prosjek ulaze place od ozujka do rujna).
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 27.10.2014., 08:39   #9489
Hvala :-) prosjek mi treba za otvaranje komplikacija.. Znaci bez obzira sto sam u jednom mjesecu 3 tjedna hzzo, a tjedan dana rad ta placa od 1000 kn se gleda za prosjek? Bez obzira sto se vidi da to nije mjesecni vec tjedni rad? Morat cu nekako skoknut do hzzo-a jer nema logike.. A ipak, ovo je Hr, mozda i je onda logicno.
bangica is offline  
Old 27.10.2014., 15:15   #9490
bangica, ti ides sa porodiljnog na komplikacije jel? mozes mi slobodno na pm napisat o cemu se tocno radi pa cu ti objasnit nema veze sta imas , lupam sad, 10 radnih dana u misecu, na r1 se vidi za koliko sati ti je to isplaceno. recimo imas 10 radnih sati i 1000 kn, vrijednost sata je 100kn ,kontas
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 28.10.2014., 13:00   #9491
Dilema rijesena
Znaci, zbroj svih placa - kod mene se radi o 5 - u zadnjih 6 mjeseci,
se podijeli zbrojem odradjenih sati - kod mene unutar 5 mj -
Tada se dobije prosjek satnice - kod mene 24 kn - i onda
se to mnozi sa fondom sati za svaki mj. I eto place na komplikacijama :klap:

Trece dijete mi je ova trudnoca i novo otkrice obracuna
bangica is offline  
Old 28.10.2014., 15:00   #9492
Dosta su tri platne liste za prosjek
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 28.10.2014., 18:58   #9493
Vezano za promjene i novi zakon o radu...
Htjela sam se pozvati na ono pravo da trudice i majke dijeteta do 3g.ne trebaju raditi nocni rad. Medutim, to pravilo vise ne vrijedi. Frustrirana sam! Neznam da l ima jos kojih promjena vezanih za ovu temu pa nek napise netko ako zna.
angelina333 is offline  
Old 29.10.2014., 13:08   #9494
ja znam jedino za ono da jedan da. u mjesecu imas pravo na slobodan dan za pregled kod doktora ali to nitko ne koristi koliko uspijem cuti
ja da sam radila i trazila ih taj slobodan dan, a ne recimo godisnji, brzo bi mi vrata pokazali
ali ti probaj
vlovrec is offline  
Old 29.10.2014., 13:16   #9495
znaci ja koja sam rodila 5 tjedana ranije imam pravo na produzenje porodiljnog za to razdobolje?

kad to moram predati zahtjev? sad ili nakon prvih 6 mjeseci?
vlovrec is offline  
Old 29.10.2014., 13:31   #9496
Podignula sam r1 obrazac,dali bi mi netko zelio objasniti dal mi to stima,tj.dali cu dobivati punu naknadu i koliki mi je porodiljni..?
Iskusne zene,molim pomoc...
pedola is offline  
Old 29.10.2014., 14:44   #9497
Pedola imas zadovoljen uvjet staza? Sve ti pise na obrascu, koliki ti je neto sat i to pomnozis sa br radnih sati za taj misec (proguglaj,stavila sam link vec nekoliko puta)
Vlovrec mislim peije nego istrknr tih 6 mj al svakako ne moze utec
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Old 29.10.2014., 15:34   #9498
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja znam jedino za ono da jedan da. u mjesecu imas pravo na slobodan dan za pregled kod doktora ali to nitko ne koristi koliko uspijem cuti
ja da sam radila i trazila ih taj slobodan dan, a ne recimo godisnji, brzo bi mi vrata pokazali
ali ti probaj
Ja sam uredno koristila taj jedan slobodan dan mjesečno od kad sam ostala trudna, pa sve dok nisam otišla na porodiljni.
Saznala sam za to od jedne kolegice prije nego što mi je to trebalo (a njoj nažalost više nije), a kad sam ostala trudna odmah sam ga tražila i dobila.
To je nešto što piše u Zakonu i nitko ne bi smio praviti probleme, ali znam da ima svakakvih poslodavaca. Samo želim reći da treba probati.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Old 29.10.2014., 16:33   #9499
Vedrana,valjda sam dobro skuzila...
Na kraju obrasca mi pise 30,24kn po satu-neto,po tome valjda imam pravo na punu naknadu,
a prvih 6 mjeseci porodiljnog mnozim te kune sa brojem sati,ovisno o mjesecu,168h,176h ili 184h...
Imam zadovoljen staz,12 godina u istoj firmi bez prekida..
Hvala ti puno..
pedola is offline  
Old 29.10.2014., 20:56   #9500
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja znam jedino za ono da jedan da. u mjesecu imas pravo na slobodan dan za pregled kod doktora ali to nitko ne koristi koliko uspijem cuti
ja da sam radila i trazila ih taj slobodan dan, a ne recimo godisnji, brzo bi mi vrata pokazali
ali ti probaj
Nisam trudnica, majka djeteta do 3g. Znam za taj jedan dan, hvala, cak mi to rekao bivsi poslodavac kad sam bila T.
angelina333 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.