Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 20:09   #741
Quote:
Sandra198 kaže: Pogledaj post
Bas sam previdjela ovaj post... Pa to zvuci cisto OK!!! Stanje se nije pogorsavalo, beba napreduje i sve mi zvuci prilicno dobro! Bravo!
I mene muci taj br.2, ali zato pomaze magnezij i sve je nekako lakse i redovito. Ako smo vec toliko direktni, danasnji br.2 je kasnio dva dana i vec sam se zabrinula. Popila Mg i kefir i cini mi se da bi mojoj maloj dobro dosli antifoni uz takav zvuk koji su moja crijeva proizvodila.
Znam da nije bas pametno to forsiranje probave, ali kad se sjetim tiskanja nakon sto se to ne obavi par dana....
isprike forumasicama na neprimjerenim opisima.
Ma daj, kakvi neprimjereni.komentari, pa.na forumu smo,baš zbog tog. Pitala ja doktoricu i to, da me.frka.a ona je rekla da nema razloga za brigu, da možemo tiskati. Ja mislim da moramo paziti da bude redovito,jer inače jer nakon par dana ide teško.Nisam znala da mg pomaže...ajde i ja se ispričavam ak nekom smeta.
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:52   #742
Da, Mg je super za to. Meni sve sto je preko 400 mg pomogne. I mlaki Donat Mg odmah ujutro. Dobro da nema pretjeranog straha od tiskanja. Moramo na to paziti jer se ne krecemo, pa nam je i probava sporija.
Sandra198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 21:39   #743
Curke, nemojte previse tiskati. Meni dok sam bila u bolnici na cuvanju (mala ima vec skoro 5 mjeseci),ako nista nije pomagalo, sestre su davale cepice, one EvaQ, njih smiju trudnice i dojilje. Lagani su i ne raspuknes se od njih. Ako 3 dana nije bilo kakice, onda cepic.
Meni je isto Mg pomagao, al dva puta sam morala uzet cepic.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 17:01   #744
Evo samo da javim da sam.jučer bila.na hitnoj.nekaj mi je curilo.i to dosta, pa.mislila.gotovo je, plodna voda. Pregledao me detaljno i uzv..Veli da.je sve ok.E,znate Šta, ak ja ne prošvikam onda nezna tko bude. Jučer bio 16 tj.,dečko.je i moda se i miče nožicama, ma.pravi.je...
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 17:44   #745
Ja cu isto prosvikati! Nalaz leukocita u krvi i urinu mi je los, proteini u krvi, visok kalij i jos neke vrijednosti. Taman kad mislim da je sve OK, nekaj me sje...! S tim da ne kazem da sam opsjednuta zurrnjem u iscjedak i strahom da ne curi plodna voda.
A kaj je najbitnije, nije to nista strasno, ali brinem.
Kaze dr.pij puni vode. Pa kak piti vodu kad sam na strogom mirovanju? Mogu se onda preselit na wc skoljku jel mi se pisa svakih 15 min. Pogotovo sad kad nije vruce niti se ne znojim.
Sandra198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:51   #746
Quote:
Sandra198 kaže: Pogledaj post
Ja cu isto prosvikati! Nalaz leukocita u krvi i urinu mi je los, proteini u krvi, visok kalij i jos neke vrijednosti. Taman kad mislim da je sve OK, nekaj me sje...! S tim da ne kazem da sam opsjednuta zurrnjem u iscjedak i strahom da ne curi plodna voda.
A kaj je najbitnije, nije to nista strasno, ali brinem.
Kaze dr.pij puni vode. Pa kak piti vodu kad sam na strogom mirovanju? Mogu se onda preselit na wc skoljku jel mi se pisa svakih 15 min. Pogotovo sad kad nije vruce niti se ne znojim.
Pokušaj pozitivnim mislima! I meni su rekli da.pijem.puno vode. Nemoj se živciraju, bolje popij Normabel nego da.se nervoziraš. Manje je zlo, svi doktori mi tak rekli! Sve ce biti ok, popravit ćeš krvnu sliku sa onim Šta će ti dr. Reci. Aj, sad glava gore.idemo dalje.
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 20:01   #747
Imas pravo! Ma vec je bolje nego jutros. Necu se vise uopce zamarati. Ajde, ima zena kojima je stoput gore!
I nema vise guglanja.
Sandra198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 20:02   #748
Drago mi je da je kod tebe sve OK. To je lijepo cuti!
Sandra198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 13:14   #749
Nema vas baš često ovdje, a meni dosadno, pa eto malo da ste up to date. Danas sam 16+4. Ne.brojim dane već sate. Isss.,kad bu 28 tj.,gdje je još.to. Koliko.sam.izračunala.18.01. Ljudi moji pa.to.je još skoro 3 mj.f***.kako izdržati, a da ne mislimstalno, e sad.je nekaj, e.sad.nije...neznam.Psiho killer,.ali moramo nema.nam.druge.pusa svima, javite se i dršte se,.gdje god.da jeste.
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:17   #750
I meni je vec tesko.... psihicki! Narucila sam si goste da mi malo ubiju vrijeme. Steta sto ne mogu spacati vise od 6.5h dnevno. A inace sam velika spavalica, a sad se nemam od cega umoriti.
Da bar znam strikati. Mozda bi mi to skratilo vrijeme.
Jedva cekam Advent da krenem u izradu vijenaca. Za sad trazim na ebayu djindjuce za to.
Sandra198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:39   #751
Quote:
Sandra198 kaže: Pogledaj post
I meni je vec tesko.... psihicki! Narucila sam si goste da mi malo ubiju vrijeme. Steta sto ne mogu spacati vise od 6.5h dnevno. A inace sam velika spavalica, a sad se nemam od cega umoriti.
Da bar znam strikati. Mozda bi mi to skratilo vrijeme.
Jedva cekam Advent da krenem u izradu vijenaca. Za sad trazim na ebayu djindjuce za to.
Super! Suprug i ja smo razmišljali da.me.odfurao.kod.staraca na dva tj. Da nisam sama, da se ne dižem itd.. A koji si ti sad tjedan?i kaj je sa.krvnom slikom?
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:09   #752
Urin mi je gori od krvi pa sam dala uzorak za urinokulturu. Nalaz jos nije gotov. Ja sam 28 tt.
Sandra198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 18:22   #753
Question

Quote:
Sandra198 kaže: Pogledaj post
Urin mi je gori od krvi pa sam dala uzorak za urinokulturu. Nalaz jos nije gotov. Ja sam 28 tt.
E, ja baš sutra dajem za urinokulturu. pa ti si na.konju, bravo! Eto, nadam se.da ti je brzo prošlo! Koliko dugo miruješ? Mah joj,bravo! Još do 32 tj.,pa dalje i dalje i dalje...e,a di si ti radila.serklazu? Kak to.izgleda?
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 19:30   #754
dankešn smijem li pitati zašto spominješ 28tt? (priznajem nisam čitala temeljito).
Inače sam 4 mjeseca bila na baš strogom mirovanju (hematom, krvarenja) a tek nedavno sam dobila dopuštenje da malo prošetam ali bez pretjerivanja i ikakvih napora (sad sam 27tt).
I sada većinu dana provedem sama u stanu. Nekako sam se navikla na svoj mir i previše ljudi me čini nervoznom. Voljela bi da više spavam jer bi to značilo da imam manje budnih sati za smislit šta raditi ili da mogu čitati ali mi koncentracija ne dopušta baš previše.
Ponekad se pitam kako ću iz prve ubaciti u petu brzinu kada beba dođe. Inače prva mi je trudnoća i sve što znam i očekujem je formiramo na temelju tuđih iskustava.
Znam da nije lako, boriš se između misli da to činiš za svoje dijete i osjećaja nemoći i dosade pa čak i paranoje i depresije. Mjesec prođe a dan nikako.
Samo da znate da niste same i da se držite činjenice da će sve ovo proći, jer mora, i nadati se najboljem!!
ImaDaBude is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:21   #755
Hi, cure. Evo mene jucer pustili iz bolnice nakon 5 tjedana. Usla sam u 29 tjedan i dobila injekcije za razvoj pluca. Na pregledu sam i dalje otvorena cm iznad sava, a ultrazvuk je bio uredan pa su me pustili doma na strogo mirovanje. Za dva tjedna cu na kontrolu. Sad sam sa starijim malim kod staraca jer sam blize bolnici pa se osjecam sigurnije. Ako doguram do 32 tjedna idemo doma.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 17:16   #756
Quote:
ImaDaBude kaže: Pogledaj post
dankešn smijem li pitati zašto spominješ 28tt? (priznajem nisam čitala temeljito).
Inače sam 4 mjeseca bila na baš strogom mirovanju (hematom, krvarenja) a tek nedavno sam dobila dopuštenje da malo prošetam ali bez pretjerivanja i ikakvih napora (sad sam 27tt).
I sada većinu dana provedem sama u stanu. Nekako sam se navikla na svoj mir i previše ljudi me čini nervoznom. Voljela bi da više spavam jer bi to značilo da imam manje budnih sati za smislit šta raditi ili da mogu čitati ali mi koncentracija ne dopušta baš previše.
Ponekad se pitam kako ću iz prve ubaciti u petu brzinu kada beba dođe. Inače prva mi je trudnoća i sve što znam i očekujem je formiramo na temelju tuđih iskustava.
Znam da nije lako, boriš se između misli da to činiš za svoje dijete i osjećaja nemoći i dosade pa čak i paranoje i depresije. Mjesec prođe a dan nikako.
Samo da znate da niste same i da se držite činjenice da će sve ovo proći, jer mora, i nadati se najboljem!!
Evo i mene. Naime, prošla.sam puno ginekologa i pretraga i da sad sve tu ne nebarajam...izgubila dvije djevojčice u 19 tj.trudnoće, nitko nezna zašto. Da li je uzrok upala ili slabi grlić maternice ili upala, neznaju. Imam već jednog sina, suprug i ja želimo još jedno dijete jako,jako. Makar smo/sam to sve prošla, pokušavamo još jednom pa šta Bog da. Što se tiče 28 tj., svaki ginekolog mi je rekao da bi to bio prvi cilj koji bilo dobro doseći,jer tada u više od 90% slučajeva bebe prežive bez većih komplikacija, eto, što bi reklo nakon 28 tj.ulazim u sigurne tjedne, što ne znači da više nesreća.mirovati, već nadam se, disati lakše! Svaki dan mi je u glavi drama, baš onako kao što si i opisala, međutim, pokušavam što više spavati.Pijem.Normabele i hrpu dr. tableta. Mirujem, molim se svakodnevno,nekako mi.lakše.Ali, dajem sve od sebe i kako kod završilo, a znam i moram se uvjeriti da će ovaj puta biti pozitivan ishod, dajem.sve od sebe. Dršte se cure.moje, prošla sam pakao, ali ima žena koje su prošle i gore. ZATO SAMO HRABRO!
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 17:18   #757
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Hi, cure. Evo mene jucer pustili iz bolnice nakon 5 tjedana. Usla sam u 29 tjedan i dobila injekcije za razvoj pluca. Na pregledu sam i dalje otvorena cm iznad sava, a ultrazvuk je bio uredan pa su me pustili doma na strogo mirovanje. Za dva tjedna cu na kontrolu. Sad sam sa starijim malim kod staraca jer sam blize bolnici pa se osjecam sigurnije. Ako doguram do 32 tjedna idemo doma.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
Bravooooo, dići ćeš ti di cilja, samo miruj!!!
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:04   #758
Quote:
dankešn kaže: Pogledaj post
Bravooooo, dići ćeš ti di cilja, samo miruj!!!
Nadam se. Nego, daj mi reci, jel ti ta prva trudnoca bila uredna ili si i tad imala problema? Meni je u ovoj najveci sok sto mi nisu nasli nikakve uzrocnike otvaranja i dijagnoza mi je insuficijencija cerviksa, sto je malo cudno jer se u prosloj nisad otvarala sve do kraja. Inace, prije sina sam imala odumrlu trudnocu i kiretazu u 9 tjednu. Plod se prestao razvijati. Nakon toga sam otkrila da imam hashimoto i kad sam stitnjacu dovela u normalu sljedeca trudnoca je bila sve pet. U ovoj pak otpocetka problemi. Otpocetka smedji iscjedak, nasli hematom, prokrvarila u 16 tjednu, kad se hematom smanjio cerviks se otvorio, nakon serklaze pala na opranom podu u bolnici i sad imam labavi sav s rupom iznad. Ma koma.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:28   #759
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Nadam se. Nego, daj mi reci, jel ti ta prva trudnoca bila uredna ili si i tad imala problema? Meni je u ovoj najveci sok sto mi nisu nasli nikakve uzrocnike otvaranja i dijagnoza mi je insuficijencija cerviksa, sto je malo cudno jer se u prosloj nisad otvarala sve do kraja. Inace, prije sina sam imala odumrlu trudnocu i kiretazu u 9 tjednu. Plod se prestao razvijati. Nakon toga sam otkrila da imam hashimoto i kad sam stitnjacu dovela u normalu sljedeca trudnoca je bila sve pet. U ovoj pak otpocetka problemi. Otpocetka smedji iscjedak, nasli hematom, prokrvarila u 16 tjednu, kad se hematom smanjio cerviks se otvorio, nakon serklaze pala na opranom podu u bolnici i sad imam labavi sav s rupom iznad. Ma koma.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
Moja, prva trudnoća prije (sin ima 4,5 g.) je bila.savršena. Niti krvarenja, nikakve tablete, izlazila.van, plesala, zadnji dan prije nego sam.rodila.prala prozore..sve 5. Onda asam zatrudnila.nakon godinu i pol, i istim tempom išla, i eto jedan dan 19+ ne sjećam se samo...Petrova i gotovo. I tako još jednom 2013 ljeti. 18+...nešto. Neznaju zašto..a sad..Mirujem.Ti se nemoj više.ništa sekirati!
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:45   #760
cureee.. na pregledu u 5tj na uzv vide se 2 gestacijske vrecice bez eo.. rekla mi je da strogo mirujem kako bi se ocuvali blizanci..kolika je sansa da oba srca prokucaju?
grobnickozlo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.