Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 09:44   #181
Ja sam samo prestala lakirati nokte - ne samo zbog stetnih sastojaka nego I zato sto inace lakiram samo nokte na nogama, a sad ih nisam mogla ni vidjeti, a kamoli nalakirati.

Trbuh sam mazala samo bademovim uljem.

Stavila sam pramenove 2-3 puta, nakon prvog tromjesecja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 09:52   #182
imam ok rutinu preparativne njege pa sam jedino trebala izbaciti kremu s retinolom iz upotrebe.

dekorativu nisam ništa izbacila. pa imaš hrpu 3 free lakova za nokte danas, a po netu se mogu naći i popisi, npr.

Quote:
Essie, OPI, CND, Deborah Lippmann, Estee Lauder, Hard Candy, Lancome, M.A.C., Nars, Nicole, OPI, Priti NYC, Spa Ritual, Wet ‘n’ Wild, Jessica, Zoya, China Glaze, Color Club, Butter London, Maybelline New York Express Finish, Maybelline New York Salon Expert, Sally Hansen Salon, Orly, Chanel, Dior, Estée Lauder, Givenchy, Lancôme, L’Oréal Paris, Nubar, Revlon, Rimmel London 60 Seconds.
za strije koristim hladno prešano bademovo ulje, koje uzimam u kemigu.

ne vidim razlog da se žene zapuste u trudnoći, postoji hrpa sigurnih preparata i koz,metike bez štetnih sastojaka. i nek me nitko ne shvati krivo, ali doista ima žena koje ko da dignu ruke od sebe kada ugledaju plus meni je prekrasno vidjeti dotjeranu trudnicu!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 11:02   #183
marcipanka potpis!

Ja nisam ništa izbacila. Prestala sam jedino lakirati nokte na nogama jer mi je stvarno teško to izvesti, a već je i vrijeme takvo da se prsti na nogama ni ne vide, pa mi je svejedno
Kosu ne bojam, a dezić sam i prije koristila onaj bez alkohola, bez parabena i različitih mirisa.

Mažem se od početka bademovim uljem, jest da je malo masno ali radim to jednom dnevno, navečer nakon tuširanja pa je onda ok. Još nisam dobila ni jednu striju, nadam se da će tako i ostati
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 12:08   #184
Nista izbacila nisam, jedino se nisam farbala prvo tromjesečje. I dalje se normalno sminkam, kad mi dode nalakiram nokte (al mi i inače ne dode nešto cesto ), dezic koji koristim ne sadrži ni parabene ni alkohol ni aluminij i koristim ga već jako dugo (mislim, neću čekati da ostanem trudna da izbacim neke štetne sastojke oko sebe)... Ne pada mi na pamet biti zapuštena, pogotovo danas kad već ima toliko kvalitetne prirodne kozmetike...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:00   #185
Slazem se..mislim da u trudnoći treba uživati i paziti na sebe u svakom pogledu..i na zdravlje i na izgled.Ništa ljepše od trudnice koja nije izgubila ženstvenost..Ne treba pretjerivati,ali bebi sigurno neće biti ništa od malo ruža za usne i rumenila Od mazalica za tijelo koristim ulje od Welede,Hipp ulje i Strijet protiv strija
lovemakeup is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:10   #186
Znaci, u principu ne treba nista drasticno mijenjati i izbacivati iz upotrebe. Znam da jedino necu koristiti one lakove za jacanje noktiju jer sadrze formaldehid! Dezici koje sam dosad koristila uglavnom imaju aluminij. Imate mozd kakvu preporuku za dobar dezic, koji drzi, a da nema stetnih sastojaka?

Jednom sam u Zg, u ljekarni kupila bademovo ulje, kao u rinfuzi. Bilo mi je jako masno! Inace nemam suhu kozu, niti imam potrebu mazuckat se nekim kremicama i losionima, pa mislim da bi mi ulje jako tesko upijalo. Mozda kakav savjet cime prevenirati strije, a da nije premasno i da se dobro upija?

Marcipanka, imas pravo u vezi zapustanja! Vidam dosta trudnica koje izgledaju kao da ih poplava izbacila! Kud su blijede od mucnina, anemije, neispavanosti..., onda jos ne stave ni malo sminke. Pa bar labelo ili malo rumenila... Ne vjerujem da to moze stetiti, a opet ne izgledas zapusteno!
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:52   #187
Meni je super od Nivee roll on Pure&Sensitive.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:26   #188
ja sam izbacila mlijeko za tijelo. umjesto njega na još mokru kožu nanesem bademovo ulje iz ljekarne. kremu za lice koristim, dezić, šminkam se, lakiram nokte, bojim kosu... trudim se i dalje biti njegovana žena :nezna: cijelo ljeto sam nanosila na sebe autan protiv komaraca :nezna:
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:29   #189
MayaG, taj ti ima aluminij... Jutros sam uzela muzev Old spice da procitam sastav i vidim da nema aluminija! Sve mi se cini da cu mu krasti dezic dok ne nadem neki zenski. Iako znam da ima tih Old spicea koji mirisu "zenskasto", pa mozd uzmem i sebi neki! Kakve veze sto se vodi kao muski?!
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:54   #190
Nisam se farbala u prvom tromjesjecju, nisam se bas sminkala (ali vise od mucnine i umora nego zato sto steti), sve ostalo normalno koristim ko i prije. Jedino sam se odrekla kreme za depiliranje.

Kikica i ja maznem dragom old spice bas mi je dobar
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:08   #191
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Znaci, u principu ne treba nista drasticno mijenjati i izbacivati iz upotrebe. Znam da jedino necu koristiti one lakove za jacanje noktiju jer sadrze formaldehid!
Ja sam u 7.mj. maknula gel i koristila neko vrijeme prozirni lak za jacanje noktiju od Sally Hansen. :/ E sad pojma nemam da li sadrzi taj sastojak, bas cu provjerit.

Od ostale kozmetike nisam nista specijalno izbacila ili dodala... Trbuh, a nekad i cijelo tijelo, mazem bademovim uljem.

Kosu sam bojala mozda jednom, dvaput godisnje, reda radi za obnovu boje, sjaja, sa Loreal creme gloss bez amonijaka, no odlucila da necu vise kad saznah za plus.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:51   #192
Važno je da kreme za lice nemaju u sastavu retinol ili kiseline (aha, bha, mliječnu, za glikolnu kažu da je ok, ali ja bi i to izbacila...)

Što se lakova tiče sad imaš lakova koji su bez tih štetnih tvari, piše na njima 3free ili 4free. Evo imaš tu nabrojane:
http://www.alllacqueredup.com/2007/0...s-that-is.html

Što se tiče dezodoransa, možeš se prebaciti na neke prirodnije, tipa Biobaza. Oni nemaju aluminija, a drže.
Gelovi za tuširanje i šamponi bez SLS-a su OK...

Ja se sigurno neću prestati šminkati jednog dana


Edit: sad vidim da je marcipanka slično napisala . Veliki potpis
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:51   #193
Ja sam igrom slučaju zadnji put ofarbala kosu baš negdje u vrijeme začeća, za mjesec dana planiram opet na farbanje.
Ali cure, iskreno mislim da nikome neće biti ništa ako jednom dnevno nakon tuširanja potegne dezićem ili roll on-om ispod pazuha ili se našminka. Mene više brine što svaki dan prolazim Slavonskom i udišem kojekakve plinove iz auta ispred mene da kraj sebe za svaki slučaj imami vrećicu ako krenem povraćat. Ali i to, znači da bi svaka gradska trudnica trebala roditi oštećeno dijete.Sve umjereno i sve pet. Ja se unatoč još uvijek prisutnim mučninama spickam u haljinu i našminkam i odmah se bolje osjećam. Mene i iz prve trudnoće pamte kao sređenu trudnicu.
lepijander is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:28   #194
Nije baš kozmetika,ali ima veze sa toksinima Da li palite mirisne svijeće,vosak ili štapiće dok ste trudne? Ne znam da li to može uticati na bebu
lovemakeup is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:43   #195
u trudnoći sam bojala kosu dva puta, prvi put otprilike u 19. tjednu, a drugi put u 30. nadam se da ću do kraja trudnoće izdržat bez bojanja.

već dugo koristim dezodorans bez aluminija i trudim se da mi kozmetika bude sa što manje štetnih sastojaka. lakiram nokte, ali sa 3 free lakovima.

u trudnoći triba izbjegavat proizvode sa retinolom. retinol je super za kožu, ali može štetit bebi.

u principu, tribalo bi pazit na sve, ali ne triba bit paranoičan. naravno da bebi ništa neće bit ako se šminkamo, pa čak i ako ta šminka sadrži neke ne baš dobre sastojke, ali uvik je dobro uključit mozak, malo guglat i izabrat manje štetnu verziju.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:52   #196
Ja već dugo koristim ovaj dezic, dobro mi drži i ima OK miris. Kupujem ga u Mulleru, malo je skuplji al dugo mi traje...
http://static.allyouneed.com/product...uber-75-ml.jpg
Prije njega sam koristila Bionsen al sam ga se zasitila...
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:26   #197
meni biobaza ima jako dobre dezodoranse sa skroz ok sastojcima. taj iz mullera nisam probala, ali mi je bionsen bio jako loš, a i nije baš skroz neškodljiv ... to šta nema aluminija na žalost ne znači da su i ostali sastojci dobri. koga zanima, na ovoj i sličnim stranicama, može provjeravat proizvode i/ili konkretne sastojke: http://www.goodguide.com/
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 07:54   #198
Quote:
lovemakeup kaže: Pogledaj post
Nije baš kozmetika,ali ima veze sa toksinima Da li palite mirisne svijeće,vosak ili štapiće dok ste trudne? Ne znam da li to može uticati na bebu
Nisam palila u trudnoci, a ni sad kad je beba mala.
Inace sam toooootalni ovisnik , ali nije to bas nesto sto se preporucuje u trudnoci.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 09:39   #199
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nisam palila u trudnoci, a ni sad kad je beba mala.
Inace sam toooootalni ovisnik , ali nije to bas nesto sto se preporucuje u trudnoci.
ja sam naručivala sviće koje nemaju štetno izgaranje, ali ne bi se toliko zamarala sa tim. stvarno je smišno oko čega se sve diže buka. bebi čija je mama pušila ka turčin tijekom cile trudnoće nije ništa, a mojoj će nešto bit jer sam tu i tamo zapalila mirisnu sviću? pa, nije da se inhaliram iznad sviće ili da mi 20 svića gori u dnevnom boravku 24/7.

u trudnoći se toliko toga ne preporučuje da imam osjećaj da sam se odma iza prvog pregleda tribala zatvorit u karantenu, živit od infuzije, a u stvarni svit izać kad dite napuni 18 godina.

naravno da triba bit oprezan, promislit, izabrat bolju tj. zdraviju opciju, bez obzira o čemu se radi, ali postat rob ograničenja je štetnije od npr. dima mirisne sviće.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 11:22   #200
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja sam naručivala sviće koje nemaju štetno izgaranje, ali ne bi se toliko zamarala sa tim. stvarno je smišno oko čega se sve diže buka. bebi čija je mama pušila ka turčin tijekom cile trudnoće nije ništa, a mojoj će nešto bit jer sam tu i tamo zapalila mirisnu sviću? pa, nije da se inhaliram iznad sviće ili da mi 20 svića gori u dnevnom boravku 24/7.

u trudnoći se toliko toga ne preporučuje da imam osjećaj da sam se odma iza prvog pregleda tribala zatvorit u karantenu, živit od infuzije, a u stvarni svit izać kad dite napuni 18 godina.

naravno da triba bit oprezan, promislit, izabrat bolju tj. zdraviju opciju, bez obzira o čemu se radi, ali postat rob ograničenja je štetnije od npr. dima mirisne sviće.
bold

ja uredno palim mirisne svijeće. obožavam ih!
slažem se s kavopijom, najbolje da živim pod staklenim zvonom

Quote:
lepijander kaže: Pogledaj post
Mene više brine što svaki dan prolazim Slavonskom i udišem kojekakve plinove iz auta ispred mene
eto... sve je rečeno!
i meni je gore udisati zg-smog i auto smradove nego mirisnu svijeću
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.