Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2011., 10:40   #61
Na samom početku sam izbacila neke od "konvencionalnih" proizvoda, zbog parabena i sličnog. Dakle prva tri mjeseca je bio samo Lush, Lavera, The Body Shop i bademovo ulje iz ljekarne. Kasnije sam malo "popustila"; trenutno imam Vichy i Olay kreme za lice, gel za tuširanje i šampon koji dohvatim od ovih mullerovskih, za tijelo Lush, Nuxe ili The Body Shop (uz povremeni dodatak Dove-a, na noge, sad kad je ljeto). Protiv strija i dalje bademovo - zasad ih nema na vidiku. Dekorativu sam smanjila; ne zbog eventualne štetnosti, nego otkad ne radim - zantno rjeđe se šminkam...
Jedini miris koji mi je smetao bio je onaj Bio Bazine trudničke mazalice za tijelo. Nažalost.
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:25   #62
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Dakle...
Kopala sam po ostalim temama i vidjela da ne postoji opceniti topic o koristenju kozmetike u trudnoci.
Zanima me koje kozmeticke preparate koristite u trudnoci, a kojih ste se odrekli jer ste negdje cule/procitale da se ne preporucuju.
Ono sto sam ja znala i prije trudnoce je da se ne smiju koristiti kreme s vitaminom A, a kad sam pocela dalje istrazivati, vidjela sam da nisu preporucljive ni kreme za lice sa salicilnom kiselinom.
Nisu preporucljive ni kreme protiv celulita, navodno ni kreme za depilaciju, sad po najnovijem ni lak za nokte.
Ne bih htjela da se topic pretvori u sirenje panike i slijepo pokoravanje bapskim pricama pa vas zato pitam sto tocno koristite ili ste u trudnoci koristile od krema za lice, mlijeka za tijelo, krema protiv strija, krema za suncanje, sredstava protiv komaraca...
Trenutno me zapravo najvise zanimaju kreme sa spf pa molim iskustva i preporuke!
Pa što ne lak za nokte,znam ih hrpu koji su koristili i išli na bojanje kose tj preljev...
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:39   #63
da vidimo... ja sam totalna netrudnjača. koristim što sam koristila i prije, izuzev kortikosteroidne mazalice za psorijazu, i farbanja u prvom tromjesječju. (ali 12 tjedana je prošlo, do kraja tjedna sam opet plava!!!)
objašnjenje: strašno sam osjetljiva i reagiram na sve i svašta, koža mi je kata-efing-strofa otkako sam trudna, znojenje također. suspendiranjem provjerenih proizvoda ili njihovom supstitucijom za druge, kao manje štetne, riskiram katastrofu razmjera hirošime koju ću još mjesecima nakon rođenja djeteta sanirati.
MadnessInMethod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:27   #64
Quote:
MadnessInMethod kaže: Pogledaj post
da vidimo... ja sam totalna netrudnjača. koristim što sam koristila i prije
I ja! Isto tak.

Čak se i farbam

Pa nemogu hodat okolo sa izrastom od 10 cm! Jedino kaj sam dodala je bademovo ulje i još neke mazalice- od kojih koristim samo bademovo.

Ubiti, prestala sam se šminkat! Samo tu i tam maskaru.. Ali to je zbog ljenosti..
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:37   #65
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
I ja! Isto tak.

Čak se i farbam

Pa nemogu hodat okolo sa izrastom od 10 cm! Jedino kaj sam dodala je bademovo ulje i još neke mazalice- od kojih koristim samo bademovo.

Ubiti, prestala sam se šminkat! Samo tu i tam maskaru.. Ali to je zbog ljenosti..
evo, ja imam već spreman hidrogen i dvije tube farbe, samo čekam da kraljica majka dođe doma da joj uvalim četku u ruke.
ovih dana imam osjećaj da bih mogla stati na polje raširenih ruku i biti vrlo korisna kao strašilo.

a od trudničkih mazalica koristim lush pločicu protiv strija, jer su mi stomak i bokovi i prsa stvarno narasli za broj-dva, pa se mackam skoro od početka da, ako već moram popucati, popucam što manje.

šminkanje? kako sam raspoložena. ovih dana samo obojam obrve i stavim maskaru i crnu olovku, za po doma, jer mi se ne da fiksirati sve da se ne otopim, ali ako idem negdje zaozbiljno, sjenilo i rumenilo su muss. pa nisam bolesna ako sam trudna!
MadnessInMethod is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:39   #66
Ja sam jedno vrijeme prešla na A derma Exomega mlijeko za tijelo jer mi je koža bila izuzetno suha i perutuava. Sad je stanje bolje, pa sam nešt od garniera koristila ( unatoč činjenici da ima parabena), ali sad smišljam šta bih novo kupila, da ih nema, a da nije preskupo. Imate ideja?
Za lice sam odlučila kupiti Nuxe kreme, a trebam još i puder pa ću se tu 'olakšati' tako da bih za tijelo ipak nešt malo jeftinije. Obično ako mi nije dovoljno masan losion za tijelo, dodam bademovog ili jojobinog ulja pa mućkam svaki put kad ga koristim.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:52   #67
Kod mene je sve ostalo isto..

Tuširam se sa istim sredstvom.
Navečer mažem trbuh sa bademovim uljem,a ujutro sa LRP-iso urea losionom..
S tim da sam kombinirala jedno vrijeme i Elancyl-kremu protiv strija..

Istina,pramenove nisam radila prva tri mjeseca,a nakon toga normalno..
Šampon i regenerator koristim isti kao i prije trudnoće..

Nokte lakiram na nogama i to isključivo zato jer je ljeto i noge mi bez laka izgledaju užasno.

Kreme za lice iste kao i prije..

Nisam dopustila nikakvu paniku da bih trebala nešto mjenjati jer sam trudna..možda je to krivo,ali ne opterećujem se sa time..

To vam piše jedna magistra farmacije..
Jer kako bi rekla jedna pokojna baka moje kolegice-tko zna u čemu leži lijek..
__________________
08.2011.
lili36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:01   #68
Quote:
Angor kaže: Pogledaj post
Pa što ne lak za nokte,znam ih hrpu koji su koristili i išli na bojanje kose tj preljev...
A zbog ftalata.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:03   #69
Quote:
Angor kaže: Pogledaj post
Pa što ne lak za nokte,znam ih hrpu koji su koristili i išli na bojanje kose tj preljev...
Potencijalna štetna isparavanja.
Lakiram nokte najnormalnije.
Na bojanje kose nisam išla, niti bih.
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:05   #70
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ja sam jedno vrijeme prešla na A derma Exomega mlijeko za tijelo jer mi je koža bila izuzetno suha i perutuava. Sad je stanje bolje, pa sam nešt od garniera koristila ( unatoč činjenici da ima parabena), ali sad smišljam šta bih novo kupila, da ih nema, a da nije preskupo. Imate ideja?
Za lice sam odlučila kupiti Nuxe kreme, a trebam još i puder pa ću se tu 'olakšati' tako da bih za tijelo ipak nešt malo jeftinije.
Pogledaj u dm-u onu Bio Bazu za koju sam ja zaključila da mi smrdi. Možda je problem u mom nosu, nitko drugi koga znam nije imao problema - a sastojci su odlični i nije skupa.
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:11   #71
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A zbog ftalata.
Sorry draga ne razumijem,prosvijetli me što je to...Dakle ne lakirati se 09 mj....
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:12   #72
Quote:
Yehane kaže: Pogledaj post
Potencijalna štetna isparavanja.
Lakiram nokte najnormalnije.
Na bojanje kose nisam išla, niti bih.
Nisam znala za to,al eto znam dosta njih koje su se svaki dan lakirale...
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:33   #73
Quote:
Angor kaže: Pogledaj post
Nisam znala za to,al eto znam dosta njih koje su se svaki dan lakirale...
A meni termin sutra i imam gel na rukama i nogama. Tako sam i s prvim djetetom i ništa. Imam jako nekvalitetne nokte i mislim da je bolje imati sređene nokte i biti psihički mirna nego s nesređenima patiti Bar sam ja taj tip. Od kozmetike preporučujem Eucerin - ulje za tuširanje i losion za tijelo. Već drugi put sam prošla bez strija. Ne znam je li zahvaljujući tome, ali genetika mi nije bila naklonjena-mama mi je cijela ispucala.
anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:38   #74
Quote:
anny kaže: Pogledaj post
A meni termin sutra i imam gel na rukama i nogama. Tako sam i s prvim djetetom i ništa. Imam jako nekvalitetne nokte i mislim da je bolje imati sređene nokte i biti psihički mirna nego s nesređenima patiti Bar sam ja taj tip. Od kozmetike preporučujem Eucerin - ulje za tuširanje i losion za tijelo. Već drugi put sam prošla bez strija. Ne znam je li zahvaljujući tome, ali genetika mi nije bila naklonjena-mama mi je cijela ispucala.
Joj fala za ovo ulje,čula sam i ja da je za 5.A što se tiče noktiju,poludim kad su mi u kukiju,to i kosa mi uvijek mora biti u ok stanju.E da,sretno sutra.
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:42   #75
Quote:
Angor kaže: Pogledaj post
Nisam znala za to,al eto znam dosta njih koje su se svaki dan lakirale...
Google is your friend ništa, a?
Evo: http://hr.wikipedia.org/wiki/Ftalati

Tebi na izbor hoćeš li lakirati ili ne...
Činjenica je da su se kroz povijest ljudi mackali svakakvim otrovima na dnevnoj bazi (npr. divni puderi sa živom ) pa eto, nismo izumrli... pripaziti malo, zašto da ne; ali ne lakirati nokte 9 mjeseci je po meni ekstrem.
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:46   #76
Quote:
Yehane kaže: Pogledaj post
Pogledaj u dm-u onu Bio Bazu za koju sam ja zaključila da mi smrdi. Možda je problem u mom nosu, nitko drugi koga znam nije imao problema - a sastojci su odlični i nije skupa.
Upravo potrošila pakiranje i super mi je, pogledajte samo moj divni trbuh

Ostalo sve isto kao prije, osim anticelulitnih kremica i farbala sam se samo 2x (pramenovi).
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:49   #77
Quote:
charm kaže: Pogledaj post
Upravo potrošila pakiranje i super mi je, pogledajte samo moj divni trbuh
Daj, svega ti, reci - po čemu je tebi mirisala? Meni po nekakvoj polu-truloj travi
Jel moj nos pošizio ili miris zbilja nije nešto? Ustrijelit se hoću, tako sam htjela da mi paše ta kremica...
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:53   #78
Što se tiće kozmetike u trudnoći, tj. u prevnciji od strija.Daleko najbolje riješenje je Shea butter iliti karite maslac.Ja imala blizance od ukupno 6kg i niti jednu striju nisam dobila dok sam ih u pubertetu jako puno dobila. Jako ja masan i najbolje je ga navečer pred spavanje namazati.Bolje od bilo kakvog ulja.Bademovo ulje je prošlost u odnosu na blagodati Shea maslaca. Drži ga Bio&bio,Kemig (najveći izbor),ljekarne Farmacia i još neke druge...

Kaj se tiče farbanja, ja sam se na polovici trudnoće ošišala o zblajhala na platinasto i nitko mi od doktora nije ništa rekao da je loše.Pitala sam ih...
Jer današnje farbe se ne mogu usporediti s onima nekad...
__________________
15.10.2009. P & T PRODAJA ROBICE
pity is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:54   #79
Quote:
Yehane kaže: Pogledaj post
Daj, svega ti, reci - po čemu je tebi mirisala? Meni po nekakvoj polu-truloj travi
Jel moj nos pošizio ili miris zbilja nije nešto? Ustrijelit se hoću, tako sam htjela da mi paše ta kremica...
Po travi, bez ovoga trulog dijela

Brijem da je to zato jer nema dodataka parfema i sl. Ne znam sad sastav osim badema, maslina i onaj maslac (nemrem se sjetiti imena) al nema umjetnih bojila i mirisa. Meni bilo dosta
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:55   #80
Quote:
pity kaže: Pogledaj post
Što se tiće kozmetike u trudnoći, tj. u prevnciji od strija.Daleko najbolje riješenje je Shea butter iliti karite maslac.Ja imala blizance od ukupno 6kg i niti jednu striju nisam dobila dok sam ih u pubertetu jako puno dobila. Jako ja masan i najbolje je ga navečer pred spavanje namazati.Bolje od bilo kakvog ulja.Bademovo ulje je prošlost u odnosu na blagodati Shea maslaca. Drži ga Bio&bio,Kemig (najveći izbor),ljekarne Farmacia i još neke druge...

Kaj se tiče farbanja, ja sam se na polovici trudnoće ošišala o zblajhala na platinasto i nitko mi od doktora nije ništa rekao da je loše.Pitala sam ih...
Jer današnje farbe se ne mogu usporediti s onima nekad...
Eeee, to je taj maslac
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.