Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2003., 19:08   #41
moze jedno pitanje...

zasto kod razvoda zene ocekuju da ih se tretira automatski kao svetice ili majke tereze... samo zato jer dijete ostaje njima?

ovdje ima dosta raspushtenica koje su droljice (ovo vise kao karakterna osobina)... i kojima ni ja ne bi kune alimentacije isplatila...

cast iznimkama... naravno...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 19:11   #42
Quote:
Claire kaže:
moze jedno pitanje...

zasto kod razvoda zene ocekuju da ih se tretira automatski kao svetice ili majke tereze... samo zato jer dijete ostaje njima?

ovdje ima dosta raspushtenica koje su droljice (ovo vise kao karakterna osobina)... i kojima ni ja ne bi kune alimentacije isplatila...

cast iznimkama... naravno...
bez obzira na "karakterne osobine" zar se otac ne treba i dalje financijski brinuti o djetetu/djeci?

kako je to zalosno da se jos ne pravi razlika izmedju braka i roditeljstva -
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 19:25   #43
naravno da se treba brinut, margarita... ali ja ti zenama bas puno ne vjerujem kad ocrnjuju bivshe... naime, najlakse je pokupit suosjecanje masa na temu... ne brine se, djubre jedno, za djete... i svi se automatski okrenu kontra njega...
ni sa jednim drugim argumentom ne bi proizvela nikakvu reakciju...

razgovarala sam nedavno sa jednom pedijatricom... kaze mi da ju godinama fascinira kako majke za svoju djecu idu pedijatrima preko socijalnog, kad trebaju pregledat ili lijecit djecu...

ali za sebe... bez problema placaju skupe privatne ginekologe, dermatologe itd...

i to je masovna pojava... privatni pedijatar nije uopce unosan posao....
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 19:31   #44
Quote:
Claire kaže:
moze jedno pitanje...

zasto kod razvoda zene ocekuju da ih se tretira automatski kao svetice ili majke tereze... samo zato jer dijete ostaje njima?

ovdje ima dosta raspushtenica koje su droljice (ovo vise kao karakterna osobina)... i kojima ni ja ne bi kune alimentacije isplatila...

cast iznimkama... naravno...
Claire, voljela bih da nisi ovo lupnula.

I drago mi je da ti ne odlučuješ ni o alimentacijama ni o bilo čemu drugom.

Ja ti ne bih dala da zbrineš ni odrezane nokte od susjedovog psa, BTW.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 19:31   #45
Quote:
Claire kaže:
naravno da se treba brinut, margarita... ali ja ti zenama bas puno ne vjerujem kad ocrnjuju bivshe... naime, najlakse je pokupit suosjecanje masa na temu... ne brine se, djubre jedno, za djete... i svi se automatski okrenu kontra njega...
ni sa jednim drugim argumentom ne bi proizvela nikakvu reakciju...

razgovarala sam nedavno sa jednom pedijatricom... kaze mi da ju godinama fascinira kako majke za svoju djecu idu pedijatrima preko socijalnog, kad trebaju pregledat ili lijecit djecu...

ali za sebe... bez problema placaju skupe privatne ginekologe, dermatologe itd...

i to je masovna pojava... privatni pedijatar nije uopce unosan posao....
ma apsoklutno je nevazno kako one osjecaju prema svojim bivsim muzevima - on svakako treba da placa za djecu ili ak su djeca kod njega ona treba da placa (ovdje ima dosta slucajeva kad su djeca s ocem i majka placa) to sto oni jedno o drugome misle ili govore nije bitno

nije lijepo da ocrnjuju majku ili oca pred djetetom ali jebiga to je svakom na njegovu dushu ako govori nesto sto nije istina

uostalom djeca sama brzo skuze ko je govno a ko ne

i dok god ona od alimentacije ne placa za ginekologa, dermatologa ili sta ja znam koga to ne smije bit relevantno po pitanju alimentacije koju druga strana treba da placa
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 19:34   #46
Quote:
Claire kaže:
naravno da se treba brinut, margarita... ali ja ti zenama bas puno ne vjerujem kad ocrnjuju bivshe... naime, najlakse je pokupit suosjecanje masa na temu... ne brine se, djubre jedno, za djete... i svi se automatski okrenu kontra njega...
ni sa jednim drugim argumentom ne bi proizvela nikakvu reakciju...

razgovarala sam nedavno sa jednom pedijatricom... kaze mi da ju godinama fascinira kako majke za svoju djecu idu pedijatrima preko socijalnog, kad trebaju pregledat ili lijecit djecu...

ali za sebe... bez problema placaju skupe privatne ginekologe, dermatologe itd...

i to je masovna pojava... privatni pedijatar nije uopce unosan posao....

lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 19:42   #47
yebi ga... ne bi volila bit muskarac i zamjerit se zeni...
i Shakespeare je pisao o tome kako se treba cuvat bijesa prezrene zene...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 19:47   #48
Quote:
Claire kaže:
yebi ga... ne bi volila bit muskarac i zamjerit se zeni...
i Shakespeare je pisao o tome kako se treba cuvat bijesa prezrene zene...

meni samo nije jasno zasto se toliko trudis biti "atipicna zena"
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 20:07   #49
Quote:
Claire kaže:
yebi ga... ne bi volila bit muskarac i zamjerit se zeni...
i Shakespeare je pisao o tome kako se treba cuvat bijesa prezrene zene...
Claire sorry ali nemas pojma o cemu govoris
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 20:17   #50
Quote:
Claire kaže:
yebi ga... ne bi volila bit muskarac i zamjerit se zeni...
i Shakespeare je pisao o tome kako se treba cuvat bijesa prezrene zene...
Svaka budala svojim metrom mjeri
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 20:32   #51
Ne ulazaći u sunshine-einu situaciju, Claire je postavila dobro pitanje.
Žene se zaista vrlo često postavljau tako a i zakon je vrlo često na njihovoj strani. I puno češće, bar se meni tako čini, koriste djecu u obračunima sa svojim bivšim muževima. Zašto, u većini slučajeva, djeca automatski pripadaju majci? Znam nekoliko slučajeva u kojima su očevi bili ti koji su vodili puno više brige o djeci ali su prilikom razvoda djeca pripala majci. Žena valjda mora biti teška alkoholičarka, prostitutka, narkomanka ili što li već da bi djeca pripala ocu. Osobno ne znam ni jedan slučaj da je otac dobio djecu.
I alimentacija, majka je ta koja odlučuje kako će se taj novac trošiti, otac je tu da plati i tu završava njegov utjecaj. U toj situaciji i djeca imaju osjećaj da im sve kupuje mama, otac je opet nevažan.
Poznajem jedan jedini par čija djeca žive pola vremena kod mame pola kod tate i oboje sudjeluju u njihovom odgoju ravnopravno, čini mi se da to jako dobro funkcionira.
Nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 20:36   #52
Quote:
Nana kaže:
Ne ulazaći u sunshine-einu situaciju, Claire je postavila dobro pitanje.
Žene se zaista vrlo često postavljau tako a i zakon je vrlo često na njihovoj strani. I puno češće, bar se meni tako čini, koriste djecu u obračunima sa svojim bivšim muževima. Zašto, u većini slučajeva, djeca automatski pripadaju majci? Znam nekoliko slučajeva u kojima su očevi bili ti koji su vodili puno više brige o djeci ali su prilikom razvoda djeca pripala majci. Žena valjda mora biti teška alkoholičarka, prostitutka, narkomanka ili što li već da bi djeca pripala ocu. Osobno ne znam ni jedan slučaj da je otac dobio djecu.
I alimentacija, majka je ta koja odlučuje kako će se taj novac trošiti, otac je tu da plati i tu završava njegov utjecaj. U toj situaciji i djeca imaju osjećaj da im sve kupuje mama, otac je opet nevažan.
Poznajem jedan jedini par čija djeca žive pola vremena kod mame pola kod tate i oboje sudjeluju u njihovom odgoju ravnopravno, čini mi se da to jako dobro funkcionira.
mora da je zakon na strani zene i kad ih muzevi mlate, maltretiraju i prijete njima i djeci

koliko se tih muzeva trudilo da sebi uzmu djecu?


koliko je zena pobjeglo glavom bez obziura od "muzeva" jer su strahovale za svoj zivot i zivot svoje djece...

ali ne...treba se koncentrirati na onih 2% kuchki...a ne spominjati 98% balkanskih nasilnika koji proganjaju svoje bivshe
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 20:41   #53
Quote:
margarita kaže:
mora da je zakon na strani zene i kad ih muzevi mlate, maltretiraju i prijete njima i djeci

koliko se tih muzeva trudilo da sebi uzmu djecu?


koliko je zena pobjeglo glavom bez obziura od "muzeva" jer su strahovale za svoj zivot i zivot svoje djece...

ali ne...treba se koncentrirati na onih 2% kuchki...a ne spominjati 98% balkanskih nasilnika koji proganjaju svoje bivshe
A što sa muževima koji ne mlate žene, ne prijete njima ni djeci, nego žele biti sa svojom djecom. Zar njih treba kazniti zbog onih koji mlate i prijete?
Nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 20:45   #54
Quote:
Nana kaže:
A što sa muževima koji ne mlate žene, ne prijete njima ni djeci, nego žele biti sa svojom djecom. Zar njih treba kazniti zbog onih koji mlate i prijete?
pa naravno da ne treba....a treba li kazniti zene koje su neduzne zbog nekolicine koja koristi situaciju??
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:04   #55
off topik

Quote:
Claire kaže:
razgovarala sam nedavno sa jednom pedijatricom... kaze mi da ju godinama fascinira kako majke za svoju djecu idu pedijatrima preko socijalnog, kad trebaju pregledat ili lijecit djecu...

ali za sebe... bez problema placaju skupe privatne ginekologe, dermatologe itd...
Ovo je istina.

Eto, ne znam kada bio je topik o djechjim zubima. Svi su postavljali pitanja kako rjeshiti strah djeteta, ovoono...mi s time nismo imali problema - platim privatnog stomatologa i on ako treba dubi na glavi, leti na lijani....ne vidim problema...iznenadila sam se kako malo mama u Hrvatskoj vodi djecu privatnim stomatolozima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:08   #56
Quote:
sunshine kaže:
samo da apdejtam

dogovorila sam ipak za sutra sastanak sa pravnicom u socijalnoj sluzbi

primit ce me iako je sutra dan kad ne rade sa strankama a zbog toga sto mi je sutra zadnji dan godisnjeg pa da ne izostajem s posla iduci tjedan

od ove sam zene s kojom sam sada razgovarala i koja ce me primiti primila puno pozitivnije vibre, osjetila sam iako samo preko telefona da je zena s kojom se moze razgovarati za razliku od onog tipa prije nje

Znam da ti je grozno, da se osjecash ponizheno...

Nemoj se upushtati u previshe rasprava, na tim famoznim mirenjima dovoljno je reci da ne odustajesh od razvoda i gotovo. Ne morash nishta prichati.

A zashto si ishla kod pravnice mene nigdje nisu slali.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:09   #57
Quote:
margarita kaže:
pa naravno da ne treba....a treba li kazniti zene koje su neduzne zbog nekolicine koja koristi situaciju??
Margarita, nema smisla govoriti o krajnostima, govorimo o relativno normalnim ljudima koji se razvode. Npr. kakvi su bili moji kad su se razvodili. Puno češće sam bila karta u rukavu mami u njihovim obračunima nego tati. Mama je kupovala sve, knjige, odjeću plaćala vanškolske aktivnosti, tata je plaćao alimentaciju, nisam nikad čula da se to kupuje i njegovim novcem. Trebale su godine da me on može doći vidjeti kad hoće, da ja mogu otići kod njega, osim svakog drugog vikenda koji je sud dosudio i pola praznika. Čak je pokušala uvjetovati njegove godišnje, da ne mogu biti s njim ako mu je žena s njim, itd. itd. Svaki drugi vikend s ocem koji te voli i kojeg voliš za dijete nije dosta, ali ona ga više od toga nije mogla gledat, znači mislila je na sebe a ne na mene.
Ne zamjeram joj, bila je, i još uvijek, je dobra mama ali neke stvari sam skužila tek kad sam se makla od kuće. I sad pokušava biti bolja baka nego on dida mojoj djeci.
Nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:11   #58
I nisu mi jasni ti postovi o loshem odnosu socijalnih radnika...

Mozhda sam ja specifichan sluchaj ~ doshla sam se razvesti s kompletnom dokumentacijom o teshkim fizichkim ozljedama...svi su se vrlo pazhljivo prema meni odnosili, dapache izashli su mi ususret pa su ta mirenja bila gotova u tjedan dana...inache se to vuche mjesecima, josh ako druga strana ne podizhe pozive
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:12   #59
Quote:
Nana kaže:
Margarita, nema smisla govoriti o krajnostima, govorimo o relativno normalnim ljudima koji se razvode. Npr. kakvi su bili moji kad su se razvodili. Puno češće sam bila karta u rukavu mami u njihovim obračunima nego tati. Mama je kupovala sve, knjige, odjeću plaćala vanškolske aktivnosti, tata je plaćao alimentaciju, nisam nikad čula da se to kupuje i njegovim novcem. Trebale su godine da me on može doći vidjeti kad hoće, da ja mogu otići kod njega, osim svakog drugog vikenda koji je sud dosudio i pola praznika. Čak je pokušala uvjetovati njegove godišnje, da ne mogu biti s njim ako mu je žena s njim, itd. itd. Svaki drugi vikend s ocem koji te voli i kojeg voliš za dijete nije dosta, ali ona ga više od toga nije mogla gledat, znači mislila je na sebe a ne na mene.
Ne zamjeram joj, bila je, i još uvijek, je dobra mama ali neke stvari sam skužila tek kad sam se makla od kuće. I sad pokušava biti bolja baka nego on dida mojoj djeci.
znaci da hoces reci da zena koja iskoristava svog bivseg i zanemaruje djecu i koja baca ljagu na bivseg da bi sve bilo na njenoj strani nije krajnost nego normalkan slucaj ?!?mozda je tvoja majka tebe koristila kao asa u rukavu ali ja vjerujem da vecina razvedenih majki to ne radi - ili je tvoja majka standard???
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2003., 21:19   #60
Ja bih se bash rado jebavala al ne mogu, stalno sam s djetetom, vec shest mjeseci otac s njime nije proveo ni trena
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.