Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2007., 15:42   #21
da veliki je plus sto mozemo ostati trudne ali kod mene se to tesko desava
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 16:06   #22
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
da veliki je plus sto mozemo ostati trudne ali kod mene se to tesko desava
Diana, nema mjesta pesimizmu. Treba zamisliti kako je onim curama kojima je dijagnoza da nikada neće moći imati bebu. Teško ili ne, bitno je da se trudimo i pokušavamo. Ako ništa, barem je to ugodan "posao"
Cukerino 77 dobro kaže, za par mjeseci bumo se na ovom forumu bavile s tim koja kolica kupiti, koliko robice nabaviti i sl.
Za sada treba uživati sa svojim mm i veseliti se ljetu (blaženi 6. mjesec i praznici, a tek godišnji, ah, ah)
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 16:14   #23
ali zeno ja ti imam samo 43 ljeta ali me tjesi to da kada sam imala spontani 12.05.07 samnom u bolnici je bila zena od 46 godina i tjesi me to da ja ipak imam dvoje odrasle djece ali zelim to trece
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 16:24   #24
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
ali zeno ja ti imam samo 43 ljeta ali me tjesi to da kada sam imala spontani 12.05.07 samnom u bolnici je bila zena od 46 godina i tjesi me to da ja ipak imam dvoje odrasle djece ali zelim to trece
Ma godine igraju neku ulogu, ali pogledaj npr. Željku Ogrestu. Kažem, nema pesimizma!
Baciti se na "posao" i vjerovati u najbolje.:klap:
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 16:53   #25
diana 11, ja sam još starija od tebe i pred jako, jako puno godina, nakon što sam rodila sa 7 mjeseci i prošla nehumane uvjete tadašnjih bolnica. 21 dan nisam vidjela dijete, 21 dan nije mi nitko smio doći u posjetu, (mobiteli nisu postojali), ostao mi je beskrajno gorak okus početka moga majčinstva, ali hvala Bogu izgura se to.sad imam odraslog sina. sljedeća trudnoća tri mjeseca sve ko po špagici i onda odjednom krvarenje i ostala sranja. u onoj odvratnoj bolnici u petrovoj ulici napravljena kiretaža, ne možeš zamisliti pod kojim uvjetima, ali mislila sam crknuti fizički i psihički. i znaš što, kad sam došla kući gdje me dočekao moj slatki i preslatki dečko ( bio je 3 god.) rekla sam sebi, da se NIŠTA, ali baš NIŠTA ne može dogoditi što mi njegov osmijeh ne bi mogao popraviti. i krenula sam dalje, a tako kreni i ti. to je bilo nešto što ti u ovom trenutku, ma koliko ti to željela, nije bilo suđeno. vrijeme će učiniti svoje, na tebi je samo da digneš glavu i kažeš - ja to mogu preboljeti, ja to moram preboljeti, ja imam ogroman ralog za to preboljeti.
znam da se sada osjećaš - a teško je to za opisati - jadno. nemoj. imaš obitelj i ona te sigurno jako, jako treba. samo ti sama možeš srediti sebe, a onda se obično i ostale stvari spontano srede i dogode. puno sreće
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 19:54   #26
cure, nemam takvih iskustava, imam drugačijih, pa - donekle - poznajem osjećaj i samo jedno mogu reći - da vam se divim. ako vam to može biti potpora, mala zraka sunca u vaša tmurna jutra ili večeri bez sunca kad jednostavno nemate snage saznati što vam nosi novi dan, bit ću sretna..jer vam želim upravo to - da budete sretne i doživite svetost trenutka - novog života, malog bića, zamotuljka u vašim rukama, uz neizbrisiv sjaj u vašim očima...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 12:25   #27
tasi hvala a tebi sretno
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 13:18   #28
Cure, zelim vam svima puno hrabrosti i srece, puno podrske i ljubavi, optimizma i novih radosnih vijesti koje ce zasjeniti tuzne trenutke kroz koje sada prolazite. Vjerujem da je jako tesko kad se jedna lijepa slika i nada odjednom ugasi, ali zato zivot nosi nove nade i pobjede. Puno , drzite se i ne dajte se pokolebati.
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 22:54   #29
nada zadnja umire
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:31   #30
Dolazim već nekoliko puta na ovaj topic i nikako ne mogu pretočiti u riječi ono što mi je u mislima. Prije nešto više od godinu i pol smo od silne sreće svima božić čestitali izjavom da ćemo postati roditelji. Ništa nam nije značila ona babska da se ispočetka ne govori javno.. 27.12. sam došla na svoj prvi pregled i to po prvi puta kod moje nove ginekologice. Nakon srdačnog osmijeha i dobrodošlice na ultrazvuku je postala jako ozbiljna, toliko ozbiljna da mi je rekla da se njoj čini da to neće biti dobro. Uz navalu suza i prvog šoka dobila sam uputnicu za bolnicu. Ni njoj nije bilo svejedno na prvom pregledu tako "obradovati" novu pacijenticu. Osobno me najavila u bolnicu. Tamo su tri mišljenja potvrdila njezino, missed.. odlučili su me promatrati tjedan dana puni nade da su svi četvero pogriješili. Na Staru godinu su me pustili kući do jutra, dok se gradom prolamao vatromet dragi i ja smo sjedili kod kuće pokušavajući ignorirati osjećaj gorčine i neizvjesnosti. Dva dana kasnije on se morao vratiti u Njemačku i ja veliki i vječni optimist ostala u svojoj bolničkoj sobi hvatajući nadu i za ruke i za noge.. Sutradan su opet svi potvrdili svoje početne dijagnoze. Moj plod nije ništa narastao, naprotiv počeo se smanjivati.. nakon što su mi to sve objasnili poveli su me na stol. U tom šoku i odbijanju ja sam pobjegla iz ambulante. Taj osjećaj osamljenosti, duše koja se cijepa u komadiće i izgubljenosti iz vremena i prostora ne mogu ni danas opisati. Anđeo u plavoj kuti me grlio na klupi bolničkog hodnika dok sam grcala u suzama. Kazala mi je da kažem kad sama osjetim da sam spremna. Hvala im na razumijevanju što su me pustili da sama prihvatim da je to neizbježan kraj.

nakon tog 4. siječnja ja nisam bila više ista osoba.. na meni je to ostavilo skriveni ožiljak.. nisam depresirala ljudima oko sebe, ali sam se znala probuditi usred noći i početi ridati u krevetu.. bile su to moje zakašnjele reakcije.. hormoni su mi divljali, tijelo mi se vraćalo u normalu.. ali su me bebe na ulici prva tri mjeseca bolno podsjećale na ono što sam zamalo imala..

na dan kad mi je trebao biti termin poroda ja sam osvanula u depresiji.. sama pomisao da sam taj dan trebala iščekivati put u rodilište bila je bolna.. otugovala sam taj dan i ne znajući da je to u mnogim slučajevima normalna reakcija nakon Ab-a.

i danas se sjetim toga dok gladim svoj trbuh s punih 19 tjedana i tepam svom sinu nadajući se da ne osjeća kako mi se nekada u žilama strah razlije da se ovaj put nešto loše ne dogodi..

ali ta briga počinje sad i trajat će cijeli život..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 09:53   #31
Draga Ella,iako nisam prošla ništa takvo stvarno si me rasplakala!
Želim ti da negativne osjećaje zamijeniš najljepšima na svijetu kad uzmeš svoje prekrasno dijete u ruke

Zadnje uređivanje putnica : 03.06.2007. at 11:43. Reason: quote
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 22:01   #32
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
Dolazim već nekoliko puta na ovaj topic i nikako ne mogu pretočiti u riječi ono što mi je u mislima...

Draga Ella H,
proživjela si isto što i ja. Samo ti za Božić, a ja za Sve svete, kod mene je bila riječ o novom doktoru, a kod tebe kod doktorice. Sve ostalo gotovo do u detalje isto.
Mogu samo reći da, svaki ovakav post daje mi snage za pozitivno razmišljanje i vjeru da ćemo moj muž i ja dočekati svoj mali zdravi zamotuljak sreće.

Zadnje uređivanje putnica : 04.06.2007. at 08:44. Reason: quote
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:02   #33
POBRATIMSTVO LICA U SVEMIRU

Ne boj se! nisi sam! ima i drugih nego ti
Koji nepoznati od tebe žive tvojim životom.
I ono sve što ti bje, ču i što sni
Gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.

Ne gordi se! tvoje misli nisu samo tvoje! One u drugima žive.

Mi smo svi prešli iste putove u mraku,
Mi smo svi jednako lutali u znaku
Traženja, i svima jednako se dive.

Sa svakim nešto dijeliš, i više vas ste isti.
I pamtim da je tako od prastarih vremena.
I svi se ponavljamo, veliki i čisti,
kao djeca što ne znaju još ni svojih imena.

I snagu nam, i grijehe drugi s nama dijele,
i sni su naši sami iz zajedničkog vrela.
I hrana nam je duše iz naše opće zdjele,
I sebični je pečat jedan nasred čela.

(-------)


Kad mislim na sve nas koje se pronalazimo na ovom topicu vrte mi se ovi stihovi u glavi..

Osmijehom vas velikim pozdravljam
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:06   #34
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Draga Ella H,
proživjela si isto što i ja. Samo ti za Božić, a ja za Sve svete, kod mene je bila riječ o novom doktoru, a kod tebe kod doktorice. Sve ostalo gotovo do u detalje isto.
Mogu samo reći da, svaki ovakav post daje mi snage za pozitivno razmišljanje i vjeru da ćemo moj muž i ja dočekati svoj mali zdravi zamotuljak sreće.
ja vam želim da tako i bude.. moraš misliti pozitivno.. ponekad otvoriti i tu ladicu prošlosti, ali nadati se i vjerovati da je neki mali anđelak izabrao vas za svoje roditelje i da će njegovo vrijeme doći
Grlim i poljubac šaljem..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:09   #35
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
Draga Ella,iako nisam prošla ništa takvo stvarno si me rasplakala!
Želim ti da negativne osjećaje zamijeniš najljepšima na svijetu kad uzmeš svoje prekrasno dijete u ruke
Nema draga majo više kod mene negativnih osjećaja.. nije ih ni bilo.. bol i tugu ne smatram negativnim.. ja sam svoje otplakala, i što bi rekla moja baka: zakopala u rupu.. ali ta sjeta će uvijek ostati kad o tome mislim. A strah.. to je ono što svaki roditelj osjeti kad je u pitanju njegovo dijete.. to je samo od prevelike ljubavi..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 15:05   #36
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
U tom šoku i odbijanju ja sam pobjegla iz ambulante. Taj osjećaj osamljenosti, duše koja se cijepa u komadiće i izgubljenosti iz vremena i prostora ne mogu ni danas opisati.


nakon tog 4. siječnja ja nisam bila više ista osoba.. na meni je to ostavilo skriveni ožiljak.. nisam depresirala ljudima oko sebe, ali sam se znala probuditi usred noći i početi ridati u krevetu.. bile su to moje zakašnjele reakcije.. hormoni su mi divljali, tijelo mi se vraćalo u normalu.. ali su me bebe na ulici prva tri mjeseca bolno podsjećale na ono što sam zamalo imala..
eto sve smo tako razlicite a tako slicne

Zadnje uređivanje putnica : 04.06.2007. at 15:28. Reason: quote
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 21:26   #37
Sta nisam znala ..
Da trudnoca ne zavrsi uvijek bebom ...

Da je spontani tako cesta pojava ...

Da smo pogrijesili sto ranije nismo poceli da radimo na bebi .

Da ce trudnoce mojih prijateljica da me cine tuznom umjesto sretnom .

Da sam pojedine zene baciletoliko novca kupujuci pilule za kontracepciju .

Da ce nekima neplodnost pomoci da pronadjem grupu prijatelja koji misle osjecaju i zele potpuno isto sto i vi.

Da nema te stvari koju vrlo rado ne bih uradila ako bi me to dovelo do trudnoce .

Da je moj suprug najnjezniji covjek na planeti .

Da najnepristojnije sto mozete pitati neki par je Sta cekaju sa bebom .

Da su zene koje su trudne , blagoslovljene .

Da bi najunosnija investicija bila kupovanje dionica firme Clear Blue .

Da necu htjeti da drzim ili vidim necije djete u rukama samo zbog toga sto previse boli .
Da ce razgovor o sexu sa mojim prijateljicama sa foruma neplodnosti biti toliko lako i jednostavno .

Da je neplodnost mnogo mnogo rasprostranjenija nego sto se misli

Da me neplodnost ucinila jacom zrelijom i svjesnijom .

Da je moj temperament ipak zesci , a zivci ipak kraci nego sto sam to mislila

Da je jako tesko kontrolisati suze i boju glasa kada prisustvujes objavi necije trudnoce .

Da ce moja vjera u Boga biti svakodnevno testirana .

Da cu znati kada neke osobe imaju plodnu sluz , menstruacije , kada i koliko sesto imaju sex. odnose , a da te osobe nikad u zovotu nisam vidjela .

Da cu imati znanje o ginekologiji koje ce biti vece od znanja nekih diplomiranih ginekologa .

Da neki ljudi jednostavno kazu pogresne stvari .

Da cu biti zavisna od mjerenja temperature najmanje deset puta u toku dana znajuci da to nista ne znaci , ali eto ipak ...

Da cu svaki put kad se M pojavi , grcati svom svojom dusom .

Da ce moje prijateljstvo sa poznanicama koje su trudne , biti u pitanju samo zbog toga sto su trudne .

Da ce me ljudi sazaljevati .

Da cu prestati mastati o bebi jer me to vise nece ciniti sretnom .

Da cu u sebi analizirati svaku osobu kako se ponasa prema svom djetetu i da cu svakom od tih roditelja naci neku manu , uz konstataciju da bih ja sigurno bila bolji roditelj .

Da bi svaka djevojka trebala poceti sa redovnim posjetama ginekologu od svoje prve M .

Da sex ne vodi obavezno trudnoci
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 21:41   #38
diana,zakaj tak crne misli,zlato...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 22:05   #39
točno.Na najboljem si putu da padneš u depresiju(o čemu,vjeruj,puno toga znam) koja će ti zatvoriti još koja vrata na putu u majčinstvo.
Glavu gore,samo vlastitim entuzijazmom,stisnutim zubima i vjerom u pozitivno ide se dalje.
Tvom djetetu(kojeg će sigurno biti ma koliko ti to sad zvuči daleko)treba čvrsta mama koja se bori za njega-nju kad god to treba,a ne koja poklekne.Iako se predivno i lirski zna izraziti i o najtužnijim stvarima.

Zadnje uređivanje putnica : 13.06.2007. at 00:28.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 22:41   #40
u srijedu sam u čekaonici kod ginekologice srela ženu koja je nakon 13 godina braka ostala trudna.. odavno prestala ići k liječnicima u potrazi za nekim rješenjem.. vidiš, diana, da uvijek ima nade.. nemoj tako crno misliti.. kao što i smucek veli crne misli još više smanjuju mogućnost..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.