Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2006., 17:11   #41
secer u prahu, pitat cu ja patronaznu da vidim sta ce rec kad nam dode prvi put, ako se do tad od svih ovih silnih informacija budem sjecala
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 18:07   #42
Hm, ni ja nisam cula za secer u prahu.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 18:33   #43
Citajuci neke postove covjek/zena stekne dojam da se ne radi o bolnicama vec veterinarskim stanicama, samo sto krave mucu i ricu, a zene vicu! Boxovi (ko za pse)! Krvavi ulosci po podu! Neljubazno i nekomunikativno osoblje! Hladna da ne kazem odvratna atmosfera! U nekim bolnicama kako cujem zabranjeno je muzevima biti na porodu uz svoje zene, a ona onda mora da se uz sve bolove i muke grci da je sestre ne ostavljaju samu! itd.itd. Ovo prije slici na neki horor scenario!

NARAVNO Bogu hvala, ima i drukcijih iskustava koja podizu moral i prosjek hrvatskim rodilistima i rodiljama, ali po onome sto znam od zena koje su u Hrvatskim rodilistima radjale od Splita do Zagreba TU TREBA POKRENUTI NEKU VELIKU AKCIJU ZA VRACANJE DIGNITETA SVIH RODILJA I OSTVARENJA UVJETA KAKVE TE ZENE I ZASLUZUJU; DA PRICE KO OVA UKRATKO OPISANA POSTANU NEPONOVLJIVA PROSLOST!

U Hrvatskoj sam zivjela dovoljno dugo i predobro mi je poznat odnos/ nacin dijela med. osoblja prema pacijentima!

Imam tu srecu da trenutno zivim u Njemackoj gdje je situacija daleko bolja na tom planu. Pa za znatizeljne evo jedno "njemacko" pozitivno iskustvo:

Prvo dijete. Pukao mi je bio vodenjak ujutro u 7 sati, oko 8 me je hitna dovezla u bolnicu gdje su me pregledali, ctg za bebu... preporucili su mi da se setam jer sam se tek pocela otvarati, poceli su i sve jaci bolovi, ali jos nisam bila puno otvorena tako da sam znala da ce cijela stvar potrajati. Muz je bio cijelo vrijeme uz mene- neopisiva sigurnost i pomoc u tom trenutku!

Babice sasvim o.k., pristupacne, ljubazne! (neke su bile strankinje, neke svabice). Oko 10 sati bolovi su vec bili "krass" jako jaki da nisam znala kud bi sa sobom lezala, hodala, stisla zube ili jaukala. Uskoro sam pocela povracati (sto cak kazu da je dobro jer se od tih naprezanja maternica brze otvara), i dobila jak proljev tako da se je tijelo samo pobrinulo da izbaci sto nije trebalo kako bi napravilo sto vise mjesta za bebin izlazak. Oko 11 sam bila na krevetu u SAMO SVOJOJ SOBI za radjanje. Soba je ugodno namjestena, lijepo i uz temu prikladno oslikani stropovi, zidovi, atmosfera nekako smirujuca, ljudska, topla i osoblje koje mi je ulijevalo sigurnost.
Buduci sam vec neka 2 sata imala samo takve bolove, a u pauzama sam konstantno povracala i zeljezo mi u krvi bas i nije bilo jaca strana, osjecala sam se da cu svaki tren pasti u nesvjest, a do bebina izlaska bilo je vise sati ispred mene. Babica mi je preporucila da uzmem epiduralnu anesteziju, jer da takva necu moci to izdrzati. U 12 sati dobila sam tu famoznu spricu u kicmu i od tada svi moji problemi su nestali! Muz je ponavljam bio cijelo vrijeme uz mene i nevjerojatna podrska prije svega psihicka, apsolutno ne shvacam nehumanost i rigidnost bolnica u kojima to ne dozvoljavaju i ne izlaze rodiljama u susret!

Epiduralnu sam jako dobro podnosila, a i ona mene,hahahaha! (u rijetkim slucajevima ima zena koje je ne podnose pa naravno nije bezazlena stvar) U toj situaciji jednostavno birate od dva zla ono koje vam se u tom trenutku cini manje. Bilo mi je bitno da dijete izadje prirodnim putem vani (zdravije i za dijete i za majku).

Nakon anestezije bolovi i povracanje kao i sav moj strah su potpuno nestali!
S nama je u sobi bila jos i jedna mlada praktikantica- ja sam sama dozvolila da prisustvuje porodu, bila mi je simpaticna. Uglavnom dok smo cekali da se dovoljno otvorim i beba okrene licem prema dolje, pricali smo viceve, zafrkavali se, prava slavljenicka atmosfera, cista euforija, morala sam se gotovo podsjecati da sam zapravo u radjaoni. 5 sati nakon sto sam primila anesteziju trudovi su vec bili dovoljno jaki (ne i bolovi da ne bi netko to pobrkao tko jos ne zna, trud je osjecaj kao kad morate na veliku nuzdu jer beba pri izlasku pritisce crijevo), bolova nisam imala!!! Sve je bilo spremno i ja i beba i nakon nekoliko dobrih stiskanja i kratkih pauza izmedju ugledala sam za mene najljepsu curicu na svijetu!!! Tata je prerezao pupcanu vrpcu i odmah nakon toga su mi je stavili na prsa! Imala je prekrasnu crvenkastu-roskastu boju, usne (kao kod vecine novorodjencadi) zarko crvene, njene k tome jos pune, malo kosice, prcasti mali nosic, jednostavno prekrasna i nije dugo ni plakala, na mojim se prsima odmah smirila, a muz i ja u sedmom nebu i sad mi se od srece place kad se toga sjetim! I dan danas kad je pogledam, samo kazem Bogu dragom hvala za najbolji poklon naseg zivota!!!

TO BI TO!!!

Kad bolje razmislim sve sto vecinom treba za jedan ugodan porod unatoc neizbjeznim popratnim pojavama jest:
1) Ugodno (i uvijek naravno kompetentno) med. osoblje PRISTUPACNO, S RAZUMIJEVANJEM, LJUBAZNO

2) Prisutnost partnera/bliske osobe od povjerenja

3) Ugodna atmosfera- soba/radjaona za samo jednu porodilju (privatnost i intimna atmosfera, a ne ko radjaona na traci)
- soba s par detalja tako namjestena i prikladno ukrasena/oslikana da se zena osjeca u njoj ugodno, dostojanstveno, postovano i cijenjeno za ogroman napor i trud koji od sebe daje! Radjaona treba da izgleda privlacno i udobno, a ne hladno i zastrasujuce!

Usput receno bolnica u kojoj sam ja rodila bila je i ostala izuzetno cista. Sto je apsolutni muss! Covjek ima dojam potpune sterilnosti tog prostora!
U slucaju zena koje bacaju uloske po podu i sl., dovoljno je uvesti cescu kontrolu pred toaletom pa da vidimo koja ce se sad usuditi stogod iza sebe ostaviti!

SLIKA STANJA U JEDNOM PORODILISTU, SLIKA JE ODNOSA DRUSTVA PREMA ZENAMA I DJECI OPCENITO!!!

Tu se zene trebaju same organizirati, izaci na ulice npr. Splita i demonstrirati, skrenuti paznju javnosti na sebe i svoja prava zahtjevati, a ne stanje kao takvo tolerirati i sretne bit sto su zive izasle!!!
Shayen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 20:21   #44
Quote:
Shayen kaže:

SLIKA STANJA U JEDNOM PORODILISTU, SLIKA JE ODNOSA DRUSTVA PREMA ZENAMA I DJECI OPCENITO!!!


Kad bi još i oni koji odlučuju o sredstvima prihvatili ovaj stav, gdje bi nam bio kraj!

Zapravo, ne radi se samo o novcu (neke stvari nisu baš toliko skupe - npr. ukrasi/slike na zidovima), nego i o odnosu medicinsko osoblje-rodilja. Svaka žena zaslužuje posebnu pažnju i ljubaznost, mogućnost sudjelovanja u odlučivanju tijekom poroda i izbora (epiduralna, položaj ovakav ili onakav..) i objašnjenje svakog postupka liječnika ili babice, uz prisutnost tate (ili druge bliske osobe) na porodu. To bi trebao biti minimum.
Što se higijene tiče, slažem se da je to bolna točka naših rodilišta i bolnica općenito, ali tu nije isključiva krivnja na osoblju (u Vinogradskoj su se tete čistačice zbilja trudile, ali ne mogu one čekati svaki put da žena izađe iz wc-a da ga prekontroliraju), nego i u ženama. To je dobrim dijelom i slika naše kulture i urednosti. A znamo da nas ima svakakvih.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 15:10   #45
Treba probuditi svijest ljudi o toj cijeloj situaciji. Masa nema pojma o cemu se radi, niti ih to dira- npr. vecinu muskaraca! Dok mnoge zene to jednostavno toleriraju ili cak situaciju probaju ljepsom prikazati nego sto je i onda ZENE KOJE SE BUNE PRIKAZUJU KAO MIMOZE, CMIZDRAVKE, MUSICAVE... dok sebe smatraju pravim zenama da ne kazem zenturacama koje to sve stoicki podnose i nista im ne smeta. Moja saznanja na tom podrucju vecinom su iz druge ruke, ali vjerodostojna. Nisam Bogu hvala morala se u nekoj hrvatskoj bolnici poroditi.
Tu se ,ponavljam opet, zene moraju same pokrenuti, neke udruge i slicno, dovoljno glasne i jasne bez dlake na jeziku, koje se ne daju uplasiti, a kamoli glupim neargumentima usutiti!
To je sramota za jednu naciju i to jos u izumiranju! Puste politike (price) povecanja nataliteta i slicno uz takvo stanje mnogih porodilista zvuce jednostavno cinicno! NIJE NI CUDO KADA JU SASTAVLJAJU VECINOM MUSKARCI, A NE MAJKE!

Imam jedno pitanje?
Cini mi se da u Hrvatskoj uveliko prevladavaju muski ginekolozi, STO MISLITE DA LI I TO IMA NEKOG UTJECAJA NA STANJE U PORODILISTIMA?
Kada cujem price o njeznim muskim ginekolozima i grubim zenskim, dodje mi da prasnem u smjeh!!! Zena je ipak i sama zena pa zna sto znaci zena/majka biti (iznimke potvrdjuju pravilo), sto muskarac nikad nece bar u ovom zivotu!!!
HOCU RECI DA JE KRAJNJE APSURDNO DA ONI ODLUCUJU O TAKO VAZNIM "ZENSKIM STVARIMA"! Hrvatska je na tom planu JOS UVIJEK VECINSKIM DIJELOM MUSKA DRZAVA pa ni ne cudi onda takvo stanje u porodilistima!
STO VI CURE MOJE MISLITE O TOM???
Shayen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 02:00   #46
Evo i ja da vam opisem moje iskustvo iz Americke bolnice. Rodila sam u elitom dijelu Chicaga gdje je mnogo tesko uci kod doktora i postati pacijent u bolnici. Primaju samo ljude sa najboljim osiguranjem. Bolnica je mnogo malena ali poznata po dobrim doktorima. Nalazi se bas u ljepom i bogatom dijelu. Posto sam ja htjela najbolje od najboljeg krenula sam tamo kod 3 ginekologa sta su mi pratila trudnocu i tamo sam i otisla da rodim na indukciju. Kad sam usla u bolnicu morala sam da se registrujem na salteru i naravno da im pokazem moje osiguranje. Taj proces je trajao mnogo dugo a ja sam bila narucena u 5 uvece da dodem da mi daju indukciju. Na kraju smo se muz i ja ustali i rekli zeni dovidjenja mi idemo jer vec kasnimo. Bio je dugi red i ja nisam htjela vise da cekam od nervoze. Samo zamislite da sam imala trudove i tako da cekam i cekam......

Napokon sam dosla do trudnickog odjela, odmah dobila sobu, stavili na mene sve moguce aparate. Sestra je bila super prema meni. Upalili mi pitosin i cekaj. Stalno mi je govorila da cu rodit do 7 ujutro ali od tog nije bilo nista. Doktor uopste nije dosao da mi se javi nego je otisao da spava!!!! Tek ujutro u 7:30 je dosao i probio mi plodnu vodu. Nije mi nista ni rekao nego samo izasao iz sobe. Nova sestra koja je dosla je bila uzas. Hladna, nikakva, ma ni jedne lijepe rijeci. Sve seste (4 ukupno) su bile samo gore od gore. Bezobrazne, neljubazne....Ostavljale su me samu satima. Imali su komputer sa mojim kontrakcijama izvan moje sobe i tako su ih tu i pratile. Doktor je opet dosao u 3 popodne i ja se uopste nisam otvorila. Vec je bio digao ruke od mene i rekao da moram na carski. Tu sam se bila mnogo uznemirila i u placu sam rekla da hocu jos malo da pricekamo. Samo je izjurio iz sobe i rekao da se vraca za sat vremena. Vratio se je opet za 3 sata i hvala Bogu bila sam se otvorila na 7cm. Opet je izasao i vise ga nisam vidjela!!!! Nije se ni pozdravio sa mnom ni pozelio mi srecu. Ma absolutno nista! Promijenio je smjenu sa drugom doktoricom. Sve sestre sta su mijenjale smjene isto mi nisu nista rekle! Napokon je doslo vrijeme da guram i tad je dosla doktorica. Ona je bila super prema meni. Starija zena ali me je tjesila i cak mi je rekla poslje 2 sata guranja da mora da me reze. Sve mi je lijepo objasnjavala sta je radila. Bile su u sobi jos 2 sestre sta su me drzale kod sam gurala. Napokon su pocele da donose u sobu svakakve spravice i znala sam da se kraj blizi. Maleni je izletio van cim me je izrezala i odmah su mi ga dali u ruke. Nisu ga nikako ni nosili iz sobe. Dali ga meni i otisli su svi!!!! Maleni je ostala 2 dana bio uvjek sa mnom i nikad mi sestra nije dosla u sobu da mi nesto pomogne. Morala sam da korisim zvono da mi dodu. Nikad ga ni jedna nije presvukla, dosla da vidi kako ide dojenje, ma absolutno nista. Toliko sam se razocarala. Poslje sam dobila upalu usiju od guranja i u cijeloj bolnici nije bilo doktora da mi pregleda usi!!!!
Vristala sam od bolova a seste su me samo drogirale sa svim mogucim tabletama. Ma ludjela sam puna 2 dana dok mi nije dosla doktorica i dala mi antibiotike! Kad sam se spremala kuci prakticki su me izbacile iz bolnice. Naravno nitko se nije ni pozdravio sa mnom.

Eto vam moje price iz Americke bolnice! Bilo bi mi 100% bolje da sam rodila u HR.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 09:21   #47
A baš se od njih očekiva da budu ljubazni i uslužni, ipak sve ste to platili.....al bitno samo da ste Vas dvoje dobro i zdravi ljubi Marka i uživaj u njemu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 11:41   #48
katie, jebemu i ameriku i doktore i sestre i sve pa sta tvoj muz nije vristo na njih, mozda bi se bar netko uplasio i uljubaznio se, ako nikako, a bar da se umjetno nasmije

helior, jesi se dobro informirala o vaginalnom/carskom? prvo puno citaj a tek onda donesi odluku
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 17:24   #49
Vec davno sam vam obecala pricu s poroda i nikako. Evo mlac dremucka, pa da pocnem….

Daklem, osla ja 11.01. u bolnicu (nema snijega ni od kuda i mislim si ja koji trudovi, to mi govno skripi u zavoju ) i pregleda me dr. Jukic (dosla ona sva nabrijana, ali sam se ja prije skompala sa sestrom , pa ju je primirila i postala olicenje ljubaznosti). Pregleda me i veli 3 prsta otvorena Pa kad prije, pa nis me ne boli. Pogleda me na uzv i veli bebo 3800g pa kako, prije par dana bio 3100g. No dobro, pogleda ctg i kaze imate trudove, ali nepravilne i zato se otvarate. Izmjeri mi tlak, a on nebu pod oblake (sto za mene ni nije cudno, cim prodem kroz vrata bolnice ) I veli dokica, ostajete i dobit cete normabel zbog tlaka (trebala ga dobit u rit, ali kako se uzasavam igli, zamolila da ga popijem i odobrila mi. 1:0 za mene). Smjestili me u predradaonu (ja se jos uvijek pitam, sta ja uopce radim ovdje ) i poceli mjerit tlak svaka 2h, a on nikako, pa nikako dolje. Na kraju mi ipak spicili normabel u guicu jer sam i sama vidla da je vrag odnio salu. U ponoc mi dali ricinus (fuj, fuj i fuj) da prirodno potaknu trudove (bar mi tako objasnili, ja nikad cula za to) i napokon tlak poceo po malo opadat. Ujutro me neka luda baba klistirala (jbo joj ps mtr, odfrljila na vrelu vodu da nije ni skuzila). No, meni klistir nije smeto, dapace bila bi ga i sama trazila da mi ga nisu dali, ali jebo glupacu, nije morala bas s vrelom vodom.
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 17:25   #50
E da, netko je pito sta je to klistir? To vam je obicna, TOPLA, nikako ne vrela voda (majke mi moje i danas se osjecam ko da mi je napravila fileke od crijeva ) koja se ulije kroz guzu s tankom cijevcicom (nikakav slauf, vatrogasni smrk i kaj se tu sve pisalo).
Brijali me nisu jer sam sama to obavila kod svoje tete kozmeticarke, ali istoj toj babi nije promaklo da me dobro ispregleda jel po njenim standardima zadovoljavam (no nema veze, izbjegla sam brijanje sto je 2:0 za mene) Ugl, rijesila se babe i oko 6h ustekali me na ctg opet i rekli da imam trudove. Mislim wtf ja nis ne osjecam Dosla vizita u 7h i veli doc „idete na indukciju“, a ja ni pet ni sest „ja ne! Kao prvo tek sam u 38om tjednu, trudove ne osjecam, otvorena sam tek 3cm i ja cu cekat da priroda to obavi sama“ Necu vam ni rec da je sva ona svita stazista problijedila i skoro popadala od muke jer se netko usudio uopce otvorit usta u prisutnosti njegovog visocanastva velikog doktora. I onda je krenulo uvjeravanje kako je to najbolje za bebu zbog tlaka (ok, priznam im tu su bili u pravu jer par sat nakon mene je jedna cura s tlakom usla u operacjsku na carski i nisu izasle ni ona ni beba ) I tako je taj kao glavni doc, nakon provotnog soka da mu je netko proturjecio mi ipak obasnio i jos ostavio jednog stazistu da me i on uvjeri kako je indukcija ipak najbolje rjesenje s obzirom na moj tlak i nalaz ctg-a. I jos kad je vizita izlazila, a ovaj mi objasnjavo, vikala sam za docom da ne pristajem ni na sta drugo osim na probijanje vodenjaka, na sta je on reko, „dobro o tome cete razmisljati u boxu“. I tako sam u 8h usla u box i cekala mm, probili mi vodenjak u 9:10h i tek nakon 20ak min sam skuzila kaj su to trudovi, a bila sam otvorena vec 4cm :klap: Dosla simpaticna babica Vanda i objasnila mi tehniku disanja u trudu (jer zbog mirovnja nisam bila ni na kakvom tecaju) i tako je krenulo. Trud po trud, cm po cm i dosli mi rec da sad trebam dobit nesto intravenozno, ja rekla ne bi hvala, pa za pol sata dosla dokica pogledat situaciju dolje, kaze „otvoreni ste 6cm“ i poslala babicu da mi kaze kako je vrijeme za drip, ja rekla ne bi hvala (oni kolutaju ocima i vjerojatno si misle da sam luda, ali nis ne daju u onu braunilu u ruci :klap: 3:0 za mene). I da ne zaboravim rec, optuzili me da sam roda Mislim uvrijedili su me do bola
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 17:26   #51
I oko 11:30h me uhvatio jedan trud i drzi i drzi i nece dolje Zovemo mi sestru, a ona vice da ne moze jer je na porodu u boxu do nas, a ostale na onom gore spomenutom carskom. Ja u panici, mm problijedio, a trud ne opada, pobogu sta cu sad, vec mi se mantalo pred ocima, pocela se gubit s koncentracijom i sjetila se Katie kad je rekla kako joj se znoj slijevo niz leda, otvorim ocim i vidim sunce bljesti ko ludo u prostoriji I mislim si, pa i tako nema snijega, zasto se ja uopce uzbudujem kad jos nije vrijeme da kenuric ide van E, koje li zablude Dolazi dokica (iskreno danas joj se ni face ne sjecam) i veli „pa vi ste vec na 9cm sad ce to. A jeste sigurni da necete malo dripa da vam pomogne?“ Pa mislim si, jesi ti pukla ili koji k. sta ne vidis da sam se bez ikakve kemije otvorila 9cm, taj jos jedan cu vlastitim zubima otvorit ako treba, al kemiju u moju bebu uljevat necete I oko 12h ulazi babica (mlada od mene) i doc (mojih godina ili mrvicak stariji), stavljaju mi noge u ono za noge (nikakvo vezivanje i sta ja znam sta se tu vec pricalo) koje je presvuceno spuzvom i kozom i mekano je i ugodno i dapace bas mi je pasalo noge stavit u to jer sam znala to je sad vec kraj i neko olaksanje mi je doslo u zdjelici kad sam napokon noge rasirila jer mi se vec opako „kakalo“
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 17:27   #52
Odstekali mi ctg (i to mi je pasalo ta 3h trudova jer sam u pocetku gledala kenguricevo srceko kako kuca i to mi je davalo snagu, a kasnije sam zatvorila oci i samo prodisavala trudove i tak mi je bilo svejedno kaj oko mene). Nis me taj ctg nije stezo, tisko i kaj ti ja znam kaj sve curke pricaju. U cijelom svemiru smo postojali samo kenguric, ja i mmova znojna ruka oko moje
I tak su se poceli pripremat za porod. Opet su me pitali da li mi smiju dati malo dripa da mi bude lakse i opet sam rekla „ne bi fala!“ bez ljutnje i nervoze, ko da su mi ponudili kolace i kavu, a ja eto bas rucala pa ne stane vise Kad je mm vidio da otpakiravaju skare, reko im je da ne zelim rezanje (jer sam ja tad bila u trudu i bilo mi je svejedno sta mi rade ) kad je trud proso, babica i doc se skoro posvadali ko ce mi objasnit zasto me je potrebno rezat, ali sam na kraju opet rekla „ja bi svejedno probala bez rezanja“ i babica rekla „dobro“ i nije me rezla (na kraju sam pukla za par unutarnjih savova i 2 vanjska, ali sama sam si kriva jer sam na moment izgubila koncentraciju zbog nedostatka kondicije zbog mirovanja i nisam glavicu istisnula kad mi je ona govorila). I tako je krenulo „kakanje“ Cak mi je u jednom trenutku, kad sam se malo pocela gubit babica stavila ruku izmedu nogu i napipala sam malu naboranu glavicu E nakon toga me i vlak mogo zgazit, al sam skupila toliku snagu, ne znam vise ni sama vise od kuda jer sam bila toliko iscrpljena da sam mislila da ni atomcica snage nema u meni. I krenulo je Osjetila sam svaki cm svog malca kako ide van i u svoj toj boli sam bila sretna ko nikad u zivotu A ostalo je povijest I to prekrasna povijest
No, o tome ste vec citale na temi koju je PS otvorio kad se junacina rodio.
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 17:27   #53
Jos samo da velim da mi je doc dok me sivo prico viceve (i to neki sa srednjim prstom i studentom medicine) i uopce ne znam kako je to sivanje nekog moglo bolit, ja apsolutno nis nisam osjetila, osim 2 uboda igle u ranu koji su bili bezbolniji od komarca jer i tako vase tijelo se pripremi za porod pa samo umrtvi to sve dolje.

I sad kad si pomislim na sve to, zvucim si gora od Rite A uvijek sam si za nju mislila koja frikusa (sto sam joj u par navrata i rekla jer mi nije bilo jasno kao netko moze uzivat u boli i toliko energicno se borit protiv kemije i zaovarat vaginalni porod ) Rita, hvala ti sto si me ucinila ovakvom i sto se Matija radio skoro pa potpuno prirodno
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 17:28   #54
i sad nek neko samo kaze da nisam alapaca, kad ovoliko mogu nadrobit, a jos sam usput i 2 telefonska razgovora obavila i malca nahranila i uspavala i idem se sad vec po 2x izdajat
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 17:33   #55
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
e'o malac mi pajki na lijevom ramenu, ja tipkam desnom i idem pisat o porodu u word jer mi tu uvijek pojede
i ako slucajno ne stignem dok nam nove curke ne dodu na red "za odstrel" LIJEPO VAS MOLIM da u sirokim zaveslajima odjebete (putnice da nisi slucajno ovo editirala) sve one koji vas uvjeravaju da u nasim bolnicama poradaju mesari
mene nit su rezli, nit drip dali, nista, a sve samo zato jer sam rekla NECU HVALA, moje tijelo moze i samo!
magična, zakon si hvala, ovakve mi priče trebaju, naime na terminima poroda sam - slijedeća hvala
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:53   #56
Super priča, magic Nakon svih horor priča koje žene pričaju, ovo je fina, prizemljena verzija.
Ja plakam Tnx...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 12:08   #57
draga magic, puno ti hvala na ovoj priči! naše bolnice se uvijek prikazuju kao klaonica gdje samo čekaju da se žena dođe porodit pa da ju izmasakriraju.
ova tvoja priča je predivna i tako bi svaki porod trebao proći.
šaljem još jedan tebi i Matiji.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 19:41   #58
sve pohvale za priču magična.. takve nam realne i ohrabrujuće priče ovdje i trebaju...svaka čast tvojoj hrabrosti i uvažavanjem informiranosti kako za sebe tako i za druge...malo sam se cimnula u onom dijelu priče sa tlakom i ženom i bebom koja je bila na carskom, pa po tome mislim da bi im ja možda i popustila da mi daju nekaj za ubrzavanje zbog straha da se bebi il meni nekaj ne desi, a možda i ne bi ..tko zna, ovisi ...al što se tiče toga da se žena može izborit za ono kaj ona hoće, to si definitivno dokazala i još jednom sve pohvale za to..
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 21:38   #59
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
(ok, priznam im tu su bili u pravu jer par sat nakon mene je jedna cura s tlakom usla u operacjsku na carski i nisu izasle ni ona ni beba )
...
I da ne zaboravim rec, optuzili me da sam roda Mislim uvrijedili su me do bola
A ovo za rodu, si ti namjerno to napisala malim slovima vjerovatno su ciljali na Roda

Zadnje uređivanje putnica : 11.02.2007. at 14:37.
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 08:02   #60
Quote:
Pahuljica79 kaže: Pogledaj post

A ovo za rodu, si ti namjerno to napisala malim slovima vjerovatno su ciljali na Roda
Moram ja ovo iskomentirati.
Nitko na porodu nije spominjao rode(ili RODE) dok babica nije uzela skare u ruke. Tada sam ja rekao , a ona je rekla da ne zna odakle nama da oni po defoltu rezu zene u bolnicama i da ona nastoji ne rezati i ne raditi nepotrebne zahvate ako je moguce.(Tu je spomenula da i ona ponekad cita rode, i to je to!) Takodjer je rekla da sto se tice postupka poroda, njena je ZADNJA, a ne niti moja niti od Magic, jer je ona za to osposobljena i ona je odgovorna. Naravno da ce postovati nase zahtjeve koliko je to moguce.

za babicu koju smo imali!!! Sve je objasnila i argumentirala, a ne kao ona dokica koja ju je primila u bolnicu i kao odgovor zasto ne dojiti kada imas temperaturu odgovorila-ZATO!.
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.